Natrag   Forum.hr > Društvo > Druženje & kava

Druženje & kava Mjesto gdje se forumaši druže

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2006., 16:06   #1
nekad i sad

Ne mogu vjerovati da smo uspjeli!!

Prema onome sto kazu danasnji pravnici i birokrati svi mi koji smo bili djeca u 50-ima, 60-ima, 70-ima i 80-ima, vjerojatno ne bismo trebali biti zivi. Nasi djecji kreveti bili su obojeni kricavim bojama na bazi olova. Nismo imali zastitne poklopce ili brave na bocicama lijekova, vratima i ormaricima, a kada smo se vozili na biciklu, nismo imali kacige. Kao djeca, vozili smo se u automobilima bez pojaseva i zracnih jastuka. Pili smo vodu iz cijevi u vrtu, a ne iz boce. Jeli smo kolace, kruh i margarin i pili slatka gazirana pica, ali nikada nismo bili debeli, jer smo se stalno igrali vani. Dijelili smo jedno gazirano pice sa cetiri prijatelja, iz jedne boce, i nitko od toga nije umro. Provodili smo sate gradeci autice iz raznoraznih otpadaka i onda se spustali niz brdo, da bismo onda otkrili da smo zaboravili na kocnice. Nakon sto smo se nekoliko puta zabili u grmlje, naucili smo rijesiti problem. Otisli smo od kuce ujutro i igrali se cijeli dan, vracali smo se kuci kada bi se upalila ulicna svjetla. Nitko nije mogao s nama razgovarati cijeli dan. Nismo imali mobitel. Nezamislivo!
Nismo imali Play Station, Nintendo, X-Boxes, video igrice, 99 satelitskih programa na televiziji, filmove na DVD-u i videu, surround sustav, mobitele, kompjutere ili internet chatove. Imali smo prijatelje! Izasli smo van iz kuce i nasli ih. Igrali smo granicara i poneka bi nas lopta zbilja zaboljela. Padali smo s drveca, znali smo se porezati, slomiti kost ili zub, i zbog tih nesretnih slucajeva nije bilo nikakvih sudskih tuzbi. To su bili nesretni slucajevi. Nitko nije bio kriv osim nas. Tukli smo se i udarali jedni druge, dobivali masnice i naucili kako da ih prebolimo. Izmisljali smo igre sa stapovima i teniskim lopticama, i iako nam je bilo receno da ce se to dogoditi, nikome nismo iskopali oko. Vozili smo se na biciklu ili prosetali do prijateljeve kuce, pokucali ili pozvonili na vrata, ili samo usli i popricali s njim. Igrale su se razne igre i nisu svi usli u ekipu. Oni koji nisu, morali su nauciti nositi se s razocaranjem. Neki ucenici nisu bili pametni kao ostali i nekada su pali razred i morali ga ponavljati. Uzas !!!
Testovi se nisu prilagodjavali iz bilo kojeg razloga. Nasi postupci su bili samo nasi. Posljedice su bile ocekivane. Sama zamisao da nas roditelji vade iz nevolje ako smo imali problema u skoli ili sa zakonom bila je nezamisliva. Oni su zapravo podrzavali skolu i zakon. Zamislite to! Uzas!!
Ova generacija je proizvela neke od najboljih preuzimatelja rizika, rjesavatelja problema i izumitelja, IKADA! Imali smo slobodu, neuspjeh, uspjeh i odgovornost i naucili smo se nositi s time. I vi ste takvi!
Cestitamo!
__________________
You say potato, I say vodka
frikusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 08:37   #2
Vrati mi moje pikule !
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 09:26   #3
ajme pikuleeee... i gumi gumi mrc: mrc:
__________________
You say potato, I say vodka
frikusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 11:25   #4
moš još skakutat ?
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 11:25   #5
svaka recenica uvodnog teksta dovoljna je za raspravu i naprosto shvatiš kako je nekada bilo sve bolje, ljepše, prisnije... jer naravno onda se mogle piti voda iz cijevi u vrtu - nije bila zagađena
onda se moglo dijeliti pice na četiri prijatelje- nije bilo side ...
ali onda se nije moglo biti na forumu
__________________
u prolazu...NADAM SE
hahahaaaa
I_am_a_Guest is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 11:41   #6
Uh, koje smo mi gluposti izvodilii ko klinci da se nekad pitam kak smo preživjeli djetinjstvo; isprobavanje padobrana kućne izrade je još najmanja od njih...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 11:46   #7
Quote:
I_am_a_Guest kaže:
svaka recenica uvodnog teksta dovoljna je za raspravu
sudeći po profilu pitam se kad je frikuša imala priliku iskušat sve navedeno
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 12:57   #8
hahaha
nisam ja to ni napisala neg sam negdje na netu nasla i evo na forum stavila
ja sam iskushala padove i tucnjavu, voznju bajkom bez kacige (kao i sada) i to s jaaaako puno padova ...kad sam dobila cartoon network pucala sam od srece itd, itd...
__________________
You say potato, I say vodka
frikusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 17:24   #9
mislio sam na pikule
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 18:00   #10
Quote:
frikusha kaže:
hahaha
nisam ja to ni napisala neg sam negdje na netu nasla i evo na forum stavila
ja sam iskushala padove i tucnjavu, voznju bajkom bez kacige (kao i sada) i to s jaaaako puno padova ...kad sam dobila cartoon network pucala sam od srece itd, itd...
jebate, kad se sjetim da sam satima cekao crtic na televiziji a moji klinci danas imaju 6 programa 24/7 crticima
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 18:44   #11
...e bas to..uzas
__________________
You say potato, I say vodka
frikusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 19:15   #12
Baš se pitam tko je zaslužan za većinu negativnih promjena. Očito ista ta generacija koja je imala sretno djetinjstvo, jer čisto sumnjam da su njihova djeca ta koja su izumila mobitele, koja su odlučila dovodit roditelje u školu da ih spase i koja su uvela nove standarde (ne)korištenja olovnih boja.

Dakle - nema smisla kukat zbog promjena koje sam napraviš
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 17:31   #13
e kada smo dr..li na reklamu za Pipi...jedina erotika na TV-u
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 18:28   #14
Joooooooooj kak me ovaj post vrati u proslost.
SSjecal se ko kadije?
pa kockicA?
pa trule kobile?
pa...
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
troka, slicure, zmajevi..
ee sta sam znao dana provesti praveci zmajeve, krao sam sa nekih kuca onu trstiku samo da dobijem najbolje djelove nje, da bi mogao da napravi zmaj kak treba..
ah


rado bi se vratio jebo ti ovo sve danas, kad nemas mnogo toga kao sto se nekad imalo..
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 18:31   #15
Quote:
bbsan kaže:
Baš se pitam tko je zaslužan za većinu negativnih promjena. Očito ista ta generacija koja je imala sretno djetinjstvo, jer čisto sumnjam da su njihova djeca ta koja su izumila mobitele, koja su odlučila dovodit roditelje u školu da ih spase i koja su uvela nove standarde (ne)korištenja olovnih boja.

Dakle - nema smisla kukat zbog promjena koje sam napraviš

Pa nije bas tako, nismo mi svi generacija koja je izmisljala
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 22:37   #16
meni fale moje legice (dala sam ih nekom)
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 05:55   #17
upucavanje iz tih vremena :

ja njoj : kupili starci televizor !
ona meni : ajd ne seri
 
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 23:32   #18
Quote:
ambasadorica kaže: Pogledaj post
meni fale moje legice (dala sam ih nekom)
Znam da je ovo od prije milju godina...
Ali ti ziher nisi iz Osijeka.

(Neću više vadit teme iz naftalina. Sori )
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 03:07   #19
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.