Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2004., 23:17   #1
Bol, pritisak, probadanje u prsima / prsnom košu

Jest da je naslov funny ali..

Ponekad me strefi neka nedefinirana bol u prsima, jače je osjetim kad udahnem duboko do kraja. Onak kao da je u predjelu srca..

Traje obično par minuta (najviše 5-6) i zatim prestane.

Pojava ove boli paralelna je s početkom mog posla. Mama kaže da je to od stresa i živaca, frendica je zbog istog razloga išla doktoru i ova joj je odgovorila isto - da se manje nervira.

Što, sad trebam li se brinuti ili drmnuti Normabel ili Persen povremeno i samo pičit dalje? Događa li se to još kome?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 23:41   #2
meni.

dok sam pusila jos vise...

..al imam neke problemcice vezane uz srce pa je i to valjda...

..ja cu sigurno ic slikat pluca..

..nije to stalno al zna se desit ovak kak ti kazes..
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 23:43   #3
menie da i ja cesto ..od kad me to malo boli...onak duboko disem..to mi je malo postala navika..al ne radim to tak jako vise

..nego sam imala osjecaj a jos uvijek ga nekad imam...ko da se gusim i ne mogu doc zraka ...to je psihicki valjda?!
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 14:44   #4
Ma ako pušiš to su onda se vjerojatno pluća malo bune.

Evo ja smanjila pušenje na 5 na dan (osim kad idem van) i svejedno me zna strefit.

Jesi bila kod dr. zbog toga?

Ja mislim da su najviše živci, samo se pitam zašto to prije nisam imala.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 15:25   #5
Prestat pušit, cure. Ja sam stala 10-ak dana i ne mogu vam opisat koliko se bolje osjećam. Normalno dišem i srce ne bubeta. A još kad se sjetim koliko ću novaca uštedit... i kad se samo sjetim koje sve boleštine duvan navuče, ne pada mi na pamet više zapalit. Ma kad sad sve to zbrojim, nije mi jasno koji me vrag tira da počnen pušit?! I to sa 20 godina, a ne ko normalan svit u pubertetu...
Anteaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 00:16   #6
Re: Kad srce u grudima zaigra :D

Quote:
Tinchi kaže:
Jest da je naslov funny ali..

Ponekad me strefi neka nedefinirana bol u prsima, jače je osjetim kad udahnem duboko do kraja. Onak kao da je u predjelu srca..

Traje obično par minuta (najviše 5-6) i zatim prestane.

Pojava ove boli paralelna je s početkom mog posla. Mama kaže da je to od stresa i živaca, frendica je zbog istog razloga išla doktoru i ova joj je odgovorila isto - da se manje nervira.

Što, sad trebam li se brinuti ili drmnuti Normabel ili Persen povremeno i samo pičit dalje? Događa li se to još kome?
Sumnjam.. ali moguce da imas upalu prsnih misica. To je vrlo cesta pojava i ljudi zbediraju na to.
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 00:22   #7
ja prestala pusit ima vec fakat duugo....a nisam ni dugo pusila...onak 2 godine negdje...i kutiju sam imala cijeli tjedan...al svejedno je bila ta bol u prsima....

neznam...ja sam sad kad nema faksa samo kod doktora..sve to sad rjesavam...a ovo mi se neda...nestignem tolko toga...poludit cu...
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 10:02   #8
Imala sam isti problem (zapravo, jos se ponekad javi)
i isla kod doktorice, poslali me na mnoge pretrage,
nisu nasli nista i rekli da se to neki zivac trza
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 17:24   #9
meni je bilo nesto slicno par dana.
pa su mi rekli da mi se upalila hrskavica izmedju rebra i prsne kosti i da ce proc samo od sebe.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 01:40   #10
Tinchi, znam tocno na kakvu bol mislis i ona ne dolazi od srca. Dogodi se i meni. Dakle, nemas razloga za brigu, a jos manje za uzimanje nekakvih Persena ili neceg goreg. Ako se dogadja bas jako cesto, javi se doktoru. Ali nemas beda, nije to srce
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 11:42   #11
Meni sve isto tako a uopće ne pušim. Gadni napadaji kašlja u 3 ujutro, srce preskače ili mi izgleda kao da je stalo sekundu-dvije, odvratno gadan i čudan osjećaj u grudima...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 12:11   #12
Lahor, a od cega je u stvari ta bol, jer i meni se desi.

Takodjer mi se desi da mi srce napravi kao neku pauzu (odvratan osjecaj), nakon cega brzo zalupa nekoliko puta, a onda se vrati u normalu

Ovo mi se zna nekih dana desiti i po nekoliko puta.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 12:21   #13
Quote:
Rajna kaže:


Takodjer mi se desi da mi srce napravi kao neku pauzu (odvratan osjecaj), nakon cega brzo zalupa nekoliko puta, a onda se vrati u normalu

Ovo mi se zna nekih dana desiti i po nekoliko puta.
e pa to sam i ja pokusavala opisati... isto to... odvratan odvratan osjecaj...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 14:29   #14
Quote:
Rajna kaže:
Lahor, a od cega je u stvari ta bol, jer i meni se desi.

Takodjer mi se desi da mi srce napravi kao neku pauzu (odvratan osjecaj), nakon cega brzo zalupa nekoliko puta, a onda se vrati u normalu

Ovo mi se zna nekih dana desiti i po nekoliko puta.
Mislim da to ima veze sa zivcima, ali da me ubijes, nisam sto posto sigurna. Jedino sam sigurna da nije od srca.

Ovo sa pauzicom je druga stvar, tu se radi o nekoj blagoj aritmiji ili ekstrasistolama. Isto nista od cega se umire, i vrlo vjerojatno povezano sa stresom. Ipak, ne bih se upustala u neke detaljne analize jer definitivno nije moje podrucje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 19:16   #15
Bol u prsima / prsnom košu

Ovaj tjedan u ponedjeljak imao sam bolove u prsima, a imam ih i danas.
Nemam kašalj samo bol u prsima koja je konstantna ali nije jaka.
Kada udahnem punim plučima bol je jača, koji je to vrag.
Pušač sam (manje od kutije dnevno), mislim na najgore.
Možda ima kakve veze sa srcem jer sa boli povezano je i peckanje.

Da li bi trebao doktoru ?

Strah me da vam ne mogu objasnit ...

Pozdrav svima ...
Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 22:57   #16
Po ovom sto si napisao, mogla bi biti angina pectoris. Trebas obavezno otici doktoru. Nije nista strasno, da se srce lijepo lijeciti, i morati ces prestati pusiti.

Bilo bi idealno da su ti za vrijeme bolova snimili EKG. Ali dobro, sto je, tu je, nije nista strasno ako se lijeci. Nemas se cega bojati.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 12:17   #17
Mene zna razvaljivati u prsnoj kosti od kičme. Bol u prsima se također javlja kod psihičkih problema (anksioznost).
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 13:00   #18
Quote:
MangoAnanas kaže:
Po ovom sto si napisao, mogla bi biti angina pectoris. Trebas obavezno otici doktoru. Nije nista strasno, da se srce lijepo lijeciti, i morati ces prestati pusiti.

Bilo bi idealno da su ti za vrijeme bolova snimili EKG. Ali dobro, sto je, tu je, nije nista strasno ako se lijeci. Nemas se cega bojati.
Evo mene, došao upravo sa posla.
Da, vidiš sada me ništa ne boli, pošto na poslu radim fizički posao može biti
da je od napora. Kažeš srce ...
Ja i imam blagu tahikardiju pa možda je povezano. Inače nikada me nisu
boljela prsa. Ono neki dan je bilo za ne izdržat, malo je falilo da ne ostavim
sve i odem doktoru.
Idem sutra doktorica mi radi popodne.
Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 00:11   #19
Quote:
Jones kaže:
Evo mene, došao upravo sa posla.
Da, vidiš sada me ništa ne boli, pošto na poslu radim fizički posao može biti
da je od napora. Kažeš srce ...
Ja i imam blagu tahikardiju pa možda je povezano. Inače nikada me nisu
boljela prsa. Ono neki dan je bilo za ne izdržat, malo je falilo da ne ostavim
sve i odem doktoru.
Idem sutra doktorica mi radi popodne.
Definitvno može bit povezano s kičmom... ako ti se uklještio živac može tako bolit kao da će ti se srce raspuknut...

A veza s udisajem zraka također postoji jer kad udišeš, prsni koš se rasteže i naravno BOLI...

Mislim da ne trebaš misliti na najgore jer koliko sam ja informiran, najgore stvari NIKAD NE BOLE... sasvim naprotiv, prolazi dosta vremena dok ne počnu bolit da ni neznaš da ti je nešto...

Ali u svakom slučaju posjeti lječnika da si smiriš savjest i da vidiš u čemu je problem...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 17:19   #20
Isto...

jedno jutro me probudila bol u prsima (plućima, što li), nisam mogla udahnuti, a kad jače udahnem, boli ko sam vrag. Inače nisam pušač, nisam ni prehlađena, al brzo je prošlo, pa sam i zaboravila...možda bih trebala i ja malo do doktorice...al kad se sjetim čekanja, uputnica, prođe me volja...
Marija_1963 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.