Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2012., 09:50   #2101
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
hvala!!!
nadam se da si neću jako ošteti kosu... ne bi trebala valjda
i koji sam ja pehista.. tek što mi je sve izraslo od prije 3 godine kad su me zeznule frizerke, ugl napokon se sve opravio, izraslo, ostalo još malo, i sad evo na kraju ipak mi ne gine blajh da sam znala da će mi se ovo dogovit, onda bi se odavno ponovno izblajhala, samo puno ranije

p.s. jel znaš možda zašto se nigdje ne spominje da se smije bojat sa trojkom?
i da, kako misliš kupkom? ja sam prije 3 godine radila neku foru što sam vidjela na forumu, ali ne znam kako točno ide, nisam zapisala ugl neštona mokru kosu ili da se stavi šampon ili tako nešto.. ali nije uhvatilo ali kad sam se baš oblajhala klasično, ali sam 3%-tnim to je uspjelo...
blajh kupka ti je blajh u prahu + hidrogen + maska za kosu/regenerator. znači staviš cijelu kutijicu praha + cijelu bočicu hidrogena i istisneš dosta regića ili maske i promiješaš i onda nanosiš na kosu. može se bojat s trojkom, kako ne
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 15:03   #2102
Neznam da li se netko sjeca mog pitanja da li da se farbam opet trajnom farbom da ubijem crveni pigment,,uglavnom farbala sam se i zadovoljna sam, dosla je divna smede-mahagonij boja, bas mi je zao sto mi prirodna nije toplija da mi bude slicnija ovoj boji
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 17:31   #2103
Cure ako mi može neka od vas preporučiti boju.
farbala sam se zadnji put u Keune 7.35 - to je tamno plavo čokoladna, prije toga sam se i farbala u tamnije pa pramenove, simo tamo, uglavnom kosa mi je dosta suha na vrhovima, tonom sam manje više zadovoljna, ali nijansa mi je malkice precrvenkasta, nemam ništa protiv malo crvenog odsjaja, ali ovo mi je ipak previše.
Bojim se ako stavim nešto pepeljasto da neću imati sjaja, pa je moje pitanje šta da stavim, a da nije baš toliko crveno i koju farbu, jer mi se Keune ispere i kosa mi je suha iako sam 3% hidrogen stavljala.

Hvala
__________________
Devil sometimes drives a minivan!
Mrs.Solis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:16   #2104
Quote:
Mrs.Solis kaže: Pogledaj post
Cure ako mi može neka od vas preporučiti boju.
farbala sam se zadnji put u Keune 7.35 - to je tamno plavo čokoladna, prije toga sam se i farbala u tamnije pa pramenove, simo tamo, uglavnom kosa mi je dosta suha na vrhovima, tonom sam manje više zadovoljna, ali nijansa mi je malkice precrvenkasta, nemam ništa protiv malo crvenog odsjaja, ali ovo mi je ipak previše.
Bojim se ako stavim nešto pepeljasto da neću imati sjaja, pa je moje pitanje šta da stavim, a da nije baš toliko crveno i koju farbu, jer mi se Keune ispere i kosa mi je suha iako sam 3% hidrogen stavljala.

Hvala
ja bi išla na mješavinu rolland genius mocha blonde i blonde sa hidrogen trojkom
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:38   #2105
Anyone? Htjela bih se sutra farbati, a ne znam koju boju da uzmem, a da ne ispadne jako pretamno ili crno.

Quote:
Lemon Tree. kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć!
Trenutno imam kosu otprilike ove boje, ali kako je postala pomalo jadna od blajha i pustila bih ju da se malo odmori, pokušala bih dobiti boju što sličniju prirodnoj, jer mi izrast ide na živce. A to bi bilo nešto slično ovoj boji.
Savjeti s kojom bojom da postignem nešto slično? Nemam ništa protiv crvenkastog odsjaja
Lemon Tree. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:47   #2106
komplicirana situacija

kod blajhane kose ofarbane u ovako mrkva narančastu stvarno može svašta na kraju bit. ja bi išla na boje kojima je dubina (prvi broj) 6
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 23:55   #2107
Quote:
Hairdo kaže: Pogledaj post
ja bi išla na mješavinu rolland genius mocha blonde i blonde sa hidrogen trojkom
Hvala još samo jedno pitanje gdje ima za kupiti Rolland Genius?
__________________
Devil sometimes drives a minivan!
Mrs.Solis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 09:54   #2108
Quote:
Mrs.Solis kaže: Pogledaj post
Hvala još samo jedno pitanje gdje ima za kupiti Rolland Genius?
siđeš na črnomercu i kreneš pješke tom stranom prema robnoj kući na vrapčanskoj. na pola puta se nalazi mala kuća na kojoj piše "ciglana", ima reklame za četke i fenove
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:02   #2109
Quote:
Miss_Kruskica kaže: Pogledaj post
Moze pomoc pls, Mirella ili neko drugi
Kako da na prirodno tamno tamno smedju, koja je sad farbana isto skroooozzz tamnoooo smedjom, granici sa crnom.. dobijem ovu boju:

Do sada sam se farbala ovom novom Garnier Sensation(ili kako se vec zove), broj 4, i dosta mi je nekako bezivotna. Inace mi crvenkasti pigment ne smeta, cak mi se svidja.
Eto, svi savjeti su dobrodosli, hvalaaaaaaa
Neko???
Miss_Kruskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 20:30   #2110
Quote:
Miss_Kruskica kaže: Pogledaj post
Neko???
Ja ti mogu reći iz vlastitog iskustva. Nisam frizerka.

Pred skoro godinu dana sam stavljala kolorac na kosu i ispalo mi je crno, a nadala sam se svijetlo smeđe, frizerka mi je na to stavljala skroz tanke pramenove boje meda i dobila sam otrpilike tako smeđu boju. Pretpostavljam da nakon što to posvijetliš pramenovima, možeš se farbat u neki sličan ton i održavat boju.

Ovo mi je ta crna boja


a ovo je nakon pramenova
__________________
Devil sometimes drives a minivan!
Mrs.Solis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 14:00   #2111
Hvala ti, ali nije mi to to
Miss_Kruskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 18:57   #2112
Quote:
Hairdo kaže: Pogledaj post
blajh kupka ti je blajh u prahu + hidrogen + maska za kosu/regenerator. znači staviš cijelu kutijicu praha + cijelu bočicu hidrogena i istisneš dosta regića ili maske i promiješaš i onda nanosiš na kosu. može se bojat s trojkom, kako ne
jel ide na suhu ili mokru kosu?
ma pitam jel se može jer mi svi stalno govore kako je ako se upotrebljava 3% da je to onda preljev, a ne boja, iako ja nisam primjetila razliku u ispiranju kad stavim 3% ili 6%
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 00:08   #2113
Miss Kruskica sorry nije me bilo tu zadnjih dana, pa nisam vidjela.

Nema ti tu puno pomoći kod tako tamno ofarbane kose. Treba skidati boju dolje sa skidačem boje ili blajh kupkom. ja sam prošla taj cijeli postupak u 9. mjesecu prošle godine iz identične boje neka 4 u smeđu 6.
Kupila sam skidač boje na eBayu baš specijalan za skidanje tamnih nijansi, ali možeš to postići i blajh kupkom, jeftinije je. Kad skineš boju dolje, dobit ćeš neku svijetlo narančastu mrkvastu boju i na nju onda slobodno stavi nijansu 6.3 recimo koja ima zlatne u sebi i kosa će imati lijepi topli odsjaj. Bitno da nema ništa pepeljastog u farbi, npr. ne uzeti 6.1 .

Recimo ja bih uzela ovu Loreal Preference Toscany 6.23 https://www.kayeschemist.co.uk/shop/...fd6fc52f8592e7 ili čistu 6

I onda kad se budeš farbala, obavezno prvo namaži izrast,a zadnjih 10 - 15 minuta vrhove jer će oni biti porozni i upiti previše ako namažeš sve odmah, pa bi se dogodilo da oni budu tamniji.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 00:13   #2114
pozdrav cure :)

dali netko zna koja bi ovo bila nijansa ili boja za kosu link :
http://www.youtube.com/watch?v=KsKThIqCNb0
sorry nemam sliku trenutno mi je plava kosa blajhana sa ekstenzijama pa ako neko zna kako ovu boju dobiti da mi napiše . Hvala :*
tija54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:06   #2115
Moja mama je koristila syoss crnu boju,i sada bi htjela uzeti od loreala tamno smeđu... šta mislite da li bi se ta boja primila?
__________________
*i'm proud to be gamer*
DiamondLeoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 00:30   #2116
cao svima, htijela sam postavit pitanje u vezi crvenog odsjaja....

imam smedjkastu kosu sa ful bakreno crvenim odsjajem sto me zivcira....da li itko zna kako da se toga rijesim?? postajem ocajna pomalo :-(

na tabeli boja, kaze da crvenilo ubije zelena boja...a di da ja nadjem zeleno da stavim na glavu?

(kao sto je za ubijanje zutila u plavusa onaj ljubicasti sampon, tako je za crveni odsjaj zelena boja)

pliz help...
jay21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 10:56   #2117
Pa nećeš staviti zelenu boju na kosu, nego nijansu koja ima zelenkasti tj. pepeljasti odsjaj kako bi neutralizirala crvenilo u kosi. to su ti obično nijanse koje imaju brojku 1 na drugom mjestu, npr. 5.1
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 10:58   #2118
Quote:
DiamondLeoni kaže: Pogledaj post
Moja mama je koristila syoss crnu boju,i sada bi htjela uzeti od loreala tamno smeđu... šta mislite da li bi se ta boja primila?
Bila bi isto crna, možda malo svijetlija na izrastu
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 13:22   #2119
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Pa nećeš staviti zelenu boju na kosu, nego nijansu koja ima zelenkasti tj. pepeljasti odsjaj kako bi neutralizirala crvenilo u kosi. to su ti obično nijanse koje imaju brojku 1 na drugom mjestu, npr. 5.1
ma znam da nebi stavila zelenu boju, nego me zanimalo sta bi trebala stavljat na kosu sto bi imalo to "zelenilo"...dal neki sampon ili eto, farbu...hvala ti puno...

a samponi takvi ne postoje kod nas? da li bi ljubicasti za plavuse meni mogao pomoc mozda?
jay21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 13:48   #2120
Eh ovako

Dakle godinu dana sam se farbala u crvenu, a zatim sam htjela u svijetlo-smeđu koja je moja prirodna. Frizerka mi je predlozila postepeno pramenovima. Uradila sam pramenove i preljev tako da mi je kosa stvarno šarena. Evo ovako izgleda (kamera na mob. mi ne valja tako da su mi pramenovi ustvari boje meda a ne zuti kao na slici : http://img16.imageshack.us/img16/989/2906121222.jpg

E sad, kosa mi je pomalo ostecena od pramenova pa ne bi da ih ponovo radim.
Ono sto hocu jeste da mi predlozite neku smeđu farbu koja ne bi ispala bas previse tamna na ovu podlogu
Molim vas pomozite, ne da mi se vise ovako sarena ici gradom
Dinna 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.