Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2018., 01:13   #1
tražena i realizirana cijena

Zanima me za koliko ste kupili nekretninu u odnosu na traženu cijenu,
odnosno za koliko ste prodali a koliko ste trazili
ostoja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 10:23   #2
Kupili za 3 posto manje od tražene.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 10:33   #3
Kupili zemljiste za 10% manje od trazene
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 14:28   #4
Kupili stan za oko 4,5% manje od tražene cijene. Vjerojatno bi prošlo da smo ponudili i manje, ali nismo ni pokušali.
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 15:05   #5
Kupili za 5% manje od tražene. Ušparali oko 6.000 eura.
Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 15:24   #6
ako se stan oglašava npr za 100 000 eura preko agencije
ako dodem do prodavaca bez agencije cijena je automatski manja za proviziju koju ce morati platiti prodavatelj agenciji od 3 % + pdv , a to je 3,75 posto - da zaokruzimo 4 000 eura.

ako racunamo da ima "lufta" za spustanje cijene od pet posto to je jos nekih 5000 eura (od 96000 eura bez agencijske provizije)

znaci stan oglasen za 100 000 eura bi se mogao kupiti bez posredstva agencije uz taj neki nepisani popust od 5 % za nekih 91 000 eura


planiram kupnju stana uskoro pa me zanima koliko ima istine u ovome napisanome
ostoja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 20:47   #7
To ti ovisi i od prodavatelja....našima je to bila xy nekretnina i bilo ih je baš briga hoće li to prodati taj tjedan ili mjesec ili godinu... Kako kaže moj svekar: onaj koji prodaje dobiva premalo, a onaj koji kupuje plaća previše.

Uglavnom kod njih nije bilo prostora nikakvom spuštanju jer su znali da mogu bez problema dobiti tu cijenu za taj kvart, samo je pitanje vremena.. Tako da smo prihvatili i to malo ispod...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 08:27   #8
Frend gledo 6 stanova nedavno (izvuko ih je iz 500 koji su mu pasali po kriterijima), cijena ne da je isla dolje nego je isla gore. Barem 3 od tih 6 je reklo da vec imaju vecu ponudu od oglasene i da je pitanje samo ko ce prvi dat kaparu...

Za ostale, jednom je ponudio 2% manju cifru, i covjek ni cut. Nema sanse niti lipe spustit. Na kraju se zadovoljio sa stanom koji je dobio po oglasenoj cijeni i bio je sretan da je uopce to izvuko jer je i za taj stan cijena otisla gore, ali agentica nije stigla promjeniti oglas na vrijeme pa se nekak izvuko na tu foru da je on doso za tu cifru i vise od toga neda.

90% ljudi se uopce ne zuri, sretni su sa podizanjem cijena i stanjem na trzistu i to pokusavaju iskoristit. Znaci stan stoji godinu dana za jednu cijenu i umjesto da se cijena smanji, ljudi povecaju cijenu jer je trzisna cijena "porasla".

Al ok, razumijem ih, da ja prodajem i da mi se ne zuri, i ja bi tako.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 08:31   #9
Platio oglašenu cijenu iako sam do vlasnika došao bez posredovanja agencije, muljali su me da su oni obavezni prema agenciji , iako sam kasnije shvatio da nisu , barem ja nisam ništa platio agenciji niti odvjetniku za ugovor ,ali je bio takav interes za stan da sam se bojao da ga ne dobijem, želio sam baš taj,ima svega , nema pravila.
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 09:57   #10
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Frend gledo 6 stanova nedavno (izvuko ih je iz 500 koji su mu pasali po kriterijima), cijena ne da je isla dolje nego je isla gore. Barem 3 od tih 6 je reklo da vec imaju vecu ponudu od oglasene i da je pitanje samo ko ce prvi dat kaparu...

Za ostale, jednom je ponudio 2% manju cifru, i covjek ni cut. Nema sanse niti lipe spustit. Na kraju se zadovoljio sa stanom koji je dobio po oglasenoj cijeni i bio je sretan da je uopce to izvuko jer je i za taj stan cijena otisla gore, ali agentica nije stigla promjeniti oglas na vrijeme pa se nekak izvuko na tu foru da je on doso za tu cifru i vise od toga neda.

90% ljudi se uopce ne zuri, sretni su sa podizanjem cijena i stanjem na trzistu i to pokusavaju iskoristit. Znaci stan stoji godinu dana za jednu cijenu i umjesto da se cijena smanji, ljudi povecaju cijenu jer je trzisna cijena "porasla".

Al ok, razumijem ih, da ja prodajem i da mi se ne zuri, i ja bi tako.
A dobro, imali smo i mi takvu situaciju, za jedan stan nismo niti pokušali rušiti cijenu jer je bila iznimno povoljna pa je došla kontra ponuda od drugog kupca koji je ponudio višu cijenu samo da prodaju njemu. Na kraju je on i kupio, a stan je prodan u 24 h od objave oglasa. Frendovi su sad kupovali stan, također su prodavatelji dobili 4 ponude i poduhvat je bio dobiti ga za traženu cijenu, a ne veću, ali su uspjeli.
Ovisi sve od situacije do situacije.
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 10:25   #11
Ja sam i prodavač i kupac, pa gledam iz svoje perspektive. Kao prodavač spremna sam spustiti 10 do najviše 15%, pa tako i očekujem da meni netko spusti, a ne 3%. Ne znam, za sad koji god smo išli stan gledati uglavnom je rečeno 10% dolje, pa se još natežeš s njima da malo više spuste. No, problem je ako je stan zaista tražen i ima puno ponuda, e to je onda zeznuto jer će svaki dat više samo da stan bude njegov (ako si to naravno može priuštiti).
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 11:39   #12
10%??

Svaka cast. Obicno ti bude ako je stan oglasen na 82000€, onda MOZDA mozes racunat na 80000€. To ti je 2.5%.
Ti mislis da bi uspjela taj stan dobiti za 74000€??

Wishful thinking
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 12:43   #13
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
10%??

Svaka cast. Obicno ti bude ako je stan oglasen na 82000€, onda MOZDA mozes racunat na 80000€. To ti je 2.5%.
Ti mislis da bi uspjela taj stan dobiti za 74000€??

Wishful thinking
Zasto ne?
Ako je stan u startu precijenjen za 20% u odnosu na realnu cijenu zar ces i onda ponuditi 2% manje? Ako stan stoji dugo na njuskalu i nije se prodao mislis da prodavac ne bi prodao s popustom vecim od 2.5%?
Ja kada sam prodavao stan pricao sam s agentom koji mi je rekao da u startu stavim 15% vecu cijenu od one za koju sam ga namjeravao prodati pa ako se neko uhvati super.
Svaki stan i vlasnik je drukcija prica tako da nema generalnog pravila. Treba sam procijeniti situaciju ali za stan koji je duze od par tjedana na njuskalu u startu ponuditi samo 2.5% nizu cijenu je IMHO lose baratanje novcima.
bigip is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 14:13   #14
Neznam kakve vi precjenjene stanove gledate, ali prosjecan covjek gleda nesto oko 1100-1300€ po m2. A to je tesko da je puno precjenjeno, nema bas puno prostora. Drugo je kad je stan od 50m2 oglasen za 100 000€. Tu ima prostora. Ali ako gledas nesto "normalno" znaci stan od 60m2 za npr 75000€, di ces ti spustit 10%?? Sretno.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 14:23   #15
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Neznam kakve vi precjenjene stanove gledate, ali prosjecan covjek gleda nesto oko 1100-1300€ po m2. A to je tesko da je puno precjenjeno, nema bas puno prostora. Drugo je kad je stan od 50m2 oglasen za 100 000€. Tu ima prostora. Ali ako gledas nesto "normalno" znaci stan od 60m2 za npr 75000€, di ces ti spustit 10%?? Sretno.
a gdje ti gledaš te normalne stanove da ih i ja počnem pratiti
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 14:34   #16
Quote:
bigip kaže: Pogledaj post
Svaki stan i vlasnik je drukcija prica tako da nema generalnog pravila. Treba sam procijeniti situaciju ali za stan koji je duze od par tjedana na njuskalu u startu ponuditi samo 2.5% nizu cijenu je IMHO lose baratanje novcima.
Ovdje jedna rečenica pobija drugu.

Slažem se da nema pravila. Da odlučim prodati kuću na otoku ili stan iz kojeg ću se iseliti, zaista mi nije bitno koliko dugo će stajati oglašeni po cijeni koju želim dobiti. Ne da mi se rješavati stvari u rukavicama. Pogodilo se da smo naletjeli i na takve prodavatelje za budući stan. I tako je ispalo 30tk manje, sve drugo je bilo više nego jasno da ne dolazi u obzir. Inicijalno su tražili veću cijenu za taj stan, zato mi je promaknuo kroz filtere tražilica.
Mislim da mi dobro ide baratanje novcima, ne žalim se.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 14:41   #17
Mi kada smo kupovali zemlju sa starom cijenom platili smo 16% manje od trazene.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 14:48   #18
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
a gdje ti gledaš te normalne stanove da ih i ja počnem pratiti
Nedavno kolega na srednjacima uzeo 63m2 za 82t €. Njuskalo. Meni je to prilicno ok cifra. Nije islo ni lipe dolje.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 15:04   #19
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Nedavno kolega na srednjacima uzeo 63m2 za 82t €. Njuskalo. Meni je to prilicno ok cifra. Nije islo ni lipe dolje.
O Bože.

A u kakvom je to stanju bio stan?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 15:07   #20
Zasto "o Bože"?

Solidno stanje, useljiv, fantastican raspored, 3 strane svijeta. Naravno bilo bi dobro renovirat ali nije nuzno osim kuhinje, ona je bas bila u losem stanju, sve drugo iskoristivo. I to je dobio sa svim namjestajem sto mu zasad dobro dode pa ce lakse kasnije po malo mijenjat kako ce htjet i moc.

Odlicna manja zgrada, u biti kuca, kvalitetno gradena sa par stanova i stara 20god.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.