Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2014., 10:27   #3301
Gumene čizme teško. Jedino da ih probaš malo zagrijati pa unutra nagurati onako baš jako puno papira ili neki širi kalup.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:00   #3302
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
A ne znam za gumene... Inace postolar moze sa broj vecim kalupom malo rastegnuti obucu. Pitaj pa ce ti on mozda znati.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
Znam za kalup ali on je za kožne čizme, mogu probati, možda on stvarno zna. U svakom slučaju hvala ti.
luanalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:01   #3303
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Gumene čizme teško. Jedino da ih probaš malo zagrijati pa unutra nagurati onako baš jako puno papira ili neki širi kalup.
Vidiš, to možda mogu, malo zagrijati pa ih natrpati nečime. Sve valja probati.
Hvala ti.
luanalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 23:07   #3304
molim pomoc

Kako skinuti posarano od pinkala sa kauca?
Kauc je bez boje.

Hvala
mlada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 23:21   #3305
Hoće se dogoditi nešto ako solna kiselina ostane par dana u wc školjci? Na dnu ima dosta kamenca, pa sam mislila uliti u školjku, a kako nikoga neće biti par dana, ne znam hoće li izgristi i školjku?
Tinkach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 01:49   #3306
Nisam stručnjak ali ne bi me čudilo da izgrize. Ja bi ili držala 5-10 min solnu (ne preferiram jer mi ubije dišne puteve) ili ulila (vrući?) ocat i ostavila.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 08:54   #3307
da, bolje tako. 10 min solnu pa isperi a na odlasku ubaci...pa bolje limunsku kiselinu...manje smrdi od octa ali može i ocat.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 09:12   #3308
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
da, bolje tako. 10 min solnu pa isperi a na odlasku ubaci...pa bolje limunsku kiselinu...manje smrdi od octa ali može i ocat.
Potpisujem.

Solnu cim krace drzi jer izgrize brzo.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 10:08   #3309
Hvala cure
Tinkach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 10:12   #3310
Pa ekipa, ak niste preveć gadljive, obuć rukavice, i plastičnom čašom prvo izvadit vodu iz wc školjke, jer je iza sifon i voda se neće vratit, pa onda na suho možeš šta hoćeš. Izribat cilitom, solnom ili vrućim octom prelit.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 20:23   #3311
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa ekipa, ak niste preveć gadljive, obuć rukavice, i plastičnom čašom prvo izvadit vodu iz wc školjke, jer je iza sifon i voda se neće vratit, pa onda na suho možeš šta hoćeš. Izribat cilitom, solnom ili vrućim octom prelit.
Eeee pa to se podrazumijeva ako su velike naslage kamenca.

Mali offtopic: jedna od stvari koje najviše mrzim kod života u podstanarstvu je to što je većina stanova (meni cjenovno prihvatljivih) neodržavana kako bi trebala biti pa osim pod-plafon čišćenja (koje bi napravila pa makar sve blistalo, jer ono, tko zna tko je to dirao) moram i skidati kamence sa školjki, mrežica na slavinama, čistiti sifone i slične gadarije
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 11:01   #3312
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa ekipa, ak niste preveć gadljive, obuć rukavice, i plastičnom čašom prvo izvadit vodu iz wc školjke, jer je iza sifon i voda se neće vratit, pa onda na suho možeš šta hoćeš. Izribat cilitom, solnom ili vrućim octom prelit.
Uopće ne moraš vadit čašom vodu. Par puta dobro opali četkom po otvoru ( I pritom pazi da se ne pošpricaš) i voda će se povući
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:00   #3313
prolilo mi se ulje za masazu po platnenom kauču, ima li netko savjet kako to očistit ?
__________________
i ne može primopredaja u Zagrebu...
ula_la is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:07   #3314
Molim Vas pomoć...

Sin od 2 god mi je namazao kutnu garnituru od mikrofibre sa kremom ( masnija krema za mazanje dječje guze) i odmah sam istrljala čistom vlažnom kuhinjskom krpom, ali nije otišlo ništa pa sam uzela sapun za mrlje (dm) i malo s time namazala npa opet vlažnom krpom i otišlo je djelomično al mislim da će ostati fleka...

Kako da to sad uspješno uklonim?

čitam po netu da na mikrofibru nesmije ni slučajno voda i sapun
lenchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:54   #3315
Quote:
ula_la kaže: Pogledaj post
prolilo mi se ulje za masazu po platnenom kauču, ima li netko savjet kako to očistit ?
Ulje najbolje ide deterdzentom za suđe.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 00:35   #3316
Uzela sam nedavno knjigu u kojoj uz različita sredstva (soda, sol, ocat) spominju i boraks. Je li itko od vas ikada koristio boraks i gdje toga ima za kupiti?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 20:17   #3317
Quote:
luanalu kaže: Pogledaj post
Neznam da li ovo pitanje spada ovdje, ali probat ču, možda netko nešto zna. Naime, kupila sam gumene čizme broj premale. Nije toliko problem u duljini nego su jako uske s tim da imam problem s izbočenom kosti kod palca i to peče ko sam vrag. Danas sam ih nosila i sve zvijezde vidjela. Znam da se guma ne rasteže, ali možda nešto postoji. Ne mogu ih dati ni prodati, zato cijenim svaki savjet šta da radim.
dogodilo mi se slično, nisu mi bile ni uske ni male, samo su me odjednom počele žuljat kod halluxa, kod onog pregiba,i isto sam vidjela i zvijezde i zvjezdice i ptičice, bol - prestrašna. skrenula u dućan i kupila cipele da izdržim do doma. obukla sam ih još jednom i to tako što sam izvukla uložak.
nije neka opcija i sreća, al eto.
yamunche is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 21:38   #3318
Quote:
yamunche kaže: Pogledaj post
dogodilo mi se slično, nisu mi bile ni uske ni male, samo su me odjednom počele žuljat kod halluxa, kod onog pregiba,i isto sam vidjela i zvijezde i zvjezdice i ptičice, bol - prestrašna. skrenula u dućan i kupila cipele da izdržim do doma. obukla sam ih još jednom i to tako što sam izvukla uložak.
nije neka opcija i sreća, al eto.

Ali, ovo je guma, bojim se da tu nema puno mogućnosti. Obukla sam ih neki dan drugi put i vidjela još više zvijezda. To ti je kad seljak navali i mora imati odmah a ne da malo pričeka bolju verziju ili opciju. Trebna me po glavi pa da onda vidim i nebo sve zvijezde.
Hvala ti.
luanalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 13:14   #3319
Pomagajte

išo sam čistit slavinu sa spužvom natopljenom domestosom i nakon šta sam ispro vodom ostale su mi mrlje, ko da je izgorena slavina.

Jel mi može neko reć s čim da to očistim da mi pipa blista ?

Hvala
bijeli međed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 17:36   #3320
Kak ti se to dogodilo? Probaj s ovim sredstvom ili Cif, Aro, Jon. Abrazivno sredstvo.

Inače ja s tim čistim sve, a ne smrdi i finog je mirisa.

Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.