Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2012., 22:45   #41
točnije nasuprot ili ti preko puta auto staklo servisa u zagorskoj 100
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 00:16   #42
što se pranja motora dotikavlje, nisam baš pobornik pranja ovih novih...kapilarnim putem voda nađe svoj put u sve pore elektronike...posljedica skupi i zajebani kvarovi!

No mislim da se poslovično "čistunci" Njemci dosjetili jadu i da sad peru motore "suhim ledom" u biti neka vrsta "pjeskarenja" pri ćemu umjesto pjeska izbacuje granulat suhog leda! ( co2 stlačeni) moram nać jednu sliku prije i poslije jednog BMW motora ....i stvarno čak i plastika oko motora izgleda ko nova i lakirana bezbojnim lakom! Nisam siguran ali mislim da je cijena "pranja, onduliranja, viklanja i fen frizure" oko 150-200€ ali ne strada ništa!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 08:48   #43
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
što se pranja motora dotikavlje, nisam baš pobornik pranja ovih novih...kapilarnim putem voda nađe svoj put u sve pore elektronike...posljedica skupi i zajebani kvarovi!

No mislim da se poslovično "čistunci" Njemci dosjetili jadu i da sad peru motore "suhim ledom" u biti neka vrsta "pjeskarenja" pri ćemu umjesto pjeska izbacuje granulat suhog leda! ( co2 stlačeni) moram nać jednu sliku prije i poslije jednog BMW motora ....i stvarno čak i plastika oko motora izgleda ko nova i lakirana bezbojnim lakom! Nisam siguran ali mislim da je cijena "pranja, onduliranja, viklanja i fen frizure" oko 150-200€ ali ne strada ništa!
Ja uopće nisam pobornik pranja motora ali jbg kad se mora mora se, evo ja se naručila danas u partes.hr objasnila situaciju i sad ćemo vidjeti... jbti ako neće valjati
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 11:43   #44
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
što se pranja motora dotikavlje, nisam baš pobornik pranja ovih novih...kapilarnim putem voda nađe svoj put u sve pore elektronike...posljedica skupi i zajebani kvarovi!

No mislim da se poslovično "čistunci" Njemci dosjetili jadu i da sad peru motore "suhim ledom" u biti neka vrsta "pjeskarenja" pri ćemu umjesto pjeska izbacuje granulat suhog leda! ( co2 stlačeni) moram nać jednu sliku prije i poslije jednog BMW motora ....i stvarno čak i plastika oko motora izgleda ko nova i lakirana bezbojnim lakom! Nisam siguran ali mislim da je cijena "pranja, onduliranja, viklanja i fen frizure" oko 150-200€ ali ne strada ništa!
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ja uopće nisam pobornik pranja motora ali jbg kad se mora mora se, evo ja se naručila danas u partes.hr objasnila situaciju i sad ćemo vidjeti... jbti ako neće valjati
Evo malo sam googlao o toj metodi sa suhim ledom....kažu ponata je u tome da se suhi led zbog svog neutralnog svojstva koristi i za hlađenje živežnih namirnica...istina ....i ja vozim boxeve u kojima je suhi led za duboko hlađenje!

Korisisti se svojstvo da pri prelazu iz čvrstog u plinovito agregatno stanje NE POSTAJE TEKUĆINA a smrzava čestice do -5 ili -10 stupnjeva pri ćemu postaju krute i lomljive pa ih ispuhuje....a da ne nastaje povšinsko naprezanje materijala! Znači elektronika je SIGURNA!

Koristi se i za genralno čišćenje UNUTRAŠNJOSTI vozila ( logika nema tekućine pa time ni vlage)

ovdje cijene variraju od 20€ do 60 pa i 90€ za pranje motora ....a unutrašnjosti od instrument ploče do tepiha i sjedala počev od 120€!

Rezultati su sjajni jer pri prelasku u plinovito stanje ulazi u najsitne pore materijala i kažu ljudi da je unutrašnjost KO ONOG DANA KAD JE VOZILO NAPUSTILO TVORNICU a sve bez kemijskih sredstava!

I nije problematično jer se koristi tlak od 0,5 do 2 bara samo ....a može i do 15 ovisno o snazi uređaja!

u prilogu nekoliko slika sa jednog foruma sa stanjem prije i poslije






youtube

http://www.youtube.com/watch?v=nzeSfqy1frc
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 12:07   #45
vidim da i farbu skida s poklopca ventila...
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 12:34   #46
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
vidim da i farbu skida s poklopca ventila...
Ja bi prije rekao da je sad čisto i osvjetljenje! Ove sam slike morao smanjivat za ovaj forum. Na originalu se vidi da je farba već bila oljuštena i pokrov hrđe na poklopcu! Kad je hrđa i masnoća odstranjena ostao je sjaj metala!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 13:01   #47
Evo da se javim, stigoh iz partesa, dečki znaju posao, odrađeno pažljivo i za ugodnu cijenu, podvozje i motor terenca 110kn, ja zadovoljna!
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 13:52   #48
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ja bi prije rekao da je sad čisto i osvjetljenje! Ove sam slike morao smanjivat za ovaj forum. Na originalu se vidi da je farba već bila oljuštena i pokrov hrđe na poklopcu! Kad je hrđa i masnoća odstranjena ostao je sjaj metala!
Onda OK
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 20:42   #49
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Evo da se javim, stigoh iz partesa, dečki znaju posao, odrađeno pažljivo i za ugodnu cijenu, podvozje i motor terenca 110kn, ja zadovoljna!
u znanje Saše i ekipe se ne smije sumnjati
__________________
https://www.facebook.com/Dr.KukoCarDetailing
a touch of perfection
dr.kuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 21:10   #50
Ovo je odlično oprano. Isto tako ja svoju kramu sa Ivasolom i miniwashem operem 2-3 puta godišnje i ispušem kompresorom. Ništa se još nije pokvarilo od toga u ovih 11 godina. A cijena je ne više od 10 kn u vlastitoj režiji.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 11:08   #51
Pranje motora

imam passata 2.0 tdi highline,2007g,,kupio sam ga polovnog sa 71000 km u 1 mjesecu.Međutim , motor mu je pun prašine,nema mista di nije zaprljan,ali nije nigdje zamazan mašću.Što mi vi predlažete , kako da sperem tu prašinu s njega,s onih pustih plastika ?? što trebam zaštititi ? hvala vam unaprijed
troki3004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 11:35   #52
Quote:
troki3004 kaže: Pogledaj post
imam passata 2.0 tdi highline,2007g,,kupio sam ga polovnog sa 71000 km u 1 mjesecu.Međutim , motor mu je pun prašine,nema mista di nije zaprljan,ali nije nigdje zamazan mašću.Što mi vi predlažete , kako da sperem tu prašinu s njega,s onih pustih plastika ?? što trebam zaštititi ? hvala vam unaprijed
Ništa ne diraj, samo ćeš napraviti sranje..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 11:41   #53
Thumbs up

Quote:
troki3004 kaže: Pogledaj post
imam passata 2.0 tdi highline,2007g,,kupio sam ga polovnog sa 71000 km u 1 mjesecu.Međutim , motor mu je pun prašine,nema mista di nije zaprljan,ali nije nigdje zamazan mašću.Što mi vi predlažete , kako da sperem tu prašinu s njega,s onih pustih plastika ?? što trebam zaštititi ? hvala vam unaprijed
odvezi ga nekome tko zna i bez straha u prosjeku 2 komada dnevno operem još ni jedan nije zakašljucao
__________________
https://www.facebook.com/Dr.KukoCarDetailing
a touch of perfection
dr.kuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:26   #54
Ne znam, možda sam u krivu, ali ja ne vidim razlog zašto bi netko prao motor, osim ako prije toga nije bio neki kvar pa je sav u ulju i sl. Glede same prašine, to mi nikada ne smeta, osobno rađe uzmem auto kojem je motor prljav, nego onaj gdje je sve lijepo čisto i oprano.

Nedavno uzeo auto od jednog imučnijeg vlasnika koji je auto servisirao striktno u ovlaštenom, motor je bio tako čist ko da je jučer izašao iz tvornice, da auto nije imao svu dokumentaciju (servisna, računi..) možda ga ne bi ni uzeo, jer obično kada je motor prečist nešto se skriva.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:53   #55
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ne znam, možda sam u krivu, ali ja ne vidim razlog zašto bi netko prao motor, osim ako prije toga nije bio neki kvar pa je sav u ulju i sl. Glede same prašine, to mi nikada ne smeta, osobno rađe uzmem auto kojem je motor prljav, nego onaj gdje je sve lijepo čisto i oprano.

Nedavno uzeo auto od jednog imučnijeg vlasnika koji je auto servisirao striktno u ovlaštenom, motor je bio tako čist ko da je jučer izašao iz tvornice, da auto nije imao svu dokumentaciju (servisna, računi..) možda ga ne bi ni uzeo, jer obično kada je motor prečist nešto se skriva.

Upravo tako...

Ak je motor masan jer ulje curi na sve strane, onda se prvo sanira uzrok curenja ulja. Znači dihtrung, ili crijevo ili...

i onda, lijepo kantica (kanturina) brake cleanera, koji je baš namjenjen za odmašćivanje, ne vodi struju, i hlapi vrlo brzo, a nije agresivan za plastiku, i fino sve masne dijelove lagano sprejom počistiti, i ostaviti da s eposuši.

vodom prati motor nema nikakvog smisla, niti minivošem niti iz šlaufa, jer se samo sranje može desiti... Ne mora, ali i može, a onda majko pomozi...

Meni je na twingaću prije cca godinu dana popustila brtva dekla, i u roku tri dana iscurila LITRA ulja.... E sad, da bi stvar bila gora, ovaj ima plastiku ispod motora, koja nije dala da ulje kapa po podu, već se skupljalo na njoj, i u vožnji razmazalo po sveeeemu. Ispušna grana !!!, blok, podvozje, getriba, poluosovine, pa čak do zadnjeg lonca.. pitanje je samo kak je tak naglo brtva otpustila, a i vijci dekla su se rukom mogli odšerafiti... Čudno...

skužil sam da nekaj je valja kad mi je u kabini počelo smrditi po paljevini, od ulja sa ispušne grane.

suma sumarum, nova brtva dekla, i 5 (PET) 0,75 litarskih brake cleaner kantica, i mašina ko nova, i podvozje, i auspuh, sve!!! Bez kapi vode!
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 09:21   #56
Ne vidim razlog pranja mašine. Uzmeš vlažne maramice i očistiš plastike, crijeva i plohe koje se daju, već ti je neka razlika, a bez gremlina.
A sad da li je na anlaseru prašina ili nije, kakve veze ima.

Otkako su se pojavile samoposlužne praonice nagledao sam se svega, barem 3 auta koji više nisu htjeli startati nakon pranja mašine pa je šlepa dolazila po njih, vidio sam tipa kako na novoj Jetti otvara stražnja vrata i pere ih iznutra zajedno sa tepisima koje nije izvadio. Valjda je prije toga imao ladu nivu koju je iznutra prao sa šmrkom.
SpaceJesus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 09:32   #57
Moj majstor to radi ovak, uzme neku spricu(slicno kao pvi sto lakiraju aute) koj odozdola ima posudu, valjda petrolej ili benzin, zakaci na komprimirani zrak, tako pomagli svuda, saceka koji minut, to sve osuci sa zrakom i lijepo izgleda, nekad koristi i neki sprej i poslije isto tako zrakom osusi i sve se sjaji

PS: u Svici je strogo zabranjeno pranje motora, dozvoljeno je samo u firmama koje su za to certifikovane, tj.kuhaju tu vodu i ponovo vracaju, pranje motora dodje 100 franaka
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 10:08   #58
Kako očistiti sve pod haubom od soli?
Neki dan dižem haubu, i jedva ju otkačim jer je sol sve nagrizla.
Teoretski, trebalo bi sve isprati vodom, ima li tko ideju kako?
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 12:25   #59
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Kako očistiti sve pod haubom od soli?
Neki dan dižem haubu, i jedva ju otkačim jer je sol sve nagrizla.
Teoretski, trebalo bi sve isprati vodom, ima li tko ideju kako?
Pa otvori haubu, fino, preko motora od lijevog do desnog blatobrana najlon, i šlaufom vode po haubi odozdola, i pustiti da se sve lijepo fino posuši, da u rebrima ojačanja haube ne ostane vode, da ne pohrđavi...
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:22   #60
Ne kužimo se, nije meni hauba sa svih strana slana, nego je sve unutar motornog prostora puno soli - i hladnjak i crevca, vjerojatno i karter i cijelo podvozje (treba se zavući ispod i pogledati a ne da mi se).
Dakle, trebam oprati motor, a ne smijem ga prati.
Što sad?
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.