Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2014., 22:19   #8161
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Hvala

Mišljenje trebam za dvije klime u stan;

1.) Standard DC Inverter HJ25VA
2.)Standard DC Inverter HJ35VA

sveukupna cijena sa montažom 10305 kn

ili

1.)Daikin ATXV25AB
2.)Daikin ATXV35AB

sveukupna cijena sa montažom 10715 kn.

Ne igra mi ulogu baš cijena već naravno kvaliteta i učinkovitost grijanja. Hlađenje mi nije toliko bitno, samo grijanje jer je to jedini način za po zimi tj. kad zahladi.
Ako baš ne igra cijena, već jos bolja kvaliteta onda uzmite Mitsubishi SF25VE I SF35VE, razliku u cijeni cete vjerovato isplatit u 2 godine kroz manju potrosnju struje (sve zavisi koliko ce biti bas hladno ove zime)
d13 is offline  
Old 04.09.2014., 23:41   #8162
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ja sa 5.5 kw klimom grijem 20 kvadrata. To je neki optimum u mojem slučaju. Tako da ne razumijem što ti pričaš. 80kvadrata.... S jednom klimom??

Sent from my GT-I9505
a kako su tih tvojih 20 kvadrata izolirana?
ak ti griješ 20m2 s 5,5kw, za što služi klima od 2,5KW?
za grijanje špajze?

Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
Krasan prostor ali vrlo nezahvalan za grijanje i hlađenje.Jedna klima će hladiti i grijati isklkjučivo blagovaonu i dnevni boravak jer neče moći puhati u kuhinju i spavaču sobu tako da slobodno možete uzeti klimu od 3,5 kw ,nema veze što su sva vrata otvorena zrak neće dolaziti u druge prostorije.
pa dobro, to i je prioritet. kuhinja ima svoje izvore topline (uvijek se nekaj dešava u njoj), a spavaća ni nemora biti bogzna šta zagrijana.
Inače, neide li topliji zrak uvijek prema hladnijem? Ak s 5,5 kw nadrukam topli zrak u dnevnik/blagavaonu doći će on i do kuhinje

a kao što rekoh, uopće nemam potrebe za hlađenjem....po ljetu, ak je vani 35, i par prozora na kip, unutra ne prelazi 26

Quote:
d13 kaže: Pogledaj post
Ja bi svakako uzeo Toshibu Suzumi Plus ili ako imate novaca razmislite o Toshibi parapetnom modelu za grijanje (sve stranke kojima smo to ugradili su prezadovoljne).

Haier mi smo isto montirali od 2002 godine, te ima još uređaja koji su u funkciji, ali ove koje smo montirali prije 5 godina imam osječaj da neće još dugo raditi.
hvala na savjetu.
kakvi su to parapetni modeli, to su oni što idu ko radijator na zid ili?

vrlo blizu sam odluke za RAS B16, jer jednostavno ne kužim zašto datii 1700kn više za 0,3 KW više u grijanju. Jednostavno ne vjerujem da uz 0,1 bolji COP i 0,2 bolji SCOP tu razliku u cijenu na RAS B18 mogu isplatiti u razumnom roku

Osim ako me netko ne razuvjeri

a neke možebitne šimkerske funkcije dostupne na RAS B18 me baš ne zanimaju.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.03.2015. at 13:56. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
Edgar is offline  
Old 05.09.2014., 06:09   #8163
Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
a gle ti si ga malo pretjero da imaš malo pošteniju od 2,5 kw bilo bi ok 3,5 bi bilo super a 5 kw uf.Mislim slažem se ja s onim klima nikad nemože biti prejaka ali 5 kw u 20 kvadrata?
Ne, nisam pretjerao.
Zato što na -15 vani klima od 5.5 kw daje oko 2 kw.
A to je jedva dovoljno da se 20tak kvadrata zagrije na +24.
Ako si se ikad grijao na klimu znati ćeš to.
Ja se Grijem s 3 klime. Znam točno s koliko kw moram grijati koji prostor. Najslabije klime od 2.5 kw su za hlađenje dobre... Ali za grijanje meni nedovoljne. Davno probano.
Lako je ohladiti prostor za par stupnjeva ljeti.. Vani 35 a unutra 24.... Ali teško zagrijati za 30tak stupnjeva zimi. Vani - 15 a unutra 24.
To ti je 40 tak stupnjeva razlike između unutarnje i vanjske temperature.
Da li sada razumiješ da nije pretjerano?
Ti moraš imati klimu koja je sposobna to odraditi.
Ja nemam klime za Zafrkanciju.
Imam ih za stalno i pouzdano grijanje.
I sada mi rade. Kada je vani +15.
Sada bi bilo dovoljno 3 puta 2.5 kw.
Ali na - 15?
Izvini.... Ali NEDOVOLJNO.
Imam 3.5, 4.5 i 5.5 kw.
Razmišljam i molim da se pokvari ova najstarija od 3.5kw, pa da kupim jaču. Malo je Preslaba.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Old 05.09.2014., 07:45   #8164
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ne, nisam pretjerao.
Zato što na -15 vani klima od 5.5 kw daje oko 2 kw.
A to je jedva dovoljno da se 20tak kvadrata zagrije na +24.
Ako si se ikad grijao na klimu znati ćeš to.
Ja se Grijem s 3 klime. Znam točno s koliko kw moram grijati koji prostor. Najslabije klime od 2.5 kw su za hlađenje dobre... Ali za grijanje meni nedovoljne. Davno probano.
Lako je ohladiti prostor za par stupnjeva ljeti.. Vani 35 a unutra 24.... Ali teško zagrijati za 30tak stupnjeva zimi. Vani - 15 a unutra 24.
To ti je 40 tak stupnjeva razlike između unutarnje i vanjske temperature.
Da li sada razumiješ da nije pretjerano?
Ti moraš imati klimu koja je sposobna to odraditi.
Ja nemam klime za Zafrkanciju.
Imam ih za stalno i pouzdano grijanje.
I sada mi rade. Kada je vani +15.
Sada bi bilo dovoljno 3 puta 2.5 kw.
Ali na - 15?
Izvini.... Ali NEDOVOLJNO.
Imam 3.5, 4.5 i 5.5 kw.
Razmišljam i molim da se pokvari ova najstarija od 3.5kw, pa da kupim jaču. Malo je Preslaba.

Sent from my GT-I9505
Onda ti imaš stare klime današnji inverteri mogu to odraditi bez problema sa puno manje kw recimo daisekai ili fh inverter grijanje na - 15 nije nikakav problem ali ako imaš stari fix spead jbg
Zna se koje klime mogu grijati i kako ima klima koje griju na - 25 ali naravno koštaju kupi zubdan pa ćeš se grijat bez problema

Zadnje uređivanje C22 : 05.09.2014. at 07:51.
C22 is offline  
Old 05.09.2014., 10:33   #8165
Šta je zubdan? to nešto rusko? ispadaju mi rezultati na googlu samo na čirilici

rad klime prilagođen ruskim gulazima u sibiru?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 05.09.2014., 10:43   #8166
Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
Onda ti imaš stare klime današnji inverteri mogu to odraditi bez problema sa puno manje kw recimo daisekai ili fh inverter grijanje na - 15 nije nikakav problem ali ako imaš stari fix spead jbg
Zna se koje klime mogu grijati i kako ima klima koje griju na - 25 ali naravno koštaju kupi zubdan pa ćeš se grijat bez problema
Ja se Grijem bez problema. Ne brini za mene.

Nego ti savjetuješ čovjeku neku takvu super klimu od 2.5kw za 80kvadrata?

On će garant kupiti Vivaxa koji će imati 0.6kw na - 10.

Znam da nisam kupio top klimu, ali ne ce niti ovi koje savjetuješ kupiti top.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Old 05.09.2014., 12:00   #8167
Molim vas za pomoć oko dvojbe.
MSZ-SF42VE ili MSZ-FH35VE? Ili MSZ-SF50VE?

Prostor 45m2 (dnevna, blagovaonica, kuhinja) u stambenoj zgradi, nova PVC stolarija, 2 otvora 180x260 i 180x160. Vanjski zidovi izolacija 5 cm stiropor, naknadno rađeno. Lokacija Sarajevo. Grijanje prioritet. Svaki savjet znalaca bi dobro došao.

Molim vas za pomoć oko dvojbe.
MSZ-SF42VE ili MSZ-FH35VE? Ili MSZ-SF50VE?

Prostor 45m2 (dnevna, blagovaonica, kuhinja) u stambenoj zgradi, nova PVC stolarija, 2 otvora 180x260 i 180x160. Vanjski zidovi izolacija 5 cm stiropor, naknadno rađeno. Lokacija Sarajevo. Grijanje prioritet. Svaki savjet znalaca bi dobro došao.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.03.2015. at 13:57. Reason: spajanje postova - koristiti edit
Morea22 is offline  
Old 05.09.2014., 12:32   #8168
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Šta je zubdan? to nešto rusko? ispadaju mi rezultati na googlu samo na čirilici

rad klime prilagođen ruskim gulazima u sibiru?
zubadan mitsubishi - toplinska pumpa
tominjo is offline  
Old 05.09.2014., 13:20   #8169
Quote:
Morea22 kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć oko dvojbe.
MSZ-SF42VE ili MSZ-FH35VE? Ili MSZ-SF50VE?

Prostor 45m2 (dnevna, blagovaonica, kuhinja) u stambenoj zgradi, nova PVC stolarija, 2 otvora 180x260 i 180x160. Vanjski zidovi izolacija 5 cm stiropor, naknadno rađeno. Lokacija Sarajevo. Grijanje prioritet. Svaki savjet znalaca bi dobro došao.
fh 35 kirigamin to je top model kučne serije

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pa dobro, to i je prioritet. kuhinja ima svoje izvore topline (uvijek se nekaj dešava u njoj), a spavaća ni nemora biti bogzna šta zagrijana.
Inače, neide li topliji zrak uvijek prema hladnijem? Ak s 5,5 kw nadrukam topli zrak u dnevnik/blagavaonu doći će on i do kuhinje

a kao što rekoh, uopće nemam potrebe za hlađenjem....po ljetu, ak je vani 35, i par prozora na kip, unutra ne prelazi 26
tamo gdje ste vi zamislili klimu nema šanse da dođe na grijanju do kuhinje na hlađenju ajde nekako ali grijanje zaboravi

Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ja se Grijem bez problema. Ne brini za mene.

Nego ti savjetuješ čovjeku neku takvu super klimu od 2.5kw za 80kvadrata?

On će garant kupiti Vivaxa koji će imati 0.6kw na - 10.

Znam da nisam kupio top klimu, ali ne ce niti ovi koje savjetuješ kupiti top.

Sent from my GT-I9505
Prvo moraš pročitati prijašnje postove da bi mogao pametovati
rekao sam mu ako nisi pročitao da za tu kvadraturu mora uzeti min 6 kw a pošto su razdvojeni prostori i da bi svaki grijao da mora staviti u svaku prostoriju klimu za adekvatnu kvadraturu dakle 30 kvadrata 3,5 kw 20 kvadrata 2,5 kw


Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
zubadan mitsubishi - toplinska pumpa
Ima i zubadan fh model odnosno kirigamin ali po naruđbi pa se malo duže čeka i cijena je paprena ili kupiti običan kirigamin i ugraditi grijač na vanjsku jedinicu oni koji se bave sa klimama tu vrlo lako mogu napraviti

fh kirigamin oznaka muz/msz-fh 35 vehz

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Šta je zubdan? to nešto rusko? ispadaju mi rezultati na googlu samo na čirilici

rad klime prilagođen ruskim gulazima u sibiru?
postoje mitshubishi zubadan modeli za kučnu seriju grijanje do -25 imaš 2,5 kw,3,5 kw ,5 kw cijena je dosta velika ali griju ko sotone
muz/msz-fh vehz uređaje možete naručiti ali rokovi isporuke su dosta dugi jer iskreno nitko ih ne uzima zbog cijene.Od standardnog fh modela skuplji cca 5000 kn

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.03.2015. at 13:57. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
C22 is offline  
Old 05.09.2014., 19:48   #8170
Edgar

ja imam 2 klime (Panasonic startni inverter + Panasonic neinverter) stari 4 godine.
Inverter radi non stop (cijeli dan - noću je ugašena), neinverter se pali kada inverter ne može ugrijati ostatak stana.
Ove zime sam potrošio 650,00 Kn struje za grijanje.
I sada računam da kupim ne znam kakav top model klime uštedio bi godišnje 150,00 - 200,00 kn struje.
Moja klima košta 4,000 kn top model 7,000 kn. Tu razliku nema teorije uštediti.
Top model je potreban ako ti je to jedini izvor grijanja, ali meni na sreću kada pošteno zahladi upalim centralno ( prošle zime 3-5 puta).
Ovo pišem da se ne zaliječeš sa top modelima kada imaš rezervnu opciju grijanja.
tominjo is offline  
Old 05.09.2014., 20:03   #8171
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ja se Grijem bez problema. Ne brini za mene.

Nego ti savjetuješ čovjeku neku takvu super klimu od 2.5kw za 80kvadrata?

On će garant kupiti Vivaxa koji će imati 0.6kw na - 10.

Znam da nisam kupio top klimu, ali ne ce niti ovi koje savjetuješ kupiti top.

Sent from my GT-I9505
Ajd smiri dozivljaje i ne trkeljaj bezveze
Niti trazim niti me tko savjetuje za 80 m2 da uzmem 2,5 kw
Taj savjet je isao tebi a ne meni
Ja sam pricao o modelima od cca 5,5 kw

Sad ak mislis kaj pametnog reci prvo procitaj s razumijevanjem moje postove ili se suzdrzi od komentara u kojim mislis vrijedjati jer mene konkretno tvoj upis o vivaxu vrijeda.

Buduci da nisam gandhi, na agresiju pa makar verbalnu odgovaram istom mjerom

Tak ak mislis nastaviti u revijalnom tonu samo reci nije problem

Iako, ja sam ovdje dosao posavjet a ne se nadrkavati s nekim
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 05.09.2014., 20:53   #8172
Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
fh 35 kirigamin to je top model kučne serije
C22 hvala na odgovoru. Znam da je FH KIRIGAMIN vrhunski model, no mene interesira je li može ona zagrijati 45 m2, ako joj je nominalna snaga 4 KW? Meni su govorili da moram imati bar 5 - 5,5KW za taj prostor. Zato sam tražila pomoć od onih koji se razumiju.
Morea22 is offline  
Old 05.09.2014., 21:04   #8173
Quote:
Morea22 kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć oko dvojbe.
MSZ-SF42VE ili MSZ-FH35VE? Ili MSZ-SF50VE?

Prostor 45m2 (dnevna, blagovaonica, kuhinja) u stambenoj zgradi, nova PVC stolarija, 2 otvora 180x260 i 180x160. Vanjski zidovi izolacija 5 cm stiropor, naknadno rađeno. Lokacija Sarajevo. Grijanje prioritet. Svaki savjet znalaca bi dobro došao.

Najsigurnije ti je ići na 50-icu, kod kirigamine 35 je pitanje kada temperatura padne ispod nule
50-ica daje -10 = 4,2 kw
-15 = 3,4 kw

Kirigamin 35 pri -10 = 3,6 kw
-15 = 3,2 kw

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Ta spika s kvadratima mi je bezvezna. Ne ovisi odabir klime o kvaratima prostor vec toplinskim gubicma. Ove klime koje gledam po specifikacijama su za 50m2 a ja u prizmelju imam 80. Medjutim tiplinski gubici su mi 40w/m2 sto bi rekli da mi je 3,5 kw dovoljna. Sa ovom prek 5 kw mogao bi bez problema grijati i na minus 5, a prosle godine jedva da je bilo i par dana s minus temp a kamoli sa minus 5, cemu paliti centralno? Ok, tko zna sta ce biti ove godine.....vise me brine distribucija zraka kroz prostor...
U principu si u pravu bitni su toplinski gubici.
kod mene isto 4,2 kw u grijanju radi solo 85 % zime i grije 65 m2. I u principu me zeza distribucija zraka.na tvoj raspored bi trebale 2 klime.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.03.2015. at 13:58. Reason: spajanje postova
tominjo is offline  
Old 05.09.2014., 21:42   #8174
Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
tamo gdje ste vi zamislili klimu nema šanse da dođe na grijanju do kuhinje na hlađenju ajde nekako ali grijanje zaboravi
dobro, znači, kažeš sad, da do spavaće sobe hoće doći a samo neće doći do kuhinje.

budući da nisam tehničke struke ajd mi sad to pojasni.

kod grijanja, u dnevnom boravku klima grije zrak koji se zagrije, po nekom tamo zakonu termodinamike, topli zrak tj toplina, šta već, ide prem hladnijem koji je recimo u kuhinji. a ti kažeš da neće, zašto neće?

ali hoće obrnuto, kod hlađenja, kažeš. jer će klima hladiti tdnevni boravak, pa će po istom onom zakonu termodinamike, topli nehlađeni zrak iz kuhinje dotrčati do ohlađenog u dnevnom boravku. e sad zakaj u tom smjeru hoće trčati a neće obrnuto a neide po defaultu već po tome koliko klima zagrije dnevni boravak?

inače, s obzirom na nacrt gdje bi ti stavio klimu da postigne najbolji efekt?
ne vidim pogodniju poziciju od naznačene, jer u hodniku kažu ne može jer je preuski, a u samom dnevnom boravku na vanjske zidove ne mogu jer mi je sjedeća garnitura a ne želim da neš puše po glavi......

Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
Edgar

ja imam 2 klime (Panasonic startni inverter + Panasonic neinverter) stari 4 godine.
Inverter radi non stop (cijeli dan - noću je ugašena), neinverter se pali kada inverter ne može ugrijati ostatak stana.
Ove zime sam potrošio 650,00 Kn struje za grijanje.
I sada računam da kupim ne znam kakav top model klime uštedio bi godišnje 150,00 - 200,00 kn struje.
Moja klima košta 4,000 kn top model 7,000 kn. Tu razliku nema teorije uštediti.
Top model je potreban ako ti je to jedini izvor grijanja, ali meni na sreću kada pošteno zahladi upalim centralno ( prošle zime 3-5 puta).
Ovo pišem da se ne zaliječeš sa top modelima kada imaš rezervnu opciju grijanja.
e hvala ti na tome. to sam htio čuti.

mislim da ću na kraju uzeti suzumi plus RAS16 od 5,5 KW u grijanju (ali ima min max raspon do 6,9). RAS18 je skuplji 1700kn, nudi 0,3 kw u grijanju više (ali u majem rasponu), ima 0,12 bolji COP i 0,2 bolji SCOP (pa nosi A+, a RAS 16 samo A). Brijem da 1700kn neću uštedjeti radi boljeg SCOPa do penzije. Kako su oba modela iste serije, valjda imaju iste sklopove/funkcije/dizajn pa fakat nevidim razloga dati 1700 kn više.

Osim ak mi netko od vas ne kaže neki smisleni razlog. Zato sam i došao ovdje po savjet.

Kako god zamišljeni položaj klime bio nepovoljan, s obzirom na izolaciju objekta brijem da će mi tih 5,5 KW biti dovoljno za grijanje / dogrijavanje iznad vanjskih 0C. Ak će moći hodati do minus 5 još bolje. Ak ne palim centralno, šta sad.

što se tiće izolacije objekta, sjećaš se one moje priče: na -10C vani otvorio sam sve prozore, propuh na 10 min. Sobna temp je pala za 1C. Zatvorih prozore, ne upalih grijanje. Nakon 20min sobna temp se vratila na početnu vrijednost prije luftanja (dakle za +1C), sve radi akumulirane topline u zidovima. dobro, klima grije samo zrak i ditribucija topline je drugčija nego kod radijatora, ali ak pak puše cijeli dan valjda će se i neš topline akumulirati u zidovima?

inače, moj frend dogrijava prostor od nekih 120m2 s haierom od 5,5 kw. I tak već 6-7 godina, i još se nije raspao.
kaže da i uspije nešto dogrijati u prijelzanim razdobljima. Pazi, ne pričam sad tu o jedinoj opciji grijanja i o grijanju na minus 15

i da, šta rade ovi kojima klima ide do minus 15 a vani bude minus 16 a jedini im izvor grijanja

mislim nije da u ne tako davnoj prošlosti nije bilo i par dana debelo ispod minus 15....

Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
U principu si u pravu bitni su toplinski gubici.
kod mene isto 4,2 kw u grijanju radi solo 85 % zime i grije 65 m2. I u principu me zeza distribucija zraka.na tvoj raspored bi trebale 2 klime.
znam, i rekao sam negdje prije da me brine distribucija zraka
ali neznam kam da stavim drugu.
u dnevni na vanjske zidove ne može, u hodnik ne može, u kuhinju je bezveze jer se tam stalno neš dešava, pa em te grije tamo pečnica dok se nakuhava i još da ti klima puše za leđima? A staviti je u spavaću istu baš neće nešto pomoći da zagrije kuhinju....dakle kam s drugom?

mislim si, nek ova jedna grije dokle može...ka ne može palim centralno, šta sad.
s obzirom na cijenu lože, brijem da ću i u takvom režimu investiciju vratiti za 5-6 godina.....a kak pričamo o toshibi ta valjda bude dulje izdržala, pa haier imam 10 godina....

Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
Prvo moraš pročitati prijašnje postove da bi mogao pametovati
rekao sam mu ako nisi pročitao da za tu kvadraturu mora uzeti min 6 kw a pošto su razdvojeni prostori i da bi svaki grijao da mora staviti u svaku prostoriju klimu za adekvatnu kvadraturu dakle 30 kvadrata 3,5 kw 20 kvadrata 2,5 kw
ma pusti ga. viš da je neka trolčina. Upadne ko padobranac i prodaje neku filizofiju a nema pojma o čem se priča. nije ni 3 povezana posta prethodno pročitao.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.03.2015. at 13:59. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
Edgar is offline  
Old 05.09.2014., 22:20   #8175
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
Najsigurnije ti je ići na 50-icu, kod kirigamine 35 je pitanje kada temperatura padne ispod nule
50-ica daje -10 = 4,2 kw
-15 = 3,4 kw

Kirigamin 35 pri -10 = 3,6 kw
-15 = 3,2 kw
Hvala lijepa tominjo. Pregledavajući tablice navedenih modela moja prva misao je bila MSZ SF50, upravo zbog ovih 4,2kw na -10, ali su me zbunili neki komentari da je SF slabiji model. A pored toga malo tko govori o SF seriji, svi nekako veličaju FH pa su me pokolebali u odluci.
Morea22 is offline  
Old 05.09.2014., 22:30   #8176
Quote:
Morea22 kaže: Pogledaj post
Hvala lijepa tominjo. Pregledavajući tablice navedenih modela moja prva misao je bila MSZ SF50, upravo zbog ovih 4,2kw na -10, ali su me zbunili neki komentari da je SF slabiji model. A pored toga malo tko govori o SF seriji, svi nekako veličaju FH pa su me pokolebali u odluci.
sf je slabiji model po karakteristikama ali je jači po snazi i tu je jedina razlika.
tominjo is offline  
Old 05.09.2014., 22:31   #8177
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ma pusti ga. viš da je neka trolčina. Upadne ko padobranac i prodaje neku filizofiju a nema pojma o čem se priča. nije ni 3 povezana posta prethodno pročitao.
Ti Pogledaj unatrag tko sam. Kada sam došao na ovaj forum Itd.
A nekulturna osoba si ti.
Ja nikoga ne vrijeđam... To radiš ti.
Sram te bilo.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Old 05.09.2014., 22:34   #8178
Quote:
Morea22 kaže: Pogledaj post
Hvala lijepa tominjo. Pregledavajući tablice navedenih modela moja prva misao je bila MSZ SF50, upravo zbog ovih 4,2kw na -10, ali su me zbunili neki komentari da je SF slabiji model. A pored toga malo tko govori o SF seriji, svi nekako veličaju FH pa su me pokolebali u odluci.
Nemoj se ljutiti sf je krasna klima ali joj je smanjen protok zraka u odnosu na prijašnji ge model koji je bio fantastičan uređaj dok je fh povečao protok zraka,energetsku učinkovitost da te sad ne zamaram sa tehničkim karakteristikama uvjeravam te da 3,5 fh grije bolje na nižim tempraturama od sf 50 modela bez obzira na veču snagu pitaj malo montere klima uređaja pa onda razmisli razlika cijena ti je oko 700 kn manja za fh meni ni iz džepa ni u džep
C22 is offline  
Old 05.09.2014., 22:37   #8179
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
e hvala ti na tome. to sam htio čuti.

mislim da ću na kraju uzeti suzumi plus RAS16 od 5,5 KW u grijanju (ali ima min max raspon do 6,9). RAS18 je skuplji 1700kn, nudi 0,3 kw u grijanju više (ali u majem rasponu), ima 0,12 bolji COP i 0,2 bolji SCOP (pa nosi A+, a RAS 16 samo A). Brijem da 1700kn neću uštedjeti radi boljeg SCOPa do penzije. Kako su oba modela iste serije, valjda imaju iste sklopove/funkcije/dizajn pa fakat nevidim razloga dati 1700 kn više.

Osim ak mi netko od vas ne kaže neki smisleni razlog. Zato sam i došao ovdje po savjet.

Kako god zamišljeni položaj klime bio nepovoljan, s obzirom na izolaciju objekta brijem da će mi tih 5,5 KW biti dovoljno za grijanje / dogrijavanje iznad vanjskih 0C. Ak će moći hodati do minus 5 još bolje. Ak ne palim centralno, šta sad.

što se tiće izolacije objekta, sjećaš se one moje priče: na -10C vani otvorio sam sve prozore, propuh na 10 min. Sobna temp je pala za 1C. Zatvorih prozore, ne upalih grijanje. Nakon 20min sobna temp se vratila na početnu vrijednost prije luftanja (dakle za +1C), sve radi akumulirane topline u zidovima. dobro, klima grije samo zrak i ditribucija topline je drugčija nego kod radijatora, ali ak pak puše cijeli dan valjda će se i neš topline akumulirati u zidovima?

inače, moj frend dogrijava prostor od nekih 120m2 s haierom od 5,5 kw. I tak već 6-7 godina, i još se nije raspao.
kaže da i uspije nešto dogrijati u prijelzanim razdobljima. Pazi, ne pričam sad tu o jedinoj opciji grijanja i o grijanju na minus 15

i da, šta rade ovi kojima klima ide do minus 15 a vani bude minus 16 a jedini im izvor grijanja

mislim nije da u ne tako davnoj prošlosti nije bilo i par dana debelo ispod minus 15....
Jedini smisleni razlog bi bio što RAS18 ima 20% veći protok zraka (990m3/h) od RAS16 (740m3/h), ali pošto se u vašem slučaju ne radi da imate svih 80m2 koji želite grijati uzmite RAS16. I recimo da je RAS18 puno bolji u hlađenju večih površina, što je vama nebitno

Parapetna tj podna od Toshibe RAS18 je precjenjena po onome što daje, te je puno bolji izbor u podnim Daikin ili Fujistu.
d13 is offline  
Old 05.09.2014., 22:37   #8180
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
sf je slabiji model po karakteristikama ali je jači po snazi i tu je jedina razlika.
Shvatila! Hvala još jednom.
Morea22 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.