Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 21:41   #3041
Quote:
plus kaže: Pogledaj post
Gdje smo god putovali radio je bio OK dakle i antena. Koje to probleme imas, kako je to krenulo i koje smetnje si ustanovio?
Pa, na primjer, slušam Antenu i prebacuje mi se na HR2, ili slušam Narodni pa se prebaci na Sljeme. I to sve u sred Zagreba.
I ja slušam muziku uglavnom sa stika, ali nije to za svakoga. Kad nekoga vozim pustim radio i onda se blamiram sa svojim novim "space shutleom".

I da, i kod mene se teže zatvaraju vrata (samo vozačeva) iako zaista djeluju ozbiljnije od nekih koja sam imao priliku isprobati.
Krtek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 06:14   #3042
Quote:
Krtek1 kaže: Pogledaj post
Pa, na primjer, slušam Antenu i prebacuje mi se na HR2, ili slušam Narodni pa se prebaci na Sljeme. I to sve u sred Zagreba.
I ja slušam muziku uglavnom sa stika, ali nije to za svakoga. Kad nekoga vozim pustim radio i onda se blamiram sa svojim novim "space shutleom".

I da, i kod mene se teže zatvaraju vrata (samo vozačeva) iako zaista djeluju ozbiljnije od nekih koja sam imao priliku isprobati.
Kolega nije to do antene nego u postavkama na radiu. Uzmi malo knjigu pa prolistaj, procitaj i iskljuci alternativnu frekvenciju i ostale opcije koje se nude.
Demoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 07:55   #3043
Uvijek iznova se čudim ljudima koji kupe novi auto i ni ne prolistaju uputstva Normalno da se banalne stvari preskoče (tipa, ovo je volan i okrugli je....)ali svaki auto ima neke specifičnosti koje treba znati. No dobro, ni moja žena nakon tri godine ne zna npr. namjestiti sat, a za uključiti maglenge bi morala dobro razmisliti kak se to radi.
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 08:18   #3044
Quote:
Krtek1 kaže: Pogledaj post
Pa, na primjer, slušam Antenu i prebacuje mi se na HR2, ili slušam Narodni pa se prebaci na Sljeme. I to sve u sred Zagreba.
I ja slušam muziku uglavnom sa stika, ali nije to za svakoga. Kad nekoga vozim pustim radio i onda se blamiram sa svojim novim "space shutleom".

I da, i kod mene se teže zatvaraju vrata (samo vozačeva) iako zaista djeluju ozbiljnije od nekih koja sam imao priliku isprobati.
Malo si me nasmijao s ovime: nije to za svakoga

Kod nas je samo malo drukčije, jer dok se vozi sama sa cee'd-om supruga sluša stanice po njezinom odabiru, dok ga ja koristim ja slušam neke druge stanice.
A dok za vikend dođe doma sin student, ako ga vozi onda je tu obavezno ili muzika s mobitela, ili iPod-a.

Sin redovito uključi i korištenje mobitela dok sam ja to koristio svega par puta na dužim relacijama...

Vjeruj mi da ja zaista nisam primijetio nikakve nestabilnosti sa držanjem radio stanica, zapravo smo jako zadovoljni za kvalitetom našeg radio uređaja i "zvuka".
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:03   #3045
Quote:
Krtek1 kaže: Pogledaj post
Pa, na primjer, slušam Antenu i prebacuje mi se na HR2, ili slušam Narodni pa se prebaci na Sljeme. I to sve u sred Zagreba.
I ja slušam muziku uglavnom sa stika, ali nije to za svakoga. Kad nekoga vozim pustim radio i onda se blamiram sa svojim novim "space shutleom".

I da, i kod mene se teže zatvaraju vrata (samo vozačeva) iako zaista djeluju ozbiljnije od nekih koja sam imao priliku isprobati.
Sto se tice stika on ti zapravo ne treba. Kopiras pjesme u memoriju
radija i slusas kada hoces. Brises dodavas koliko ti srce zeli. Sve pjesme sa stika sam kopirao.
Demoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 18:56   #3046
Da, u pravu ste, nisam pročitao upute za radio. Bio mi je uključen AF. Ali on se ne bi niti uključivao da antena malo bolje hvata. Hvala za info za My music, ni za to nisam znao . Ipak ima neke koristi od foruma .
Krtek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 08:30   #3047
Quote:
Krtek1 kaže: Pogledaj post
Da, u pravu ste, nisam pročitao upute za radio. Bio mi je uključen AF. Ali on se ne bi niti uključivao da antena malo bolje hvata. Hvala za info za My music, ni za to nisam znao . Ipak ima neke koristi od foruma .
Mda. RDS sa svim tim funkcijama nije baš za naše tržište jer naše stanice jednostavno to ne koristi osim HR2 za obavijesti o prometu (TA) i neke lokalne stanice za reklame (nisam siguran da je to dozvoljeno) Naravno , kad postišćeš koješta, ili je po defaultu uključeno, onda radio traži i traži i traži, a toga nema jer naši ne emitiraju tu vrstu informacija. Čak ni AF ne radi baš dobro , valjda je više zamišljen za njemačke autoputeve recimo, hrpu puta mi se dogodi da mi je uključen TA na HR2 . Piči mjuza sa cd/sticka/ izađem iz Sv Roka a eradio krene tražiti HR2 sa TA ionda se zaustavi na HR1 , pa onda moram ručno vratiti na drugi source i drugu stanicu. U ZG , recimo mi se neko vrijeme događalo da jemotor ugašen, radio svira, uplaim motor, radio krene nešto tražiti , napiše ptty ili nešto drugo i ne vrati se na stanicu na kojoj je bio....bah. Gdje je nestala dobra stara skala
MaestroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 20:21   #3048
Quote:
R.Kaka kaže: Pogledaj post
Pa duze vec pratim ovu temu i siguran sam da je netko vec spomenuo.

Uglavnom, otkada sam preuzeo auto prije 11 mjeseci, kia ceed, spirit 1.4 benz. , jos mi je vas prodavac rekao da je primjetio da se vozaceva vrata moraju jace lupit jer ne 'drzi' tj. da moraju decki iz servisa malo gumu postelat.

Nakon inocijalnog servisa nije se nista promjenilo i dalje moram jace zalupit nego zadnja vrata i rekao sam da cu prvom prilikom kad budem u tom kvartu (zitnjak) to ici rjesit.

Onda sam procitao ovdje u ovoj temi da je jos netko ili neki spominjali taj problem pa sam pricekao komentar.
Komentara nije bilo a meni sam dolazi godinu dana od kupnje pa se nadam pri skorom dolasku u servis da ce to ispjet rjesit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Probaj spustit šajbu na vratima, pa onda zatvorit vrata, vjerujem da ćeš se iznenadit kolko se lakše onda zatvore, tako je bar meni osjećaj.
Ne znam kako i zašto, al imaju je... otpor zraka kad se zatvaraju sa normalno dignutom šajbom, kad je prozor otvoren puno lakše se zatvore.
Lazimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 08:58   #3049
Quote:
Lazimir kaže: Pogledaj post
Probaj spustit šajbu na vratima, pa onda zatvorit vrata, vjerujem da ćeš se iznenadit kolko se lakše onda zatvore, tako je bar meni osjećaj.
Ne znam kako i zašto, al imaju je... otpor zraka kad se zatvaraju sa normalno dignutom šajbom, kad je prozor otvoren puno lakše se zatvore.
Iiiiista stvar na i30. Ma samo 2 cm da spustim prozor i vrata se puno lakše zatvore...
tonnito is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 09:05   #3050
Dečki, čini mi se da ste otkrili toplu vodu
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 09:06   #3051
Quote:
Demoni kaže: Pogledaj post
Sto se tice stika on ti zapravo ne treba. Kopiras pjesme u memoriju
radija i slusas kada hoces. Brises dodavas koliko ti srce zeli. Sve pjesme sa stika sam kopirao.
Ipak nisam uspio pronaći my music. I dalje ne kužim kako prebaciti muziku u memoriju radija
Krtek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 09:10   #3052
Quote:
Krtek1 kaže: Pogledaj post
Ipak nisam uspio pronaći my music. I dalje ne kužim kako prebaciti muziku u memoriju radija
Pod media ja imam tamo. Probaj sjesti u auto i uzmi knjigu i tako probaj. Barem sam tako ja probal.
Demoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 09:15   #3053
Quote:
MM MARI kaže: Pogledaj post
Dečki, čini mi se da ste otkrili toplu vodu
ajd ekspert objasni zašto je to tako. Meni je to totalno nenormalno
tonnito is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 09:21   #3054
Quote:
Krtek1 kaže: Pogledaj post
Ipak nisam uspio pronaći my music. I dalje ne kužim kako prebaciti muziku u memoriju radija
Ej ako hoces posalji broj mobitel pa kad dođem kuci sa posla mogu te nazvati kako ja to radim je na pamet mi je tesko ili probam pa ti napišem!!!!!
Demoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 09:33   #3055
Quote:
tonnito kaže: Pogledaj post
ajd ekspert objasni zašto je to tako. Meni je to totalno nenormalno
Zakon fizike je u pitanju, zrak kojeg ti pokušavaš zatvoriti u autu pruža otpor, a ako je staklo na vratima otvoreno on tu izlazi van i lakše je vrata zatvoriti. Probaj i doma napraviti pokus; ako u kupaoni imaš prozor otvori ga i probaj ući u kupaonu, poslije probaj sa zatvorenim prozorom ući u kupaonicu, osjetit ćeš razliku u otvaranju.
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 17:35   #3056
Sta to znaci? Da trebas otvoriti prozor malo kada hoces lijepo da zatvoris vrata? I onda ostavis automobil tako na parkingu...
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 18:00   #3057
To samo znači da su taj tlak loše riješili. Probaj zatvorit vozačeva pa dok su zadnja npr. otvorena pa ćeš vidjet da li onda ta zadnja idu teže.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 20:48   #3058
Na sportage-u je zbog toga jer vrata imaju veči hod od prvog zuba pa do potpunog zatvaranja a zbog tog večeh hoda treba svladati veči tlak valjda. Nisam do sada obračao pažnju kod drugih automobila na taj veči hod ako je uopče u njemu caka.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 20:51   #3059
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Sta to znaci? Da trebas otvoriti prozor malo kada hoces lijepo da zatvoris vrata? I onda ostavis automobil tako na parkingu...
Marijači, ti si radio u Kijinom salonu, dal si i ti mišljenja da se na kiji vrata teže zatvaraju nego na usporedivim autima?
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 21:06   #3060
Pa iskreno, na Ceedu 2 nisam, ali jesam na Ceedu 1 redizajn i na Sportage. I nije na svakom Ceedu jednako, tj na Ceedu koji sam ja dobio, problema sa laganim zatvaranjem vrata ima, dok na pojedinim vozilima koja su sluzila za demonstraciju, takvih problema nije bilo tj nisam primjetio.

Tako da ne mogu imati kompletno formirano misljenje i nemam pojma o cemu se tacno radi. Znam samo da pravi probleme na odredjenim modelima i da nije ugodno za oko kada neko mora da lupa vratima da bi ih zatvorio i jos mu je neugodno jer nije njegov automobil.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.