Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 22:52   #1
Saxo vs twingo vs punto

pozdrav svima,
posto kupujem zeni auto za po gradu, s posla na posao, i sve sto treba po gradu, a iznos je do cca 2000-2500 eur max izbor mi je pao na saxo 1.5 d, twingo ili punto 1.2. Svi su 2003 god i cca oko 150000 km i imaju klimu, to je obavezno.
e sad, zanimaju me vasi savjeti,misljenja, iskustva...
unaprijed hvala na odgovorima
challenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:05   #2
Saxo dizel najmanje troši (zašto i tu nisi uzeo benzinca u obzir, lakše ćeš ga nać u dobrom stanju), Twingo je najlakše parkirati, Punto je najsigurniji i najveći. Održavanje tu negdje, poznatih problema malo do ništa (punto: brtva glave, servo. saxo dizel: mislim da je bilo nešto s dobavom goriva iz rezervara. twingo: koliko ja znam ništa). Nećeš fulati ni s jednim.

Zadnje uređivanje Lyman : 18.11.2014. at 23:11.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:10   #3
Twingo - pomalo već legendarni autić. Da se naći finih primjeraka.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:33   #4
ja ti imam twinga. potrosnja cca 5,5. ako ga mislis malo zivlje vozit nece preko 7,5 trosit. ja sam prezadovoljan s auticem samo me srce pita za nesto malo jace
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:35   #5
Vozio sam sva tri i volim ih sve

Stekao sam dojam da twingo ima lošiju zvučnu izolaciju.
Kod twinga mi je fora pozicija sjedenja, imam filing ko da sam metar ispred auta
1.2 44kw u puntu II me ugodno iznenadio i u gradu i na autoputu.
saxo sam par puta provozao vts-a tak da se to ne računa

Nemreš puno fulat, uzmi onog koji je u boljem stanju.
dizel ili ne, u tak malom autu nemre niš puno potrošit.

Možda bi bilo ok razmislit zbog klime uzet koji konj jači motor, no otom potom.
Sretno u pronalasku solidnog primjerka
trashet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:38   #6
punto mi se cini najozbiljniji, twingo najsvjeziji i mladenacki, saxo nesto izmedju...
cuo sam za puntove probleme sa servom i brtvom glavr, samo nr znam koliko je skup eventualni popravak, za twinga znam da je preporuka da nije imao ni najmanji sudar jer mu je karoserija osjetljiva na to, a za saxa nisam cuo da ima neke probleme, bar ne ovaj 1.5 diesel, benzinci vec imaju neke svoje musice.
e sad, zeni bi to bio prvi auto, vozila bi ga cca god dana dok ne stekne malo iskustva da joj mirne duse mogu dati svoj jer meni manje vise ne treba ( motor i povremeno sluzbeni), pa mi nije nebitno da ga dalje opet mogu lako prodat..
challenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:46   #7
Saxo je u sudaru nježniji od twinga. Što se tiče dizelaša, mislim da je jedini (i vrlo glup i jeftino i lako rješiv) problem bio da vuče zrak na filteru goriva. Ljudi su to rješavali ugradnjom filtra goriva za traktor i obilaženjem tvorničkog. Ali vrlo teško ćeš naći dizela da nema brdo km...

Ja sam vozio twingo i punto. Za grad su oba dobra, twingo je lakše parkirati, a na otvorenoj cesti mi punto djeluje konkretnije. Ali i spomenuti twingo je uredno odradio više puteva po 500km i to smo preživjeli bez problema.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 00:04   #8
Problemi i mušice koji se događaju su se u 10 godine već trebali dogodit, zar ne?
Na puntićima su letve volana mijenjane obično u garantnom roku i odlazile su nakon par par tisuća do 60-tak tisuća km. Iako ima puno primjeraka koji i danas voze sa originalnom letvom.
Servo također, ako teba otić mislim da je već otišao u prvih 10 godina i popravljeno/reparirano.
Vozio sam puntića kojem je riknuo "city servo" (po meni nepotreban izum), a običan servo radi. I tako je već 5 godina, samo svjetli lampica od volana. Big deal.
Ako radi, ništa ne diraj.

Za brtvu glave ne bih znao, to neka netko stručniji prokomentira iako će na svakom autu brtva propišat ako motor "prokuha" (riknuo killer, termostat, procurio antifriz ili slično). Kad temp ode u crveno, terba stat, ugasit auto i čekat da se ohladi (pozvat mehaničara of ource). A ne: "evo još samo 2 kilometra i doma smo"

Mislim da se ne trebaš zamarat mogućim havarijama nego pronađi primjerak koji je uredno održavan, ostavi koju kunu sa strane za nedaj bože, kupi auto, napravi servis, toči, vozi, amen.

I ja znam za boljke svog vozila pa nemrem tu niš. Jbg, ako ode, razmislit ćemo kaj ću tada.

Totalno je blesavo mijenjat ležajeve na radilici ako su na nekom motoru "boljka" i znaju otić na tom modelu. Pogotovo 10 godina starom.
Kužiš kaj hoću reći.
trashet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 05:49   #9
Quote:
trashet kaže: Pogledaj post
Problemi i mušice koji se događaju su se u 10 godine već trebali dogodit, zar ne?
Na puntićima su letve volana mijenjane obično u garantnom roku i odlazile su nakon par par tisuća do 60-tak tisuća km. Iako ima puno primjeraka koji i danas voze sa originalnom letvom.
Servo također, ako teba otić mislim da je već otišao u prvih 10 godina i popravljeno/reparirano.
Vozio sam puntića kojem je riknuo "city servo" (po meni nepotreban izum), a običan servo radi. I tako je već 5 godina, samo svjetli lampica od volana. Big deal.
Ako radi, ništa ne diraj.

Za brtvu glave ne bih znao, to neka netko stručniji prokomentira iako će na svakom autu brtva propišat ako motor "prokuha" (riknuo killer, termostat, procurio antifriz ili slično). Kad temp ode u crveno, terba stat, ugasit auto i čekat da se ohladi (pozvat mehaničara of ource). A ne: "evo još samo 2 kilometra i doma smo"

Mislim da se ne trebaš zamarat mogućim havarijama nego pronađi primjerak koji je uredno održavan, ostavi koju kunu sa strane za nedaj bože, kupi auto, napravi servis, toči, vozi, amen.

I ja znam za boljke svog vozila pa nemrem tu niš. Jbg, ako ode, razmislit ćemo kaj ću tada.

Totalno je blesavo mijenjat ležajeve na radilici ako su na nekom motoru "boljka" i znaju otić na tom modelu. Pogotovo 10 godina starom.
Kužiš kaj hoću reći.
I ja ovo gore podebljano također predlažem
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:41   #10
Vozio sam Twinga i Punta, oba 1.2 mašina i između njih dva preporuka bi bila Punto iako ni s Twingom nećeš progriješiti.

Punto ima nešto malo manju potrošnju (Punto oko 6l/100km, Twingo oko 6,5l/100km) , osjetno veći gepek, registriran je za prijevoz 5 osoba dok Twingo samo za 4, djelovi su nešto sitno jeftiniji za Punta, također Punto ima (bar je takav moj dojam) bolju zvučnu izolaciju i s njim se osjećam ugodnije pri većim brzinama. Recimo Twinga nisam baš volio voziti preko 110. Estetski mi je Punto i iznutra ljepši i ima više pretinaca i površina za odlaganje stvari i sjedala Punta su veća i udobnija. Također, kod Twinga mi je malo blesavo postavljen radio, dolje je kod mjenjača i stoji pod nekim čudnim kutom ali to nije ništa strašno.

Prednost Twinga mi je što je zbog velikih staklenih površina pregledniji i samim time ga je jednostavnije parkirat i fenomenalan je za početnike s te strane. Kak je ravno odrezan iza znaš točno koliko imaš mjesta, a i prednji kraj mu je dosta kratak. Uglavnom, s njim je parking pis of kejk. Kada mu se sruše zadnja sjedala nema šta ne stane unutra i s te strane je praktičniji. Ulazak/izlazak na zadnje sjedalo kod Twinga je osjetno lakši u odnosu na Punto sa dvoja vrata jer Twingo ima specifično velika vrata. Zadnja klupa mu se može pomicat naprijed-nazad pa možeš birati da li želiš veći gepek ili više mjesta na zadnjem sjedalu.

Twingo mi je napravio nešto manje od 250000km bez većih kvarova tako da ga smatram dosta pouzdanim.

Eto, toliko od mene.
Operater is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:44   #11
Mislim da se možemo složit kako dobar primjerak (DOBAR!!!!) bilo kojeg od ova tri nije loša kupovina.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 22:08   #12
Hvala na odgovorima, nekak sam trenutno najblizi puntacima i jednom saxu.
Ipak, presudit ce konacno sranje auta
challenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 19:50   #13
Quote:
challenger kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, nekak sam trenutno najblizi puntacima i jednom saxu.
Ipak, presudit ce konacno sranje auta
Da li pokretaču topika katastrofalni rezultati crash testa mogu biti dobar ili jedan od presudnih argumenata da se ne kupuje određeni model, marka automobila? Konkretno, mislim na rezultate koje su ''postigli'' Saxo i Punto I (za razliku od Twinga).

Inače . . Renault mi je sve samo ne ''drag''.

Ah da , pa nećemo valjda kupovati automobil s pretpostavkom da ćemo imati saobraćajku, je'l? Ili ne?

Imho, rezultati crash testova su, grubo rečeno, jedan od bitnih pokazatelja koliko je uopće ljudima koji stoje ''iza stvaranja'' pojedinog automobila (ovdje govorimo o automobilima) stalo do (života) onih koji bi isti taj automobil trebali kupiti.

Ne morate nužno staviti desni retrovizor, ''džepove'' za sitnice u vrata, stakla na struju al' ono, ajde složite taj kavez da se ne rastvori kao konzerva zabijena sa 60+ kmh u zid (u drugi auto, whatever).

I još auto kupujete ženi, možda i majci svoje djece.
lowgear is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 20:01   #14
Kaj si se ti najeo ludih gljiva? Punto ima 4 zvjezdice. Twingo 3, tek ovaj noviji, predzadnji, ima 4.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 20:11   #15
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Kaj si se ti najeo ludih gljiva? Punto ima 4 zvjezdice. Twingo 3, tek ovaj noviji, predzadnji, ima 4.
to je ''to'', to je taj stav, lude gljive . . . , ono, odmah na zadnje noge, đizs

O.K., ide i meni zbog previda modelske godine automobila koji traži pokretač posta, znači meni zbog spominjanja Punta I, sve ostalo, imho, stoji.
lowgear is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 20:26   #16
Pa zar je Punto kojega on zeli kupiti imao 4 zvjezdice tada?

Nesto mi to cudno, mnogi su se mucili da imaju 4....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 20:56   #17
Punto 2 , 1999. je dobio 4 zvjezdice, dok je standard tad u toj klasi bio od 1-1.5 do 2 zvjezdice prosječno. Sigurno je sigurniji od twinga.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 21:34   #18
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Punto 2 , 1999. je dobio 4 zvjezdice, dok je standard tad u toj klasi bio od 1-1.5 do 2 zvjezdice prosječno. Sigurno je sigurniji od twinga.
je,cak se sjecam i reklama za to
Inace,Punto od mene isto ima preporuku. Ak se svida dizajnom,uzet 5-vratnu izvedbu,jer ima gepek od 300l
saxo sam imao,i nije mi se dopao,relativno je skucen twingo je kralj sto se tice prostora-mali izvana,prostran(ali uzak) iznutra.
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 22:43   #19
evo ovako, twingo mi je za sada ispao iz kombinacije.
Gledao sa par puntica 2002/2003 god sa 85-120000 km za cca 2000 eur i cist su mi ok, dizajnom i prostorom mozda najbolji, a opet imam ponudu za jednog saxa 1.5d, 2003, prvi vlasnik, 90000km original, jedan covjek ga vozio za 1600 eur...
e sad punto benzinac za 2000eur ili saxo diesel za 1600?
najvjerojatnihe bum sutra odlucio kad pogledam jos par puntica...
challenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 00:23   #20
Onaj koji se tvojoj ženi više sviđa.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.