Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2014., 18:16   #21
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Sve je u glavi!! Ja sam savršeno dobro živio par godina za volanom Iveco Daily-a bez ikakve elektronike vezano za kočenje i pogon, zimi, ljeti, po brijegu, ravnici. Jednu zimu, s novim kobijem, čak i s ljetnim gumama. Išlo je, al da bi ponovil, ne hvala, daj mi zimske ipak. Nažalost, ženi se ne dopadaju BMW i Mercedes, pa mislim da će sljedeći pogon biti Quatro.
Potpis, zadnji pogon,nema ABS-a, ničega , e to je pravi auto za učit voziti


OT, RWD rules, ne vjerujem da taj merc nema elektroniku osim ako nije iz devespete.
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:18   #22
Vozim Mecedes Viano star godinu dana i prošlu zimu nisam primjetio ( u onih par zimskih dana) da ga je nemoguče voziti po snijegu. Sad dali je to do elektronike i novih guma neznam.
Veći problem je snaga i oktetni momenat, pa zna često u prazno provrtiti, bilo ljeto ili zima...

Zadnje uređivanje amlap : 19.11.2014. at 18:19. Reason: l
amlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:24   #23
vozio sam 190E najnormalnije po zimi s novim zimskim gumama, a taj nema e od elektronike tak da taj koji ti gledas bi trebao cist normalno ic. Uostalom svake zime vidim hrpu merca i bmwa po cesti pa se ljudi voze kao i svi drugi s prednjim pogonom. Kako sam fan audija iduci auto ce mi obavezno bit quattro.
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:26   #24
Autoru teme bi savjetovo da se ne bazira na veliku vecinu savjeta sa forumhaera

Jer ovdje velki broj ljudi tvrdi kak je manualna bolja od automatske klime
Jebiga rjetko koji punto i sl. to ima

Tak da...pametnome dosta
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 19:13   #25
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
Autoru teme bi savjetovo da se ne bazira na veliku vecinu savjeta sa forumhaera

Jer ovdje velki broj ljudi tvrdi kak je manualna bolja od automatske klime
Jebiga rjetko koji punto i sl. to ima

Tak da...pametnome dosta
Da punto ima zadnji pogon bio bi najbolji auto na svijetu a ne samo na forumu. Za sad mu je jedini nedostatak prednji pogon
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 19:13   #26
Zadnji pogon ako ga znaš voziti je gušt , doduše zna mi dignuti živce kad hoću krenut u rikverc na velikoj nizbrdici.

Kod novijih auta gdje je uškopljen ESP-om mogu ga voziti i bakice.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 19:16   #27
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
Autoru teme bi savjetovo da se ne bazira na veliku vecinu savjeta sa forumhaera

Jer ovdje velki broj ljudi tvrdi kak je manualna bolja od automatske klime
Jebiga rjetko koji punto i sl. to ima

Tak da...pametnome dosta
Hahahaha, pa kad je, recimo nemraš skidati jedinicu dolje i dati prelemiti kontakte jer jedini gumb koji ti normalno radi je onaj s pahuljicom.... Ostali rade ovisno o broju graba koje stepeš na cesti

ON topic, ova mambo jambo sranja da RWD pogon ne valja su samo to, sranja!!! Zapet po zimi moreš s FWD a bome i sa AWD, ak si konjina sa mozgom veličine zrna graška i lošim gumama (čak i nemoraju bit loše gume, samo majmun za volanom...). Od starog bratić je godinama vozil Moskviče RWD, po zimi je samo ubacil pločevinu u bunker da ima težinu otraga. Po potrebi i ženu poslal unutra, časna riječ Neki testiranja čak i vele da je RWD po zimi bolji kaj se tiče upravljivosti na snijegu, jer nema sila koje dodatno guraju prednje kotače van iz zavoja dok su zakrenuti.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 19:21   #28
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Svaka novija generacija zadnjepogonaša je sve izbalansiranija, danas je npr. BMW blizu odnosa težine po osovinama 50:50 tako da je glavna mana zadnjeg pogona gotovo anulirana. Uostalom to plesanje zadnjeg kraja je bilo problematično davno prije, par godina stariji merc sigurno ima ugrađeni ESP sustav, koji još malo pomaže, tako da ako auto valja - kupuj. I stavi dobru gumu na njega, ne zbog zadnjeg pogona, nego zbog sebe, da se voziš sa manje briga. I to je to, a kad budeš imao prilike na nekom praznom zaleđenom parkiralištu iskljući ESP i probaj kako to izgleda u ekstremnim uvjetima.
Imaš par netočnih navoda u postu, prvo esp ne pomaže malo već puno, drugo već BMW E36 (za neuke to je ona trica šta se radila od 1991-1998) imala 50:50 raspored masa.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 19:29   #29
Tko zna vozit njemu je svjejedno koji je pogon, prednji ili zadnji.

Oni koji tupe drugacije ti ne znaju vozit.

Amen.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 22:00   #30
Vozim bmw e60 530d,a još malo i opet idem na posao uAustriju u alpe gdje sam već zadnjih 5 godina i zadnje 3 sa tim bmw-om,
Pretpostavljam da znaš koliko snijega napada tamo gore u brdima i kakvi uvijeti znaju vladati na cesti(naravno nisu ni austrijanci svemogući da odmah počiste sve ceste)
i uvijek imam u bunkeru lance za snijeg.Do sad,sam ih izvadio jednom,samo da vidim kako se to montira na auto,i nikad više...

Hoću samo reći da nemaš brige,dobre gume i ide isto ko i prednji pogon...eto informacija iz prve ruke
zdenis83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 08:33   #31
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
drugo već BMW E36 (za neuke to je ona trica šta se radila od 1991-1998) imala 50:50 raspored masa.
jel nije takav raspored težine imala tek E46 linija?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 08:45   #32
Dobro sad kad ste se izdrkali sa savjetima sa interneta idemo sa iskustvom nas koji vozimo zadnji pogon može? Ok znači vozim godinama privatno benzove, a poslovno znam piknuti i propelerca kada je prilika ( serije 3 , a benzovi e klase). Na vozilima svakih 3-4 godine mijenjam gume i uvijek imam premium (Mišelin, continental, pirelli), Uglavnom po zimi su ta vozila koma, a vi se tu izdrkavajte koliko želite, znači ako je situacija, da ne prođe ralica, i na cesti je utabani snijeg, zadnji kraj vas samo vuče u grabu, dok bembo obično bogičak nemre ni izači iz svog parkirališnog mjesta, usporkos idealnim omjerima, usprkos masi elektronike..

Osobno sam bio u mogučnosti pa sam si za zimu pribavio suva sa svim pogonima pa kak kome treba tak koristimo..

Zato kao neki rezime, zadnja vuča je ok za područja sa blagim klimama, za suhe ceste, a kada počnu padaline, počinju i problemi..

Za nekoga ko je spomenul lade, imah rivu 10-ak godina, uvijek otraga 2 reće cementa i usprkos tomu imali smo tri šusa u vrijeme snijega..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 08:49   #33
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
jel nije takav raspored težine imala tek E46 linija?
Koliko se ja sjećam sa E36 su prvi put došli baš blizu (naravno nećemo baš gledati iza decimalnog zareza) iako je već i E30 bio OK... nekih 53/47 ako se ne varam za varijante sa težim motorima...

E36 M Coupe čini mi se baš ima idealnih 50/50 iako to podrazumijeva rezervnu gumu i pun tank benzina...
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 09:00   #34
Osobni bi prije uzeo prednji pogon.,ali ako je dobra cijena automobila, sve tip top onda bi me bolila patka...
Ali iz viđenog : Cesta Zagreb - Marija Bistrica., Bmw 5 2008-2009 godina, zadnji pogon, cesta prekrivena snijegom (ništa ekstremno)...Bmw se prvom većem zavoj pati...ne može krenut...ja iza njega gledam i molim boga da mi se ne vrati u rikverce pa da me ne grune u prednji kraj. On se do Marije Bistrice s tim BMW napatio kao nikad...

Prije dvije godine kada je u Zagrebu pao onaj veliki snijeg...ujutro ga nije bilo i onda popodne oko 12h-3h mečava...na Branimirovoj Bmw 1 čim krene, vozač zadnji kraj lovi. Možda nije imao zimske gume ali opet tako ne bi izgledalo da je imao prednji pogon...
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 09:05   #35
u firmi se svi otimamo kad je snijega na cesti za kombije sa prednjim pogonom nije da ne idu ovi sa zadnjim, ali ipak je lakše s prednjim...
naravno svi su opremljeni sa zimskim gumama i to je presudno kod zadnjeg pogona
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 09:36   #36
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
1. Auti sa stražnjim pogonom se desetljećima najnormalnije prodaju u zemljama sa puno ekstremnijim i dužim zimama nego kod nas (Skandinavija, Rusija, Kanada)
i u tim zemljama je dozvoljeno voziti čavlerice.
Quote:
zdenis83 kaže: Pogledaj post
Vozim bmw e60 530d,a još malo i opet idem na posao uAustriju u alpe gdje sam već zadnjih 5 godina i zadnje 3 sa tim bmw-om,
Pretpostavljam da znaš koliko snijega napada tamo gore u brdima i kakvi uvijeti znaju vladati na cesti(naravno nisu ni austrijanci svemogući da odmah počiste sve ceste)
i uvijek imam u bunkeru lance za snijeg.Do sad,sam ih izvadio jednom,samo da vidim kako se to montira na auto,i nikad više...

Hoću samo reći da nemaš brige,dobre gume i ide isto ko i prednji pogon...eto informacija iz prve ruke
pogon skoro nikad nije problem kad imaš zaleta.
problem je kad staneš pa treba krenuti, manevriranje na parkinzima i slično.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 10:18   #37
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
i u tim zemljama je dozvoljeno voziti čavlerice.
Taj koji živi u podneblju s toliko ekstremnim zimama da mora stavljati čavlerice zasigurno ne kupuje ni RWD ni FWD nego kvalitetan AWD sa vrhunskim gumama.
terza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 10:28   #38
RWD auto nije nikakva velika filozofija za normalnu voznju kad je suho... Kad je cesta mokra ili ima snijega, onda vec postaje veci izazov. Iskreno ne znam kako funkcioniraju novi auti u tim situacijama, ali znam da za ove starije treba imati puno koncentracije, a i dosta znanja. Vozim E36 koji ima 50:50 raspored tezine(tak pise u knjizici) i dokle god se ne pretjeruje s gasom u zavoju nece se nista dogodit. Za snijeg treba imati momenta da bi se brdo savladalo, a to sta bacaka, pa u tom je i zabava.
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 10:52   #39
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Osobni bi prije uzeo prednji pogon.,ali ako je dobra cijena automobila, sve tip top onda bi me bolila patka...
Ali iz viđenog : Cesta Zagreb - Marija Bistrica., Bmw 5 2008-2009 godina, zadnji pogon, cesta prekrivena snijegom (ništa ekstremno)...Bmw se prvom većem zavoj pati...ne može krenut...ja iza njega gledam i molim boga da mi se ne vrati u rikverce pa da me ne grune u prednji kraj. On se do Marije Bistrice s tim BMW napatio kao nikad...
5-ice su priča za sebe, pajdu sam gurao i na ravnome, a kamoli na uzbrdici (520d, 2005g )


Quote:
HUNTER (CRO) kaže: Pogledaj post
RWD auto nije nikakva velika filozofija za normalnu voznju kad je suho... Kad je cesta mokra ili ima snijega, onda vec postaje veci izazov. Iskreno ne znam kako funkcioniraju novi auti u tim situacijama, ali znam da za ove starije treba imati puno koncentracije, a i dosta znanja. Vozim E36 koji ima 50:50 raspored tezine(tak pise u knjizici) i dokle god se ne pretjeruje s gasom u zavoju nece se nista dogodit. Za snijeg treba imati momenta da bi se brdo savladalo, a to sta bacaka, pa u tom je i zabava.
Istina starog w210 je fakat trebalo znati "mantat", uglavnom godišnje što privat, što poslovno radim cca 30-ak tisuća, u 12 godina imao sam samo jedan udes ne svojom krivicom, i umišljam si da sam solidan vozač, tak da se ne slažem sa tezom da po zasniježenoj cesti nije bitan pogon, ako si dobar "šofer"..

Pogon igra veliku ulogu i u pravilu vozila sa dobrim zimuljama sa prvim pogonima, pogotovo autići tipa golfa/pola su vrlo dobri po snijegu, a za zadnji pogon mogu reć da se da voziti, kolko tolko po ravnome, ali ne daj bože uzbrdice ( pogotovo ako se ne može napraviti zalet, kao što je reko Wonder)..

Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Taj koji živi u podneblju s toliko ekstremnim zimama da mora stavljati čavlerice zasigurno ne kupuje ni RWD ni FWD nego kvalitetan AWD sa vrhunskim gumama.
Pa u švabiji znaju biti grde zime, pa su im pune ceste mb/bmw-a..

Zadnje uređivanje spyker22 : 20.11.2014. at 15:12.
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 10:58   #40
Po mom iskustvu od svih tih autica najbolji za snijeg je Punto i slicni zbog guma 155/165. Auto je lagan, s tankim gumama i nema di nejde. Ozbiljno, prolazio sam svugdje, sve uzbrdice, sljemenska cesta puna snijega di su se terenci klizali. Svugdje je Punto isao... To da su RWD nemocni jednostavno nije istina. Treba hladna glava i dobre gume i to zapravo vrijedi za straznjepogonase iz 90ih...
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:14.