Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2014., 14:45   #41
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
ja obicno kad sam u nekoj sumici kad je nagib lagano naslonim auto na neko stablo,tak da ne ide nigdje...na svom fukodromu nikad nisam vidio nikog drugog...i vidjam tragove samo svojih guma...

Sent from my TAB 7 DUAL CORE using Tapatalk
Da mi je vidjet nasto to sliči, branik nakon par naslanjanja.
Inače, bilo je prije godinu dvije gdje su se dvoje valjda seksali (mislim, mozda su i kavu pili, ko zna) na ugibalistu negdje na Sljemenu pa je otisel auto u jamu, na drvu su visili kolko se sjećam
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 19:57   #42
Quote:
kreteen kaže: Pogledaj post
Dakle, radi se o tome, recimo ugasim auto, stavim ga u 1 brzinu, mala nizbrdica.. logicno je da auto nece nigdje,ali se desi da se pomjeri jos malo, iako ne bi smio. i onda stane naravno... Zasto se to desava? onako u recimo 5 sekundi se pomjeri 2,3 puta po malo i to je to
To kad ti staviš u brzinu pa puštaš kočnicu, taj hod što osjetiš to ti je dio od lufta u prijenosu koji mora postojat, zatim nategneš nosače motora/mjenjača...

Zato je najpametnije prvo potegnuti ručnu, stavit u brzinu pa zadnje pustit kvačilo... da rastereti nosače motora i komplet prijenos

To što se auto pomjera to je zbog tog što kompresija tokom stajanja bježi mimo karike i auto neprimjetno polagano ide, skroz normalno
DuVlaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:32   #43
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Da mi je vidjet nasto to sliči, branik nakon par naslanjanja.
Inače, bilo je prije godinu dvije gdje su se dvoje valjda seksali (mislim, mozda su i kavu pili, ko zna) na ugibalistu negdje na Sljemenu pa je otisel auto u jamu, na drvu su visili kolko se sjećam
Prisloni ga jednom godišnje (kad je dobra godina) pa ne vidim neki razlog za brigu!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 21:08   #44
Ja uvijek rucnu povucem. Doduse kod mene je elektronska, pa ne moze smetat, ali bilo ravno ili ne palim ju. A ma uzbrdici isto dobro dode kao autohold.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bheware is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 21:51   #45
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Aha....i ja nisam povukao ručnu na yugo 55 na nizbrdici....i morao prebacivat na novu školjku ! Tak da je to sci fi!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
actrose kad to kazem.. jos sam ga kao klinac probao gurnuti, nije islo.




Quote:
DuVlaho kaže: Pogledaj post
To kad ti staviš u brzinu pa puštaš kočnicu, taj hod što osjetiš to ti je dio od lufta u prijenosu koji mora postojat, zatim nategneš nosače motora/mjenjača...

Zato je najpametnije prvo potegnuti ručnu, stavit u brzinu pa zadnje pustit kvačilo... da rastereti nosače motora i komplet prijenos

To što se auto pomjera to je zbog tog što kompresija tokom stajanja bježi mimo karike i auto neprimjetno polagano ide, skroz normalno
Istina, probaj dignuti haubu I rukama zatresti motor, ponovite radnju kada je auto u leru

Sent from my HTC Explorer A310e using Tapatalk 2
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 22:47   #46
To sa stavljanjem u rikverc je nepotrebno. Cak stetno jer napinjes feder bezveze. Jebes auto. Rucnu ako sam dva puta povukao na parkingu, i to jer je bila zesca kosina. Inace ga prva cist fino drzi dok jednog kolegu na ravnom ne drzi xD kompresija 0 bodova.
ugl, cimne ti jos malo dok ga zadrzi kompresija. uvijek ima mali pomak, kak god da mjenjas to kaj ga koci.
Dosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 23:21   #47
Koji se to feder napinje u R a ne u prvoj i gdje je razlika u opterećenju nosača motora ili bilo kojeg drugog dijela prijenosa u prvoj i R?

Vlaho
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 09:33   #48
Pa obično je R veći prijenos od 1. pa se zato teže makne .... no evo imam dva auta di je prva "kraća" od rikverca pa prije navedeno ne vrijedi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:29   #49
Pa ne drži samo kompresija.
Da li je itko probao okrenuti remenicu bregaste osovine rukom na glavi motora dok nema zupčastog remena?
Još ako je motor sa dvije bregaste osovine i duplim oprugama ventila treba prilična sila da stisne opruge i napravi krug.
Između karika i stublina zrak još i prođe, ali preko remena opruge ventila daju popriličan otpor.
-Cortez- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 12:55   #50
Quote:
-Cortez- kaže: Pogledaj post
Pa ne drži samo kompresija.
Da li je itko probao okrenuti remenicu bregaste osovine rukom na glavi motora dok nema zupčastog remena?
Još ako je motor sa dvije bregaste osovine i duplim oprugama ventila treba prilična sila da stisne opruge i napravi krug.
Između karika i stublina zrak još i prođe, ali preko remena opruge ventila daju popriličan otpor.
Tocno, jos ako je V8 32V

Sent from Bankomat
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 16:39   #51
meni se dogodilo prosle godine vani nekih -10 i moram na kratko u pekaru poprilican nagib na parkiralistu kvacilo je tada vec bilo dosta lose...
stanem, auto u prvu izadjem van pogledam i ucini mi se da se auto pomako cca 5cm, ja reko kolega zeza u autu, korak dalje ono opet isto... ma reko sta radi vratim se ja prema autu otvorim vrata ono auto opet trzne u rikverc...
na kraju sam povuko rucnu i to ga je drzalo... e sad dali je zbog loseg kvacila tako popustlo na trzaje ili je opterecenje bilo prejako za masinu neznam... al otkako sam kvacilo promjenio to nisam vise dozivio...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 16:39   #52
meni se dogodilo prosle godine vani nekih -10 i moram na kratko u pekaru poprilican nagib na parkiralistu kvacilo je tada vec bilo dosta lose...
stanem, auto u prvu izadjem van pogledam i ucini mi se da se auto pomako cca 5cm, ja reko kolega zeza u autu, korak dalje ono opet isto... ma reko sta radi vratim se ja prema autu otvorim vrata ono auto opet trzne u rikverc...
na kraju sam povuko rucnu i to ga je drzalo... e sad dali je zbog loseg kvacila tako popustlo na trzaje ili je opterecenje bilo prejako za masinu neznam... al otkako sam kvacilo promjenio to nisam vise dozivio...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 16:53   #53
Nikad nisam shvaćao to bjesomučno zatezanje ručne gdje treba i gdje ne treba... ja sam vozačka iskustva uglavnom stjecao gdje je brdovito i gdje ima hladnoće/snijega zimi i u 9 od 10 slučajeva ne zatežem ručnu - sad kad imam ovo električno sranje, još i manje

Ručnu zategnem kad je stvarno velika nizbrdica/uzbrdica... za sve ostalo prakticiram mjenjač u brzini (1. za uzbrdo, R za nizbrdo) i adekvatno smotan volan prema nekom rubnjaku ili nečemu sličnom...
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 17:33   #54
A kod tebe je parkirna kocnica samo za ukras? Facepalm....toliko palamudanja oko obicnog jebanja u autu.
Mlad i nevin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 18:24   #55
Više se izhebe sa parkiranjem nego fukanjem
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 06:40   #56
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Nikad nisam shvaćao to bjesomučno zatezanje ručne gdje treba i gdje ne treba... ja sam vozačka iskustva uglavnom stjecao gdje je brdovito i gdje ima hladnoće/snijega zimi i u 9 od 10 slučajeva ne zatežem ručnu - sad kad imam ovo električno sranje, još i manje

Ručnu zategnem kad je stvarno velika nizbrdica/uzbrdica... za sve ostalo prakticiram mjenjač u brzini (1. za uzbrdo, R za nizbrdo) i adekvatno smotan volan prema nekom rubnjaku ili nečemu sličnom...
Osobno znam 2 vozila(Peugeot 307 i Honda Accord, nova vozila) koja su zavrsila u grabi zbog nepovlacenja rucne. Obojica vlasnika sada tu rucnu povlace.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:34   #57
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Osobno znam 2 vozila(Peugeot 307 i Honda Accord, nova vozila) koja su zavrsila u grabi zbog nepovlacenja rucne. Obojica vlasnika sada tu rucnu povlace.
Prije će biti da su vozila bila izvan brzine nego da su se skršili zbog nepovlačenja ručne...
Ili su bili baš na jakoj nizbrdici, za šta im, ako je to i slučaj, i sam čestitam...
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:09   #58
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Prije će biti da su vozila bila izvan brzine nego da su se skršili zbog nepovlačenja ručne...
Ili su bili baš na jakoj nizbrdici, za šta im, ako je to i slučaj, i sam čestitam...
Ja pak nikad nisam parkirao a da ručnu nisam potegao...heh druga škola valjda.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:23   #59
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Prije će biti da su vozila bila izvan brzine nego da su se skršili zbog nepovlačenja ručne...
Ili su bili baš na jakoj nizbrdici, za šta im, ako je to i slučaj, i sam čestitam...
Oba su bila na ne prevelikoj nizbrdici i u brzini. Jedan ispred kuce, drugi ispred ducana. A auto itekako moze ispasti iz brzine, vjerujem da su oba ispala a ne da su proklizala u brzini.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:28   #60
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Osobno znam 2 vozila(Peugeot 307 i Honda Accord, nova vozila) koja su zavrsila u grabi zbog nepovlacenja rucne. Obojica vlasnika sada tu rucnu povlace.
Ah da, zasto bezveze sajlu rastezati.. :klap:

Sent from Bankomat
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.