Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2008., 13:48   #1
3D modeliranje - mišljenja, pitanja i odgovori

e interesuje me da li se iko bavi ovim...
ja koristim CATIA-u V5R10 vezano za masnistvo...
vec oko 8 mjeseci...
da li neko jos koristi neke slicne programe za 3D
kao sto su: 3ds. maya, AutoCAD, ArhiCAD, CAtia, i jos tih programa..
i postavljajte slike svojih radova
ako vam nije problem
unaprijed hvala..
__________________

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo"
SNICKERS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 14:11   #2
evo vam i link kome treba lnjige za catia-u
dvije stvarno su super
jedna je oko pokretanja djelova
znaci DMu
a druga je isto tako neki modeli i tako to..
rvo linkova
prva knjiga:
http://rapidshare.com/files/97061945/CA ... macija.rar
druga knjiga:
http://rapidshare.com/files/97017416/CA ... entima.rar
vjerujte super su..
necete se pokajati...
stavljajte i vi ako imate nekih tutoriala ili knjiga..
__________________

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo"
SNICKERS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 14:29   #3
ja crtam u google sketch up-u....upravo naplatio 650 eura
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 14:31   #4
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
ja crtam u google sketch up-u....upravo naplatio 650 eura
sta si crtao (modelirao) pa da si uzeo tolike pare???
jeli neki gradzevinski objekat ili...
i cuo sam da raja uzima pare i radeci u catia-i a ne znam sta rade pa da dobiju pare i kome raditi???
pa da cujem odgovore
__________________

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo"
SNICKERS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 14:43   #5
sta sam crtao
4 etaze zgrade od 150 m2 svaka...nista posebno
i okolis od 2 zgrade svaka po 6 stanova a sve prema geodetskom iskolcenju zemljista sto ce reci da je crtez vjeran buducem stanju....izgubio sam 2 puna dana po 10 sati rada samo za okolis....ubio se od posla...ubio....i sve to 650 eura....cuj...isto to je mogao dobiti u autocadu ali za jedno 900 - 1200 eura....ako ne i vise...i jos bi cekao mjesec dana...ovo je dobio za 7 dana u pola cijene....
jeftino je kod kineza nek njih pita da mu crtaju
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 14:44   #6
Quote:
SNICKERS kaže: Pogledaj post
ja koristim CATIA-u V5R10 vezano za masnistvo...
da li neko jos koristi neke slicne programe za 3D
kao sto su: 3ds. maya, AutoCAD, ArhiCAD, CAtia, i jos tih programa..
vec je ja mislim i R18 izašla a ti si jos na R10 :P :P :P

Acad bas i nije reprezentativan sta se tice 3D modeliranja...
danas vodeci 3D cad paketi su Catia, Solidworks i proEngineer... S time da je catia najopširnija od svih njih (ne koristi je bez veze auto industrija, cak i brodogradnja za neke stvari)... Ja osobno koristim solidworks jer mi se cini najbolji i najjednostavniji za ono sta meni treba, s time da sam probao sva tri softvera...
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 14:59   #7
Quote:
Snooker kaže: Pogledaj post
vec je ja mislim i R18 izašla a ti si jos na R10 :P :P :P

Acad bas i nije reprezentativan sta se tice 3D modeliranja...
danas vodeci 3D cad paketi su Catia, Solidworks i proEngineer... S time da je catia najopširnija od svih njih (ne koristi je bez veze auto industrija, cak i brodogradnja za neke stvari)... Ja osobno koristim solidworks jer mi se cini najbolji i najjednostavniji za ono sta meni treba, s time da sam probao sva tri softvera...
eee znam da je izasla i ta R18 ali je ja nemam..
jedva sam i ovu nabavio...
nema se gdje kupiti..
a i trenutno mi je slab racunar..
ubrzo kupujem novi..
koje viracunare koristite..
mislim na komponente..
i jos hajd postavite neke slike vasih radova..
ja bih postavio ali nesta pise da moze upload samo mislim 9.8 kb tako da ne moze..
kako da to uradim???
__________________

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo"
SNICKERS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 15:18   #8
dajte ljudi stavite linkove nekih tutoriala jel vas treba moliti:::
pisite nesat oko 3D-a
stavite stranice na kojima ima slika ili necega vezanog za 3D
evo npr. www.3dhr.net
super je
hajd da vas vidim
__________________

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo"
SNICKERS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 20:35   #9
s kojim programom bi se mogle radit animacije npr. da se neki lik kao iz lego kocaka kreće
__________________
POTPIS STOLJEĆA
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 20:43   #10
Quote:
SNICKERS kaže: Pogledaj post
eee znam da je izasla i ta R18 ali je ja nemam..
jedva sam i ovu nabavio...
nema se gdje kupiti..
a i trenutno mi je slab racunar..
ubrzo kupujem novi..
koje viracunare koristite..
mislim na komponente..
i jos hajd postavite neke slike vasih radova..
Pa nisi lud da kupujes original softver, skini si s neta novu catiu heh...original bis masno platio... Ne znam zasto ali catia i na dosta jakom kompu ne radi bas prebrzo, tako da ne znam koji komp (komponente) uzet za radit u catii... Ja isto planiram uskoro uzet si nes novo jer mi solid trokira (min. 2gb rama, dual core, i neku normalnu grafičku sve skupa max. 4000kn)...
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 21:00   #11
e i kod mene je kanta???
ali imam namjeru uzimati novi oko augusta mjeseca..
i uloziti (posto sam ja iz bosne) oko 2000 maraka.
tj. 8000 kn odnosno 1000 evra..
no to nije ni bitno!
ali da li znate ima li program za catiau za renderovanje i kako se zove.
i imate li link za skonuti taj program???
ili link za tu novu catia-u??
__________________

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo"
SNICKERS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 14:28   #12
Snickers poslo sam ti privat poruku...
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 21:30   #13
neki virus je na tom linku sta si stavio...
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 10:37   #14
ma ima virus...
ali nisam skinuo.
lik se fura na hack...
no mani hack dajte malo 3d-a
hajde
3ds catia.
sve zivo samo pirite..
__________________

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo"
SNICKERS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 16:03   #15
Quote:
SNICKERS kaže: Pogledaj post
ma ima virus...
ali nisam skinuo.
lik se fura na hack...
no mani hack dajte malo 3d-a
hajde
3ds catia.
sve zivo samo pirite..
Ma koji hack

Ne znam zašto ima virus..ja imam kaspersky pa nije ništa javio...ugl. koristim ga duže od 2 mjeseca i ništa mi se nije dogodilo.
djcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:31   #16
Ja radim u Catii,Autocad i nesto malo Mechanical Desktopa(za3d modelling)...

http://img140.imageshack.us/img140/3...aobjavazn4.jpg
Ovo je link na moj zadnji rad...nije nesto preposebno,ali se sastoji od 41 pozicije pa je bilo dosta muke oko sastavljanja (ima 18 mojih partova i ovo ostli su standardni dijelovi ubaceni iz library)...


http://img229.imageshack.us/img229/6...objava2kw3.jpg
ovo je sve u jednom partu radjeno...(jedino nisam stigao napraviti da svi elementi budu od "pravih" materijala tj.postaviti materijale ovisne o djelu)

ne da mi se više postat slika,ako trebaš neki savjet ili da razmjenimo radove,imaš PM....
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:34   #17
Quote:
Snooker kaže: Pogledaj post
vec je ja mislim i R18 izašla a ti si jos na R10 :P :P :P

Acad bas i nije reprezentativan sta se tice 3D modeliranja...
danas vodeci 3D cad paketi su Catia, Solidworks i proEngineer... S time da je catia najopširnija od svih njih (ne koristi je bez veze auto industrija, cak i brodogradnja za neke stvari)... Ja osobno koristim solidworks jer mi se cini najbolji i najjednostavniji za ono sta meni treba, s time da sam probao sva tri softvera...
Catia je najbolji program.Ima primat u autoindustriji a osobito u avionskoj (s tim daje nastao za potrebe avionske industrije)..
Inače sastoji se od 50+ programa.S Cime se ti tocno bavis i sto radis u Solidworksu?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 23:43   #18
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Catia je najbolji program.Ima primat u autoindustriji a osobito u avionskoj (s tim daje nastao za potrebe avionske industrije)..
Inače sastoji se od 50+ programa.S Cime se ti tocno bavis i sto radis u Solidworksu?

Catia je najopširniji program, a najbolji je onaj koji ti najvise paše... Badave ti svih tih 50+ programa ako koristis samo 1-2-3. Auto, avio i ostale industrije je koriste upravo zbog toga jer u njoj mogu radit od human design-a do MKE analiza... Solid koristim a izradu raznih strojnih dijelova...s time da zbog sile prilike nes malo i u catii radim... I koliko god catia bila najbolji program kladim se da neki normalan sklop (recimo reduktor) ces dosta brze nacrtat u solidu nego u catii... I jos jedna stvar za catiu ti treba prilično jak komp inace ces izgubit zivce, a za solid ti i ne treba nes posebno...
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 00:37   #19
Nisam nikad radio u Solidu...
sklopove radim 2D u Cadu (Shaft generator i standardne dijelove ubacujem)
a ako baš moram neki 3d sklop radim u Catii (ovo gore sto sam pastao)...

ja svoju Catiu vrtim na athlonu 2.5GhZ,512 MB rama i radeonki 9200SE što je malo šrot konfa,ali sve štima ....

Inače,bi li mogao objaviti neke radove ovdje ili mi poslat ScrShoot da vidim kako izgleda u Solidu neki rad?
Inače radiš to u struci ili kao hobi?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 12:39   #20
Struka i faks... Trenutno u catii slazen jedan sklop sa preko 250 dijelova... Komp crkava...a sta je najgore ne radi puno brze ni na dual core-u sa 2 gige rama... Screen od par dijelova cu ti poslat mailom kad uhvatim vremena...posalji mi adresu na pp....
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.