Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2012., 11:14   #41
Prije cetiri mj sam bio na ct-u radi dvoslika, pa su mi radili ct gdje je nadena prstena struktura u cetvrtoj mozdanoj komori, neurolog kaze da se radi o cisti vel 17mm, nista konkretno mi niko nije reko, zanima me sta bi to tocno bilo I dal ima neko kakva iskustva, ljecenje it'd. P.s. dvoslike nemaju veze naravno s tom tvorbom.... hvala

Klinicka slika su glavogolje

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 14.12.2012. at 21:49. Reason: spajanje postova
tsolomu1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 16:23   #42
Zbog tinitusa i problema s kralježnicom radila sam neke pretrage.Među njima i ct mozga pa me interesira što znači sljedeče visoko na konveksitetu vide se široki sulkusi u smislu atrofičnih promjena velikog mozga
Inače sam u kasnim tridesetima.Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
boba jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:08   #43
ništa posebno, početno proširenje prostora između vijuga zbog starenja mozga.
Nema nikakvo značenje u sklopu vaših tegoba niti može nešto loše izazvati.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 00:16   #44
uskoro ću na CT, a prije cca 3 mjeseca sam bila na rengenu pluća i kralježnice. jel to dovoljno vremenske razlike da nebi bilo previše zračenja?

dali je moguće popit šta za smirenje? koliko vremenski traje samo snimanje?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 14:48   #45
HELP

Molio bi da mi neko pomogne shvatit nalaz.bio sam na ct mozga.nalaz kaze na msct presijecima mozga koji su ucinjeni nativno ne nalazi se znakova ishemije hemoragije ni nativno vidljivog intrakranijskog ekspanzivnog procesa.Ventrikularni sustav je medioponiran primjereno sirok bez znakova hidrocefalusa.Bazalne cisterne su slobodne.U mekom oglavku parijetelno desno nekoliko sitnih kalcifikata.U slucaju klinicke indikacije daljna obrada.brine me ovo zadnje.
__________________
Radanko
radanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 11:14   #46
ct glave i eeg

Pozdrav svima! Nedavno sam na zahtjev specijaliste radio MSCT mozga i EEG.Napisati cu rezultate nalaza pa ako ima neko stručan da mi objasni nalaz bio bih zahvalan.Dakle:
MSCT mozga: Denziteti moždanog parenhima infra-i supratentorijalno su uredni.Žarišnih lezija se ne diferencira.Ventrikularne strukture su medioponirane.Obostrano,više lijevo nešto zdepastije lat.komore u posteriornim partijama,te u području trigonuma.

EEG: Povremeno se kao subdominantna aktivnost iznad sljepoočnih regija interponiraju sporiji valovi u bržoj theta frekvenciji.Nema uvjerljivih asimetrija niti paroksizama.Reakcija blokiranja dobro je izražena,Tijekom HV nema promjena.Graničan EEG nalaz
jerry seinfeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:11   #47
Quote:
jerry seinfeld kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Nedavno sam na zahtjev specijaliste radio MSCT mozga i EEG.Napisati cu rezultate nalaza pa ako ima neko stručan da mi objasni nalaz bio bih zahvalan.Dakle:
MSCT mozga: Denziteti moždanog parenhima infra-i supratentorijalno su uredni.Žarišnih lezija se ne diferencira.Ventrikularne strukture su medioponirane.Obostrano,više lijevo nešto zdepastije lat.komore u posteriornim partijama,te u području trigonuma.

EEG: Povremeno se kao subdominantna aktivnost iznad sljepoočnih regija interponiraju sporiji valovi u bržoj theta frekvenciji.Nema uvjerljivih asimetrija niti paroksizama.Reakcija blokiranja dobro je izražena,Tijekom HV nema promjena.Graničan EEG nalaz
ako ti nitko ne odgovori ovdje, možeš pitati na stranici Plivazdravlje, oni čitaju nalaze također
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 20:01   #48
Quote:
jerry seinfeld kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Nedavno sam na zahtjev specijaliste radio MSCT mozga i EEG.Napisati cu rezultate nalaza pa ako ima neko stručan da mi objasni nalaz bio bih zahvalan.Dakle:
MSCT mozga: Denziteti moždanog parenhima infra-i supratentorijalno su uredni.Žarišnih lezija se ne diferencira.Ventrikularne strukture su medioponirane.Obostrano,više lijevo nešto zdepastije lat.komore u posteriornim partijama,te u području trigonuma.

EEG: Povremeno se kao subdominantna aktivnost iznad sljepoočnih regija interponiraju sporiji valovi u bržoj theta frekvenciji.Nema uvjerljivih asimetrija niti paroksizama.Reakcija blokiranja dobro je izražena,Tijekom HV nema promjena.Graničan EEG nalaz
Svaki se nalaz može i mora interpretirati u sklopu kliničke slike.
S obzirom kako nemam uvid u kliničku sliku (ne zna se ni zbog čega točno su tražene pretrage) i povijest bolesti (sadašnja bolest,prethodne bolesti, terapija), moram se malo ograditi od interpretacije.

Dakle, pretragom MSCT mozga nisu utvrđene značajnije patološke promjene. Veličina&oblik lateralnih komora je nespecifičan znak, može biti i fiziološka varijacija,ali i znak nekakvog prethodnog, i/ili aktualnog zbivanja. Uvijek je zgodno komparirati sa prethodnim nalazom MSCT mozga (ako isti postoji), kako bi se utvrdila eventualna dinamika.
Nalaz EEG-a, kao što se i navodi u zaključku, ne ukazuje sa sigurnošću na nekakvu patologiju, ali se ista ne može ni isključiti.
Svakako ima smisla ponoviti EEG u dogledno vrijeme (vjerujem kako će to i biti preporučeno od specijaliste).

Dakle, za ozbiljniju analizu, premalo podataka.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 20:14   #49
jel bi meni mogao razjasnit moj EEG nalaz, ako imaš vremena?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 14:37   #50
Neurolog me poslao na CT, a pošto nisam nikad bila zanima me moram li skinuti metal sa sebe(npr. naušnice, piercing)? hvala
Rexia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 13:37   #51
CT nalaz

Ako netko možda zna što znači nalaz CT-a na prikazanim skenovima vidi se incipijentna atrofija moždanog parenhima na supra i infrateritorijalnim presjecima sa dubljim sulkusima i širim ventrikularnim sustavom koji je medioponiran, bez pomaka struktura središnje linije. Ne vidi se intrakranijalnih fokalnih ili infiltrativno ekspanzivnih lezija, krvarenja ili ishemije.
U koštanom prostoru frontotemporalno lijevo između tabule interne i eksterne vidi se ovalna zona sklerozacije koja mjeri38X8 mm, moguća inzula kompakte.

Hvala unaprijed na odgovoru
mm2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 21:36   #52
imam jedno pitanje, moj otac je išao na ct glave i piše da su medijalne strukture medioponirane, što to znači, jeli opasno
ladystone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 00:32   #53
Quote:
ladystone kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje, moj otac je išao na ct glave i piše da su medijalne strukture medioponirane, što to znači, jeli opasno
Po meni bi ovo bilo najnormalnije što može biti.
Navratiti će uskoro dežurna radiologinja pa će ti preciznije odgovoriti
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 14:08   #54
Kalcifikati nakon CT-a mozga i nakon mamografskog pregleda

Pozdrav ljudi!

Moja mama ima 50 godina, a prije 5 godina je imala operaciju histerektomiju.
U svibnju ove godine obavila je CT mozga, nalaz je uredu osim što je utvrđena prisutnost kalcifikata te taj dio nalaza citiram: "Desno okcipitalno u donjem lateralnom dijelu kalcifikat promjera IV. mm bez reperkusije na okolne strukture. Sitni kalcifikati stijenki ACI u području sifona." Prije nekoliko dana obavila je mamografski pregled gdje su na lijevoj strani utvrđeni, kako se navodi, vjerojatno benigni kalcifikati. Valja naglasiti da ima bolove u zglobovima (oba koljena, lijevo rame i zglobovi lijeve ruke) za koje nije utvrđen uzrok (što se toga tiče nije upućivana na nikakve preglede).

Zanima me što predstavljaju ti kalcifikati, može li se nekako utjecati na njihovo smanjivanje (prehranom ili nekako)? Na puno mjesta je pročitala da se ženama u njenoj situaciji (povezano sa menopauzom) preporuča suplementacija kalcijem zbog zdravlja kostiju, pa me zanima dali bi to bilo preporučljivo započeti ako se uzmu u obzir ovi kalcifikati? Dali eventualan početak suplementacije kalcijem može utjecati na još veći razvoj tih kalcifikata?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
box123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 16:15   #55
Da li mi tko može pomoć imao sam krajem 2009 i početkom 2010 , prvo hemoragijski , pa CVI.
Neki dan sam dobio nalaz Ct-a, pa mi neki pojmovi nisu jasni, molim Vas da mi pojasnite, ako tko zna.
-kronična ishemijska lezija ftontoterporalno desno i u bazalnim gangalijama uz izražene zone malacije i glioze
-lakunarni infarkt u oidručju nuclei caudati lijevo.
-ventrikularni sustav blago dislociran u desno..
-atrofične promjene desne polovice mezencefalona u sklopu wallerianove degeneracije(???)
ostalo je sve jasno i ok
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.