Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2008., 15:41   #61
ja sam u zg podnijela zahtjev za zurni postupak za putovnicu, samo moras navesti razlog zasto zelis zurno, a to je bio da zelim podnijeti sto prije zahtjev za vizu da se pridruzim suprugu, tako da smo kopirali njegovu vizu i tamo kod podnosenja tog zahtjeva za putovnicu napisali zamolbu (reda radi) dve recenice, zasto zelimo zurni postupak. putovnica ti bude gotova za 24-48 sati! to je jedini nacin da je dobijes ranije inace cekas 3 tjedna. trebas nazvati i pitati sve sta ti je potrebno ja vise nemam pojma,uplatnica i biljezi, to tamo rijesis, slike, kopija vize od muza, zamolba, vjencani list.... ne znam vise...
eberlin is offline  
Old 21.08.2008., 08:57   #62
istina, to za zurni postupak sam cula ,to mi i je plan. predam zahtjev za osobnu, odma s tim papiricem predam zahtjev za zurni postupak za putovnicu. ja nislim da nece bit problema, ja ih sve sarmiram osmjehom bar je do sad uspjelo!
a stase tice A1 ispita to je novi njemački zakon i vrijedi za sve strance (nema veze iz koje su zemlje) koji žele dobiti bilo kakvu vizu za boravak u njemačkoj - turističku, radnu, ovu za spajanje obitelji, koaj god.. i možeš polagati u bilo kojem goetheovom institutu na svijetu, svuda važi (jedino kaj kod nas nema tečaja za pripremu ispita, ne znam dal to vani imaju)

uglavnom, osjecam se ko prava streberka kaj ucim jezik iz knjige, umjesto da odem u njemacku i progovorim ga tamo, al sigurna sam da ce mi na kraju bit lakse kad jednom odem.
pusa svima, uzivajte u danu!
automaticarka is offline  
Old 31.08.2008., 14:34   #63
lijep pozdrav svima!imam jedan problem,bila sam duze od 3 mjeseca u Njemackoj i sad se vracam dolje da se vjencamo.Zanima me da li cu moci natrag u Njemacku sa novom putovnicom,a po vizu se mislim vratiti kad bude gotova?Molim vas da mi netko odgovori ako zna nesto o tome!HVALA!
nanni is offline  
Old 31.08.2008., 16:36   #64
nadaj se da ti slovenci nece gledat u pasos i vidjet stambilj koji je stariji od 3 mjeseca,moze ti se dogodit da nemozes vise natrag,jer poslije 3 mjeseca si ilegalno u njemackoj

ako te uvedu u sistem,nepomaze ti ni novi pasos
buntspecht is offline  
Old 31.08.2008., 17:46   #65
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
nadaj se da ti slovenci nece gledat u pasos i vidjet stambilj koji je stariji od 3 mjeseca,moze ti se dogodit da nemozes vise natrag,jer poslije 3 mjeseca si ilegalno u njemackoj

ako te uvedu u sistem,nepomaze ti ni novi pasos
tocno tako. al meni nekad udru pecat, a nekad ne pa se mozes uvik izvuc na onu da ti prosli put pri ulasku i izlasku nisu udarili pecat. samo ne znam zasto si se isla zezat s tim stvarima pogotovo sad kad znas da ces uskoro trazit vizu za spajanje obitelji
belica is offline  
Old 31.08.2008., 18:22   #66
ja sam ovdje vec godinu dana,sad kad sam zadnji put isla u njemacku su gledali pasos ali sam imala srece pa su me pustili jer nisam imala jedan stambilj.Sad ce mi biti opet skoro 3 mjeseca kad cu ici dolje.Hoce li to biti problem kad cu zatraziti vizu,ako dobijem zabranu ?
nanni is offline  
Old 31.08.2008., 20:28   #67
Quote:
nanni kaže: Pogledaj post
ja sam ovdje vec godinu dana,sad kad sam zadnji put isla u njemacku su gledali pasos ali sam imala srece pa su me pustili jer nisam imala jedan stambilj.Sad ce mi biti opet skoro 3 mjeseca kad cu ici dolje.Hoce li to biti problem kad cu zatraziti vizu,ako dobijem zabranu ?
bit ce problem naravno, nece ti odobrit vizu i kazna moze bit da neces smit 4-5 godina na njemacko tlo.
asundaasunda is offline  
Old 31.08.2008., 21:09   #68
@Belica

ja nebi na to racunao.pogotovo otkad su Slovenci pristupili Schengenu.

Sjecam se prije par godina,dok su Austrijanci jos pregledavali,bio sam svjedok 2 puta kako su ljude skinuli s busa,mi smo nastavili dalje.
i to obadva puta pri povratku iz njemacke.prvi put neku zenu,kaj je ovdje na crno radila,uglavnom nije to uopce bilo bitno,nego bila je 6 mjeseci ovdje u komadu.
Drugi put nekog frajera,njega mi bilo posebno zao,covjek imo novu putovnicu,i isao autom s nekim frendom u njemacku,i nisu mu udarili stambilj.na povratku ga austrijanci skinuli,kao on je bio duzan trazit stambilj.neam pojma jesul ga pustili,uglavnom s nasim busom nastavio nije,iako smo cekali skoro 2 sata.

@asundaasunda

jest zbilja su poostrili zakone zar ne
buntspecht is offline  
Old 31.08.2008., 21:36   #69
Ali ja se vracam svakih 3 mjeseca dolje,ali ostajem samo tjedan dana i onda se opet vracam u Njemacku!Ne ostajem ovdje duze od 3 mjeseca,ali neznam ako se tako smije ili ne?
nanni is offline  
Old 31.08.2008., 23:22   #70
Quote:
nanni kaže: Pogledaj post
Ali ja se vracam svakih 3 mjeseca dolje,ali ostajem samo tjedan dana i onda se opet vracam u Njemacku!Ne ostajem ovdje duze od 3 mjeseca,ali neznam ako se tako smije ili ne?
ja mislim da smis u 6 miseci samo 3 miseca boravit u de. ja sam ti se tih propisa uvik pridrzavala, cist racun, duga ljubav.
ja mislim da ti je najpametnije ostat u hr dok ne dobijes vizu.
asundaasunda is offline  
Old 01.09.2008., 00:02   #71
Quote:
nanni kaže: Pogledaj post
Ali ja se vracam svakih 3 mjeseca dolje,ali ostajem samo tjedan dana i onda se opet vracam u Njemacku!Ne ostajem ovdje duze od 3 mjeseca,ali neznam ako se tako smije ili ne?
bas ko sto veli asundaasunda smijes biti u jednom vremenskom periodu od 6 mjeseci najvise 90 dana(ne 3 mjeseca) bez vize.
dakle ako udjes u njemacku recimo 01.01.i ostanes 90 dana,tek smijes ponovo dos 01.07. i opet ostat 90 dana.

neki rade i ovako ko ti,neke nikad ne ulove a neki najebu,i onda imaju zabranu godinama i to ne samo za njemacku nego za cijeli Schengen ukljucujuci i Sloveniju
buntspecht is offline  
Old 01.09.2008., 11:23   #72
Problem je ako ides sa autobusom,ali kad ides sa autom onda ni ne gledaju putovnice i ne stave ti stambilj i tako nemogu znati koliko dugo se nisam vracala!Tako je meni barem bilo!Ali svejedno vam HVALA
sto ste mi neke stvari pojasnili da se znam pripremiti ako budem imala problema!
nanni is offline  
Old 01.09.2008., 14:03   #73
Quote:
nanni kaže: Pogledaj post
Problem je ako ides sa autobusom,ali kad ides sa autom onda ni ne gledaju putovnice i ne stave ti stambilj i tako nemogu znati koliko dugo se nisam vracala!Tako je meni barem bilo!Ali svejedno vam HVALA
sto ste mi neke stvari pojasnili da se znam pripremiti ako budem imala problema!
bome su meni sad slovenci udarili pecat u putovnicu iako smo isli s autom. bilo nas je 4 u autu i samo su meni udarili pecat(ostali 3 imaju neogranicen boravak u De). znaci, pogledali su sve putovnice, ali su samo meni prilipili pecat
belica is offline  
Old 01.09.2008., 14:37   #74
Ali kad su ti udarili pecat?Kad si isla dolje ili u De?
nanni is offline  
Old 01.09.2008., 15:16   #75
Quote:
nanni kaže: Pogledaj post
Ali kad su ti udarili pecat?Kad si isla dolje ili u De?
kad sam isla u De.
belica is offline  
Old 01.09.2008., 15:43   #76
Ali ja mislim kad budem sad isla dolje,jer ako ne dobijem pecat sad bit ce mi lakse zbog zahtjeva za vizu i zbog nove putovnice.A to mi je sad najbitnije,jer kad cu ici opet u De necu imati vise niti jedan stambilj zbog nove putovnice,ili?Zna li netko mozda ako smijem preko,a predala sam zahtjev za vizu?
nanni is offline  
Old 01.09.2008., 16:49   #77
Quote:
nanni kaže: Pogledaj post
Zna li netko mozda ako smijem preko,a predala sam zahtjev za vizu?
smis. niko tebi ne brani bit u de ako ne boravis vise od 3 miseca(moze i vise ako te ne skuze, al ako te skuze, e onda si nadrapala).
belica is offline  
Old 01.09.2008., 16:59   #78
Znam da ce biti tesko ali hvala ti na informacijama.Necu se vise zezati sa time,samo da mi sad ne udare pecat kad budem isla dolje i onda cu dalje biti mirna.PUNO,PUNO,PONO............HVALA!!!!!!!!!!!!! !!
nanni is offline  
Old 01.09.2008., 23:00   #79
Quote:
belica kaže: Pogledaj post
bome su meni sad slovenci udarili pecat u putovnicu iako smo isli s autom. bilo nas je 4 u autu i samo su meni udarili pecat(ostali 3 imaju neogranicen boravak u De). znaci, pogledali su sve putovnice, ali su samo meni prilipili pecat
nema to veze jel imas neogranicen boravak,mojoj mami uvjek zveknu,zadnja 2 puta cak gledaju putovnicu na onaj skener,a isli smo s autom...slovenci su sad preuzeli ulogu austrijanaca i treniraju strogocu.....

pogotovo sad otkako primjenjuju sengenska pravila,cujem od nasih koji dolaze busom,da su slovenci jos gori od austrijanaca
buntspecht is offline  
Old 02.09.2008., 09:49   #80
polozila sam A1. sad svadba pa viza..i da, rekli su mi u veleposlanstvu da mi treba Medjunarodni vjencani list (ne hrvatski) a to odma i dobiješ u njemackoj (naravno, ako ga unaprijed zatrazis)

i nemojte se ljudi zajebavat sa duljim boravkom i svercanjem bez stambilja..po zakonu oni moraju lupit stambilj i kad ulazis i kad izlazis iz EU, tako da ako vam NE lupe trebali bi ih trazit, inace cete vi imat porblema a ne oni ak vas skuze.

radije pricekajte vizu il se vratite po nju na vrijeme, tj nakon tih 90 dana. i rekli su mi neki na ispitu da osim sta postoji zurni postupak za putovnicu, postoji i za vizu i navodno se moze dobiti vec za par dana (znam provjereno da za npr SAD to ima pa onda zakaj ne bi bilo i za DE) kad saznam sta za to treba javim vam.

sretno svima.
automaticarka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.