Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2013., 23:31   #201
Pa nisam rekla da ih radim svako malo . Samo da imam uvijek neki u zalihi. Ja se mogu čak pozvati na liječničku preporuku . Ali napominjem: ja nemam menstruaciju često mjesecima, tako da kod mene to nije tako čudan korak. Nije da sam na pilulama, koristim 5 metoda zaštite, imam menstruaciju i onda još radim test svaki mjesec. Koristim jednu vrstu zaštite i test ne radim 3x u 3 mjeseca .
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 23:50   #202
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Pa nisam rekla da ih radim svako malo . Samo da imam uvijek neki u zalihi. Ja se mogu čak pozvati na liječničku preporuku . Ali napominjem: ja nemam menstruaciju često mjesecima, tako da kod mene to nije tako čudan korak. Nije da sam na pilulama, koristim 5 metoda zaštite, imam menstruaciju i onda još radim test svaki mjesec. Koristim jednu vrstu zaštite i test ne radim 3x u 3 mjeseca .
Pa nisam ni ja na pilulama,i koristim kondome i već par puta mi je kasnilo po par tj.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 13:48   #203
Ne znam jesam li na pravom mjestu al zanima me jeli tko od vas koristio test baby check? Kako izgleda, koliko kosta, je li pouzdan? I ako netko mozda zna ima li ga za kupiti u ljekarnama u Splitu i gdje? Po netu pise da je dosta pouzdan iako nije naskuplji, pa me zanima vase misljenje. Hvala
__________________
Hocu jednog malog andjela... <3 http://www.fertilityfriend.com/home/4358ea
Strumfetaaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:34   #204
Ja sam koristila. Dobar testić, mislim da oko 35kn (ali pazi, ima malo neuobčajen sistem sa izvlačenjem dijela po kojem se piški). Ali ja bi ti prije preporučila SIGN test, ako ga uspiješ naći. Košta oko 25kn, i crte su tamne i debele tak da nebreš nikak fulat, ako si trudna. Kao ni obratno. Ili bilo koji Gravignost (raspod od 40-70kn). U svakom slučaju bi ti preporučila da, štogod uzmeš, tražiš test za crvenim linijama, ne sa plavim, rezultat takvih se često krivo tumači (dakle ne Calear blue, Intim plus i sl.) I nemoj od crvenih uzeti Prima stick - slabo se vidi na njemu.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 16:21   #205
Hvala Victora..imat cu to na umu kad budem kupovala test. Kad ga je najbolje napraviti? Koliko nakon ovulacije ili moze prije ocekivane m? Ja bih htjela vec znat..
__________________
Hocu jednog malog andjela... <3 http://www.fertilityfriend.com/home/4358ea
Strumfetaaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 16:41   #206
Ovisi kakvi su ti ciklusi. Ako imaš redovite - 14 dana nakon odnosa sa jutarnjim urinom ili bilo koji dan kasnije u bilo koje doba (iako se testovi neki mogu napraviti i prije i u bilo koje doba dana, ne preporučam baš, znao bi rezultat biti lažno negativan, ali možeš probati). Ako su ti ciklusi neredoviti, onda 19 dana od odnosa za koji sumnjaš da je bio "plodonosan" . Ili, ako ti kasni, bez obzira kad je bila navodna ovulacija (a najmanje 10 dana nakon ovulacije). Sad biraj .
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 17:07   #207
Redoviti su. 30, 31 dan najvise. Trebam dobit pocetkom ozujka..haha koji ne bi moga bit plodonosan xD al vidjet cemo.. ostaje mi da se nadam napravit cu ga 2.3. pa cu vidit...samo se nadam da cu imat strpljenja do tada
__________________
Hocu jednog malog andjela... <3 http://www.fertilityfriend.com/home/4358ea
Strumfetaaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:45   #208
Cure imam jedno pitanje
kupila sam clearblue i cim sam se ujutro popiskila, cim je prosla tekucina do prozorcica, znaci vec nakon 20sek otprilike, pojavila mi se jedna blijeda plava crta.(to bi znacilo da nisam trudna)
E sad me zanima, jel 30sek prerano jer pise da se ceka inace 3-10min i mora li ta crta biti deblja tamnija ili nema veze ako je blijeda....?
__________________
After all this time? Always.

Zadnje uređivanje Valjakica : 21.02.2013. at 15:57.
Valjakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 16:51   #209
Quote:
Valjakica kaže: Pogledaj post
Cure imam jedno pitanje
kupila sam clearblue i cim sam se ujutro popiskila, cim je prosla tekucina do prozorcica, znaci vec nakon 20sek otprilike, pojavila mi se jedna blijeda plava crta.(to bi znacilo da nisam trudna)
E sad me zanima, jel 30sek prerano jer pise da se ceka inace 3-10min i mora li ta crta biti deblja tamnija ili nema veze ako je blijeda....?
Za potvrdu negatinvog rezultata treba se pričekati navedeno vrijeme. Jer ako je "friška" trudnoća, ima manje hormona koje tst detektira, pa traje dulje da trakica poprimi boju. Ako si nakon toga odmah bacila test, ponovi ga i radi prema upustvima.

Crtica nema veze kojeg je intenziteta - ako se pojavi, trudna si. Što je trudnoća duža, to je linija tamnija. Ali - mora biti iste debljine kao kontrolna. Ako je samo tanka crtica, lako moguće da se radi o evaporacijskoj liniji, a nju se ignorira.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 18:54   #210
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Za potvrdu negatinvog rezultata treba se pričekati navedeno vrijeme. Jer ako je "friška" trudnoća, ima manje hormona koje tst detektira, pa traje dulje da trakica poprimi boju. Ako si nakon toga odmah bacila test, ponovi ga i radi prema upustvima.

Crtica nema veze kojeg je intenziteta - ako se pojavi, trudna si. Što je trudnoća duža, to je linija tamnija. Ali - mora biti iste debljine kao kontrolna. Ako je samo tanka crtica, lako moguće da se radi o evaporacijskoj liniji, a nju se ignorira.
Na clear blueu se trebaju pojaviti dvije crtice trudnocu, jedna ako nisi trudan
ja kad sam kupila test, nije bilo nikakvih crtica, cim sam se popiskila, ubrzo nakon pojabila se ta jedna dosta svjetla, a ni nakon 10-20mn se nije nije pojavljivala druga crtica uopce znaci u svakom slucaju mi je bilo da nisam trudna, al me brine dal je ta jedna crtica svejedno dosla prerano i dal je presvjetla
i dal se druga crtica mora pojaviti ako si trudan jer meni nije?
__________________
After all this time? Always.
Valjakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:16   #211
Evo da pitam...narucila sam preko neta hcg testove u obliku trakica osjetljivosti 10ml/l (tako nekako)pa me zanima kad bi ga najranije mogla napravit? Jer koliko kuzin ovi su osjetljiviji od onih sta mi nude u ljekarni? .nezna.
__________________
Hocu jednog malog andjela... <3 http://www.fertilityfriend.com/home/4358ea
Strumfetaaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 21:45   #212
Danas san napravila jedan od testova osjetljivih na 10 mlu/ml, ispao je negativan. Sad se nadam da sam ga prerano radila, jer mi vjestica treba doc tek 4.il.5.2.? Dajte mi koju riječ utjehe,pretpostavljam da je ipak bilo prerano. :\
__________________
Hocu jednog malog andjela... <3 http://www.fertilityfriend.com/home/4358ea
Strumfetaaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:37   #213
Evo da pitam savjet. Jucer ujutro sam radila test osjetljivosti 10mlu/ml i pokazao je negativan rezultat. Menstruacija mi treba doci tek 4. ili 5. 2. Svi mi kazu da sam prerano napravila test. Sto vi mislite,jesam previse pozurila sa testom? Mogu li se jos nadati, ili?Molim savjet bilo kakav, nesrtpljiva sam i pomalo tuzna :$
__________________
Hocu jednog malog andjela... <3 http://www.fertilityfriend.com/home/4358ea
Strumfetaaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 17:58   #214
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ovisi kakvi su ti ciklusi. Ako imaš redovite - 14 dana nakon odnosa sa jutarnjim urinom ili bilo koji dan kasnije u bilo koje doba (iako se testovi neki mogu napraviti i prije i u bilo koje doba dana, ne preporučam baš, znao bi rezultat biti lažno negativan, ali možeš probati). Ako su ti ciklusi neredoviti, onda 19 dana od odnosa za koji sumnjaš da je bio "plodonosan" . Ili, ako ti kasni, bez obzira kad je bila navodna ovulacija (a najmanje 10 dana nakon ovulacije). Sad biraj .
Viktoria, 1000 puta koliko puta si samo ovo napisala
happy 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 20:46   #215
Quote:
happy 22 kaže: Pogledaj post
Viktoria, 1000 puta koliko puta si samo ovo napisala


Kaj, netko je čak primijetio? Evo, sad će slijedeći post sa istim pitanjem .

Ja sam kraljica. Ali ne Viktoria, neko Viktora.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 10:26   #216
ima tko jeftinih testića sa e bay-a za prodat???

ili brzog selera ?
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 11:21   #217
Quote:
Valjakica kaže: Pogledaj post
Cure imam jedno pitanje
kupila sam clearblue i cim sam se ujutro popiskila, cim je prosla tekucina do prozorcica, znaci vec nakon 20sek otprilike, pojavila mi se jedna blijeda plava crta.(to bi znacilo da nisam trudna)
E sad me zanima, jel 30sek prerano jer pise da se ceka inace 3-10min i mora li ta crta biti deblja tamnija ili nema veze ako je blijeda....?
prije 3g, radila sam clearblue, 2-3 dana prije očekivane M (kakva nestrpljivost ),
ma odmah se pokazao pozitivan
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 02:15   #218
Dakle, zadnja mjesečnica mi je došla 30.3, a problematični nezaštićeni odnos dogodio se 13.4.... Koji test mi preporučate?
pokvarenimikser is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 21:38   #219
Quote:
pokvarenimikser kaže: Pogledaj post
Dakle, zadnja mjesečnica mi je došla 30.3, a problematični nezaštićeni odnos dogodio se 13.4.... Koji test mi preporučate?
clearblue ili drugi testovi u ljekarnama.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 18:12   #220
Ovako, nikad mi se ovo nije dogodilo pa sam nova u ovome. Zadnju mjesečnicu sam dobila 30.3. i odnose od tog perioda sam imala od 27.4. do 2.5. Dečko i ja uvijek koristimo zaštitu, uvijek provjeravamo je li kojim slučajem pukao kondom, i on nikad ne svršava u mene makar ima kondom, osim taj jedan put kad nismo koristili kondom ali on nije obavio do kraja u mene. Mjesečnicu sam trebala dobiti u ned/pon, znači kasni tjedan dana skoro. Uvijek imam simptome prije nego trebam dobit, a sad kao da ih nema. Počinjem polako paničariti. Ne znam jel mi se to događa jer paničarim i jer je to sve u mojoj glavi ili je nešto sasvim drugo. Što mi preporučate? Ovih kućnih testova se bojim da mi ne pokaže negativno a na kraju se ispostavi da je suprotna situacija. Koliko su pouzdani testovi vađenja krvi? Da odem kod ginekologa, je li još prerano? Trebam savjet, bila bih jako zahvalna!
Holland Lop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.