Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2003., 19:43   #21
evo je opet...

E jebiga...i ja se maknem sa ljesa jer me iritira jedan topic i naletim na ...hm....Iskreno i otvoreno i neanonimno...Ja se ne sramim sebe...

A o temi:
Ne znam kako bi reagirao da se takvo što mom djetetu dogodi bilo gdje..nemam djece...
Bojim se svog postupka u takvoj situaciji....
Ne znam bili se mogao suzdržati....

I još nešto: kad sam bio mali...branio sam se sam..i došao bi doma razbijene glave...i tada bi još dobio po sebi od staraca...
jer- " mi te nismo tako odgajali"....
Divan odgoj.

U jebote, opet se pravim važan...zašto nije dopušteno anonimno postanje.. ..nego ovako "otvoreno" moram pričat o svojim dogodovštinama...baš se pravim mangup...
A u biti sam pičkica-karakterna osobina....

Imam problem..netko me iritira... ...ne, samo namagarčuje....
Nema veze...ispričat će mi se za godinu dana....

Bolje ikan , nego nikad...

Ma daj molim te!!!!!....Smijeh............
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 19:54   #22
magic luda si totalno
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 19:56   #23
Re: evo je opet...

Quote:
Marakana kaže:
I još nešto: kad sam bio mali...branio sam se sam..i došao bi doma razbijene glave...i tada bi još dobio po sebi od staraca...
jer- " mi te nismo tako odgajali"....
Divan odgoj.
Mislis da ja ovo zastupam?

To je bijedna varijanta miroljubivog odgoja. Taj roditelj je nacuo za toleranciju i sad koristi agresiju u ime tolerancije. Znas ono: put do pakla poplocan je dobrim namjerama. Kao i moja maloprijasna "duhovita" recenica koju sam maknula.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 20:04   #24
Re: evo je opet...

Quote:
Marakana kaže:

Imam problem..netko me iritira...
Istuci ga, lol.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 20:07   #25
Re: Re: evo je opet...

Quote:
Tija kaže:
Istuci ga, lol.
Po goloj guzici.... ...poslije ću se braniti sa..."malo sam agresivan".....
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 20:21   #26
"malo je agresivna"

Quote:
Tila kaže:
magic luda si totalno
magic:
--------------------------------------
Ja svakodnevno chinim psine onako bezopasne, zapravo chesto te osobe ni ne primjete da ih zajebavam...ali se ja zabavljam do besvjesti.
----------------------------------------------------------------

Pa ti sad znaj.... ..vjeruj.... ..postavi se...znaj...

..

Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 20:30   #27
Quote:
penelopa kaže:
Ne znam da li da ti savjetujem da ti sin vrati istom mjerom ili ne.
Razum mi govori da ne ali iskustvo vristi da.
Ako neces ti - ja cu.

Moja stara je bila cesto u krivu po pitanju mog odgoja, ali imala je i dobrih savjeta, a prije nego me poslala u vrtic, dala mi je jedan kojeg se drzim do danas:
"Ne smijes nikad prva poceti, ali tko tebe - vrati mu!"

Sve je to divno i krasno sto vasu djecu ucite, ali svijet NIJE divan i krasan i ako ih ne naucite da se brane, zaista je medvjedja usluga.
No, vasi klinci... Samo stvari iz djetinjstva se tesko korigiraju kasnije i ako je dijete naucilo da uvijek mora trpjeti i ma sto mu drugi radili, ono mora biti fino i pristojno, osvetit ce mu se to za cijeli zivot.
A i kao sto penelopa kaze, ako nasilnom djetetu netko jednom posteno uzvrati i za njega je dobro jer tek tada shvati da ne moze sve sto zeli - posto ga to doma nisu naucili.
Vec i iz toga se vidi da greske roditelja uvijek dijete placa...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 20:40   #28
Quote:
magic kaže:
- ja sam moga uvijek uchila - NIKAD PRVI! Ali uvijek vrati, istom mjerom!
E, pa poruci junioru da kad naraste, nece biti jez nego Pes.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 23:06   #29
mimoza, u djetetu koje je lupilo tvog sina vidim za par godina sina svoje frendice o kojoj je bilo rijec u onom duuuugackom topicu o djeci koja unistavaju...

Meni zaista nisu jasni takvi roditelji.

Mali joj grize djecu u vrticu (nicim izazvan). Bila je pozivana na iks razgovora. Nista od toga nije joj doprlo do mozga, ona samo kaze 'on je jos mali, on to jos ne kuzi, to je samo faza, proci ce ga'.

Djeci trga igracke, tuce ih, i slicno. Teta ga smatraju problematicnim djetetom i prijete ispisom iz vrtica. Komentar mame je da su 'tete nesposobne brinuti se za djecu koja iskacu iz prosjeka'.

Prije par mjeseci je klinac iz cistog mira prisao svojoj vrsnjakinji u nekoj trgovini u gradu i ugrizao je za obraz do krvi. Otac tog djeteta skoro je ubio moju frendicu. Napravio joj je scenu za pamcenje. Ona je samo hladno konstatirala 'vi ste primitivcina i ja se ne mogu razgovarati na vasem nivou', okrenula se i otisla. Covjek je ostao bez rijeci. Istina je da je bio zapjenjen i da joj je stvarno svasta izgovorio, ali tko ne bi?!? Osim toga, on je reagirao na nju tek nakon sto je vidio da ona ne reagira na to sto je njezin sin napravio.

Kad prica o tome, ona na to sve gleda kao na veliku nepravdu ~ njezin sin je navodno puno senzibilniji od 'obicne' djece i nitko ga ne razumije. Njemu treba sloboda da se razvija, a kruti okovi prosjecnih ljudi ga sputavaju, kako bi i od njega ucinili prosjecnu osobu kakvi su i oni. Itd, itd, pile of crap.

Pitanje ~ kako doprijeti do mozga tih roditelja?!?
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 01:27   #30
Moj nećak je odgajan da bude "dobro" dijete, da se ne svađa ne tuće itd. (Sestra je nastavnik) Pametan je oduvijek bio i prava dobrica dok ga u vrtiću nisu počeli opako maltretirati i provocirati jer nije uzvraćao. Nakon nekog vremena je počeo plakati kad su znali pretjerati pa su ga prozvali plačko. E onda sam uletio ja i moja stara i rekli smo mu da MORA uzvratiti kad ga napadnu jer će ga stalno tako maltretirati. Još mu je stara onako iz zezancije rekla kako treba složiti šaku i uzvratiti ako ga tko napadne . Jednog dana sestra dolazi po malog i u predvorju je bio jedan od klinaca koji su ga napadali sa svojim roditeljima i kad je vidio moju sestru mali je otvorio vrata od spavaonice i pozvao je nećaka: "Plačko, došla ti je mama !" A nećak se zaletio iznutra i opalio ga u glavu!
Sestra veli da je skoro riknula od neugode jer se mali srušio na pod ko u filmu. Roditelji su rekli da je to Ok jer da znaju da ga njihov mali maltretira već neko vrijeme i da je zaslužio. Klinac je nosio masnicu danima i nikad ga više nije dirao, a tete su rekle da je u grupi napokon zavladao mir. Happyend !

Sad je fala Bogu naglo izrastao i za glavu je veći od vršnjaka pa ga niko ne dira, a ostao je dobrica !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 09:14   #31
Uzas!

Uvijek ima djece koja tlaci drugu djecu, ali oni su vjerojatno ili preslike svojih roditelja ili djeca koja na taj nacin lijece nesrecu sto se njihovi roditelji ne bave njima. Zalim tu djecu, ali zalim i kada moje dijete napada to nasilno, "prenapredno, emotivno, neshvaceno" dijete (npr. dijete Princezine prijateljice), Magic je sve predivno objasnila.
Potpuno se slazem s stavom :"Ne udari prvi, ali VRATI, ako treba i duplo!".
Svasta se dogadja, poznat mi je slucaj: decko, dobrica, treci razred srednje, skvadra ga povremeno izaziva, on ih se vecinom kloni, ali to im nije dovoljno , sacekali su ga , prebili ga, bubrege naravnali, rebro slomili, mali se oporavi, nikom nista, naravno, objasnjenja su kao oni su agresivni, malca roditelji vode u i odvode iz skole, kraj: vise nego "sretan", mladac se uklopio u drustvo, sada je kao i oni, prihvatili su ga, sada zovu njegovu !!!! majku da se on pokvario u skoli. Sto reci? Evo to je bolest nasega drustva. Ne kaznjavati krivce nego se pokoriti i postati kao
i oni. Mimozo, ako nisi sama kao muz od Polly ili nemas takvog muza, ako se to opet dogodi stisni zube i
postupi kao Magic. Uvijek djeluje vise vika nego finoca. Na zalost.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 21:55   #32
Re: "Malo je agresivan"

Quote:
mimoza kaže:
Odgovor mame bio je isti; uopće ne vidim razloga zašto mi sve to govorite, moje dijete je "malo agresivno", pa ništa strašno se nije dogodilo - sin vam nije teško ozlijeđen.

Ja se nadam da će to "malo agresivno" dijete pokupiti kad poraste tak dobre batine od "još malo agresivnijih" da ga smire.
Malog bi trebalo šutnut iz škole. Ne bi ja imala milosti prema takvima. Van iz škole, pa se mlati na ulici dok te ne prebiju tamo.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 14:59   #33
Quote:
Odgovor mame bio je isti; uopće ne vidim razloga zašto mi sve to govorite, moje dijete je "malo agresivno", pa ništa strašno se nije dogodilo - sin vam nije teško ozlijeđen.
Pa da vam budem iskrena tu mi je puknuo film.... pa kaj ja moram čekati da moje ili bilo koje drugo dijete bude teško ozlijeđeno u školi, i da završi na operaciji ili da ima posljedice za cijeli život..
Mimoza,znam da ti je tesko prihvatiti da moras sa majkom tog djeteta razgovarati na nacin na koji nisi navikla,ali moras!!!
Ona ne shvata lijepe i razumne rijeci.
Zato sto je ona takva kakva jest,zato joj je i djete agresivni kreten koji maltretira sve oko sebe.

Fino ti nju nazovi (ili otidji joj na vrata) i reci (kao iz topa,jasno,ostrim glasom i ne daj joj sansu da 'kaka' gluposti)":
"Znate,samo da vam kazem da cu ja postati 'malo agresivna' ako vas sin ikada vise krivo pogleda mog sina,a kamoli sta drugo,a ako ja postanem malo agresivna,bojim se da cete svog sina do kraja zivota gurati u invalidskim kolicima!"
I spusti slusalicu ili se okreni i ostavi je zabezeknutu na vratima.

Znam da ovo zvuci okrutno,ali je efektno.
Nju bas briga za tvoje djete,ali ce se za svoje zabrinuti.

Ja nemam djece (ali ih planiram imati),ali sam ranije radila u djecijem soni klubu.Radeci u tom klubu imala sam niz neprilika,ali uglavnom sa tri djeteta.
Imala sam tri problematicna klinca.Normalan razgovor sa njima i njihovim roditeljima nije pomagao.Sve dok nisam promijenila taktiku niko me nije shvatao ozbiljno,ignorisali su me.

Djecak iz komsiluka,zut,mrsav,naizgled obicno djete,5-6 razred,je bio agresivan,drzak,maltretirao djecu oko sebe,a ni ja nisam bila postedjena njegovih groznih rijeci,a ni djela.
Rekla sam njegovim roditeljima da trebaju nesto preduzeti povodom njegovog odgoja,da me mali gadja loptom u glavu (a mene taj dan boli glava,da mi govori bezobrazne stvari...),ali oni su me ignorisali.
Trpila sam jer je on jos djete,sve dok mi nije pukao film.
Onda sam napustila radno mjesto na par minuta (mali zivi u blizini,znala sam gdje,posto i ja zivim u komsiluku),pozvonila na vrata i njegovom ocu rekla bas to - da posto on ne reaguje na ponasanje svog klinca,ovaj put nisam reagovala i to je zadnji put da ne reagujem,ali sledeci put cu reagovati,a onda ce ga do kraja zivota gurati u invalidskim kolicima.
Okrenula sam se i otisla dok je on zabezeksnuto gledao u mene.
Pozvao je odmah djecaka u kucu koji je nakon toga bio 'suho zlato'.Pitao je da li uopste moze uci u soni klub.A kad bi usao ni traga od agresivnosti,mada se vani i dalje ponasao kao divljak.

Morate se paziti takve djece,jer ona mogu nanijeti trajna ostecenja vasoj djeci,a onda je kasno reagovati.
Sada se libite da li reagovati kao 'divljak' ili ostati na nivou,ali znajte - ako vam (ne dao Bog) djete dodje sa vecim posljedicama kuci kajacete se sto sve niste sprijecili na vrijeme...

Drugo sam smirila isto 'agresivnim' nastupom sa njegovim roditeljima,jer na par kulturnih posjeta nisu reagovali.

Za trece djete je morao moj otac reagovati.Jer je mali divljak imucnih roditelja dolazio u klub i gadjao djecu (a i mene) nekom puskom-igrackom koja je izbacivala kuglice,ali veoma snazno,pa je to stvarno boljelo.
Pokusala sam mu fino objasniti da boli i kad neko djete pogodi u nogu,ledja...ali i da je to zatvoren prostor u kome se kuglica moze nekome odbiti u oko.
I jednom prilikom kad sam se nagnula da zastitim jedno djete od 'divljakovog' pogotka tom kuglicom - ona se odbila meni u oko (koje je bilo otvoreno sirom,nisam stigla ni trepnuti).
O bolovima vam ne moram ni govoriti,bila sam sretna da mi oko nije iscurilo.
Morala sam otici sa posla,a kad je moj otac vidio na sta mi lici oko i ja uopste,otisao je do njegovih roditelja i rekao da ce biti svasta ako sa mojim okom ne bude sve u redu (i inace imam problema sa vidom).
Roditelji su natjerali malog da mi se izvini,a on je nakon toga postao normalnije djete.
Sa okom mi je na svu srecu bilo sve u redu.

Sva ostala djeca su mi ostala u lijepom sjecanju.Rjesavala sam njihve ljubavne probleme,pomagala im,pricala s njima...

Ali i jedno lose djete je suvise.A ta djeca i jesu takva zbog toga sto im roditelji ne razumiju kulturne rijeci i normalan razgovor.
Treba njima kao sto je Magic rekla!To je jedini jezik koji takvi ljudi razumiju.
Quote:
Kad je to dijete prasnulo moga malog nekim robotom po glavi pa je Junior doshao kuci s rasjekotinom na chelu, otishla sam u vrtic, izvukla onog malog iz grupe i pred tetama rekla nek poruchi mami da cu joj pichku rasparat ako se josh kojem djetetu neshto dogodi
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 00:04   #34
Re: Re: "Malo je agresivan"

Quote:
mimoza kaže:
Imate li kakav dobar prijedlog.... o svemu ili slična iskustva...?
drago mi je da se ovom prilikom mogu javiti kao druga strana ,s obzirom da imam sina koji je bio"veoma agresivan".Sve se pocelo odvijati u preiodu kad smo se ja i njegov otac razisli.S obzirom da sam radila morala sam ga omah upisati u vrtic i nastaviti posao.To je bila naprosto katastrofa.Svaki dan bi dosla po maloga (ima 3,5 god) i svaki dan bi morala potpisati accident form, s obzirom da je nekoga gurnio ,udario razbio nos ,ugrizao,stipao, otimao igracke.To je trajalo dobra dva tri mjeseca,da ja vise nisam ni sama znala sta da radim.Svako popodne sam odlazila iz vrtica u suzama.Spas je bio u tome da su u vrticu bili veoma razumni sto se tice situacije kod kuce i mog i muzevog rastanka.Oni su mi odmah rekli da se mali ponasa tako zbog toga sto je njegova rutina i red slomljena...Pocela sam kupovati knjige djeci odgoju ponasanju ciati danima i nocima ....e ljudi dragi sta se svasta moze nauciti ,za ne povjerovati.
Da mi je iko ikada rekao da cu iz knjiga morati uciti kako da odgajam svoje djete ja bi mi rekla da je lud...ali neke stvari jednostavno ne znas ...niko nse nije naucen rodio how to be a parent..
Trebalo mi je dugo vremena da omogucim malome tu sigurnst ponovo, taj red i rutinu ,taj mir i tisinu u kuci ,da mi pocne vjerovati ,da sam tu za njega uvjek ,puno smo razgovarali ,o svemu ....grlili se ljubili ,mazili ,,,,igrali ....i polako sa vremenom on je ponovo postao "dobro dijete".Sada ga u vrticu ne mogu prepoznati ,i sada kuci dolazi sa report-om "he was a star today" . and i have to say i am very proud of him...i to mu stalno govorim...i have to make him feel important in every possible way...It's hard work .ali resultati su fantasticni.On obozava sad vrtic i prosle nedelje je imao "curu" na spavanju kod nas pa sam ih zajeno drugi dan vodila u vrtic.....Kad sam ih vidjela u krevetu kako leze zagrljeni nisam mogla da vjerujem ...KAD SE SAMO SJETIM.....
Ne znam da li sam ikome pomogla sa ovim ,samo zelim da kazem da su djecija ponasanja uvjek mogu objasniti ,sve ima svoje razloge....i sve iz kuce dolazi.Ali isto tako za sve ima rjesenja ,samo treba vrijeme ,strpljene , ljubav ,volja ,treba sjesti i pitati se zasto se moje djete tako ponasa...treba puno razgovarati ....
eto toliko od mene !!!!
__________________
Sometimes we are only aware of how happy we are when the moment has passed. But now and again, if we are very lucky ,we are aware of happiness when it is actually happening .And I knew that this was what happens felt like. Here and now.....
Erin B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 00:14   #35
"Malo agresivnan"

Samo da jos dodam...

Citam postove gore i vidim rijeci kao sto su "divljak " ,"ne odgojen","razmazen"...
Veoma teske i ruzne rijeci koje bole....To sam slusala dugo vremena o mome djetetu ...Jako je tesko kad vam neko label dijete a ne znaju pravu istinu...
NI jedno dijete nije DIVLJAK ...TO SU TAKO RUZNE RIJECI ....
to je dijete ranjeno i nesto definitivno ne stima...Sljedeci put ako vidite takvo neko dijete zapitajte se ..zasto????Sta izaziva takvo ponasanje ???pomozite ako mozete ,razgovarajte sa roditeljem ljepo ,ukazite na svoje brige na lijep nacin ....mozda ce vam se roditelj otvoriti mozda ce biti sretan da je neko tu ko razumije i zeli pomoci ,a ne samo kritikovati.....


jer znam kako je to....eto toliko
__________________
Sometimes we are only aware of how happy we are when the moment has passed. But now and again, if we are very lucky ,we are aware of happiness when it is actually happening .And I knew that this was what happens felt like. Here and now.....
Erin B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 08:07   #36
Draga Erin

Napisala si krasan dirljiv i iskren post.

No josh jednom promotri nashe retke...uglavnom smo napisali da ne krivimo dijete, vec roditelja KOJI NIJE HTIO MOGAO ZNAO prepoznati problem u ponashanju svoga djeteta i pravilno reagirati.

A tebi veliki shto si poduzela sve da olakshash svome djetetu prolazak kroz to teshko razdoblje.

Sretno
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 20:01   #37
Pa zato sam i napisala drugi post.Znam kako je kad su mi se roditelji zalili na ponasanje moga djeteta i kada su mi govorili kako je moje dijete razmazeno ,a ja sama nisam imala ni snage ni zivaca da ikome objasnjavam zasto je moje dijete takvo (jer ta prica bi trajala tri sata ) .U takvim situacijama sam pizdila i osjecala sam se tako nemocno.
Puno puta sam pozeljela sa nekim da pricam o tome ali ljudi mi nisu davali priliku .nisu ni pokusali razumjeti niti razmisliti o tome zasto je moje dijete takvo.
"vidi kako se to tvoje dijete ponasa" ili" molim te nemoj ga vise dovoditi u moju kucu " ili" kako je razmazen taj tvoj klinac"su uglavno bili komentari....a mene dusa boli...
JER ZNAM DA TO NIJE TAKO ...

Magic....
Puno ti hvala na podrsci i toplim rijecima
Za njega cu iciniti sve, jer on nije kriv za stvari koje se dogadjaju oko njega, niti je birao roditelje niti je birao da odrasta kako odrasta ,zato sam ja tu da mu omogucim sto bezbrizniji ,sigurniji veseliji ,sretniji zivot.
__________________
Sometimes we are only aware of how happy we are when the moment has passed. But now and again, if we are very lucky ,we are aware of happiness when it is actually happening .And I knew that this was what happens felt like. Here and now.....
Erin B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 20:13   #38
Topli pozdrav tebi i sinu, Erin
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 21:18   #39
Quote:
Takav je bio i moj - ma prava dushica...pa se vracao slomljenih ili otetih igrachaka iz parka, plachuci zbog dobivenog vritnjaka, rugali su mu se shto nosi naochale, pa shto koristi pumpice...
Joj Magic, da mogu, dala bih jednu VELIKU pusu tvom sinu.....
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2003., 08:56   #40
++++

Bila sam malo gruba s svojom tvrdnjom da su djeca preslike svojih roditelja, nije bas uvijek tako crno-bijelo, ima nijansi.
U slucaju Erin, nije tako, ali ja opet tvrdim da je problem u nama.
Evo, Erin, sama si napisala da ste prolazili tesko razdoblje, dok se nisi TI potpuno posvetila njemu, on je bio neprilagodjen. Sve dok im se ne posvetimo potpuno, osobito kada su u pitanju velike promijene (razvod, smrt, promijena vrtica, skole...) djeca , svako na svoj nacin privlacit ce nasu paznju . Nisu djeca kriva nego mi, treba naci najbolje rijesenje, a to je ono sto je ponekada tesko.
Hvala Bogu, Erin, uspjela si i mozes biti ponosna na sebe.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.