Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2005., 13:35   #21
Frane ima 2.5 godine i ja ga obavezno tiran da pospremi svoje igracke...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 10:00   #22
Quote:
hana kaže:
mislim da je ovo ipak malo previse za tinedjerku, a i komplicirano, sta ona stavlja sama svoje prat u vesmasinu a ti muzevo, tvoje i od drugog djeteta?
bit nije u tome sto se pere odvojeno, nego u tome da nestho nauci i josh neke trice.....

uostalom, ona ima svoju kosharu za vesh u svojoj sobi(ima i svoju kupaonu, koju ja isto tako ne cistim, kao ni sobu, nego ona, jeli to isto komplicirano za teena).....sama je trazila..naravno, iz ikee... tko bi propustio tu priliku

...kad je puna, ona odnese vesh dolje, i stavi sve u mashinu....i do sada se nije zalila...pashe joj tako, sama veli.....vishe bi se zalila da nest nije oprano na vrijeme, ili da sam joj zhebala neku majcu/hlace/vestu i slicno...

A, za sve ostalo postoji "centralna" koshara, uostalom, naravno da onaj koji stavlja vesh u mashinu ne gleda koje je i cije unutra, pa cak i ako je njen vesh unutra, uopce nije neko pravilo pisano u kamenu . Sve ce se oprati.

Primjetila sam isto tak da teenovci vole biti onak .... malo neovisni, da im ne ulazish u sobu, da im ne kopash po stvarima i slicno...hebiga, uz neovisnost ide i odgovornost.

u cemu je problem....ne razumijem, to sto nisam klasicna mama pacenica ili sto zelim da mi cura nest nauci i da uziva svoju neovisnost...?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 10:02   #23
Quote:
Lisa kaže:

te sitnice njima jako puno znache daju im neki osjechaj da su integrirani u obiteljsku svakodnevicu , josh kad ih se pohvali za uchinjeno djelo .....

jeste li doshli do faze : pomazhem mami brisat prashinu ?
moja se lati bilo kakve krpe , mlati svuda s njom, a kad vidi da je mozhda kakava flekica, malo pljune na krpu pa onda trlja
ne sjecham se da je to od mene vidila
kad prolije nesto, ode u kuhinju, po krpu, pa u kupaonu da je namoci, pa pere pod....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 10:13   #24
Quote:
Tija kaže:
kad moja princeza skuži da stavljam suđe u perilicu dotrči brzinom munje, sjedne kraj nje i čeka
Kad kažem 'ajd' diže se, zatvara vrata i pritišče botun
Znam da je glupost al mene veseli svaka ta glupost koju ona napravi
khmmm...kikica voli kad je pustim da ukljuci mashinu, pokazem joj prstom koji gumb i to... ma dijete uziva....ONA je ukljucila mashinu...

Pa dodaje sudje iz sudjerice i slicno...voli razvrstavati beshtek .... naravno po podu...pa ga opet pere..ta neiscrpna enegija koju nalaze da sve povezu u svoju korist i veselje...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 09:18   #25
Pritiskanje gumba na veš mašini? To nije ništa. Moja cura već valjda godinu dana ubacuje mokri veš u sušilicu, stišće gumbe na perilici i sušilici, vadi suhi veš iz sušilice... you name it. Nema veće uvrede nego kad odem prati veš bez nje. Podjednako je fascinirana suđericom, ali ne dam joj vaditi tanjure, pa to nije tako zanimljivo.
To u njenim očima nije rad nego igra. Ono na čemu pokušavamo inzistirati je da pospremi igračke s kojima se više ne igra (jer ako je previše igračaka vani, ni sama ne zna što bi počela) i da se navečer prije spavanja sve igračke pospreme na svoje mjesto. Koji put hoće, koji put neće, ali uglavnom mi pilamo po tome.

Osim toga, glavna je za ubacivanje sastojaka u stroj za pečenje kruha. To isto ne prolazi bez nje, kao ni bilo kakvo miješenje tijesta, slaganje lazanja i takve stvari. Istina, teško je to definirati kao pomoć, obzirom da mi poslije treba pola sata da dovedem kuhinju u red .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 09:25   #26
Quote:
bigblue2010 kaže:
To u njenim očima nije rad nego igra.


Mene to fascinira
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 10:40   #27
Quote:
happygoose kaže:


Mene to fascinira
Pa čuj, obzirom da ima samo 2 i pol godine i nije baš tako fascinantno. Vidjet ćemo za kojih 12-13 godina.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 10:48   #28
ma dajte


moj Junior je sa dvije godine i prao i peglao i usisavao i glancao plochice i mijesio kolache i pizzu...pa svoj djeci je to zabavno. kad ne MORAJU.

ne, nikad ga nisam tjerala da radi. stan bih morala chistiti i da zhivim sama. kupovati isto. bacati smece isto.

mishljenja sam da se 'tjeranjem' na rad ne postizhe nishta. odnosno, oni ce mozhda to i uchiniti, ali ce se istovremeno stvoriti takva tenzija i prkos da to jednostavno nije vrijedno uchinjenog.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 11:21   #29
Quote:
magic kaže:
moj Junior je sa dvije godine i prao i peglao i usisavao i glancao plochice i mijesio kolache i pizzu...pa svoj djeci je to zabavno.


Moja mama je znala reći da moraš biti prvak u slobodnom penjanju da se dokopaš prozora u mojoj sobi

Nisu me tlačili da radim po kući, moja soba je bila samo moj prostor, pa tako i samo moja odluka hoću li živjeti na smetlištu ili ne

U ostatku stana nisam radila nered. Ali bome ni red

Ne mogu si zamisliti da su mi naredili da kuham obiteljski ručak jednom tjedno... Osobno mi se to čini gubljenjem vremena i nametanjem nekih nepotrebnih 'principa' Radije bih da mi tinejđer za to vrijeme čita neku knjigu ili slično Sve u svoje vrijeme...

S druge strane, ja sam relativno rano počela živjeti sama i tada mi je postalo čak zabavno istraživati kućanske poslove Sad mamu tjeram da skine cipele čim mi kroći u stan
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 11:23   #30
Quote:
Patagonija kaže:


Nisu me tlačili da radim po kući, moja soba je bila samo moj prostor, pa tako i samo moja odluka hoću li živjeti na smetlištu ili ne

U ostatku stana nisam radila nered. Ali bome ni red

eto, tako je i kod nas. al zato kad mu treba doc ekipa, a to je ionako najmanje jednom tjedno, glanca za popizdit

evo, tebe nisu tjerali, pa se sad sama lacash krpe i padela


dakle, ochito funkcionira
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 11:51   #31
Moja mama me nije nikada tjerala na kućanske poslove. Inzistirala je samo na normalnim stvarima - ono objesiti jaknu na vješalicu, prljavu robu staviti u koš, ako bi se igrala u dnevnom boravku te iste igračke barem šutnuti u svoju sobu nakon igranja..., ako bi si uzela nešt za jest van obroka ipak pospremiti iza sebe, a ne ostaviti na stolu i tako to.
Kada bi joj trebala pomoć, uvijek bi mi rekla da bi joj puno značilo da joj usisam dok ona pere suđe ili tako nešto, tako da to nisam nikada doživljavala kao neko nametanje ili tjeranje.
vezano uz kuhanje, bila je takva situacija da ona nije mogla svaki dan skuhati za sutradan, pa je bilo dana kada sam i ja kuhala. A kuhala sam jer bi mi bilo primjerice, predugo čekati dok ona dođe doma ili jer bi imala poslijepodne smjenu u školi. Nisam morala kuhati ni za koga osim za sebe, ali već kada sam kuhala, skuhala bi i za nju i za tatu.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 08:50   #32
Quote:
bigblue2010 kaže:
Pa čuj, obzirom da ima samo 2 i pol godine i nije baš tako fascinantno. Vidjet ćemo za kojih 12-13 godina.


onda ce bit, ma kaj ti znash stara, ajd chkomi...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 08:51   #33
Quote:
magic kaže:

mishljenja sam da se 'tjeranjem' na rad ne postizhe nishta. odnosno, oni ce mozhda to i uchiniti, ali ce se istovremeno stvoriti takva tenzija i prkos da to jednostavno nije vrijedno uchinjenog.
slazem se
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 11:33   #34
Ima 3 godine.
"Tjeram ga" da:
-slaže i skupi svoje igračke nakon igranja
-kad skine cipele, spremi ih u ormar
-kad dođe iz vrtića odloži svoju torbu na njeno mjesto

On dobvrovoljno:
-pomaže meni u kuhinji (uglavnom sprema beštek i plastične posude)
-stalno me tjera da mu dam "da kuha" (dakle da ubaci nešto u lonac)
-uzme metlu pa maršira po kući, i "sve" obavezno pomete

I tako...ne pada mi na pamet držat ga u pamuku do ženidbe niti sve radit umjesto njega.
A još da je žensko...ma neću ni razmišljat...previše je neodgojenih i prebahatih ljudi oko mene koje mamice čuvaju i štede apsolutno svih kućanskih poslova do nakon škole, odnosno do udaje, jer će to kao, ionako radit u životu.

Ja nemam namjeru bit rob svoje djece
Real-BigMamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 11:53   #35
šta vam nije jeftinije prat svu bijelu robu skupa, svu crnu skupa, bla, a ne palit mašinu za 5 majica?

ja bih samo rekla da je meni skoro sve prohodna soba. ja po potpuno zakrčenom podu uspijem proć po mraku bez da razbijem išta, uključujući sebe. godine prakse. jel poštujete ninja-vještine kod svoje djece?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 13:37   #36
Quote:
Real-BigMamma kaže:
I tako...ne pada mi na pamet držat ga u pamuku do ženidbe niti sve radit umjesto njega.
i mene i mog muža su mame "držale u pamuku"
u meni se želja za pospremanjem, kuhanjem i dr. pizdarijama rodila sama, nitko me nije tjerao
kod mog muža se ta želja nije još rodila
a već vidim da mi sin naginje na njegovu stranu po tom pitanju
ne pada mi još na pamet da ga tjeram da posprema
nek se neka druga ženska s tim muči
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 16:46   #37
Quote:
alexxx kaže:
jel poštujete ninja-vještine kod svoje djece?
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.