Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 19:35   #1
nesreca s kompjuterima

Neznam gdje sstaviti temu pa prwmijwstite naime krwpo mi je kompjuter po 4 put ove godine nemam novaca ni zivaca to porvaljat jer ga servia samo sjebe ima li tko viska peosjecan laptop ili kompjuter da pokloni? Ocajna sam nemam mogzcnost ni posao trazit a situacija u obitwlji je ciganska...cini mi se da nikad necu vise nikad imat racunalo. Javite ae u pm ako itko ima zelju pomoci.
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:52   #2
Pretpostavljam da nema smisla ulazit u nekakve dubioze oko hardvera i sl.

Znaš li ikakav info o kompu kojeg imaš? Jedna jezgra, dvije, što je "servis" popravljao, koji su simpotomi problema i sl.?

Reci odakle si pa ti možda netko odluči pomoć, a tržnicu hardvera imaš ovdje
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:05   #3
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da nema smisla ulazit u nekakve dubioze oko hardvera i sl.

Znaš li ikakav info o kompu kojeg imaš? Jedna jezgra, dvije, što je "servis" popravljao, koji su simpotomi problema i sl.?

Reci odakle si pa ti možda netko odluči pomoć, a tržnicu hardvera imaš ovdje
Kakav info? Receno mi je da restetiram bios...probala sam dignut w7 i nece stavila sam xp i digao je ali nema neta zvala sam proping a oni rekli da prwko drugof kompa skinem driver za net i prebacim a ja drugi kompjuter neman trazi mi neke domene ma bacit cu ga kroz prozor..iz orahovice aam...zadnji put kad je bio na servisu gad nije spojio kabal da cita cde ma poludit cu bacit sve u kantu

Koji k je Ssdi?

Zadnje uređivanje The New Guy : 22.11.2017. at 10:53.
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:41   #4
S čega pokušavaš bootat windows, cd-a? Imaš i opciju preko usb-a, ali win na njemu moraju biti bootabilni, to se riješi pomoću programa rufus klik, klik

Zatim ti u bios prva boot opcija mora biti usb odnosno cd/dvd ako snimaš s njega. Ugl. najčešće bude pod "boot sekcijom" (no nije svaki bios isti, ali je sve na sličnu foru) gdje se pogura na prvo mjesto. Nakon toga ti kod prvog paljenja piše "press any key to boot from"... nakon toga ne moraš stiskati ništa...

Kako se spajaš na net - kablom (lan) ili wireless (stick ili kartica)?
Ako se spajaš kablom u pravilu ne trebaju driveri, dok za wireless trebaju. Inače driveri se mogu naći na službenim stranicama proizvoda (za lan na stranici od matične), wireless na stranici od uređaja, ili oboje na cd-u od toga ako ih još imaš

Za ovo misliš na ssd? To uglavnom bude manji i brži disk na koji se uglavnom snimaju windowsi
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:51   #5
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
S čega pokušavaš bootat windows, cd-a? Imaš i opciju preko usb-a, ali win na njemu moraju biti bootabilni, to se riješi pomoću programa rufus klik, klik

Zatim ti u bios prva boot opcija mora biti usb odnosno cd/dvd ako snimaš s njega. Ugl. najčešće bude pod "boot sekcijom" (no nije svaki bios isti, ali je sve na sličnu foru) gdje se pogura na prvo mjesto. Nakon toga ti kod prvog paljenja piše "press any key to boot from"... nakon toga ne moraš stiskati ništa...

Kako se spajaš na net - kablom (lan) ili wireless (stick ili kartica)?
Ako se spajaš kablom u pravilu ne trebaju driveri, dok za wireless trebaju. Inače driveri se mogu naći na službenim stranicama proizvoda (za lan na stranici od matične), wireless na stranici od uređaja, ili oboje na cd-u od toga ako ih još imaš

Za ovo misliš na ssd? To uglavnom bude manji i brži disk na koji se uglavnom snimaju windowsi
Bootam sa windows xp.instalira ga al neta nema spojenog kablon neznan vise kog boga radim razbit cu ga cekicem pin mi je kurac ovih sranaj vise
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 07:06   #6
Quote:
Daenys kaže: Pogledaj post
Bootam sa windows xp.instalira ga al neta nema spojenog kablon neznan vise kog boga radim razbit cu ga cekicem pin mi je kurac ovih sranaj vise
Nitko bece ponoci? Bas krasni

Jel ima itko viska kompjuter laprop da mi posudi? Ili hard od 500? Zivim u selendri nemam drustvo to mi je jedina zabava..mozda ima ko imucniji da mi pokloni racunalo...moje je kanta pooravljana saseljacinama koji su ga jos vise unistili

Zadnje uređivanje The New Guy : 22.11.2017. at 10:54.
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 07:58   #7
http://download.msi.com/dvr_exe/Realtek_LAN_PCIE_MB.zip

Skini ovo i pokreni na kompjuteru, instalirat će ti drivere za mrežnu karticu
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:24   #8
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
http://download.msi.com/dvr_exe/Realtek_LAN_PCIE_MB.zip

Skini ovo i pokreni na kompjuteru, instalirat će ti drivere za mrežnu karticu
Oao je na popravak izac ce me 100€necu ga ni pokupit
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:13   #9
dali si razmisljala o linuxu, sa njime ces dobiti sve drivere potrebne za svoj komp ukljucujuci i net
SweeX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:51   #10
Quote:
SweeX kaže: Pogledaj post
dali si razmisljala o linuxu, sa njime ces dobiti sve drivere potrebne za svoj komp ukljucujuci i net
Nisam...nadam se da netko ima viska laptop da mi posalje dok mi komp prorade
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.