Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2017., 21:59   #2041
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
A onda je svizac zamotao čokoladu u omot
Ili frend građevinarac, složio je više kompjutora u životu nego što ti imaš postova na forumu. Moj je isto među njima, bratov isto. Također informatike nije vidio.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:19   #2042
Gimnazija ili strukovna, bitan je tvoj interes i volja za radom.
Ja bih da sad mogu ponovno izabrao lakšu gimnaziju jer sam se u svojoj previše jebao ni za što.
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:22   #2043
Btw Pero, hodali smo na isti faks. Sigurno si išao na osnove elektrotehnike na faksu. I slobodno kažeš koliki postotak ljudi upiše faks i koliko ih diplomira. To svake godine kaže profesor iz osnova. Ili hoćeš da ja kažem.

Ako ćemo baš realno, i dalje stojim kod svojeg, uz okej srednju školu, uz okej dio truda može nadoknaditi dobar dio znanja iz gimnazije po pitanju općih predmeta. Tipa matematika i hrvatski su cca 3 vs 4 sata tjedno, što može uloviti. Strani jezik je tu negdje. Jedino je fizika/kemija i takve gluposti problem.

Ali i dalje, ja sam gimnazijalac i zaključio sam da me faks ne zanima. I sad se mogu fućkat.

Da mi je ova pamet i one godine, upisao bi 3-godišnju strukovnu, otvorio obrt i radio od doma.

Diplomu si u najboljem slučaju u RH može zakačit oko vrata i nosit ko kravatu.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:42   #2044
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Ili frend građevinarac, složio je više kompjutora u životu nego što ti imaš postova na forumu. Moj je isto među njima, bratov isto. Također informatike nije vidio.
Daj šališ se. Znaš koliko je takvih samoukih "stručnjaka" koji slažu kompjutere?


Quote:
Btw Pero, hodali smo na isti faks. Sigurno si išao na osnove elektrotehnike na faksu. I slobodno kažeš koliki postotak ljudi upiše faks i koliko ih diplomira. To svake godine kaže profesor iz osnova. Ili hoćeš da ja kažem.
Hmmmmm, stvarno se ne sjećam. Od oka bi rekao 30ak posto? Moj dojam je bio da je svatko tko je imalo radio i učio završio.

Quote:
Ako ćemo baš realno, i dalje stojim kod svojeg, uz okej srednju školu, uz okej dio truda može nadoknaditi dobar dio znanja iz gimnazije po pitanju općih predmeta. Tipa matematika i hrvatski su cca 3 vs 4 sata tjedno, što može uloviti.
Ovisi o kojoj gimnaziji govorimo. Iako se slažem s tobom. Sve se može nadoknaditi. Samo je pitanje koliko je netko spreman uložiti volje i truda. Mislim da je takvih jaaaaako malo.


Quote:
Da mi je ova pamet i one godine, upisao bi 3-godišnju strukovnu, otvorio obrt i radio od doma.
Pa nikada nije kasno. Ako je tvoj stari mogao biti vodeći informatičar u PBZu bez faksa, ne vidim razlog da ti ne bi mogao uspješno voditi obrt od doma...

Quote:
Diplomu si u najboljem slučaju u RH može zakačit oko vrata i nosit ko kravatu.
Ovisi o kojoj diplomi govorimo
Npr, u RH fali cca 6000 doktora
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:48   #2045
Imam frenda pravnika također, zamisli pravnik. I radi vrhunske instumente 100% ručno. A nikad u životu nije imao veze sa stolarima.

http://www.wreckguitars.hr/gallery.htm

Također jedan drugi dečko s kojim sam imao veze, zamisli - grafički dizajner je. Isto radi prvoklasne instrumente na koje bi se svijet posramio, a i neke velike face isto.

http://www.mikagiguitars.com/

Poanta je da autor teme razvije to za što je talentiran, a ne da bude rob društva samo zato jer mu netko kaže da mora. Ako ne želi biti doktor, neka j***no ne bude.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 23:53   #2046
Ovisi kaj planiraš studirat kasnije. Ako je neki od ovih težih znanstveno-zajebavajućih fakseva tipa FER, PMF, medicina, farmacija itd. onda bolje gimnazija dok na sve društvene i tzv. "drugorazredne" fakseve tipa TVZ možeš bez problema upast i s ekonomskom pa si ne zagorčavaj život bezveze
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 23:59   #2047
Pa, ne znamo kao prvo dal će ga završit, .. najmanji problem je upisat. Zato sam i pitao Peru koliko ljudi diplomira. I da, je oko 25-30% dobar si.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 00:52   #2048
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
dok na sve društvene i tzv. "drugorazredne" fakseve tipa TVZ možeš bez problema upast i s ekonomskom pa si ne zagorčavaj život bezveze
Jedno je upast na faks (što je kod nekih društvenih smjerova koji bi nekoga potencijalno mogli zanimat i kompleksnije ako je išao u strukovnu). Na primjer, ne poznajem nikoga tko studira psihologiju, a da je završio strukovnu. Svjetske jezike (engleski, njemački, španjolski, francuski itd.) upisuje jako malo ljudi iz strukovnih, a od njih ih još manje uspješno studira. Mnogo ih je vrlo brzo odustalo od faksa. Naravno da gimnazija nije nužna za mnoge studije, ali za mnoge je upravo ona temelj koji će ih, ako ništa drugo, naučiti učiti i pokazat im potencijalna polja koja ih mogu zanimati. Ne poznajem mnogo uspješnih studenata prava koji nisu gimnazijalci, a realno na pravo može svatko upasti. S druge strane, na FER-u ih ima dosta koji nisu gimnazijalci, i često se pokazalo da ako su išli u neku elektrotehničku školu, uz mnogo truda i interesa su bolji i od nekih koji su išli u V. gimnaziju ili MIOC.

Zaključak je da je dosta toga relativno, ali istina je daleko od toga da su gimnazije "beskorisne" ili da su nepotrebne za "drugorazredne"/društvene fakseve. Uz napomenu da je ovaj prvi pridjev jednostavno bezobrazan. Očito nemaš previše iskustva s time o čemu govoriš.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 01:04   #2049
U Zagrebu je skoro svigdje velika navala, svi žele biti u ZGu. Ostali gradovi 0 bodova. Tako da i to ovisi. U doba kad sam ja počeo studirati, Zagreb je apsolutno svima bio prvi izbor, stalno. I ne vjerujem da se taj trend promjenio.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 07:21   #2050
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
U Zagrebu je skoro svigdje velika navala, svi žele biti u ZGu. Ostali gradovi 0 bodova. Tako da i to ovisi. U doba kad sam ja počeo studirati, Zagreb je apsolutno svima bio prvi izbor, stalno. I ne vjerujem da se taj trend promjenio.
Ovisi iz kojeg kraja RH si. Moji iz Varaždina idu u Zagreb, a ako tamo ne upadne idu u Rijeku/Opatiju/Zadar. No, bilo je i onih koji su otpočetka išli u Osijek. Znala sam jednu curu koja je otišla u Split, prebacila se u Zagreb na drugi faks godinu dana kasnije. Nije ni Osijek sad toliki bed budući da postoji Flixbus za Vž - Os.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 08:17   #2051
Stvarno ne kužim tu opsjednutost Zagrebom, osim kaj su faksevi u ZG obično teži zbog iskopleksiranih profesora i bolje zvuče na papiru. Dugo me mučilo to kaj nisam studirala u Zg, ali sad mi je baš drago jer sam diplomirala s 23 bez puno muke i zajebavala se 5 godina za razliku od većine drugih koji su se mučili u Zg, a kasnije smo tak i tak svi u istom košu. Nit su oni poslovno uspješniji, nit sam ja završila kao blagajnica u konzumu kak su mi svi prognozirali
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 09:14   #2052
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Stvarno ne kužim tu opsjednutost Zagrebom, osim kaj su faksevi u ZG obično teži zbog iskopleksiranih profesora i bolje zvuče na papiru. Dugo me mučilo to kaj nisam studirala u Zg, ali sad mi je baš drago jer sam diplomirala s 23 bez puno muke i zajebavala se 5 godina za razliku od većine drugih koji su se mučili u Zg, a kasnije smo tak i tak svi u istom košu. Nit su oni poslovno uspješniji, nit sam ja završila kao blagajnica u konzumu kak su mi svi prognozirali
Znači netko se zajebava 5 godina, a netko 5 godina uči i vi ste sad u istom košu. Je, kako da ne

Ako nije tajna o kojem se faksu radi?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 09:35   #2053
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ovisi kaj planiraš studirat kasnije. Ako je neki od ovih težih znanstveno-zajebavajućih fakseva tipa FER, PMF, medicina, farmacija itd. onda bolje gimnazija dok na sve društvene i tzv. "drugorazredne" fakseve tipa TVZ možeš bez problema upast i s ekonomskom pa si ne zagorčavaj život bezveze
Definitivno neki društveni fakultet.
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 09:39   #2054
Quote:
favorit godine kaže: Pogledaj post
Definitivno neki društveni fakultet.
onda gimnazija
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 10:24   #2055
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ovisi kaj planiraš studirat kasnije. Ako je neki od ovih težih znanstveno-zajebavajućih fakseva tipa FER, PMF, medicina, farmacija itd. onda bolje gimnazija dok na sve društvene i tzv. "drugorazredne" fakseve tipa TVZ možeš bez problema upast i s ekonomskom pa si ne zagorčavaj život bezveze
više-manje, slažem se s ovim.
srednja ekonomska daje jako dobru podlogu za ekonomiju, turizam, pa i pravo. sve pod uvjetom da si iznadprosječni učenik. za neke druge društvene fakseve i nije najbolji izbor.

glavna greška koju mladi rade je voditi se anegdotalnim iskustvima iz prošlosti. svijet se mijenja, to što je nečiji otac samouk stručnjak, ne znači da će tako biti i s budućim generacijama. gledajte na budućnost, na trendove, promjene koje se dešavaju i kamo vode.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 10:28   #2056
Cura iz mojeg razreda osnovne, 8 godina smo išli skupa. Ironijom slučaja isto ekonomistica. I s tim je htjela upisati filozofski u ZGu ... povijest ofc, koju je imala kratko 2 godine. I upala je, ali se pošteno primila posla. Uz jako jako puno truda se sve može. Ovisno koliko je dečko uporan ... ne kažem da treba biti ekonomist, ali opet, dio ljudi ne završi faks, i ako imaš gimnaziju kao ja - u banana državi si.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:34   #2057
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Stvarno ne kužim tu opsjednutost Zagrebom, osim kaj su faksevi u ZG obično teži zbog iskopleksiranih profesora i bolje zvuče na papiru. Dugo me mučilo to kaj nisam studirala u Zg, ali sad mi je baš drago jer sam diplomirala s 23 bez puno muke i zajebavala se 5 godina za razliku od većine drugih koji su se mučili u Zg, a kasnije smo tak i tak svi u istom košu. Nit su oni poslovno uspješniji, nit sam ja završila kao blagajnica u konzumu kak su mi svi prognozirali
Da. Zagreb je lijep grad za živjeti ako voliš anonimnost, ali profesori su najčešće stroži i sam pristup prema studentima na težim faksevima im je kao da imaš neku zaraznu bolest.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:39   #2058
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Cura iz mojeg razreda osnovne, 8 godina smo išli skupa. Ironijom slučaja isto ekonomistica. I s tim je htjela upisati filozofski u ZGu ... povijest ofc, koju je imala kratko 2 godine. I upala je, ali se pošteno primila posla. Uz jako jako puno truda se sve može. Ovisno koliko je dečko uporan ... ne kažem da treba biti ekonomist, ali opet, dio ljudi ne završi faks, i ako imaš gimnaziju kao ja - u banana državi si.
Za upisati povijest na FFZG ne mora se poloziti povijest na drzavnoj maturi niti prijemni ispit iz povijesti.

Potrebno je na drzavnoj maturi poloziti:
  • hrvatski (20%) A
  • engleski (15%) A
  • matematiku (5%) B
  • te jedan od: informatika, kemija, biologija, fizika, geografija, grcki, latinski, povijest, filozofija, logika, psihologija, sociologija, strani jezik (5%)
  • test intelektualnih sposobnosti (30%)

+ prosjek svih ocjena (20%)
+ dodatne kategorija


Tako da nije bitno koliko godina je imala povijest u skoli (barem za upisati).

https://www.postani-student.hr/Ucilista/Nositelji.aspx
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 18:41   #2059
Ako izaberene MIOC u Splitu jedna od ovih nastavnica ce vam biti razrednica.

https://m.youtube.com/watch?v=Lozh9lzN2kE
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 19:15   #2060
Koju srednju?

Dobar dan.
Još malo pa ću krenut u srednju i neznam koju bi najbolje bilo upisati.
Ako vi znate neku predložite imao bih oko 75 bodova,zanima me ugl sve za kompjutere,medicina i veterinarstvo. Zg!
Matija Grakalic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.