Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 13:14   #1321
Infinity ST 4000 HD COMBO

Pozdrav, nabavila sam ovaj prijemnik koji hvata i zemaljski i satelitski signal. Imam problema kod hvatanja zemaljskog kanala, točnije ne lovi MUXB kanale (Regija D05). Prošli DVB-T prijemnik kojeg sam imala je lovio bez problema i kanale s MUXB popisa. Zna li netko kako to mogu riješiti, svaka pomoć je dobrodošla. Hvala!
Luna Wednesday is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 09:37   #1322
trebao bih preporuku za dobru fm antenu imam problem sa hvatanjem yammat radija,dosta im je slab signal.
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:19   #1323
ravna antena od selfsat-a

Htio bi znati dali je netko vec isprobao one ravne antene od selfsat-a?

Mislio sam konkretno na Selfsat H30D2 jer nazalost nemam mjesta za "normalnu" antenu

Dali je sa ovom antenom moguce gledati astru na 19.2 Istocno?
Mjesto: Zagreb / Dugo Selo

Ako ne , dali je za astru 19.2 dovoljna antena od 60 cm (u Zagreb-u)
dajo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:17   #1324
@dajo77: ne znam za tu pljosnatu, ali Astru 19.2 maltene hvataš s komadom drota...60 cm isto fino hvata, ak baš hoćeš trošit pare
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:27   #1325
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Možda zbilja treba combo LNB
to ti fakat postoji to ti je inače C & Ku band LNB
Ja bi jedan takav za giba 125

Iako nisam ziher da postoji i twin verzija takvog combo LNB-a

Inače kaj se tiče recivera ne pratim to već dost dugo, no čini mi se da sam negdi videl da je Dreambox drastično zrezal cijene...
Pa je samim tim možda trenutno i među najboljim izborima, jer kvaliteta je ziher tu, a još ak je dobra i cijena...

Kaj se tiče maminha, poznajući njega dugi niz godina
njemu ziher treba twin monoblock LNB...
znači nekaj ovakvog...
http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...t-inverto-698/

Iako je tu po meni puno pametnija varijanta 2 x twin LNB, pa onda dvije diseqc sklopke (i to 4/1 da se kasnije može dodat satelite, ionak je razlika u cijeni nikakva...)
upitno je koliko je uopće taj monobloc dobro složen za kvalitetan prijem, a nije jeftin...
Osim toga kod dva LNB-a je uvijek moguće kasnije radit neke druge kombinacije satelita tipa 16.0E i 28.2E ili bilo kaj drugo, dok je to kod monoblocka fiksno 3 stupnja i bok...
mislim da mi je ovo puno lakše za postavit
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:37   #1326
Baš i nebi rekel...
Uštimat taj LNB bi moglo bit čak i teže nego dva klasična...
Pa imaš onih plastičnih multiholdera koji su točno napravljeni za te kombinacije sa 3 stupnja razlike...

A ak imaš enimgma 2 rec, onda postoji ona aplikacija E2 signal meter ili tak nekak s kojom je naštelat LNB doslovce pljuga, specijalno ako ti je antena već naštelana na neki satelit tipa 16.0E u sredini...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:00   #1327
znači misliš da je ovo bolje?

a koje lnb-ove da zemem?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 05:34   #1328
Ak je u pitanju 19.2/13.0/16.0 bilo koje...
to su ionak toliko jaki sateliti da je u principu svejedno.

Nemam pojma jel Sat Bašić još postoji ili ne, al ja sam tam uzel FTE i meni osobno je prva liga signali su mi na razini Inverto ultra black (tek mrvicu slabiji) koji je vrhunski LNB i koji košta 3 puta više...

Ako ideš na kombinaciju 13 + 16 + 19.2 trebaju ti 2 široka i 1 uski u sredini..
Od uskih mi je vrlo dobar, a opet jeftin Opticum red rocket...

Ak već ideš na E2 rec i recimo Vu+ Zero moj savjet ti je da odmah uzmeš neki multiholder za 4 satelita (gibertini klizni multiholder ako paše na antenu) i postaviš 9.0E na njega (AFN radi na Vu+ reciverima uz odgovarajuči ključ za bravu )...
AFN ima dost sporta i nije nemoguće da bu na njemu i F1, javim uskoro bude ili nebu...a imaš i filmova/serija i.t.d.
Ili to tebe ne zanima jel gledaš španjolce

No kak god bilo ja bi na tvojem mjestu odmah uzel multiholder za 4 LNB-a i svakako i diseqc sklopke 4/1...
neovisno slagal 2 satelita ili odmah 3/4 jer je ionak razlika u cijeni neka sića...
a i bez brige možeš imat šemu:
Rec 1: 13.0 + 19.2
Rec 2: 13.0 + 16.0 + 19.2 + 9.0

Poslje lako dodaš bilo koji satelit u blizini za sitnu lovu, ovak ak ideš na taj fiksni LNB sa diseqc sklopkom unutar njega onda je upitno možeš li dodat ikaj ili nikaj...

Koju antenu uopće imaš
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:38   #1329
Koje su se antene pokazale najbolje za ovaj nas zemaljski signal?
Imam neku staru i ok je bila do sad ali vec se raspala i treba kupiti novu. Pa da ne lutam bezveze sto je onako best buy?
Stara je bila ona neka za 50 kn i lovila je signal dobro cak i bez namjestanja. Treba mi za 2 TV-a, imam onaj razdjelnik neki malo bolji pa eto da i antenu zamijenim.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 17:04   #1330
Logaritamska antena ili ti ga riblja kost vulgaris...
Nekaj ovakvog:
http://engelaxil.hr/proizvodi/antens.../logaritamske/

Neku od cca 1m dužine i bog te veseli...
Sve one skuplje Yagi kaj je najgluplje uglavnom love isto ili čak i lošije...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 17:24   #1331
Takvu sam imao do sada i lijepo je hvatala signal. Znaci to je ok, hvala.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 16:04   #1332
Pozdrav

Ako može mala pomoć.. Imam digitalni prijamnik i satelitsku sa motorom koji je malo ajmo reci poludio. Nakon nekih par minuta gledanja bilo kojeg satelita motor se pocne sam okretati dok ne dodje do kraja prema zapadu, dok nakon toga odaberem bilo koji drugi satelit on normalno odvrtiti do tamo i gledam program ali ga zacas opet samovoljno okrene. Jel se tko susreo sa sličnom situacijom? Hvala
Jeote is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 16:38   #1333
jesi ga resetirao? Imaš u uputstvima kako...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 19:29   #1334
Koga, motor? Ne znam kak a nemam uputstva. Motor je optibox.
Jeote is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 19:44   #1335
Koji Optibox? vjerojatmo je isti kao Amiko DM 3800...Nemam sad uputstva pri ruci ali mislim da moraš odspojti kabel i držati istovremeno ona dva gumena dugmeta na motoru desteak sekundi...i meni ponekad poludi jer imam na njega spojen receiver i sat karticu u PC-ju preko splittera, ali ludi smao kad njime upravlja PC, nikad receiver...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 21:42   #1336
Ne znam točno koji optibox, moram sutra pogledat. Koji kabel, na prijemniku ili motoru ili onaj prema lnb-u?
Jeote is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 12:46   #1337
ne prema lnb-u , onaj šta ti dolazi sa prijemnika
kamacnik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 16:32   #1338
Imam dileme kako da spojim 3 TV-a, do sada sam imao spojena 2 TV-a i satelitsku. Satelitsku ne koristim već godinama i to ću izbaciti, ali želim spojiti 3 TV-a na ovo što imam.

Ovdje je link stvari koje imam: https://www.dropbox.com/sh/cntn1537h...OKcAtoSCa?dl=0
Također tamo se nalazi skica kako mislim da bi možda trebalo spojiti, ali nisam siguran.

IN1 i IN2, su mi jasni, to su 2 antene koje su na krovu i to nemam u planu dirati, već me zanima kako spojiti ispravljač na TV-MAX i 3 TV-a sa spliterom i ispravljačem.

Punoooo unaprijed zahvaljujem na objašnjenju ili evenetualno skici. Pretpostavljam da mi ovaj mali splitter di je Power pass za SAT ne treba i da ga mogu u potpunosti izbaciti?
marac991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 18:13   #1339
Zašto izbacivat satelitsku ako ju već imaš
Ostavi ju na jednom TV-u i bok, ionak ti većina novih televizora ima i SAT tuner pa ga možeš i koristit...
Ako ju baš želiš izbacivat (skidat sa krova) onda da slobodno makneš i combiner (ovo di je power pass za satelitsku)

Ostalo si već sve složio kak treba...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 18:32   #1340
Evo nadam se da sam rijesio jer radi cijelo popodne normalno. Istekao sam kabal kako je i receno drazao oba dugmeta zajedno 10ak sekundi, vratio kabel i radi.

Hvala na pomoći.
Jeote is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.