Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2018., 11:38   #921
Pužomor je jedan od alata za trovanje pasa, pa nisam sretna s tim konceptom.
Ja te puževe solim, zapjene se i umru.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:46   #922
e psi mi nikako ne mogu uć jer je ograda uokolo i centar grada pa se psi šetaju uz nadzor vlasnika. mačka taman može proć kroz ogradu, pas nikako.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:51   #923
Ne mislim da ćeš ih ti otrovati
Jednostavno nisam za otrove, kad god je to moguće.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 15:18   #924
A dobro, neće valjda mačke i psi navaliti na pužomor u vrtu, sve i da se motaju oko cvijeća? Jedino da je maskiran u neko meso ili nešto tako, dakle s namjerom baš?

Mislim inače, ne kod Ariane.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 15:21   #925
Ja baš ne bih bila sretna da ližu šape nakon što su prošli preko ili pored zemlje posute otrovom
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 15:30   #926
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ja baš ne bih bila sretna da ližu šape nakon što su prošli preko ili pored zemlje posute otrovom
A da, istina. Na to sam zaboravila.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 15:36   #927
Mislim da neće baš hodat po otrovu jer bi onda morale ko komandos hodat preko grmića cvijeća. A ako hodaju po nekim prašnim mrvicama otrova koje je vjetar / kiša odnio pol metra dalje, nadam se da neće baš odmah ić lizat šape.
Gledajući te ulične mačke, obično protrče kroz vrtić i odu negdje na miru ležat pa računam da će im do tada otpast sa šapa to što bi mogle polizat.
Nemojte me sad sekirat. Morala sam spasit zumbule, a te mačke da su tako osjetljive, već odavno ih ne bi bilo u ulici, kakvih sve otrova ima uokolo: farbe, lakovi, nafta, ...
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 08:34   #928
Uzgaja li netko steviju?

Dobila sam pelcere (zasađene), ali nekako mi se čini da neće uspjeti.

Znam da je veoma teško uzgojiti, ako netko ima savjet, bila bih zahvalna.
Oleanderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:28   #929
Quote:
Oleanderica kaže: Pogledaj post
Uzgaja li netko steviju?

Dobila sam pelcere (zasađene), ali nekako mi se čini da neće uspjeti.

Znam da je veoma teško uzgojiti, ako netko ima savjet, bila bih zahvalna.
Steviji je najbolje vani, u vrtu. U 5 mjesecu se sadi u vrt kad prođu opasnosti od mraza (u kontinentalnom području). Ako je u zatvorenom, treba je staviti na mjesto gdje ima dosta sunčeve svjetlosti i na toplo. Traži dosta vode, ali joj korijen ne smije biti namočen da ne strune. I treba malo veću teglicu da korijen ima dovoljno mjesta.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:20   #930
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Steviji je najbolje vani, u vrtu. U 5 mjesecu se sadi u vrt kad prođu opasnosti od mraza (u kontinentalnom području). Ako je u zatvorenom, treba je staviti na mjesto gdje ima dosta sunčeve svjetlosti i na toplo. Traži dosta vode, ali joj korijen ne smije biti namočen da ne strune. I treba malo veću teglicu da korijen ima dovoljno mjesta.
Ok, hvala ti. U zatvorenom je trenutno i svi uvjeti su ispunjeni, ali čini mi se kao da listovi venu. Vidjet ću što će se desiti do svibnja...
Oleanderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:22   #931
Svasta mi uspijeva odrzati na zivotu od biljaka no steviju nikako. Sve radim po ps.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:26   #932
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Svasta mi uspijeva odrzati na zivotu od biljaka no steviju nikako. Sve radim po ps.
To sam čula i od drugih, tako da se ne nadam mnogo da će meni uspjeti iz prvog puta.
Oleanderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:37   #933
Možda je do zemlje. Steviji odgovara pješana i glinasta zemlja.

Ako ne uspije sada, možda kupiti nove sadnice na proljeće pa je staviti na kakav balkon. Imala sam steviju u vrtu i rasla je kao korov. Samo su je djeca pobrstila.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:46   #934
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post

Ako ne uspije sada, možda kupiti nove sadnice na proljeće pa je staviti na kakav balkon. Imala sam steviju u vrtu i rasla je kao korov. Samo su je djeca pobrstila.


Da, vidjet ću što će biti s ovim sadnicama, a ako ne uspije, uvijek postoji popravni.
Oleanderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 15:44   #935
Pregedala sam danas cvjetnjak:

1. novi zumbuli nisu nastradali tako grozno kako se isprva činilo. Puževa više nema!
2. stari zumbuli (oni obični plavi) koji su u vrtu već sto godina i koje sam prošlo proljeće izvukla van da odmore preko ljeta, sada imaju više cvjetova nego testna grupa starih koju sam ostavila u zemlji.
3. aliumi imaju lijepe pupiće i jedva čekam da procvatu, mislim da će bit baš kul porazbacani po cijelom cvijetnjaku...

Za tjedan, dva ili tri kad malo zagrije, bacam se na sijanje. Imam nekih 15 vrećica sjemena u pripremi.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:31   #936
Sva sreća da sam pokupovala kile i kile sjemena, jer će mi sve posmrzavat na ovim temperaturama. Vrt pun gazanija koje razmnožavam već godinama.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:21   #937
Ja sam pretpostavila da će bit ovako pa nisam ništa novo još sadila. Prošle godine sam bila malo pourila pa me prevarilo, iako mi nije bilo propalo ništa bitno. Nije baš strašno opalilo kod mene. Prije desetak dana sam se samo uvalila i napokon počistila malo ono što je opalo, posušilo se, porezala što je trebalo i tako. Zapravo mi je cijelu zimu više manje sve zeleno, cvjetale su kale, imam ruža, puno mi je narcisa, kalifornijski mak zelen stalno, od sjemenki se sam obnavlja itd... Vidjet ćemo. Nadam se da neće bit ništa opasno, da će zaobić Split. Evo i sad letaju neke pahuljice, ali čini mi se da će to kao i jučer, neće se niša uhvatit, više nanosi s planina susnježicu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:28   #938
Nisam ni ja još ništa sadila ni sijala, nego od lani i što već godinama imam. Za sad je još većina živa, nadam se da će preživjet još dva dana.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:29   #939
sve je zatrpano snijegom.
orhideje cvjetaju na prozoru kao da nema sutra
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 12:46   #940
Dajte mi savjet.
Otvorilo mi se cijelo novo područje za nakrcat cvijećem.
Imat ću desetak velikih žardinjera, i trebam cvijeće koje ne ide preduboko u zemlju, ništa čemu treba duboka tegla, a da ide u zrak. Može grmasto, može pikavo.

Naime, pasica mi je preskočila ogradu.
Sad je gotovo, ako je jednom, može bilo kad. Nekoliko ljudi mi je savjetovalo postavljanje žardinjera s unutarnje strane.
Ovo je sasvim ok, jer je ionako čisto blato metar niže, kud taj pas gazi stalno, pa bih mogla možda gore i lavandu i ružmarin?

e da, znate li, možda, di ima za kupiti onih plastičnih kurčića koji povežu dvije stvari, pa se provuče jedan dio kroz drugi i zakoči? ono što američki policajci koriste za hapšenje?


pitat ću za ovo i na kupovnoj temi.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.