Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 07:21   #6321
Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
Kako god cini mi se da ovo sve tako prokleto bolno za sve. Makar je najbitnije da ljubav pobijedi na kraju, na ovaj ili onaj nacin. Ona je bar iskrena.
Da...ipak tada preljubništvo dobiva novu dimenziju.
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:01   #6322
Quote:
TetaSheraton kaže: Pogledaj post
Samo zbog ove @tuge sam se registrirala da joj odgovorim, žao mi žene...

Ja razumijem kako se osjećaš - osjećaš se prevareno i izdano i to je ono što tebe najviše boli, a ne to što je on otišao niti to gdje je. Razumijem te. Imala sam posla sa sličnim karakterom ili da bolje kažem - nekarakterom! Taj će te odnos koštati jako puno samopoštovanja, životne sreće, možda i statusa na poslu, u zajednici i tko zna čega sve ne - ako mu dopustiš. Jer on neće prestati - nema osobnost za to! Znači, dobro me slušaj, to će trajati onoliko dugo koliko TI DOPUSTIŠ tj. PRESTAT ĆE SAMO I TEK ONDA KAD TI ODLUČIŠ DA PRESTAJE! On neće imati obraza, neće imati milosti prema tebi, neće misliti na tvoju patnju...

On je tu samo radi sebe, radi onoga što on dobiva....Nadam se da me neće nitko krivo shvatiti ili banirati zbog ovoga, jer pišem u najboljoj namjeri, ali na neki način se njegov nekarakter nakalemio na neku tvoju psihološku devijaciju i zato ste "kliknuli". Ali kliknuli ste po lošem, ne po dobrom....da nešto naučiš, i ti i on....ti ćeš sigurno naučiti, za njega ne znam, a kad naučiš...znat ćeš cijeniti i PREPOZNATI kvalitetnog muškarca koji vrijedi tvoje pažnje...što prije tog lika sigurno nisi znala....STISNI ZUBE i OTIĐI ŠTO PRIJE, jer si sama produžavaš patnju....
iako ne pišem, čitam od kad sam napisala zadnji post.

zahvaljujem ti na istini, koja to stvarno i je.
kako vrijeme prolazi, ne mogu reći da sam bolje, ali nekako ide na bolje. Pokušavam prisilit se na neke druge stvari i svoje prioritete.
međutim, on je tu stalno negdje prisutan. i s vremena na vrijeme nešto pomalo pokuša ... a ja sam još u jako slaboj fazi tako da mi stvarno treba svaka snaga koju imam da ne prolupam skroz.
polako progledavam njega kakav u stvari je i ne sviđa mi se što vidim, sada mi je to jasno.
zanima me što je to u meni, što ja da promijenim u sebi, koji k mi je u meni dozvolio da si ovo napravim ... to ne želim sebi ponovo.
tugagolema is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:49   #6323
Quote:
tugagolema kaže: Pogledaj post
iako ne pišem, čitam od kad sam napisala zadnji post.

zahvaljujem ti na istini, koja to stvarno i je.
kako vrijeme prolazi, ne mogu reći da sam bolje, ali nekako ide na bolje. Pokušavam prisilit se na neke druge stvari i svoje prioritete.
međutim, on je tu stalno negdje prisutan. i s vremena na vrijeme nešto pomalo pokuša ... a ja sam još u jako slaboj fazi tako da mi stvarno treba svaka snaga koju imam da ne prolupam skroz.
polako progledavam njega kakav u stvari je i ne sviđa mi se što vidim, sada mi je to jasno.
zanima me što je to u meni, što ja da promijenim u sebi, koji k mi je u meni dozvolio da si ovo napravim ... to ne želim sebi ponovo.
proći će te...
nemoj stalno reanimirati ono što ste imali, nemoj se vraćati na to.pusti vrijeme da prođe i učini svoje..
pričam ti iz svog iskustva, nije slična priča ali sam bila ljubavnica i voljela sam ga..meni nije obećavao ništa niti sam tražila i kada sam smogla snage ostaviti ga mislila sam da ću umrijeti od tuge..
posve te razumijem, znam koliko si slomljena ali vjeruj mi VRIJEME UČINI SVOJE..
bitno ti je maknuti se, nikakav kontak ne ostavrivati više, ni minimalan i ne vraćati se mislima na ono što je bilo
ovo će proći, srce će se zaliječiti
samo treba proći vrijeme
i ne samo to, vidjet ćeš kako ćeš dobiti novu perspektivu, vidjet ćeš sve drugačijim oćima, kada se glava ohladi i koprena makne sa lica, kada shavtiš kakav je čovjek zapravo
ja voolim intentzivno,strasno, sva se dajem i vjerujm mi toliko sam patila da sam mislila da ću umrijeti
nakon nekog vremena javio se , molio me da se vratim, da će učiniti sve..ali nisam, imala sam snage , baš zbog te nove perspektive
kasnije sam čula da je zaita namjeravao ženu ostaviti samo da sam mu se vratila i znaš šta NIJE MI NIMALO ŽAO ŠTO NISAM..
prije par mjeseci, NAKONskoro 9 GODINA poslao mi je poruku da se želi naći sa mnom na kavi..a u braku je i dalje..odbila sam ga
sretno, proći će
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:44   #6324
Meni je sve to pomalo tužno ali i pomalo smiješno, oprostite.
Naricanje nad činjenicom da je dvoličan preljubnik zeznuo ženu koaj je varala muža godinama sa njim... ne spada u tragediju.
To spada u rubriku:lopov zeznuo lopova.

Kada si mlad, naivan, dobar, neiskusan i nezreo u svakaj vjeruješ i manipulator te lako obrlati ali kada imaš klince i neku zrelost... kamon tu je već i tvoja odgovornost i pohlepa.

Sa te moralne strane netko bi grubo rekao da je dobila što je zaslužila. Koliko je u toj višegodišnjem preljubu mislila na muža, na svoju djecu, koliko je nju tada srce boljelo što vara i laže muža. Savjest?
Godinama, ljudi godinama. Ne mjesec, dva. Zakaj ga nije ostavila? Zbog financija, čega? Koliko je naricala nas svojim mužem i brakom?
Koliko je puta nakon seksa sa mr.Fufačem imala grižnju savjesti i razmišljanja o posljedicama po sebe i djecu?
Koliko je razmišljala jel to moralno, plemenito, ljudski, pošteno prema njenom mužu, prema sebi, djeci, fufčevoj ženi a i fufcu?
Noup. No sada se nariče kada ju je zeznuo.Šmrc.

Koliko poštenja i dobrote možeš i očekivati sa osobom koja vikendom po nekim rupama spava sa tobom a naveče legne sa ženom u krevet objema pričajući bajke o ljubavi? Mislim ako imaš više od 30 ?
Koliko moraš biti nezreo/nezrela i sebičan/sebična, pohlepan/pohlepna da si kao zrela i iskusna osoba zamažeš oči pa očekuješ sretnu vezu sa nemoralnom osobom, koja ne mari što radi te kako će se to ofraziti na tebe i tvoju djecu? Koliko?
Očekivati od varalice poštenje je iluzorna stvar.

Karma je bitch ali je fer.

Sada bi trebalo manje naricati i cmoljiti nad sobom a više razmisliti o posljedicama vlastite sebičnosti, površnosti i nemorala po sve u takvim pričama. To bi bila prava psiho revolucija i donijela bi puno bolje rezultate.
Skupa smo krali i varali buhuhuuu sad ona/ona neće meni dati pola plijena, nego još uzima od mojega i daje nekome drugom buhuhu ? Dajte se saberimo. Ajmo malo dostojanstva.

Kako se osjećaju djeca i kakve su posljedice po njih svega toga smrdljivog čušpajza... je, tu ne nariče nitko. Trebalo bi. Nikoga ne zanimaju osjećaji djece koji su ostali kao posljedica sebičnosti i preljubništva majke.
Jok.
Nego ja pa ja, jadna ja. Ja pa ja.
Meni je žao ali treba biti iskren i realan, treba delati na sebi. Preispitati svoje nepoštenje, stavove o životu i ljudima.Well nisam li dobila kaj sam i tražila? To nije bilo samo zabavljanje i zezanje, kreš bum... nego višegodišnja preljubnička veza. Treba preuzeti odgovornost za svoje postupke.
I btw. reći: sama sam si kriva jer sam donosila glupe, nepoštene, površne i sebične odluke. Idem vidjeti kako sazrijeti kao osoba, vrijeme mi je već da prestanem biti zabavljačica tuđih sebičnih muževa fufaca, ikada više. Imam djecu.
Ima odgovornost prema njima i sebi pa nemam kaj cmizdriti.

Onda drugi puta ne dirati tuđe žvakaće, čokolade, pernice, gaće, muževe i biti pošteniji, plemenitiji, iskreniji.
Ne zamjerite ali ovo sad je čisti ego triping kaj čitam pa mi je muka. Kaj smo svi zgubili sad zdravu pamet?
Bar kakav takav moralni kompas?
Ljudi se zaljube, ljubav je neuništiva, brakovi propadaju, svatko želi biti voljen ali neka granica treba biti.
Neka odgovornost.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:06   #6325
pozitivax, sada i ja tako mislim
onda nisam
lesson leanred
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:17   #6326
AnaisNin zato to i pišem da u sličnim slučajevima ljudi shvate da se od blata ne radi pita od jabuke. Kako je preuzimanje odgovornosti za svoje sebične i nepromišljene postupke važna lekcija. Kako tzv. karma ničiju adresu nije izgubila.
Ti si je naučila. Lekciju.
Mnoge nisu i ne žele.To je loša odluka za njih.Opet bu to ponovile. Neke si stvari uvijek moramo priznati i ne uljepšavati sr*** koje smo napravili.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 18:21   #6327
Ostavljaju..
ludvet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 18:36   #6328
Jesi li ti ostavio?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 22:24   #6329
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Jesi li ti ostavio?
Nisam...
ludvet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 07:28   #6330
ovisi.
ali konačni rezime je da ipak ostavljaju.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 08:19   #6331
I da i ne. Kako tko. No, iskreno... Rekla bih da muževi daleko više kad varaju pokušavaju zadržati brak. I neće se baš samo tak rastati zbog bilo koje. A žena kad vara, rastat će se - u pravilu, taman joj i muž bio objektivno bolji nego onaj s kim ga je varala.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 08:39   #6332
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
I da i ne. Kako tko. No, iskreno... Rekla bih da muževi daleko više kad varaju pokušavaju zadržati brak. I neće se baš samo tak rastati zbog bilo koje. A žena kad vara, rastat će se - u pravilu, taman joj i muž bio objektivno bolji nego onaj s kim ga je varala.
Ima dosta istine u tvojim riječima..
Na tragu je onoga što i sam mislim o tome..
ludvet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 08:47   #6333
Quote:
ludvet2 kaže: Pogledaj post


Ima dosta istine u tvojim riječima..
Na tragu je onoga što i sam mislim o tome..
Ipak je nisi uspio zadrzati
Otisla je?
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:15   #6334
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ipak je nisi uspio zadrzati
Otisla je?
Dapače..Tu je pored mene..Dok ovo pišemm..
ludvet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:17   #6335
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
I da i ne. Kako tko. No, iskreno... Rekla bih da muževi daleko više kad varaju pokušavaju zadržati brak. I neće se baš samo tak rastati zbog bilo koje. A žena kad vara, rastat će se - u pravilu, taman joj i muž bio objektivno bolji nego onaj s kim ga je varala.
Logično. Brak općenito više pogoduje muškarcima nego ženama. Oni varaju jer im je zabranjeno voće slatko, a ne zato što u braku nisu ispunjene njihove emotivne potrebe, unatoč tome što je jedan od najčešćih uleta oženjenih "žena me ne razumije".
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:17   #6336
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
I da i ne. Kako tko. No, iskreno... Rekla bih da muževi daleko više kad varaju pokušavaju zadržati brak. I neće se baš samo tak rastati zbog bilo koje. A žena kad vara, rastat će se - u pravilu, taman joj i muž bio objektivno bolji nego onaj s kim ga je varala.
dobro sad, svi imamo nekakva iskustva i pričamo na osnovu njih, makar to bila vlastita ili iz nekakvog užeg ili šireg okruženja.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:17   #6337
Quote:
ludvet2 kaže: Pogledaj post
Dapače..Tu je pored mene..Dok ovo pišemm..

Znaci tvoje iskustvo govori da ipak ne ostavljaju i da dobar brak moze prezivjeti prevaru zar ne ?
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:18   #6338
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Logično. Brak općenito više pogoduje muškarcima nego ženama. Oni varaju jer im je zabranjeno voće slatko, a ne zato što u braku nisu ispunjene njihove emotivne potrebe, unatoč tome što je jedan od najčešćih uleta oženjenih "žena me ne razumije".
ako može mali elaborat boldanog.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:25   #6339
Zene su u vecem broju sposobnije da same zive, nego muskarci.
On ce reci Ne znam da kuvam i peglam, treba mi zena ili majka.
Ne racunam svakodnevnu ishranu u restoranu i svakonedeljno nosenje odece na peglanje ;-)
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:26   #6340
Quote:
Mali Kapo kaže: Pogledaj post
ako može mali elaborat boldanog.
Žene su kulturološki (a djelomično i biološki) kondicionirane da u odnose ulažu znatno više emocionalnog rada (pažnja, podrška, empatija, seks kad nisi od volje, itd, itd...). Također se više brinu za muškarčevo zdravlje, što je isto vrlo bitan faktor. A zauzvrat dobivaju "zaštitarske usluge" koje su s povećanjem civiliziranosti društva sve manje bitne. Kad se sve zbroji i oduzme, žene su sretnije same (ili uz kratkotrajne ljubavnike), a muškarci u stabilnim vezama gdje im žena ispunjava funkciju koju je nekoć obavljala brižna majka.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.