Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2016., 09:49   #801
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Pliometrija, ekslozivni skok iz cucnja, sklekovi sa odbacajem i pljesaknjem dlanovima, preskakanje vijace, shadow boxing..
Dovoljno je 15 minuta intenzivno, digne hormone kao da je pravi trening, ustvari i jeste.
ccaterpillar, tema topica je kettlebell/girja i pitanje je bilo vezano uz trening s istima

brusina, na takve dane radi tursko dizanje 5 lijeva 5 desna, za početak uči pokret bez ičeg, nastoj se na svakoj "postaji" zadržati 3 sekunde, kad savladaš pokret, vježbaj s tenisicom na stisnutoj šaci (bez pridžavanja tenisice palcem )
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 00:14   #802
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Pliometrija, ekslozivni skok iz cucnja, sklekovi sa odbacajem i pljesaknjem dlanovima, preskakanje vijace, shadow boxing..
Hvala , ali to je daleko iznad mojih mogućnosti i objektivnih prilika.

Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
brusina, na takve dane radi tursko dizanje 5 lijeva 5 desna, za početak uči pokret bez ičeg, nastoj se na svakoj "postaji" zadržati 3 sekunde, kad savladaš pokret, vježbaj s tenisicom na stisnutoj šaci (bez pridžavanja tenisice palcem )
Hvala šefice!
Iskreno, tursko baš djeluje teško. Specijalno za njega, (jednog dana) nabavila sam najmanju moguću kuglicu (4 kg). Sad imam 4, 8 i 12. To će potrajati.

Posebno mi se sviđaju vježbe u ležećem položaju, kroz noge, preko glave, istodobno dizanje girje s nogama...sve pali trbuh.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 19:54   #803
ma odmah 24 kg za tursko, sve ispod je za djecu
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 22:14   #804
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
ma odmah 24 kg za tursko, sve ispod je za djecu
Jericho..ajmo ne zbunjivat ljude, ok
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:54   #805
Ako je netko zainteresiran, trening seminar + girja gratis

https://kettlebellsport.eu/2016/11/0...nalna-girja-3/
igor spoljaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 15:16   #806
Girja aka Kettlebell - Lidl

u Lidlu trenutno ima girja, da li je netko kupio/vidio, isplati li se kupiti...?
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:15   #807
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
u Lidlu trenutno ima girja, da li je netko kupio/vidio, isplati li se kupiti...?
ne isplati, osim ako se neće koristi kao držač za vrata ili nešto slično
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 05:59   #808
Mogu li negdje kupiti girje od 10 i 14kg?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:22   #809
Kupila bih 1 ili 2 Kettlbelle za doma, ali ne znam koje tezine jer ih u mom fitnessu nema, radim s tezinama ali bi rade uzele girje, duboki cucanj za sad radim sa 15 kg, znaci da uzmem jednu od 20 kg ili rade manje kilaze? Imam 55kg ako to kaj znaci.
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:14   #810
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
Mogu li negdje kupiti girje od 10 i 14kg?
Prošli tjedan ih je bilo u Lidlu, ne znam da li ih još ima. Girja od 10 kg košta 111 kuna. Ali piše gore netko da se ne isplati...
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:21   #811
Ako će se girja koristiti kao obični kamen ili komad željeza, onda je korisnije koristiti kamen ili komad željeza.

Ako se želi vježbati s girjom kao rekvizitom, onda preporučam prvo naučiti pokrete sa certificiranim instruktorom i koristiti kvalitetne željezne girje, ove plastične lidl proizvode bih izbjegavala jer se na plastičnoj dršci dlan "zapali" i jednostavno nije moguće s takvom drškom kvalitetno izvoditi pokrete.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:40   #812
A rukavice?
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:04   #813
Potpisujem,

vrlo je važno da se kod girje od 10kg koristi samo profesionalna oprema i certificiran instruktori.

Zapali se ruka.
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:37   #814
Quote:
plavidupin kaže: Pogledaj post
Kupila bih 1 ili 2 Kettlbelle za doma, ali ne znam koje tezine jer ih u mom fitnessu nema, radim s tezinama ali bi rade uzele girje, duboki cucanj za sad radim sa 15 kg, znaci da uzmem jednu od 20 kg ili rade manje kilaze? Imam 55kg ako to kaj znaci.
A cime radis duboki cucanj?
Ako radis sa sipkom tada ti je potrebna girja max 12 kg jer ces inace riknut. Poanta je u tome sto nije isto teziste i kod girje ti je bitna i snaga ruku i ramena.
Ja duboki cucanj radim sa sipkom tj. tezinom 30 i 40 kg ovisno o broju ponavljanja ali ako radim sa girjom od 20 tada mi jako pate leđa i ramena.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 05:23   #815
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
A cime radis duboki cucanj?
Ako radis sa sipkom tada ti je potrebna girja max 12 kg jer ces inace riknut. Poanta je u tome sto nije isto teziste i kod girje ti je bitna i snaga ruku i ramena.
Ja duboki cucanj radim sa sipkom tj. tezinom 30 i 40 kg ovisno o broju ponavljanja ali ako radim sa girjom od 20 tada mi jako pate leđa i ramena.
relativno....riknem na 100 čučnjeva sa 12kg
ali inače, zašto ne bi uzela više? sve je stvar držanja i osvijestiti upor u petama, kukove itd
uostalom, girju možeš nasloniti na 1 rame, pa ne pate ledja
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:30   #816
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
relativno....riknem na 100 čučnjeva sa 12kg
ali inače, zašto ne bi uzela više? sve je stvar držanja i osvijestiti upor u petama, kukove itd
uostalom, girju možeš nasloniti na 1 rame, pa ne pate ledja
ako radi sa sipkom 15 kg tada ce joj girja od 20 biti smrt jer nema isto teziste + sto se girjom treba znati sluziti + sto sipk drzi dvijema rukama a girju ce na ramenu drzati jednom.

Neka proba al cisto sumnjam
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:49   #817
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ali ako radim sa girjom od 20 tada mi jako pate leđa i ramena.
Kakva ti je fleksibilnost kukova?
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:45   #818
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Kakva ti je fleksibilnost kukova?
meni dobra
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:09   #819
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
meni dobra
Ne bi se kladija da je dovoljno dobra za duboki cucanj sa girjama.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:03   #820
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ne bi se kladija da je dovoljno dobra za duboki cucanj sa girjama.
Meni duboki cucanj nije problem sa girjom 20kg....pusti mene. Moja leđa su drugi problem (protruzija i 2 schrolove hernije) + kaj imam problem sa fleksijom ramena, ali fleksija kukova me ne muci

ALi ne moze mi nitko reci da ce curi koja radi cucanj sa sipkom 15 kg bit super cucan sa girjom od 20 kg sa kojom vjerovatno 1. nema iskustva, 2. nezna ju pravilno drzati, i 3. nije isto raditi istu vjezbu sa manjom kilazom na sipci i vecom kilazom sa girjom
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.