Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 23:35   #1
Kako se natjerati učiti?

Druga sam godina na diplomskom studiju i prolazim s 5. Vučem jedan kolegij s treće godine kojeg sam morao obrisati da bih mogao postati prvostupnik i onda ponovno upisati na diplomskom studiju. Čak nam je profesorica dala skriptu (100 stranica) za ispit, ali je meni užasno dosadno i nezanimljivo da je to nešto nevjerojatno. Sram me s drugima razglabati išta što bi moglo biti i najmanje povezano s time i odmah skrećem temu. Vrijeme polako ali sigurno prolazi i shvaćam da se moram natjerati primiti u koštac s time.

Jeste li se ikada našli u situaciji da ste odličan student, ali jedan kolegij vam zagorčava život na način da imate mentalni sklop u glavi koji vam ne dozvoljava da uopće počnete čitati gradivo?

Imate li kakav savjet? Što učiniti da se napokon natjeram učiti?

Pozdrav od očajnog studenta.
TajnovitCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:59   #2
Quote:
TajnovitCro kaže: Pogledaj post
Druga sam godina na diplomskom studiju i prolazim s 5. Vučem jedan kolegij s treće godine kojeg sam morao obrisati da bih mogao postati prvostupnik i onda ponovno upisati na diplomskom studiju. Čak nam je profesorica dala skriptu (100 stranica) za ispit, ali je meni užasno dosadno i nezanimljivo da je to nešto nevjerojatno. Sram me s drugima razglabati išta što bi moglo biti i najmanje povezano s time i odmah skrećem temu. Vrijeme polako ali sigurno prolazi i shvaćam da se moram natjerati primiti u koštac s time.

Jeste li se ikada našli u situaciji da ste odličan student, ali jedan kolegij vam zagorčava život na način da imate mentalni sklop u glavi koji vam ne dozvoljava da uopće počnete čitati gradivo?

Imate li kakav savjet? Što učiniti da se napokon natjeram učiti?

Pozdrav od očajnog studenta.
Koji je to fakultet? Koji je to predmet?

Ako ne možeš sebe natjerati da naučiš nešto što ti je obvezno za prolaz fakulteta, napravi to za nekog drugog. Konkretno, nauči taj predmet tako da zapravo pomogneš nekome da položi taj isti predmet.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:40   #3
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Koji je to fakultet? Koji je to predmet?

Ako ne možeš sebe natjerati da naučiš nešto što ti je obvezno za prolaz fakulteta, napravi to za nekog drugog. Konkretno, nauči taj predmet tako da zapravo pomogneš nekome da položi taj isti predmet.
Radi se o edukacijskom paketu odnosno didaktici na studiju povijesti. Nije uvjet za prolaz fakulteta, ali jest ako osoba želi jednoga dana predavati u osnovnoj ili srednjoj školi.

U školi se ne vidim, ali nikada ne znaš što život može donijeti.
TajnovitCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 01:38   #4
Kako se natjerati učiti ?
Kisik.
Šuma.
Šetnja ili bicikl.
Vanjski prostor.

Iz toga slijedi motivacija.
Kilibarda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.