Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2006., 19:19   #21
ma da i ja sam iz centra i ima dana ili još bolje noći kad se zaista ne može normalno disati.
međutim čula sam i ovo: rafinerija je u vlasništvu države i drži monopol, jednostavno im se ne isplati ugrađivati filtere preskupo je , zašto i bi, kaže lokalni političar., a ni građani se previše ne čuju tu i tamo pojavi se priča vezana za rak i da je statistički Sisak među prvima u Hr i zaboravi se.

mislim nije tu samo problem rafinerije, puno je toga što bi trebalo napraviti, šteta grad ima nekakav potencijal
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 00:53   #22
Oj Sisčani jel vi znadete što je to čuna?
Divlji Cigan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 17:58   #23
Mislim da je RNS manji problem o kojem se sve zna - u zrak odlazi sumpor u raznim oblicima spojeva, od kojih sumporovodik najače smrdi.
ŠTO JE SA SPALIONICOM U HERBOSU????????????????
Što tamo odlazi u zrak i šverca se kao smrad iz RNS?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 17:29   #24
Quote:
zlocestoca kaže:
nisi bas u pravu
prije je rafinerija izvan zeljezare smrdila ponekad rano ujutro i sl, a sad smrdi gotovo non-stop

ps. ne pricam o dozivljaju smrada iz zgrade preko preko puta dimnjaka vec o dozivljaju tog istog smrada bas iz grada

zeljezarac

Cuj, smrditi moze samo ako vjetar puse u tom smijeru. Kuzis? Ako je uvijek ispustala smrad, a je, znaci da je i u gradu smrdilo kad je vjetar puhao u tom smijeru.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 17:34   #25
Quote:
zala kaže:
ma da i ja sam iz centra i ima dana ili još bolje noći kad se zaista ne može normalno disati.
međutim čula sam i ovo: rafinerija je u vlasništvu države i drži monopol, jednostavno im se ne isplati ugrađivati filtere preskupo je , zašto i bi, kaže lokalni političar., a ni građani se previše ne čuju tu i tamo pojavi se priča vezana za rak i da je statistički Sisak među prvima u Hr i zaboravi se.

mislim nije tu samo problem rafinerije, puno je toga što bi trebalo napraviti, šteta grad ima nekakav potencijal
Rak se ne dobija preko noci, vec akumlacijom stetnih i kancerogenih tvari kroz zivot, te nasljednim osobinama. Tvrditi da je za to kriva iskljucivo rafinerija mi je cisti idiotizam, kada se zna koliko je industrije radilo u sk. I tek toliko da se zna, termoelektrana (kada radi) je puno puta veci zagadjivac od rafinerije.
A sto se tice smrada u centru, ako je u zeljezari smrdilo uvijek, a je, onda je i u gradu smrdilo kad je vjetar puhao na tu stranu. Kao i sada.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 12:03   #26
prije je rafinerija izvan zeljezare smrdila ponekad rano ujutro i sl, a sad smrdi gotovo non-stop
To je potpuno točno!
Prije je u benzinu bilo sumpora - koliko je bilo-nitko nije to pitao.
Sada se sumpor izdvaja iz benzina - sjetite se naljepnice NS na benzinskoj - ima ga daleko manje.
E sad: prije smo poslali nekoliko cisterni u Slavoniju, Liku, Podravinu, Bosnu....tamo je otišao i sumpor.
sada tamo ne odlazi više sumpor, A GDJE OSTAJE????????
U Kupu ga ne ispuštamo, ne prodajemo ga, GDJE JE?

U Z R A K O D L A Z I
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 12:09   #27
što da ti kažem?
očigledno imaš odgovor na sve.
ne sviđa mi se tvoj ton i način na koji diskutiraš.
s obzirom da je moje mišljenje čisti idiotizam a tvoje nije, prekidaš dijalog .

odjava
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 14:46   #28
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 16:06   #29
ZOsvald, ovo posljednje nije bilo upućeno tebi, tvoj način je ok., i mislim da bi nas trebalo biti više takvih,

bilo je upućeno gospodinu prije tebe. isprika ako si me krivo shvatio, ako nisi onda još bolje.
uživaj.
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 22:36   #30
Quote:
ZOsvald kaže:
prije je rafinerija izvan zeljezare smrdila ponekad rano ujutro i sl, a sad smrdi gotovo non-stop
To je potpuno točno!
Prije je u benzinu bilo sumpora - koliko je bilo-nitko nije to pitao.
Sada se sumpor izdvaja iz benzina - sjetite se naljepnice NS na benzinskoj - ima ga daleko manje.
E sad: prije smo poslali nekoliko cisterni u Slavoniju, Liku, Podravinu, Bosnu....tamo je otišao i sumpor.
sada tamo ne odlazi više sumpor, A GDJE OSTAJE????????
U Kupu ga ne ispuštamo, ne prodajemo ga, GDJE JE?

U Z R A K O D L A Z I

U zrak iz rafinerije sumpora odlazi isto koliko i prije.
To ti je tako.
Inace, u Sisku ne postoji postrojenje za izdvajanje sumpora iz ugljikovodika.
Postoji postrojenje koje proizvodi zanemarive kolicine NS benzina, no ne izdvaja taj sumpor, sumpor ostaje u ostalim produktima.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 10:01   #31
Krivo PORGA. U RNS sam 30 tak godina.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 18:51   #32
Quote:
ZOsvald kaže:
Krivo PORGA. U RNS sam 30 tak godina.

Pa daj napisi onda kako to da sad u zrak ide vise sumpora?
Ne radi ti stara rafinerija, aromati, destilacija na kp6 radi u sving modu a kreking skoro pa stalno radi smanjenim kapacitetom.
Na koju foru da danas u zrak ide vise sumpora nego prije kad pol rafinerije ne radi i procesne peci ne rade?
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 11:29   #33
Što misliš kamo ide sumpor izvućen iz goriva na KP 2?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 10:55   #34
Koji je kapacitet KP2?
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 16:23   #35
KP 2 više nije ono Kombinirano postrojenje 2 kakvo je bilo pred 30 g.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 03:06   #36
Quote:
ZOsvald kaže:
KP 2 više nije ono Kombinirano postrojenje 2 kakvo je bilo pred 30 g.

Znam.
Zato sam te i pitao.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 08:34   #37
Sisak

Za mene je ljepsi od Zagreba a okolna mjesta koja Sisak krase? Sunja,Komarevo,Budasevo,Topolovac,Preloscica,Gusce ,Kratecko a Lonjsko polje pa Sava,Kupa i Odra

skoro zaboravih najljepse GALDOVO ljudi


Pozdrav svim mojim Siscanima
chichonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 01:21   #38
Quote:
chichonina kaže:
... a okolna mjesta koja Sisak krase ? Sunja,Komarevo,Budasevo,Topolovac,Preloscica,Gusce ,Kratecko a Lonjsko polje pa Sava,Kupa i Odra

skoro zaboravih najljepse GALDOVO ljudi

uskoro ce jesen, kishe, berba kukuruza i pechenje rakije ... pijani seljaki valjaju se po blatu i bodu nozevima
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 18:15   #39
sisak

sisak?
asocira me na teske ljude, smrad, a i grad je ruzan, pogotovo zimi
isla sam u sisak u skolu i 'brisala' sam iz tog mjesta cim sam priliku uhvatila.
danas ponekad navratim kad imam nekog posla, ali ne bi nikad voljela tamo bivati vise od par sati.
mriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:43   #40
Quote:
mriza kaže:
sisak?
asocira me na teske ljude, smrad, a i grad je ruzan, pogotovo zimi
isla sam u sisak u skolu i 'brisala' sam iz tog mjesta cim sam priliku uhvatila.
danas ponekad navratim kad imam nekog posla, ali ne bi nikad voljela tamo bivati vise od par sati.
sisak je po zimi prekrasan
najljepse je pred Bozic kad pada snijeg predvecer prosetati prvom ulicom (ili jos bolje setnicom kraj Kupe) iz smjera kolodvora prema starom mostu
mir, tisina... most, crkva, park okiceni lampicama... idila...
zagreb mi nikad u to vrijeme nije tako lijep
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.