Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2015., 14:12   #3441
Question Ravne bradavice

Molim pomoc od onih koji imaju iskustva!! Znaci, imam ravne bradavice koje izlaze na nadrazaj, htjela bih pirsat ako je to moguce? I da li ce onda bradavice biti vani??
jasammarijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 08:41   #3442
pozdrav imam ring na nosu i pored rupice mi se pojavio kao mali pristic i pirser mi je rekao da je to zadebljanje koze koje izgleda kao keloid i da bi trebala mazati belogentom. no medutim, posto je ta krema na bazi kortikosteroida i ide samo na recept, moja doktorica koja je inace malo staromodna i nije odusevljena pirsinzima nije mi ga htjela prepisati. zna li itko mogu li koristiti neku drugu kremu/mast koja ne ide na recept?
__________________
There's only one instant, and it's right now.
AnimusVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 09:56   #3443
U subotu ujutro mi je rađen pirs u uhu na gornjem dijelu hrskavice. Već tri dana mi je gotovo cijelo uho crveno, toplo (gori) i bolno na dodir oko pirsinga. Čistim dvaput dnevno fiziološkom otopinom.
Da li su ovi standardni simptomi zarastanja ili je upitanju odbijanje pirisinga?
Biberche is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 01:21   #3444
Quote:
Biberche kaže: Pogledaj post
U subotu ujutro mi je rađen pirs u uhu na gornjem dijelu hrskavice. Već tri dana mi je gotovo cijelo uho crveno, toplo (gori) i bolno na dodir oko pirsinga. Čistim dvaput dnevno fiziološkom otopinom.
Da li su ovi standardni simptomi zarastanja ili je upitanju odbijanje pirisinga?
Hrskavica jako teško zarasta i bolno je. Samo pazi da čistiš redovito i da ne spavaš na toj strani i obavezno pazi da što manje zapinješ odjećom za pirs... To je nešto najgore što mi se često događalo

Btw nadam se da si radila kod profesionalnog pirsera, ne kao ja, kod običnog zlatara, pa sam završila s ogromnim keloidom
Dorkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 01:29   #3445
Quote:
Biberche kaže: Pogledaj post
Da li su ovi standardni simptomi zarastanja ili je upitanju odbijanje pirisinga?
I, da, normalno je probaj si hladit uho nečime tipa lepezom il tak neš, pasat će ti
Dorkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 14:45   #3446
Ja sam sve pirseve spricala Octeniseptom ko da nema sutra ali da, bol i crvenilo su simptomi upale pa bi bilo preporucljivo uzet ga.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 20:02   #3447
Koliko je bolno pirsanje bradavice? Smatram da imam neki normalan prag boli.
mine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 22:02   #3448
Quote:
mine123 kaže: Pogledaj post
Koliko je bolno pirsanje bradavice? Smatram da imam neki normalan prag boli.
Prva maltene ne boli uopce, druga zaboli da jauknes. Tako mi je zena rekla prilikom pirsanja i upravo to se dogodilo.
A boli ionako samo tu sekundu, tako da nije nista gore od ostalih pirseva.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 21:32   #3449
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Prva maltene ne boli uopce, druga zaboli da jauknes. Tako mi je zena rekla prilikom pirsanja i upravo to se dogodilo.
A boli ionako samo tu sekundu, tako da nije nista gore od ostalih pirseva.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
True dat. Prvu ne osjetiš, druga je auch.

Also, nemoj ih vaditi dok ful ne zarastu jer ponovno stavljanje nakita boli gore nego pirsanje. Ja sam morala raditi rtg i morala sam ih izvaditi, nakon toga ih naravno nisam mogla vratiti natrag i išla sam pirseru idući dan da ih vrati. Kanalići se nisu začepili ali su se stisnuli i morao mi ih je proširiti kako bi vratio nakit unutra.

Ali prošla je bol nakon jednog dana and im fine i presretna što ih imam natrag
Dorkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 15:24   #3450
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Ja sam sve pirseve spricala Octeniseptom ko da nema sutra ali da, bol i crvenilo su simptomi upale pa bi bilo preporucljivo uzet ga.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
I ja sam sve praktički zalijevala octeniseptom i otkad je zaraslo je okej, makar mi se ljeti u gradu neki znaju zacrveniti jer im smeta kad se znojim. Onda primjenjujem fiziološku svaki dan i kupam se u vodi sa dve tri šake soli pa brzo prođe. Osjetljiviji su na takve stvari jer su mikrodermalni.

Quote:
mine123 kaže: Pogledaj post
Koliko je bolno pirsanje bradavice? Smatram da imam neki normalan prag boli.
Malo pikne pa zapeče, druga mrvu jače, ali to je to od "velike" boli. Nije uopće problem, jedino je strah kočnica
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 00:37   #3451
Gdje mogu naručiti pirs za pupak kvalitetni, ne neko smece koje ce pocrniti. Hvala

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 06:30   #3452
Crazy Factory
nuclearbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 08:07   #3453
Radila sam piercing na tragusu prije vise od pola godine i nisam jos mijenjala prvu nausnicu.imam barbell s 3 mm kuglicom, pretpostavljam 1.2.
Irena mi je rekla da kad cu ju htjet mijenjat da dodjem u salon jer ju je nezgodno sam mijenjati.
E sad ide najgluplje pitanje na svijetu- vi s pirsevima na tragusu sami mijenjate svoj nakit? Volila bi imati vise nausnica i mijenjati kako mi se cefne, bez da svako toliko idem u salon..
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 11:15   #3454
Quote:
ex nihilo kaže: Pogledaj post
Radila sam piercing na tragusu prije vise od pola godine i nisam jos mijenjala prvu nausnicu.imam barbell s 3 mm kuglicom, pretpostavljam 1.2.
Irena mi je rekla da kad cu ju htjet mijenjat da dodjem u salon jer ju je nezgodno sam mijenjati.
E sad ide najgluplje pitanje na svijetu- vi s pirsevima na tragusu sami mijenjate svoj nakit? Volila bi imati vise nausnica i mijenjati kako mi se cefne, bez da svako toliko idem u salon..
Nije problem, dok se ne ufuraš koristi rukavice da ti ne skliže kuglica.
I obavezno zatvori odvod, hoće kuglica uskočit unutra
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2019., 19:46   #3455
Ja sam retardinjo. Ni tragus ni antihelixe ne mogu sama. Uzela sam kod zeleta fakat lijepe swarovski kuglice i ne diram, kad trebam promijenu idem u salon. Uspjela sam možda par puta sama. Al moj ti je savjet da odeš za prvi put odeš u salon da ti da kracu stangicu sad kad ti je zarastao pirs

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 19:36   #3456
Da li vam nedostaju modne marke u Hrvatskoj? 👀 Recite nam! 👇👇👇

https://www.survio.com/survey/d/V1E2X0U5J4E8N9N7Q

Bok! Studentica sam koja trenutno piše završni rad. Kao dio toga, radim istraživanje tržišta za europsku modnu e-trgovinu koja razmatra širenje u Hrvatsku ❤️. Molimo popunite brzi upitnik koji je potpuno jednostavan, besplatan i anoniman. Pomozite nam da vas upoznamo i da dovedemo drugačiju modu u Hrvatsku! ❤️👌🏼👗
Marketa12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2019., 08:16   #3457
koje stranice za naručivanje piercing nakita preporučujete. kupila bih nešto stvarno kvalitetno, titan i fini kristalići, ne treba biti jeftino.

tnx
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2019., 14:19   #3458
Pozdrav, koliko preporučujete helix osobi s niskom tolerancijom na bol? Boli li više od bušenja resice (iako pretpostavljam odgovor...)? Imala sam 3 probušene rupe na resici (2 bušila u isto vrijeme (zlatarna), jedno oduvijek tu kao svima(također zlatarna), no nastale su komplikacije jer sam mi se smučilo (nesvjestica) + 3. rupa se inficirala u roku odmah. Druga mi je trajala čak 6 mjeseci i onda se ona upalila i kad sam izvadila naušnicu na jednu noć nisam ju mogla vratiti... Iako sam radila sve kako mi je rečeno. Sad znači li to da sam jedna od onih kojima tijelo jednostavno odbija bilo kakav piercing (ovaj od bebač dobi je isto navodno imao nekih problema ali još je tu)? Jer koliko je onda vrijedna ta bol i muka kad ću i ovako i onako morati skinuti? Mislim svi buše resicu u zlatarni pa mislim da to nije baš glavni problem (helix ionako ne bi u zlatarni ofc). Također bih ponovila ove 2 dodatne rupice na resici ali se ne usudim (jedino ako idem odvojeno svaku bušiti možda...).
Thebluevier is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2019., 14:31   #3459
Quote:
Thebluevier kaže: Pogledaj post

Pozdrav, koliko preporučujete helix osobi s niskom tolerancijom na bol? Boli li više od bušenja resice (iako pretpostavljam odgovor...)? Imala sam 3 probušene rupe na resici (2 bušila u isto vrijeme (zlatarna), jedno oduvijek tu kao svima(također zlatarna), no nastale su komplikacije jer sam mi se smučilo (nesvjestica) + 3. rupa se inficirala u roku odmah. Druga mi je trajala čak 6 mjeseci i onda se ona upalila i kad sam izvadila naušnicu na jednu noć nisam ju mogla vratiti... Iako sam radila sve kako mi je rečeno. Sad znači li to da sam jedna od onih kojima tijelo jednostavno odbija bilo kakav piercing (ovaj od bebač dobi je isto navodno imao nekih problema ali još je tu)? Jer koliko je onda vrijedna ta bol i muka kad ću i ovako i onako morati skinuti? Mislim svi buše resicu u zlatarni pa mislim da to nije baš glavni problem (helix ionako ne bi u zlatarni ofc). Također bih ponovila ove 2 dodatne rupice na resici ali se ne usudim (jedino ako idem odvojeno svaku bušiti možda...).
Jednostavno nemoj, jer ako si toliko problema imala sa resicama, postoji velika mogućnost da ćeš i sa helixom imati + to ti puno jače boli.

Također imam problem koji traje godinu ipo dana jer sam resicu redovito bušio, i došlo mi je do nekakve iritacije, uvijek osjećam nelagodnost i bolnost, iako se na pregledima kod doktora ništa ne vidi.

Mene samo prva 2-3 puta bušenje nije bolilo i ona mala naušnica, kasnije što sam više forsirao sve je više bolilo .. s helixom nemam iskustva, ali
ako si po prirodi osjetljiva i imaš osjetljive uši .. sigurno će doći do jake bolnosti i morat ćeš izvaditi naušnicu kao i dosad, iako nije preporučljivo
vaditi ako je došlo do infekcije, da infekcija ne ostane zatvorena unutra!

Ako se u snu slučajno okreneš na tu stranu bolit će te, čitao sam po forumima neke je helix i nakon godinu dana povremeno bolio radi spavanja .. tako da se ne isplati -.-
to je za ljude koji nemaju osjetljive uši, imam frendicu koja ima cijelo uho probušeno i nikad problema, a sa druge strane ljude koji su prošli
horor s helixom tako da razmisli.

Pa jesi nosila kirurški čelik ili titanium? i prva 2 tjedna trebaš šrpicati sa octeniseptom i čistiti lagano sa fiziološkom otopinom, i ni slučajno vrtiti,
jer tako otežavaš zarastanje i onda zna i bolit jer iritiraš ranicu i povećaš šanse za infekciju.

Imaš na piercing stranicama točne upute, ja sam znao ne imati problema s malom naušnicom(stud) i stavio bi okruglu i kad se miče rezala me, bolilo
ko 100 vragova haha, valjda ne bi zaraslo ništa još, jer nekima to i po 3- 4 mjeseca zarasta, nije kod svakog isto, po meni najpametnije bi bilo
onu malu nositi 6 mjeseci, kasnije ne bi trebalo biti problema, ali helix ti jako dugo zarasta, tako da ti je pametnije odustati.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2019., 16:09   #3460
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
Jednostavno nemoj, jer ako si toliko problema imala sa resicama, postoji velika mogućnost da ćeš i sa helixom imati + to ti puno jače boli.

Također imam problem koji traje godinu ipo dana jer sam resicu redovito bušio, i došlo mi je do nekakve iritacije, uvijek osjećam nelagodnost i bolnost, iako se na pregledima kod doktora ništa ne vidi.

Mene samo prva 2-3 puta bušenje nije bolilo i ona mala naušnica, kasnije što sam više forsirao sve je više bolilo .. s helixom nemam iskustva, ali
ako si po prirodi osjetljiva i imaš osjetljive uši .. sigurno će doći do jake bolnosti i morat ćeš izvaditi naušnicu kao i dosad, iako nije preporučljivo
vaditi ako je došlo do infekcije, da infekcija ne ostane zatvorena unutra!

Ako se u snu slučajno okreneš na tu stranu bolit će te, čitao sam po forumima neke je helix i nakon godinu dana povremeno bolio radi spavanja .. tako da se ne isplati -.-
to je za ljude koji nemaju osjetljive uši, imam frendicu koja ima cijelo uho probušeno i nikad problema, a sa druge strane ljude koji su prošli
horor s helixom tako da razmisli.

Pa jesi nosila kirurški čelik ili titanium? i prva 2 tjedna trebaš šrpicati sa octeniseptom i čistiti lagano sa fiziološkom otopinom, i ni slučajno vrtiti,
jer tako otežavaš zarastanje i onda zna i bolit jer iritiraš ranicu i povećaš šanse za infekciju.

Imaš na piercing stranicama točne upute, ja sam znao ne imati problema s malom naušnicom(stud) i stavio bi okruglu i kad se miče rezala me, bolilo
ko 100 vragova haha, valjda ne bi zaraslo ništa još, jer nekima to i po 3- 4 mjeseca zarasta, nije kod svakog isto, po meni najpametnije bi bilo
onu malu nositi 6 mjeseci, kasnije ne bi trebalo biti problema, ali helix ti jako dugo zarasta, tako da ti je pametnije odustati.
Hvala na savjetu. Vrtila sam naušnicu jer su mi rekli da vrtim... i da kupim to neko dezinfekcijsko sredstvo u apoteci. A onu sam izvadila jer je jednostavno previše bolilo haha. Ali da slažem se da ne bi bilo pametno, ali eto da ne ispadne da nisam pitala
Thebluevier is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.