Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2009., 15:36   #201
evo sad sam vidjela, stavili su na stranicu faksa
tnx
miss_blu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:13   #202
trebam pomoč
3. sam razred matematičke gimnazije i planiram studirati matematiku dalje jer me zanima a i ide mi
jedini je problem što se nemogu zamisliti da radim negdje u prosvjeti, pa me zanima koje su mogučnosti zaposlenja sa završenom matematikom (ili profesorski ili istraživački smjer)
i ako može tko je studirao/studira da malo napiše iskustva hvala
aciruj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:53   #203
Quote:
aciruj kaže: Pogledaj post
trebam pomoč
3. sam razred matematičke gimnazije i planiram studirati matematiku dalje jer me zanima a i ide mi
jedini je problem što se nemogu zamisliti da radim negdje u prosvjeti, pa me zanima koje su mogučnosti zaposlenja sa završenom matematikom (ili profesorski ili istraživački smjer)
i ako može tko je studirao/studira da malo napiše iskustva hvala
bok!
evo ja sam ti pri kraju studija...inženjerski sam smjer.
prosvjeta me,kao i tebe,apsolutno ne zanima,ono što mene zanima su financije i ekonomija,tako da se nakon faxa planiram zaposlit u nekom osiguravajućem društvu ili banci.
inače sam ti smjer financijske i poslovne matematike,postoje i drugi smjerovitatistika,primjenjena matematika,teorijska matematika i računarstvo.
pošto si rekao da si matematička gimnazija i da ti ide matematika onda mislim da ti fax neće biti problem.
evo ako imaš kakvih pitanja,slobodno pitaj
manda23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 18:09   #204
evo ako još znaš koji posao možeš tražiti za pojedini smjer ili barem reci gdje mogu malo to proučiti
inače još ako znaš da li se lako pronađe posao, kolika je prosječna plača i slično jer prvenstveno mi je bitno da za faks odaberem nešto što me i zanima i što nosi sigurnu budučnost
i ove smjerove što si nabrojio koji osobno preporučaš i misliš da je najbolji osim financija
aciruj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 18:37   #205
Quote:
aciruj kaže: Pogledaj post
evo ako još znaš koji posao možeš tražiti za pojedini smjer ili barem reci gdje mogu malo to proučiti
inače još ako znaš da li se lako pronađe posao, kolika je prosječna plača i slično jer prvenstveno mi je bitno da za faks odaberem nešto što me i zanima i što nosi sigurnu budučnost
i ove smjerove što si nabrojio koji osobno preporučaš i misliš da je najbolji osim financija
što se tiče posla to se zbilja ne trebaš brinut,ja sam ovaj fax izabrala upravo zbog toga i vjeruj mi nemam nikakvog straha za budućnost.
matematičari rade svugdje,ovisi što te zanima,puno mojih kolega sa financija se pozapošljavalo u bankama.
svi smjerovi su dobri,sve ovisi o tvojim afinitetima,računarstvo ti je jako dobar smjer,ali on zahtjeva puuuuuuuuno programiranja,a ja to nikako ne volim
teorijska matematika ti je više za one koji misle ostat na faxu poslije radit kao asistenti,
primjenjena matematika je po meni nešto teža od svih ostalih smjerova jer em imaš puno programiranja,em ti daju puno zadaća pa konstantno moraš nešto radit,al tako ti je i na mom smjeru,evo već mi kolokviji traju peti tjedan
statistika ti je isto ok,nije teška
što se tiče plaća,a gle,to ovisi naravno di se zaposliš i što misliš raditi,ja očekujem visoku plaću
manda23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 19:01   #206
Quote:
manda23 kaže: Pogledaj post
primjenjena matematika
primijenjena

http://www.math.hr/Default.aspx?sec=296 za preddiplomski i http://www.math.hr/Default.aspx?sec=297 za diplomski možeš vidjeti gdje se sa završenim smjerom može raditi
primjerice, za primijenjenu piše:

"Magistri/magistre primijenjene matematike osposobljeni su za rad u sustavu znanosti i visokog obrazovanja (sveučilišta, tehnička veleučilišta, znanstvenoistraživački instituti), i to kao suradnici u suradničkim zvanjima (asistent(ica), znanstveni novak/novakinja, stručni suradnik/suradnica) iz područja primijenjene matematike, te za suradnju u istraživanjima u području matematike i drugih znanosti (prirodoslovlje, tehničke znanosti, ekonomija, medicina i dr.). Posebno su osposobljeni za zanimanja u gospodarstvu i uslužnim djelatnostima (industrijski i tehnički razvojni instituti i odjeli) gdje se zahtijeva sposobnost matematičkog modeliranja i primjena analitičkih i numeričkih metoda u drugim strukama."
tihanat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 23:27   #207
A molim te od svih stvari si njoj našla ispravit ije/je, to što frajer ne zna razliku između č i ć nije bed. No offense, samo mi je smiješno.

Inače, rečenica pošto si rekao da si matematička gimnazija i da ti ide matematika onda mislim da ti fax neće biti problem. baš i ne stoji. Bila sam i ja matematička gimnazija i matematika mi je prilično dobro išla, ali matematika koju mi radimo na faksu nema skoro ni najmanje veze s matematikom koja se radi u školama i danas itekako imam "problema" na faksu i nije baš da sam tak prolazim. I ne, ne smatram se glupom.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 23:57   #208
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
A molim te od svih stvari si njoj našla ispravit ije/je, to što frajer ne zna razliku između č i ć nije bed. No offense, samo mi je smiješno.
none taken
pročitala sam samo zadnji post pa č/ć nisam niti vidjela
a mnogi kažu primjenjena (a pošto sam ja na tom smjeru skužim grešku)

Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
Inače, rečenica pošto si rekao da si matematička gimnazija i da ti ide matematika onda mislim da ti fax neće biti problem. baš i ne stoji. Bila sam i ja matematička gimnazija i matematika mi je prilično dobro išla, ali matematika koju mi radimo na faksu nema skoro ni najmanje veze s matematikom koja se radi u školama i danas itekako imam "problema" na faksu i nije baš da sam tak prolazim. I ne, ne smatram se glupom.
uz pretpostavku da oni (barem većina) kojima je matematika išla super u srednjoj (pa i u ne-matematičkoj gimnaziji) upiše matematiku, možemo zaključiti da mnogo ljudi završi fax. što ne stoji
ali pošto "faxovska matematika" nije u niti jednom predmetu u srednjoj, nitko ne može znati dal će mu ići na faxu ako ne proba a najviše šanse za završetak faxa imaju oni kojima je mat išla super u srednjoj
fax nije bauk, nije nemoguć. treba vremena (nekima manje, nekima više) da se "prebace" na taj način razmišljanja. a nekima jednostavno treba nešto više vremena da im sjedne određeno gradivo (ja recimo spadam u ovu drugu skupinu)

sad odoh učit za kolokvij
tihanat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 01:01   #209
Quote:
tihanat kaže: Pogledaj post
a mnogi kažu primjenjena (a pošto sam ja na tom smjeru skužim grešku)
Onda mi ti možeš reći kaj se poslije radi s time?
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 10:41   #210
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
Onda mi ti možeš reći kaj se poslije radi s time?
1. oni sa primijenjene mogu raditi na raznim istraživanjima (mislim da je tu najčešće fizika u pitanju) i čini mi se na programiranju jer mi učimo razne metode ubrzavanja računanja (pogotovo programerski)
najbolje ti je pogledati kolegije sa svakog smjera - usporedi što je na kojem smjeru. tako možeš dobiti osjećaj razlike pa i sličnosti između pojedinih smjerova

2.sa svakim smjerom se može raditi svugdje
tihanat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:54   #211
Bok ljudi, idem 4.r gimnazije i planiram studirati matematiku, pa imam par pitanja i bila bih zahvalana ako bi odgovorili
dakle, do sada sam imala sve pet matematiku, medjutim prof ne objasnjava dobro i imamo dosta rupa :/
koliko je faks tezak? cula sam da se krece od nule ..? matematika kao matematika mi je zanimljiva i volim je. ali na faksu mi to izgleda toliko apstraktno.. imam osjecaj da cu potpuno zatupiti za sve druge stvari. :/ jel' imate slobodnog vremena?
cula sam takodjer, da ako se padne jedan ispit da gubis godinu? i da je faks jaaako neorganiziran?..
kakvo je stanje sa radnim mjestima? cula sam (opet :P) da vecina ljudi zavrsi inzinjerski smjer i nada se nekom super poslu na kraju u skoli zavrsi kao profesor. sto mi i nije cilj...
eto, pa ako neko ima dosta informacija, tko studira, ili je pri kraju studija, nek' mi napise sve sto moze o faksu bila bih mnooogo zahvalna, jer sam u fazi kada trebam odrediti svoju buducnost, a totalno sam izgubljena nezz ni sta ni kako :/ svaka informacija bit ce od pomoci. hvala . pozzzzzz
ivy_xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 01:20   #212
1) Težina je relativna stvar. S obzirom na to kako sam ja zamišljala fakultete općenito, ispalo je lakše.

2) Da, moglo bi se reć da se kreće od nule u onom što je potrebno za daljnje studiranje.
Znam ljude koji su u školama u nekim, nazovimo ih, pripizdinama imali 2-3 pa sve dosad dali, a znam i one koji su imali 5 u, nazovimo ih, elitnim školama pa pali odmah nešto u 1. semestru.

3) Zašto misliš da studirajući recimo farmaciju ne bi zatupila za sve ostale stvari?

4) Slobodno vrijeme ne ovisi o faksu na kojem si. Slobodno vrijeme ovisi isključivo o tebi, tvojoj volji i organizaciji.
Onaj tko kaže drugačije, laže sebe

5) Da, ako se padne jedan ispit gubi se godina. ALI, to ne znači da ti dogodine slušaš samo ono što padneš. Slušaš sve (ili gotovo sve) za što imaš položene kolegije prethodnike.

6) Rekla bi da je PMF-MO jedan od organiziranijih fakseva

7) U školi ćeš završit ako se makneš iz Zagreba
Nego ozbiljno...
Da, naše gospodarstvo nije baš razvijeno i ne nudi puno mjesta za matematičare. Al` mislim da u RH sigurno, a vrlo vjerojatno to znači u Zagrebu, možeš nać posao u struci, dakle, ne predavat u školi.
Naravno da ćeš predavat u školi ako odeš živjet u mjesto u kojem imaš vrtić, školu, 3 kafića i šoping centar. Nažalost je puno takvih mjesta, al` štaš.

8) Faks sam odabrala po osjećaju - što me vuklo, što sam željela. Bez nekih kalkulacija o financijskom stanju u budućnosti.
Ponekad to djeluje glupo i neodgovorno, al` mislim da se sa svakom strukom možeš zaposlit na domaćem ili stranom tržištu, a nije mala stvar bavit se granom koja te zanima i koja te drži da ne pukneš slušajući šefa kako opet prigovara
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 15:57   #213
Hvala puno na odgovoru
mislim da cu pokusati s matematikom pa kako bude..ako ne bude islo - trazit cemo nesto drugo. hehe
da sam imala drugu prof iz mat kroz ove 4.god 100% bi to studirala. ali ovako s malo "klimavim" znanjem sam ipak u dilemi jer znam da to nije bas jednostavan faks. ali vidicemo jos u svakom slucaju zahvaljujem na informacijama poozzy
ivy_xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 23:22   #214
pmf-matematika, jedan od najorganiziranijih faxeva, nema profesora "pacijenata", svi su manje- vise ok, slobodnog vremena imas vise nego na vecini fakulteta, svaki dan imas slobodno popodne od 2 pa nadalje, nekim danima i prije, fax je malo bogu iza nogu, nije bas najzgodnije putovati, ako ste recimo na jarunu... :/ sve u svemu nije lose, ALI! , uvijek postoji to famozno ali, to sto vam matematika ide u srednjoj, ne pruza vam ama bas nikakvu sigurnost da ce vam ici i na pmf-u, jer ta matematika koju vi poznajete i ova na pmf-u nisu "iste" matematike.
na tom faksu nema druge nego moras za to biti roden jer vas uspjeh ne ovisi, kao na vecini faxeva, o vasem trudu, ovisi o talentu, ako ne "shvacas" to gradivo, džabe ti je sjedit i 24 sata dnevno uz knjigu, nece ti pomoc,..
~romina~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 00:04   #215
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post

4) Slobodno vrijeme ne ovisi o faksu na kojem si. Slobodno vrijeme ovisi isključivo o tebi, tvojoj volji i organizaciji.
Onaj tko kaže drugačije, laže sebe
nemoj me karat,

imam predavanja 8-10, 12-14, 16-19

a općenito 8-10, i 16-19


htio bih napomenuti jedan česti odgovor na pritužbe, komentare, itd, koji ćeš dobiti na PMF-MO :

nigdje ne piše da morate tu studirati....
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 23:11   #216
Nije istina da je nastava do 2. Na prvoj godini jest.
Na drugoj je više-manje popodne.
Na trećoj više-manje ujutro.
I tako.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 14:29   #217
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Nije istina da je nastava do 2. Na prvoj godini jest.
Na drugoj je više-manje popodne.
Na trećoj više-manje ujutro.
I tako.
a na četvrtoj i petoj godini se nastava protegne na cijeli dan
manda23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 17:13   #218
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Nije istina da je nastava do 2. Na prvoj godini jest.
Na drugoj je više-manje popodne.
Na trećoj više-manje ujutro.
I tako.
moj grijeh, moj grijeh, moj preveliki grijeh, sva ova moja prica je na temelju iskustva s prve godine, zaboravih naglasit
~romina~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 10:36   #219
aha, nitko ne vidi kaj na pisem - tako je i na faksu.

svi gledaju samo svoja posla i možete zaboraviti druženje izvan te zgrade na bijeničkoj 30.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:20   #220
ma daaaj... (ne kažem da je u pravilu tako ali...) ljudi s kojima se ja družim dosta se druže van faksa (zapravo više nego na faksu jer smo u različitim grupama) - i međusobno i s nekim svojim ''vanjskim'' prijateljima. možda ne onih 20ak dana oko kolokvija ali to je neka očekivana žrtva, zar ne?
(samo da naglasim da smo na inžinjerskom smjeru, dajemo sve već peti semestar zaredom i ne namjeravamo posustat )
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.