Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2006., 23:47   #1
Demotivirajuća učiteljica

Ovo u naslovu je i preblago rečeno.
Molim vaša iskustva, nebih željela pretjerati u svojoj reakciji.

Danas je moj prvašić iz škole došao utučen, tek kasno večeras provalio je plač iz njega, kaže da ne želi više ići u školu i da je bolje da "poslušam" i ispišem ga.
Učiteljica iz engleskog (starija žena,prvu godinu je sad dobila prvašiće) toliko ih plaši i lupa imenikom po stolu.Želi da budu mirni i šute?!!!

Moj je navodno bio jako spor i nije uspio završiti neko zadano bojanje na satu pa mu je rekla "da kad dođe doma, kaže mami da ga lijepo ispiše iz škole, jer da u školu ne trebaju ići djeca koja nisu u stanju to uraditi za toliko vremena"
(telefonom mi večeras potvrdio dečko iz razreda)

E sad, ja znam da je žena tanka na živce (predavala je i meni) i jasno da nemože se baš nositi prvi put sa prvašićima, ali moje dijete je u komi, suze i plač i kaže da je "poslušam" i ispišem ga.

Ma da joj je bar nešto ružno rekao i učinio, ali zato što je spor?

Inače je on jako nježan, upozorena sam davno da mu treba puno onih "bravo" tijekom dana(zbog nekih ružnih stvari iz prošlosti za koje on zna),

ali OVO?

Recite hoću li pretjerati i navući još gori pik na njega ako odem prijaviti? Iskustva, molim vas. I kako pomoći njemu da mu ovo ne uništi samopouzdanje?


Svima isprike na predugačkom postu.
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 23:52   #2
Quote:
Majda kaže:
Recite hoću li pretjerati i navući još gori pik na njega ako odem prijaviti? Iskustva, molim vas. I kako pomoći njemu da mu ovo ne uništi samopouzdanje?
mislim da svakako moras razgovarati s tom osobom. ne moras ju prijavljivati, samo joj daj do znanja da se ne moze tako ponasati prema tvom sinu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 23:54   #3
Nazalost i poremeceni ljudi mogu biti ucitelji

Razgovaraj s tom "uciteljicom", a bas ako bude potrebno, pa i ispisi dijete i nek ide negdje drugdje. Ne bi bilo lijepo da jednog dana ima traume zbog takve vjestice.

Nek baba ode u mirovinu. Tanke zivce ne treba nitko u ucionici.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 00:00   #4
Ja ne bih išla kod nje nego kod ravnatelja pa nek on raspravlja s njom a malac ne mora ni znati.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 00:06   #5
Quote:
Majda kaže:
nije uspio završiti neko zadano bojanje na satu pa mu je rekla "da kad dođe doma, kaže mami da ga lijepo ispiše iz škole, jer da u školu ne trebaju ići djeca koja nisu u stanju to uraditi za toliko vremena"
(telefonom mi večeras potvrdio dečko iz razreda)

ogavno ogavno ogavno
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 00:10   #6
Otiđi svakako razgovarati sa učiteljicom i ako ti se čini normalna(mada sumnjam zbog reakcije) objasni joj osjetljivost klinca.
Ako budeš razmišljala o ispisu iz tog razreda požuri.Naime ja sam svog klinca(3.raz.) htjela ispisati na polugod. prvog raz. isto zbog učiteljice koja je teška koma ali je klinac to počeo doživljavati kao kaznu njemu pa smo odustali i tako muku mučimo već treću godinu.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 00:13   #7
Quote:
mujsapujsa kaže:
pa smo odustali i tako muku mučimo već treću godinu.
vjerojatno i druga djeca imaju problema. zato postoje roditeljski sastanci. lijepo se dogovorite roditelji i sjebite glupu kravu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 00:17   #8
hvala svima, lakše mi je kad vidim da je moja reakcija očekivana i nisam nerealna.

Ići ću svakako u ponedjeljak, mada ću još promozgati točno kome idem. Možda najbolje onoj pedagogici ilitakonešto koja mi je na upisu rekla da on puno zna ali je povučen i treba ga poticati, doslovno rekla: na jednu kritiku treba 5 bravo".

Hvala vam
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 00:37   #9
Quote:
Natch kaže:
vjerojatno i druga djeca imaju problema. zato postoje roditeljski sastanci. lijepo se dogovorite roditelji i sjebite glupu kravu.
Glupa krava je pred mirovinu tj.već je trebala ići ali mirovina mala pa je ostala još jednu generaciju pa se jebemo i mi s njom i ona s nama i djecom i mi s djecom,uglavnom jebemo se svi uzduž i poprek.
Ja sam krajem prošle godine odlučila ne obazirati se na komentare koje baca o mom klincu koji je btw. super odlikaš ali nju nervira jer ima hrpu znanja pa je stalno propitkuje,ispravlja,traži svoja prava....U prvom razredu je zbog neke nepravde pitao imaju li djeca uopće ikakva prava u toj školi.
Naravno gospođe na to popizdi ali sam ja sad u fazi(nakon velikog perioda nerviranja i šizenja) da me to uopće ne dira,samo joj velim-ah znate to su ipak još djeca
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 00:40   #10
Quote:
mujsapujsa kaže:
Glupa krava je pred mirovinu tj.već je trebala ići ali mirovina mala pa je ostala još jednu generaciju pa se jebemo i mi s njom i ona s nama i djecom i mi s djecom,uglavnom jebemo se svi uzduž i poprek.
Ja sam krajem prošle godine odlučila ne obazirati se na komentare koje baca o mom klincu koji je btw. super odlikaš ali nju nervira jer ima hrpu znanja pa je stalno propitkuje,ispravlja,traži svoja prava....U prvom razredu je zbog neke nepravde pitao imaju li djeca uopće ikakva prava u toj školi.
Naravno gospođe na to popizdi ali sam ja sad u fazi(nakon velikog perioda nerviranja i šizenja) da me to uopće ne dira,samo joj velim-ah znate to su ipak još djeca
hihihihihi
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 11:10   #11
Quote:
Majda kaže:
Moj je navodno bio jako spor i nije uspio završiti neko zadano bojanje na satu pa mu je rekla "da kad dođe doma, kaže mami da ga lijepo ispiše iz škole, jer da u školu ne trebaju ići djeca koja nisu u stanju to uraditi za toliko vremena"
koja glupa, jadna gadura

ima tija pravo, odi kod ravnatelja. ako ne pomogne, daj smeće u novine.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 21:59   #12
Quote:
Tija kaže:
Ja ne bih išla kod nje nego kod ravnatelja pa nek on raspravlja s njom a malac ne mora ni znati.
to bi i ja učinila

komentar joj ispod svake razine ljudskog bića a kamo li prosvjetnog radnika
grozno
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:59   #13
To se i meni dogodilo s mojim starijim sinom. Teta u vrtiću( isto pred penziju) ih je svakodnevno zastrašivala , stavljala u kut po 2 sata i povremeno nekom zalijepila pljusku. Ja sam 2 puta išla razgovarati s njom jer se je moj sin bojao ,a kad je i njega ošamarila ,otišla sam ravnateljici i napravila frku. Ona je rekla da ja i mali lažemo ,da ga ja zlostavljam i da mu doma govorim da je ona"glupa krava" što nema veze s mozgom ,jer ja učim svoju djecu da su tete dobre i da ih treba slušati. Pedagogica je predložila da ga za kaznu što laže preselimo u drugu grupu , na što sam joj skoro odšerafila glavu. Ravnateljica je ok reagirala , stavila babu pod prismotru i prvom prilikom ju maknula iz grupe. Inače je moj sin volio sve tete ,a ja se nikad na ništa nisam žalila do tada niti poslije.
Na takve stvari treba reagirati i tražiti dobrog učitelja ,jer svako dijete ima pravo s veseljem ići u školu i imati dobar odnos s učiteljima.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 23:00   #14
Quote:
Majda kaže:
Ovo u naslovu je i preblago rečeno.
Molim vaša iskustva, nebih željela pretjerati u svojoj reakciji.

Danas je moj prvašić iz škole došao utučen, tek kasno večeras provalio je plač iz njega, kaže da ne želi više ići u školu i da je bolje da "poslušam" i ispišem ga.
Učiteljica iz engleskog (starija žena,prvu godinu je sad dobila prvašiće) toliko ih plaši i lupa imenikom po stolu.Želi da budu mirni i šute?!!!

Moj je navodno bio jako spor i nije uspio završiti neko zadano bojanje na satu pa mu je rekla "da kad dođe doma, kaže mami da ga lijepo ispiše iz škole, jer da u školu ne trebaju ići djeca koja nisu u stanju to uraditi za toliko vremena"
(telefonom mi večeras potvrdio dečko iz razreda)

E sad, ja znam da je žena tanka na živce (predavala je i meni) i jasno da nemože se baš nositi prvi put sa prvašićima, ali moje dijete je u komi, suze i plač i kaže da je "poslušam" i ispišem ga.

Ma da joj je bar nešto ružno rekao i učinio, ali zato što je spor?

Inače je on jako nježan, upozorena sam davno da mu treba puno onih "bravo" tijekom dana(zbog nekih ružnih stvari iz prošlosti za koje on zna),

ali OVO?

Recite hoću li pretjerati i navući još gori pik na njega ako odem prijaviti? Iskustva, molim vas. I kako pomoći njemu da mu ovo ne uništi samopouzdanje?


Svima isprike na predugačkom postu.
Ako misliš da je žena pretjerala, idi do škole i jasno i glasno reci što te pati!
Ako roditelj ne reagira kad neki nastavnik maltretira dijete na bilo koji način, to kasnije može poprimiti ogromne razmjere a do tada dijete već ne voli školu i - što onda napraviti.
Da kažem samo ovo: znate li, ljudi, koji je najvažniji cilj nastave bilo kojeg stranog jezika u 1.razredu osnovne škole? Reći ću vam: razvijanje ljubavi prema stranom jeziku. A znate što jedna savjetnica govori učiteljima engleskog jezika o ocjenjivanju u nižim razredima? Govori im da trebaju djetetu dati 5, a 4 ako baš moraju jer je u nižim razredima razvijanje motivacije za učenje str.jezika najvažnija stvar.
Eto, a vi si sad mislite...

trommel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 23:14   #15
Quote:
trommel kaže:
Govori im da trebaju djetetu dati 5, a 4 ako baš moraju jer je u nižim razredima razvijanje motivacije za učenje str.jezika najvažnija stvar.
Eto, a vi si sad mislite...

pa....ja bi ovo primjenila na sve predmete u prvom razredu
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 23:29   #16
odurna kurva. Ne bi s njom ništa razgovarala nego ravno otišla ravnatelju. I napravila galamu. Kravetina.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 00:35   #17
najbolje je da najprije porazgovarate s tom uciteljicom, onda tek idite kod pedagogice, a na kraju ako budete morali kod ravnatelja.
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 00:37   #18
Danas sam se telefonom raspitala o opcijama, e sad sam u kupusu totalnom. Kako nema nego tri prva razreda (i jedna osnovna škola u gradu) ispada da ga nemam kome prebaciti i da hoću.Ista gospođa (?) predaje u sva tri prva razreda.

Napravila mu je opaku štetu. Boji je se, a ego mu je nula.

Citirat ću vas ravnatelju i psihologu, onaj dio o tome čemu služi učenje jezika u 1. razredu.

Hvala vam
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 00:46   #19
Quote:
~kontesa~ kaže:
najbolje je da najprije porazgovarate s tom uciteljicom, onda tek idite kod pedagogice, a na kraju ako budete morali kod ravnatelja.
Mada mrzim prosipati nečiju intimu po netu, moram sad.
Još u moje doba, kad je predavala od 5.-8. razreda, kružila je informacija da je na "jačoj" terapiji jer su joj živci otišli.
Nije ni tada bilo moguće razgovarati o ičemu s njom.Samo je siktala.
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 01:06   #20
Quote:
Majda kaže:
Mada mrzim prosipati nečiju intimu po netu, moram sad.
Još u moje doba, kad je predavala od 5.-8. razreda, kružila je informacija da je na "jačoj" terapiji jer su joj živci otišli.
Nije ni tada bilo moguće razgovarati o ičemu s njom.Samo je siktala.
A sad ti malo prosikći njoj i uredno joj se zaprijeti onako zdravo seljački
u četiri okeca,malo ravnateljem,malo prosvj.inspekcijom,malo novinama ak se prema malom na promijeni pod hitno.
Pizde stare šta maltretiraju jadnu djecu!
Drži se!
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.