Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2006., 11:53   #1
maturalci

Dragi roditelji!
Kako ste bili zadovoljni s organizacijom maturalnog putovanja vašeg djeteta?
Koliko ste spremni odvojiti novaca za takvo putovanje?Imate li preporuku kojeg organizatora putovanja izabrati?
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 12:51   #2
Mada nisam roditelj, ali smatram da su ekskurzije kriminalno skupe i u većini slučajeva loše organizirane.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 14:28   #3
ne ocekuj da se razvije neka velika diskusija na ovako opcenito postavljenu temu.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 23:40   #4
Quote:
cmt kaže:
Kako ste bili zadovoljni s organizacijom maturalnog putovanja vašeg djeteta?
moji starci o tih tjedan dana znaju samo da mi je bilo super i da je prag lip grad
Quote:
cmt kaže:
Koliko ste spremni odvojiti novaca za takvo putovanje?
tako i tako ćeš odvojit nolko kolko bude tribalo
Quote:
cmt kaže:
Imate li preporuku kojeg organizatora putovanja izabrati?
nama to bira škola. i nisi napisa(la) za koji grad te zanima.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 11:07   #5
Mislite li da je u redu da škole biraju organizatora putovanja?
Zar nebi odluka trebala biti na samim roditeljima, jer ipak o njihovom novcu se radi!!!!
Sve mi to lici na samu pljacku, pogotovo u Zagrebu
sopro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 11:58   #6
Mi smo sami birali destinaciju i organizatora
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 12:06   #7
Quote:
sopro kaže:
Mislite li da je u redu da škole biraju organizatora putovanja?
Zar nebi odluka trebala biti na samim roditeljima, jer ipak o njihovom novcu se radi!!!!
Sve mi to lici na samu pljacku, pogotovo u Zagrebu
pokazi mi tog roditelja koji ce se hetjeti zajebavati sa organizacijom putovanja 1, 3 ili 10 razreda neke skole

jednostavnije je skolama kad im dodju agencije sa gotovim aranzmanima i to je to... ili pij ili setaj



osobno nisam bas iz toga razloga zelio ici... jer su se svi furali na to da je Spanjolska raj i da tamo svi idu, dok vjerujem da ipak postoji nesto vise od pijancevanja po Barceloni ili bljuvanja preko balkona u Lloret de Maru
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 12:32   #8
__________________
i ja isto
MR. Nickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 15:20   #9
Quote:
sopro kaže:
Mislite li da je u redu da škole biraju organizatora putovanja?
Zar nebi odluka trebala biti na samim roditeljima, jer ipak o njihovom novcu se radi!!!!
Sve mi to lici na samu pljacku, pogotovo u Zagrebu
recimo ja san iz šibenika, agencija kojon smo išli je iz splita.
činjenica je da bi roditelji tribali birat između ?? agencija na području dalmacije, a ljudima bi pale na pamet i agencije iz zagreba, rijeke,... općenito iz cile hrvatske. i tu ne bi bilo kraja.
ok je da škola odabere; ionako su cijene, smještaj i program slični.

pljačka... da. da ideš neznan kojon agencijon, oni dobro profitiraju od grupe.

na roditeljima je odluka oće pljunit tolke novce ili ne.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 21:47   #10
imali smo rasku koja je sve tip-top htjela organizirat, cjenkala se, zahtjevala od agencije i sl, tako da na kraju sve skup nije ispalo loše.

starci samo dali lovu i off we go.


ajd baš da vidimo koliko tu ima roditelja s tinejđerima, ipak se njih pita...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 21:49   #11
eh da, na sastancima sa agencijom i ostalima u školi zaduženim za sve to bio je jedan predstavnik roditelja po razredu...

di bi ionako stigli kad bi morao organizirat sastanke par stotina ljudi pa da svi skupa odluče...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 14:28   #12
Quote:
sopro kaže:
Mislite li da je u redu da škole biraju organizatora putovanja?
Zar nebi odluka trebala biti na samim roditeljima, jer ipak o njihovom novcu se radi!!!!
Sve mi to lici na samu pljacku, pogotovo u Zagrebu
Nije u redu da bira skola. Kad sam ja bila maturantica, iz Os sam, a isli smo na maturalno putovanje preko jedne Zg agencije. Mi ucenici smo bili poslani da po gradu (Osijeku) obidemo agencije, vidimo sto nude i nasli smo zanimljive ponude. Ali ravnatelj je sve to odbio, iako ponude nisu bile nista losije ni nepovoljnije od ponude te jedne agencije iz Zg, i odabrao je tu agenciju, da bi kasnije saznali da su ravnatelj i vlasnici te agencije u nekom srodstvu/vezi/stogod i da ravnatelj od njih ima debele koristi kad bas njih angazira za maturalce u svojoj skoli. Uzas.

I zato mislim da roditelji trebaju odluciti koja agencija je optimalna po ponudi, cijeni i uvjetima jer se radi o njihovom novcu i njihovoj djeci, a ne o novcu pohlepnog ravnatelja ili profesora. Malim glasanjem na roditeljskim sastancima.
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 15:12   #13
Quote:
Profinjena kaže:
Nije u redu da bira skola. Kad sam ja bila maturantica, iz Os sam, a isli smo na maturalno putovanje preko jedne Zg agencije. Mi ucenici smo bili poslani da po gradu (Osijeku) obidemo agencije, vidimo sto nude i nasli smo zanimljive ponude. Ali ravnatelj je sve to odbio, iako ponude nisu bile nista losije ni nepovoljnije od ponude te jedne agencije iz Zg, i odabrao je tu agenciju, da bi kasnije saznali da su ravnatelj i vlasnici te agencije u nekom srodstvu/vezi/stogod i da ravnatelj od njih ima debele koristi kad bas njih angazira za maturalce u svojoj skoli. Uzas.

I zato mislim da roditelji trebaju odluciti koja agencija je optimalna po ponudi, cijeni i uvjetima jer se radi o njihovom novcu i njihovoj djeci, a ne o novcu pohlepnog ravnatelja ili profesora. Malim glasanjem na roditeljskim sastancima.
Upravo to smatram pod "pljackom"!!!!!
I mislim da takvih primjera ima jako puno .... koliko sam čuo neke škole imaju ugovore s pojedinom agencijom i zato imaju i ogromnu zaradu na maturalnim putovanjima (ravnatelj, profesori,...)
sopro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 18:41   #14
Quote:
Profinjena kaže:
I zato mislim da roditelji trebaju odluciti koja agencija je optimalna po ponudi, cijeni i uvjetima jer se radi o njihovom novcu i njihovoj djeci, a ne o novcu pohlepnog ravnatelja ili profesora. Malim glasanjem na roditeljskim sastancima.
jesi sigurna da roditelji ne bi zastupali agencije rođaka/prijatelja/nekog trećeg? bi. vrlo lako bi se desilo da par roditelja zna vlasnika iste agencije jer ipak se radi o roditeljima 2, 3, 5 razreda učenika. ti roditelji bi zastupali dotičnu agenciju, privukli još nekoliko roditelja, pa oni još nekoliko i išlo bi se ton agencijon.
Quote:
sopro kaže:
Upravo to smatram pod "pljackom"!!!!!
I mislim da takvih primjera ima jako puno .... koliko sam čuo neke škole imaju ugovore s pojedinom agencijom i zato imaju i ogromnu zaradu na maturalnim putovanjima (ravnatelj, profesori,...)
slažen se. al kako god okreneš, kome god daš pravo izbora, svak će se potrudit izvuć neku korist. sad su u igri profesori i ravnatelji. nemojmo bit naivni; i roditelji bi pokušali izvuć korist da se nađu u toj poziciji.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 14:22   #15
Quote:
Maisie kaže:
jesi sigurna da roditelji ne bi zastupali agencije rođaka/prijatelja/nekog trećeg? bi. vrlo lako bi se desilo da par roditelja zna vlasnika iste agencije jer ipak se radi o roditeljima 2, 3, 5 razreda učenika. ti roditelji bi zastupali dotičnu agenciju, privukli još nekoliko roditelja, pa oni još nekoliko i išlo bi se ton agencijon.
Ne slazem se. Svakom normalnom roditelju je vaznije da prode jeftinije, a ipak kvalitetno, nego da pravi promet toj i toj agenciji, kolikogod znao njenog vlasnika. Sto roditelj ima od toga sto zna vlasnika? Nista. A ravnatelji imaju jer njihova veza s vlasnicima agencija nije samo u obicnom poznanstvu, nego vjerojatno dobiju i odredenu materijalnu korist od istih (ili u vidu popusta za privatna putovanja), pa mi se to cini puno gore ili licemjernije.

Glede toga da bi 'par roditelja' mozda znalo vlasnika iste agencije, za sto je sansa mala, a mnogo je veca da svaki od njih zna vlasnika razlicite agencije, ako i to, tih par roditelja su ipak u velikoj manjini naspram broja svih roditelja zajedno u 5 razreda, a ovima ostalima je i dalje bitniji njihov novac i interes nego da zastupaju interese nekog nepoznatog vlasnika agencije. I glasovanje bi i tad bilo pravednije nego da se sva vlast u odlucivanju stavi u ruke ravnatelja.

Demokracija u skole!
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 14:23   #16
Quote:
Maisie kaže:
i roditelji bi pokušali izvuć korist da se nađu u toj poziciji.
Pa naravno da bi pokusali izvuci korist, ali prvenstveno da ih se ne opeljesi, a da im dijete ipak dobije kvalitetno putovanje.
Onih koji su toliko dobri s vlasnicima agencija je zanemarivo malo, pa je iluzorno o tome pricati.
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 16:34   #17
Quote:
Profinjena kaže:
Sto roditelj ima od toga sto zna vlasnika?
isto šta i ravnatelj.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 17:32   #18
ja svoje dijete necu pustiti na maturalac, ne zelim da tamo pije, pusi i da izgubi nevinost
macaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:05   #19
Quote:
Maisie kaže:
isto šta i ravnatelj.
Ne bih rekla - ravnatelj to puno striktnije i definiranije dogovori s agencijom da dobije neku korist od nje, a roditelju je ipak u pitanju vlastiti novac koji mora platiti i najbolji interes vlastitog djeteta, a ne vlasnika neke agencije, kolikogod ga dobro poznavao.
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:08   #20
Quote:
Profinjena kaže:
Ne bih rekla - ravnatelj to puno striktnije i definiranije dogovori s agencijom da dobije neku korist od nje, a roditelju je ipak u pitanju vlastiti novac koji mora platiti i najbolji interes vlastitog djeteta, a ne vlasnika neke agencije, kolikogod ga dobro poznavao.
nisi skužila. tila san reć da ko šta je ravnatelj izabra agenciju i ima profit od toga, tako bi se i određeni roditelji borili za svoju agenciju radi profita.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.