Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2006., 14:10   #221
Ne znam nikoga kome su pilule pomogle. A doktori to prepisuju sam tak.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 21:31   #222
Quote:
Ponosna kaže:
(...) No, OPREZ, pitajte starce jesu li imali problema s kroničnim ispadanjem kose u mladosti jer korištenje minoxa onome tko genetski nije sklon alopeciji te samo malo previše paničari zbog linjanja može pogoršati buduće stanje kose. (....)
Nije mi jasno kako lijek moze pogorsati buduce stanje
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 00:24   #223
po ovom topicu sam skuzila da mi vec 2 mj.intenzivno otpada kosa....
nekako sam skuzila danas da je rijetka,jer mislila sam da je masna i da se spljostila na tjemenu ,a onda sam skuzila da sam je zapravo jucer prala i da kad uhvatim kosu u rep to je neki tanak strucak,a prije 5 god.sam znala plesti pletenicu debljine ruke ...bojim se ...gubim kosu..sta se zbiva...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 11:34   #224
Quote:
lianne kaže:
po ovom topicu sam skuzila da mi vec 2 mj.intenzivno otpada kosa....
nekako sam skuzila danas da je rijetka,jer mislila sam da je masna i da se spljostila na tjemenu ,a onda sam skuzila da sam je zapravo jucer prala i da kad uhvatim kosu u rep to je neki tanak strucak,a prije 5 god.sam znala plesti pletenicu debljine ruke ...bojim se ...gubim kosu..sta se zbiva...
A niš, odi doktoru, mada sumnjam da će ti reći nekaj spektakularnog.
Ili, za početak, kupi Minoxidil.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 15:11   #225
Quote:
Rock Star kaže:
A niš, odi doktoru, mada sumnjam da će ti reći nekaj spektakularnog.
Ili, za početak, kupi Minoxidil.
cekam sad nalaze hormonceka...nedavno sam saznala da sam policisticna,pa mislim da bi to mogao biti uzrok...a i jucer sam se kupala,pa kao da situacija ide na bolje...
ne znam bas koliko da se igram s tim...procitala sam cijeli topic i zvuci mi primamljivo-da li on ponovo stimulira kosu na rast ili samo sprijecava daljnji gubitak?koliko traje kura?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 20:50   #226
I ja imam hormonalni,al mi je pomogao B-complex.Kosa mi ko nova.Mislim da svi prebrzo posegnu za nekim jačim sredstvima tipa minoxa. Dovoljan je šampon i b kompeks.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 21:02   #227
Ne, nije dovoljan šampon i b kompleks kad je prorjeđenost ozbiljna. A kad primjetimo da je kosa zaista prorjeđena, znači ne da pojačano otpada nego da je manje ima, to znači da je nedostaje bar 20 %. A to je alarmantno. Samo bi osoba trebala biti zaista objektivna u toj procjeni. Jer i liječnik/dermatolog najčešće ne zna kakvo je vaše stanje vlasišta bilo prije pojave problema.

Da ne duljim - ne očekujte ni od minoxidila čudo. Da je čudotvoran, ne bi bilo ćelavosti, ne košta tisuće kuna.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 01:36   #228
Quote:
Ponosna kaže:
I ja imam hormonalni,al mi je pomogao B-complex.Kosa mi ko nova.Mislim da svi prebrzo posegnu za nekim jačim sredstvima tipa minoxa. Dovoljan je šampon i b kompeks.
mislim da cu i ja poceti sa unutarnjom prehranom kose,jer nekako mi je to prvo na pameti..ove bas medicinske stvarcice bi ostavila ipak za teze oblike...imam ja jos kose-samo sto nije vise onakva kakva je bila prije 10-ak god...ali valjda kako starimo normalno je da nam se i kosa mijenja/prorjeduje/slabi...
i mislim da se situacija stabilizira-danas je mozda ispalo 15-ak vlasi kod cesljanja i to je to(+ nes malo sto ne vidim,ali mislim da nije preslo onu normalnu dnevnu kvotu)...
koji sampon koristis?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 01:43   #229
jel dobro tjeme masirati sa maslinovim ili kantarionovim uljem?jer imam toga u izobilju,pa ako bi bilo dobro za tjeme-odmah krecem u akciju
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 18:54   #230
Quote:
lianne kaže:
jel dobro tjeme masirati sa maslinovim ili kantarionovim uljem?jer imam toga u izobilju,pa ako bi bilo dobro za tjeme-odmah krecem u akciju
meni je odlično čičkovo ulje!! a probaj i s ovima,također su o.k.
stijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:12   #231
Quote:
lianne kaže:
mislim da cu i ja poceti sa unutarnjom prehranom kose,jer nekako mi je to prvo na pameti..ove bas medicinske stvarcice bi ostavila ipak za teze oblike...imam ja jos kose-samo sto nije vise onakva kakva je bila prije 10-ak god...ali valjda kako starimo normalno je da nam se i kosa mijenja/prorjeduje/slabi...
i mislim da se situacija stabilizira-danas je mozda ispalo 15-ak vlasi kod cesljanja i to je to(+ nes malo sto ne vidim,ali mislim da nije preslo onu normalnu dnevnu kvotu)...
koji sampon koristis?
Pazi samo da se ne udebljaš od B kompleksa, mene je uništio.
Minoxidil pomaže. Nije čudo, al nakon mjesec dana vidiš poboljšanje.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:36   #232
meni otpada oduvjek, ali nikao da ispadne.
valjda mio nova raste!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:42   #233
Fitoval šampon je skoro 7x jeftiniji od Vichy Dercosa protiv ispadanja kose, al bome ako mi nije Fitoval čak bolji.
osim toga prije pranja masiram tjeme čičkovim uljem - ako imam vremena pustim da djeluje i po sat vremena na glavi...
uglavnom problem je pod kontrolom.
al to je normalno da ujesen i sad zimi jače ispada kosa..
__________________
idem malo vidjet šta ima na forumu
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 09:36   #234
Quote:
Rock Star kaže:
Ne znam nikoga kome su pilule pomogle. A doktori to prepisuju sam tak.
Evo meni recimo. Imam policisticne jajnike i imala sam jako neredovite menstruacije sa nekih 18 godina i isla kod ginica (privatnik u Os) i dao mi Diane. Posto se one piju do godine ili godine i pol dana, presla sam na Cilest, a sad sam na Yasmin. Uglavnom, da skratim pricu 6 godina sam na pilulama, a kosa mi nije ni gora ni bolja. U jesen i u proljece opada mal vise al nista strasno. A barem ne moram brinut kad su mi plodni dani!!!!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 21:18   #235
Quote:
~Jesen kaže:
Fitoval šampon je skoro 7x jeftiniji od Vichy Dercosa protiv ispadanja kose, al bome ako mi nije Fitoval čak bolji.
osim toga prije pranja masiram tjeme čičkovim uljem - ako imam vremena pustim da djeluje i po sat vremena na glavi...
uglavnom problem je pod kontrolom.
al to je normalno da ujesen i sad zimi jače ispada kosa..
Fitoval strašno isušuje kosu. Je jeftiniji, ali ne bolji od Vichyja. Mislim da nijedan ne djeluje, ali od Vichyja bar nije suha kosa. Ili mi je suho zato kaj sam tak dugo bila na Fitovalu... Nemam pojma. Uglavnom, samo od šampona nikada pomoći.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 15:07   #236
Quote:
Rock Star kaže:
Fitoval strašno isušuje kosu. Je jeftiniji, ali ne bolji od Vichyja. Mislim da nijedan ne djeluje, ali od Vichyja bar nije suha kosa. Ili mi je suho zato kaj sam tak dugo bila na Fitovalu... Nemam pojma. Uglavnom, samo od šampona nikada pomoći.
inače mi se kosa brzo masti pa mi zato Fitoval valjda više odgovara! možda ga zato doživljavam kao "boljega". u biti i Fitoval i Vichy su mi otvoreni pa ću ih smiješat
__________________
idem malo vidjet šta ima na forumu
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 01:45   #237
Quote:
~Jesen kaže:
inače mi se kosa brzo masti pa mi zato Fitoval valjda više odgovara! možda ga zato doživljavam kao "boljega". u biti i Fitoval i Vichy su mi otvoreni pa ću ih smiješat
I ja imam masnu kosu, najmasniju ikad viđenu, al Fitoval ju je uspio isušiti, al ne pozitivno, već onak slamasto. Sad sam već dva-tri puta oprala kosu s Vichyjem i odmah je bolja. Očito je više vlaži i to joj paše.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 18:14   #238
evo napokon se opadanje gotovo pa smirilo-padne nesto dlakica svaki dan-ali to u onim najnormalnijim granicama...
najbitnije sto mi je(bar mislim)pomoglo je-promjena sampona&balzama..vec sam pola godine koristila jednu te istu garnituru i mozda je to kosi pocelo smetati...
malo sam pila b vitamine,ali cim sam promijenila sampone-stanje se pocelo popravljati
cak primjecujem malo mlade kosice,pa uglavnom necu ocelaviti ove godine...mozda iduce.......
kakva je situacija s vama?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 23:06   #239
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
evo napokon se opadanje gotovo pa smirilo-padne nesto dlakica svaki dan-ali to u onim najnormalnijim granicama...
najbitnije sto mi je(bar mislim)pomoglo je-promjena sampona&balzama..vec sam pola godine koristila jednu te istu garnituru i mozda je to kosi pocelo smetati...
malo sam pila b vitamine,ali cim sam promijenila sampone-stanje se pocelo popravljati
cak primjecujem malo mlade kosice,pa uglavnom necu ocelaviti ove godine...mozda iduce.......
kakva je situacija s vama?
Ej, a koji šampon i balzam sad koristiš?Meni treba neki od kojeg mi kosa neće bii onak mlohava i mekana, nego da mi bude čvrsta pod rukom i da mi da malo volumena.Imaš prijedlog?
ines83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 23:20   #240
Quote:
ines83 kaže: Pogledaj post
Ej, a koji šampon i balzam sad koristiš?Meni treba neki od kojeg mi kosa neće bii onak mlohava i mekana, nego da mi bude čvrsta pod rukom i da mi da malo volumena.Imaš prijedlog?
E, to bi i ja, ali teško ćeš to postići jer od perja je teško napraviti grivu. Al možda ima šampona, no ja ga nisam našla... Možda zato kaj uvijek tražim među nekim jeftinjarama jer mi je bed dati lovu za nekaj skupog (mada bi, da znam da valja i da će bar malo pomoći) i onda se razočarati.

Do sad mi je fakat jedino pomogao minoxidil.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.