Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2006., 12:17   #21
Klade se gotovo svi moji vršnjaci.Ja se kladim vikendom,a ponekad i u tjednu.Ovisi o ponudi.Isto tako i ostali.Starci mi znaju i nemaju ništa protiv toga jer kad izgubim ne izgubim puno a kad dobijem solidna je zarada.
gortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 21:53   #22
Quote:
gortom kaže:
mislim da svi malo pretjerujete.to može postat opasno samo ako se ulažu velike svote novca i ako se baš svaki dan igra.evo,ja imam 21 godinu i kladim se već 4 godine i to mi je samo zabava a i solidna zarada.nisam nkakvi ovisnik.

ovako je otprilike govorio jedan nas frend kad je vikendom ili s drustvom motao marihuanu i tvdio da ima sve pod kontrolom i da nije on nikakav ovisnik kao i to da to rade skoro svi njegovi prijatelji...
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:23   #23
diadora,to nije ni približno isto.
gortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:29   #24
a ben, mislim da se sa 16, 17 i/ili 18 u vrlo malo slučajeva kod odlaska u kladionicu može razvit neka ovisnost
ok je, zanimacija je a i sa džeparcima velika većina nit ne može stavljat velike uloge tako da bez panike
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:57   #25
točno tako,Pea.i sa malim ulogom zaradi se još jedan džeparac
gortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 09:09   #26
Quote:
Grey Wolf kaže:
potpuno se slažem s tim

ja se kladim od 13 i to redovito i nisam ovisan, a što se tiče novaca nikad nije bio trenutak da nisam imo bar 200kn u đepu
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 00:26   #27
Quote:
Pea kaže:
a ben, mislim da se sa 16, 17 i/ili 18 u vrlo malo slučajeva kod odlaska u kladionicu može razvit neka ovisnost
ok je, zanimacija je a i sa džeparcima velika većina nit ne može stavljat velike uloge tako da bez panike
a da li se moze razvit ovisnost o cigaretama sa 16,17? a o internetu?

mozda nece svi zaglibiti, ali svakako se razvija tolerancija na kocku, na hazardne igre, na brzu i laku zaradu.

sad su na dzeparcu, a kad budu zaradjivali, hoce li onda bit u redu ako zakockaju samo placu?

klinci su mozda u nesto manjoj opasnosti jer ih jos nisu poceli navlaciti na "siguran dobitak, ulozi sve sto imas", ali ti igraci ih negdje cekaju. pa ulozi sve, pa izgubi, pa uzme od doma da vrati ulog, pa izgubi...pa posudi od kamatara i za tren oka ti je usred noci na vratima obrijani, nabrijani tip u crnom s pistoljem
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 00:42   #28
Ma klinci se klade za 5-10 kuna i meni koji se kladim već 5-6 godina je simpatično kad klinac uloži 10 da dobije 20-30 vidi se odma da će biti igrač,a oni koje spominjete kao ovisnike su rijetki,ali se njih najviše obznanjuje jer su zanimljivi takvi koji su sve zakockali,postoji pravilo u klađenju da se kladiš samo s onim novcem koji ti nije nužno potreban i imaš ga sa strane
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 01:14   #29
Quote:
putnica kaže:
dobro. uzmimo da znas sto radis, sto ti od sveg srca zelim

sad nam reci, kladis li se samo radi novca, zarade ili uzivas u tome?
dobro znam što radim
kladim se i zbog zarade i zato što uživam u tome
Grey Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 01:18   #30
Quote:
Špranja kaže:
gortom i Grey Wolf, koliko se vaših vršnjaka kladi? I koliko često? Jednom tjedno, dva puta...? I kad za sebe kažete da se redovito kladite, što to znači, koliko je to često? Znaju li vaši roditelji za to i brane li vam (nije im drago) ili im je to OK?
večina vršnjaka se kladi, ajmo reč kojih 60%. Ja se kladim svaki vikend, a prek tjedna sam ak ima velikih utakmica (Liga prvaka isl.). Stari mi zna i nema niš protiv zato što ne gubim novce , a stara naravno pizdi.
Grey Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 01:52   #31
Quote:
Grey Wolf kaže:
dobro znam što radim
kladim se i zbog zarade i zato što uživam u tome
e vidis, ovo uzivanje te moze stajat svega sto imas.

napravi pokus: probaj se ne kladit mjesec dana. ako nema krize - imas sanse, ako uplatis - ovisnik si. a onda s tom informacijom razmisli sto ces dalje. mjesec dana i nije neko dugo vrijeme (probaj si predocit kao da ces za mjesec dana dobiti ostavstinu bogatog ujaka iz amerike, oko milju dolara. nije dugo, a? )
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 12:14   #32
putnica,ako se zna kontrolirat ne može ga stajat svega što ima.
gortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:48   #33
taj koji se kladi na 10 kuna da bi dobio 20-30 , je jako blizu ideji da bi da je ulozio 1000 kuna dobio 2-3k kuna
jer je dobitak , naravno , siguran

ja sam u meduvremenu siguran jedino u to da bih rado vidio da se ti ulozi uplacuju od svojim rukama zaradenog novca
ili mozda roditelji nisu dovoljno pametni da trose svoju lovu , pa im to netko treba obaviti umjesto njih?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:02   #34
sash,nije točno.taj koji se kladi za 10 kuna,zna kako se treba kladit i kako će najlaške zaradit bar nešto.
a da mi je vidjet klinca koji može uložit 1 000 kn na kladionici
gortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:34   #35
to je bar jednostavno: ili opljacka dvije bakice , ili proda 5 deka necega, ili posudi od profesionalca koji ce znati kako da izbije svoje novce natrag ...
nazalost , problem nije samo u lovi, to bi cak bio najmanji dio problema
problem je da se kockom jako lako prioriteti mijenjaju naustrb ideje o lakoj zaradi kontra necemu stecenom radom
ameri imaju izreku: ne postoji nesto sto se zove besplatni rucak
a mislim da cemo se sloziti da ameri znaju vise o tome nego svi mi zajedno

evo jedan egzaktan podatak: 97% listica nije dobitno !
ne mislis li da kad bi se moglo strucnoscu zaradivati , da nebi bilo vise strucnjaka??
ja znam za sigurno da bi mi svi rado zajebali sistem , kad bi se to moglo
bilo koji sistem
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:43   #36
sad već pretjeruješ.
a i onaj postotak je ipak nešto manji
gortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:58   #37
sorry ako grijesim , taj podatak je neki dan bio na tv
no , ako i ne , opet nije bitno veci
najsigurniji nacin za pobrati lovu od kladenja i dalje ostaje - otvoriti kladionicu

sto se pretjerivanja tice: tu bih tek rado bio u krivu, ali nazalost , zivot pise romane cudnije i od moje ili nase imaginacije, a taj problem i problematika su vec vise nego dobro poznati
do sad najbolji lakmus je trositi ono sto si zaradio, jer tek na taj nacin dobivamo pravu predodzbu o vrijednosti novca i lakoci gubljenja vlastitog ulozenog znoja i vremena
da li bi pristao da mi operes auto iznutra i izvana , za 20 kuna??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 16:02   #38
ja ulažem dio svog zarađenog novca i još si povećavam prihode.

normalno da nebi pristao za 20 kn.

iako je bilo na tv,ja mislim da je postotak ipak nešto manji.
gortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 22:19   #39
Quote:
putnica kaže:
e vidis, ovo uzivanje te moze stajat svega sto imas.

napravi pokus: probaj se ne kladit mjesec dana. ako nema krize - imas sanse, ako uplatis - ovisnik si. a onda s tom informacijom razmisli sto ces dalje. mjesec dana i nije neko dugo vrijeme (probaj si predocit kao da ces za mjesec dana dobiti ostavstinu bogatog ujaka iz amerike, oko milju dolara. nije dugo, a? )
To je dobra ideja
Evo pošto imam neke probleme trenutno s nogom več 3 tjedna nemogu hodat i u ta 3 tjedna mi nije palo na pamet kladit se, niti me vuče neka želja da čim ču moč odem uplatit.
A što se tiče uloga, meni je najmanji ulog 50kn, a nikad ne ulažem preko 100kn.
Grey Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 12:49   #40
Quote:
gortom kaže:
putnica,ako se zna kontrolirat ne može ga stajat svega što ima.
stvar je u psihologiji, a ne u zaradi - u uzbudjenju, u natjecanju, u adrenalinu, u tome da se moze pobijediti nepobjedivo.

u kocki je pravilo: povuci se kad dobijes, ali na zalost to se rijetko realizira.

ako dobijes - ponese osjecaj moci i pobjede
ako izgubis, pod svaku cijenu zelis vratiti izgubljeno.

ovo mozda izgleda primjenjivo samo na "prave kockare", na rulete, karte, ali opasnost kladionica je u tome sto priblizava mladom covjeku princip kocke i daje mu lazni osjecaj da se to moze kontrolirati.

moze, da, do jednog dana kad vise ne moze.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.