Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2007., 10:02   #221
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
... Ona je takav ovisnik da se ne može kontrolirati, a meni taaaak smeta! I zbog toga izbjegavam čak i doma ići
Ma da i bolje da prorijediš odlaske, ako misliš da će i dalje u tvojoj prisutnosti pušiti čak i ako je zamoliš da to ne radi, onda bolje izbjegavati situacije koje te mogu povrijediti ili naljutiti. Ja sam prije trudnoče bila oštrog jezika na nepravdu i više puta sam rekla ljudima u tram kaj im ide, al od kad sam trudna neznam valjda hormoni rade po svom, zblokiram se, ustvari to me toliko povrijedi da niš nemrem reći odmah, kasnije tek počne bijes raditi ali mi se onda čini malo prekasno za reagirati. Jedva čekam da prestanem raditi(još mjesec dana), da više nemoram imati posla s tramvajima i "tim" ljudima
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 00:48   #222
slično se mnei dogodilo na misi prošle nedjelje, ne cvjetnicu, kad mi ni jedna ženica, bakica, ni dama, nije željela ustupiti mjesto - neg su me samo onak pogledavale..a ja sam ipak u poodmakloj trudnoći sa zubima do trbuha...kad je došla pričest - neki ljudi su odmah izlazili iz crkve, tako da se napravilo mjesto za sjesti...i ja krenem - a bakica stavi ruku i veli - a, ne, tu će moja unuka sjesti...a unuka - najviše desetak kilograma i godina...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 10:26   #223
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
slično se mnei dogodilo na misi prošle nedjelje, ne cvjetnicu...
, pa ovo je strašnoo, a misa traje sat vremena!!!!??!! Ja se od ovog ne bih tako brzo oporavila, pa takvima bi uopče trebalo zabraniti da se kreču među civiliziranim svijetom.
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 10:52   #224
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
slično se mnei dogodilo na misi prošle nedjelje, ne cvjetnicu, kad mi ni jedna ženica, bakica, ni dama, nije željela ustupiti mjesto - neg su me samo onak pogledavale..a ja sam ipak u poodmakloj trudnoći sa zubima do trbuha...kad je došla pričest - neki ljudi su odmah izlazili iz crkve, tako da se napravilo mjesto za sjesti...i ja krenem - a bakica stavi ruku i veli - a, ne, tu će moja unuka sjesti...a unuka - najviše desetak kilograma i godina...
e na to onda odgovoris da je to crkva a ne kino gdje se mjesto rezervira ........ tako je i meni digla tlak jedna janjevka ( nemam nista protiv njih da netko ne bi krivo pomislio ) ..ja zelim sjest a ona mi kaze gugutajuce jebate nisam ju ni skuzila kak spada jer ne zna ni hrvatski posteno kao da je zauzeto a ja rekla na sva glas: " gospodjo, ovo je crkva a ne kinodvorana ne vidim vasu kartu tako da je ocito mjesto slobodno"...cak me i svecenik cuo u sakristii i poslije je pod misom napomenuo kako nema rezerviranja sjedala u crkvi hehehe
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 11:04   #225
Quote:
@@novamama@@ kaže: Pogledaj post
, pa ovo je strašnoo, a misa traje sat vremena!!!!??!!
da, sat!!!! na cvjetnicu sat i 45!!! pjevala se muka!¨na uskrs me ni mama ni mm nisu pustili - rekli su sjedi doma, mi idemo, bit će vremena za stajanja u gužvi...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:01   #226
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
e na to onda odgovoris da je to crkva a ne kino gdje se mjesto rezervira ........ :
Bravo :klap: , tako treba s takvima, njih treba biti sram, a ne nas jer reagiramo
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:41   #227
Već ste pisale o tome, ali eto, mene je jučer MM tetka pitala je li dijete oživjelo kao da je do sada bilo mrtvo?? Mogla je pitati miče li se i sl.
Moram sada priznati da znam kako ste se osjećale
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:41   #228
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Već ste pisale o tome, ali eto, mene je jučer MM tetka pitala je li dijete oživjelo kao da je do sada bilo mrtvo?? Mogla je pitati miče li se i sl.
Moram sada priznati da znam kako ste se osjećale
grozno, jelda!?!!
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:48   #229
uhh, da se i ja pridružim topicu

mi smo ovaj vikend konačno svima objavili da čekamo bebu... i dobili milijardu savjeta od začeća do poroda koje nitko nije tražio... a naj"bolja" provala je od bake koja je rodila prije 60 godina o tome u koju bolnicu da ja idem rodit i koje pelene trebam koristit! o majko mila

sve čekam kako ću postat fizički agresivna ako mi netko bez pitanja krene prema stomaku...

za sada sam fino kulturno bezobrazna oni počnu kenjat, a ja se povučem jer moram prileć
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:20   #230
Quote:
Thelma&Louise kaže: Pogledaj post
uhh, da se i ja pridružim topicu

mi smo ovaj vikend konačno svima objavili da čekamo bebu... i dobili milijardu savjeta od začeća do poroda koje nitko nije tražio... a naj"bolja" provala je od bake koja je rodila prije 60 godina o tome u koju bolnicu da ja idem rodit i koje pelene trebam koristit! o majko mila
ova s bakom je dobra, mislim bar nama koje čitamo, a inače dobrodošla na ovu temu, mislim da ćeš još navračati, da istreseš hrpu gluparija i zločestoče(da se izjadaš)
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:55   #231
Quote:
@@novamama@@ kaže: Pogledaj post
grozno, jelda!?!!
Znam da je htjela pomoći, ali kaže ona meni da moram sada koristiti intimni sapun za dolje i dnevne uloške
Mislim se, a do sada mi je bila zapuštena ??!?
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:05   #232
Question Kako se u trudnoći što manje živcirati?

cure moje meni bi jako pomogao pokoji savjet ako koja od vas uspijeva ostati scoolirana u kriznim situacijama jer ja bih to jako voljela zbog mog malog pileta na koje se živčanost prenosi.
ja se stvarno dam nasekirati budalama, i skužim da nisam smjela tek kad se počnem trest,a onda je već kasno.
rođeni brat me provocira sa svim i svačim i ja nasjednem svaki put.
pomooozite...kako odje..sve i mislit samo na svoje dijete???
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:12   #233
dnevno pruži svom malom piletu jedan sat nasamo.. samo vas dvoje.. i meni bude krivo kad me neki izbace iz takta.. ja sam trenutno u kući s jednom osobom koja ima mentalnu retardaciju.. jako me ponekad izbaci iz takta.. nisam još naučila ignorirati te neke sitnice.. onda kad shvatim da dolazi taj trenutak.. odem prošetati..
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:15   #234
to moras rijesiti sama sa sobom.
moras si staviti granicu do koje ces si dozvoliti stres.
i znati sta ti je najbitnije.
bilo bi dobro to rijesiti prije trudnoce i biti mirna sa sobom u cijelom tom razdoblju.
jer frustracija ce uvijek biti a samo o tebi ovisi kako ces i koliko reagirati na njih.

i naravno, moras znati da ces zbog hormona i u trudnoci a posebno nakon poroda biti osjetljivija.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:18   #235
samo da mi je skužit kad trenutak dolazi jer ja sam zapaljiva u trenu i kad skužim kasno je.
ne sekiraju mene toliko ljudi za koje znaš da su ograničene inteligencije nego oni bahati i bez respekta.
iako,moram priznat, sigurno ti nije lako. ja sam sama s mužem, pa se žalim.
zivjele nase bebice !!!
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:24   #236
ma ne sekira on mene nečime kao osoba nego se tu nakupi mnogo sitnica u kući koje me ne kraju sašiju (plus uz moje hormone) tipa kad ima fazu pričanja... i onda priča i priča i ponavlja (i ne priča meni, ali nakon nekog vremena ja nih malo tišine, ali mu to ne možeš reći upravo zato što znam da to nije namjerno) ili pak kad uđem u kupaonicu koju sam upravo oprala pa me dočeka wc školjka.. ali pokušavam to riješiti sama sa sobom.. u biti me boli ta nemoć što mu ne mogu pomoći, dok su ostali već isplakali i prihvatili tu situaciju.. ja sam tu još relativno nova..
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:59   #237
kad ne možeš ništa promijeniti,držim palčeve da što prije prihvatiš...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 10:02   #238
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
cure moje meni bi jako pomogao pokoji savjet ako koja od vas uspijeva ostati scoolirana u kriznim situacijama jer ja bih to jako voljela zbog mog malog pileta na koje se živčanost prenosi.
ja se stvarno dam nasekirati budalama, i skužim da nisam smjela tek kad se počnem trest,a onda je već kasno.
rođeni brat me provocira sa svim i svačim i ja nasjednem svaki put.
pomooozite...kako odje..sve i mislit samo na svoje dijete???
lijepo, pogledati dotični subjekt koji ti izaziva nervozu, duboko udahnuti, zakolutati očima i pomisliti u sebi: Bože budaletine - i dobro se nakesiti u sebi, ispustiti zrak... i tako puno puta...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:13   #239
lube draga,good idea,al kad bi uvijek bila izvediva...pogotovo nama koje smo inače živčeki...ja se dobro izdere i ajmo dalje...ili isplačem i sve 5...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:32   #240
Ignoriraj sve što te živcira, makni se...

Mene npr. živcira serija Zakon braće i jednostavno je ne gledam!
Tako i za sve ostalo, ostajem ravnodušna...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.