Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 10:39   #61
dovoljno. ostajem kod pitanja u nadi da če se netko javit.

inače jel ti išta poznato o njihovoj časničkoj satniji, mislim u sklopu zbora , sreo sam dio te satnije na terenu ali neznam što im je bila zadaća i dali su borbeno dijelovali ili su tamo bili iz nekog drugog razloga.

za sada nemam dovoljno podataka da imam bilo kakvo mišljenje o zdrugu kao o borbenoj formaciji dokazanoj u ratu .

meni komando obuke i padobranske obuke nisu pokazatelj vrjednosti postrojbe koja je postojala u ratu.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:42   #62
Quote:
LALA30 kaže: Pogledaj post
zdrug od osnutka 1994 sudjelovao je Zima 94,skok 1,2, bjlesak, ljeto 95, oluja, maestral i južni potez.
lala , sve operacije koje si naveo i ja sam učestvovao , baš sve , kao pripadnik 7. gbr.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:44   #63
d

Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
dovoljno. ostajem kod pitanja u nadi da če se netko javit.

inače jel ti išta poznato o njihovoj časničkoj satniji, mislim u sklopu zbora , sreo sam dio te satnije na terenu ali neznam što im je bila zadaća i dali su borbeno dijelovali ili su tamo bili iz nekog drugog razloga.

za sada nemam dovoljno podataka da imam bilo kakvo mišljenje o zdrugu kao o borbenoj formaciji dokazanoj u ratu .

meni komando obuke i padobranske obuke nisu pokazatelj vrjednosti postrojbe koja je postojala u ratu.
Opet je došlo do mješanja zbora i ZDRUGA. A šta tebe zanima konkretno i u kojoj si postrojbi ti bio.
LALA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:46   #64
y

Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
lala , sve operacije koje si naveo i ja sam učestvovao , baš sve , kao pripadnik 7. gbr.
ti kao pripadnik 7 gbr. bi trebao imati dobro mišljenje o zdrugu jel većinu akcija smo zajedno radili sa vama i 4 gbr. I bilismo u doticaju na bojišnici i bonici kao ranjenici.
LALA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:48   #65
Quote:
LALA30 kaže: Pogledaj post
Opet je došlo do mješanja zbora i ZDRUGA. A šta tebe zanima konkretno i u kojoj si postrojbi ti bio.
dali je zdrug bio borbeni dio zbora. zanima ono što sam gore pitao , pa ako hočeš odgovori . bio sam u 1.bojni 7. gbr.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:50   #66
q

Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
dali je zdrug bio borbeni dio zbora. zanima ono što sam gore pitao , pa ako hočeš odgovori . bio sam u 1.bojni 7. gbr.
Zdrug je bio borbeni dio zbor imao je 4 bojne .
LALA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:51   #67
Quote:
LALA30 kaže: Pogledaj post
ti kao pripadnik 7 gbr. bi trebao imati dobro mišljenje o zdrugu jel većinu akcija smo zajedno radili sa vama i 4 gbr. I bilismo u doticaju na bojišnici i bonici kao ranjenici.
ja sam u 2 mjesecu 95 . bio u bolnici u livnu . bio je jedan iz časničke satnije ali nažalost sam zaboravio ime , sječam ga se kao dobrog čovijeka i mislim da je bio iz gradiške .
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:18   #68
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
LALA30
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2007.
Lokacija: VG
Postova: 9

pa mi smo susjedi
zato sam i popunio profil
LALA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:58   #69
Quote:
LALA30 kaže: Pogledaj post
zato sam i popunio profil
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:27   #70
vidim da pišete kak je ZDRUG zapravo nastal spajanjem bojne zrinski i sa ovima iz šepurina...a kaj je sa bojnom frankopan(kaj nisu i oni pripojeni zdrugu) koja je također bila na razini kao i bojna zrinski...tam je zapovijedao zulu,ak sam dobro upućen,koji je bio također bivši legionar?

Još jedno pitanje...Zakaj ne cijenite dečke nakon 95g a govorite kak su bili "zajebana" ekipa i morali su ih rasformirat i nije mi jasno ak su bili mamini sinovi kak su prošli obuku...

Nije da prozivam il neš da nebi neko neš krivo pomislio jer stvarno me to zanima a nejde mi u glavu.Ai kolko znam na obuci je poginul jedan dečko.
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 09:51   #71
Quote:
šršlo88 kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje...Zakaj ne cijenite dečke nakon 95g a govorite kak su bili "zajebana" ekipa i morali su ih rasformirat i nije mi jasno ak su bili mamini sinovi kak su prošli obuku...
ovo je islo mene kaj ne

pa da ti odgovorim
raspravlja se o akcijama u kojima su bili u ratu
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ak ima koji zdrugovac (al onaj koji je bil u postrojbi do 95g nek napise)
pisanje onih koji su dosli kasnije me ne zanima
a pisanje o tome od onih koji su dosli kasnije me ne zanima jer ce samo prepricavat ko zna cije i kakve price!

sad jasnije

niko ne osporava obuku u zdrugu
al kak sam i napiso
zdrug je imo sredstva da tu obuku docara ratnim uvjetima

a to kaj je jedan polaznik poginuo na obuci
uopce ne ide u prilog tome da se obuka provodi kak treba
al da ne ulazimo u to sve
jer ko zna kak i zbog ceg je poginul
jel zbog obuke il spoja obuke sa npr. srcanom manom)

dosta ljudi se povrjedi na selekciskoj i kaj je steta
cak i oni koji bi kasnije bili medu najboljima moraju odustat
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:02   #72
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ovo je islo mene kaj ne

pa da ti odgovorim
raspravlja se o akcijama u kojima su bili u ratu


a pisanje o tome od onih koji su dosli kasnije me ne zanima jer ce samo prepricavat ko zna cije i kakve price!

sad jasnije

niko ne osporava obuku u zdrugu
al kak sam i napiso
zdrug je imo sredstva da tu obuku docara ratnim uvjetima

a to kaj je jedan polaznik poginuo na obuci
uopce ne ide u prilog tome da se obuka provodi kak treba
al da ne ulazimo u to sve
jer ko zna kak i zbog ceg je poginul
jel zbog obuke il spoja obuke sa npr. srcanom manom)

dosta ljudi se povrjedi na selekciskoj i kaj je steta
cak i oni koji bi kasnije bili medu najboljima moraju odustat

Quote:
Nije da prozivam il neš da nebi neko neš krivo pomislio jer stvarno me to zanima a nejde mi u glavu.
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 00:39   #73
--u čemu se razlikovala obuka Zdruga od obuke Zbora?

--pozdrav.
mashingevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 09:22   #74
Quote:
mashingevera kaže: Pogledaj post
--u čemu se razlikovala obuka Zdruga od obuke Zbora?

--pozdrav.
zdrug = ratnici
zbor = manekeni

jasnije
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 20:17   #75
--bio sam 98 na obuci za Zbor u Gakovu i Kukavici,par dana poslije mene je došao moj prijatelj u Gakovo na obuku za Zdrug,kada smo pričali nakon svega skužili smo da nam je obuka bila potpuno ista,
--on je nakon obuke poslan u Pulu pa kući pa opet u Pulu i tako više puta ali je na kraju ipak dobio posao u Zdrugu,a ja sam poslan kući uz obećanja da ćemo svi koji smo prošli obuku dobiti posao-pa bilo to za 3 mjeseca ili više....nikada nisam dobio posao
-- htio sam reći da nisu svi u Zboru bili manekeni

--pozdrav
mashingevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 00:35   #76
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
zdrug = ratnici
ok

Quote:
zbor = manekeni
ne svi
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:36   #77
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post


ne svi
svaka cast izuzecima
poznam samo jednog takvog
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 15:17   #78
i ja sam prošao obuku ,i to je bilo nešto naj profesionalnije ,dril je bio zadnji dan isto ko i prvi samo najbolji su ostali ,šteta što nas se nitko više nikada nije sjetio
kruhvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:07   #79
Quote:
kruhvuk kaže: Pogledaj post
i ja sam prošao obuku ,i to je bilo nešto naj profesionalnije ,dril je bio zadnji dan isto ko i prvi samo najbolji su ostali ,šteta što nas se nitko više nikada nije sjetio
u kojim akcijama i u sklopu kojih operacija je zdrug kao postrojba borbeno djelovao ?
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 03:10   #80
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
u kojim akcijama i u sklopu kojih operacija je zdrug kao postrojba borbeno djelovao ?
pa nema akcije u kojoj nije sudjelovao, od gospića, južnog bojišta, kupresa, mostara, prozora, maslenice, vakufa, dinare, i svih oslobodilačkih akcija 94. i 95.

treba razlikovati zbor od zdruga. zdrug je borbena jedinica unutar zbora. u zbor su spadali i oni što su držali stražu pred banskim dvorima, i još hrpa tih počasnih bojnih.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.