Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Star Trek Fan Club

Star Trek Fan Club Resistance is futile.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2003., 23:32   #21
Pitanjce!

Koliku jačinu snage oslobađa proboj warp jezgre?

Ne znam da li sam se dobro izrazila, mislim ono u usporedbi s jačinom A-bombe ???
8472 is offline  
Old 15.12.2003., 23:51   #22
Quote:
8472 kaže:
Pitanjce!

Koliku jačinu snage oslobađa proboj warp jezgre?

Ne znam da li sam se dobro izrazila, mislim ono u usporedbi s jačinom A-bombe ???
Vidi ovo!

Nije odgovor na pitanje, ali izgleda zgodno.
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Old 15.12.2003., 23:55   #23
Gledala sam danas dokumentarac o famoznoj Tunguskoj "eksploziji" iz 1908.
Vjerovatno znate o čemu se radi...
Dakle, postoji puno različitih i kontradiktornih tvrdnji i uvjerenja o događaju, od kojih postoje i one teze o ne prirodnom uzroku.
Nuklearna eksplozija, eksplozija antimaterije, itd. samo su neke od imaginarnih mogućnosti, pa kad se već i to polje otvorilo, odmah mi je pao na pamet proboj warp jezgre!
Priča se o udaru jačine 20-50 MT ( nadam se da sam dobro napisala ), puuuuno jače nego A-bombe u Japanu!

"Eto tako je tog jutra posada Svemirskog broda NCC-8472 MUNJA SVIH MUNJA podprostorni pripadnici Zvijezdane flote, kružili na rutinskoj ophodnji primitivnih civilizacija, te im se djelovanjem polaritetnih zavojnica pri niskom kutu intermolekularne distorsije prostor vremena, depolarizirala statička ovojnica što je dovelo do proboja warp jezgre.
Sva posada je uspješno spašena te omanji tehnički gubitci će odmah biti nadoknađeni od strane uzornih članova Visokog vijeća, s čime se Zvijezdana flota duboko zahvaljuje donatorima."
8472 is offline  
Old 25.12.2003., 11:22   #24
Pitanje:
Da li je neka rasa iz ST-a isla kad izvan nase galaksije u neku drugu, obzirom da se cijela radnja St-a odvija samo u nasem milki veju?
Vespazijan is offline  
Old 25.12.2003., 11:44   #25
Quote:
Vespazijan kaže:
Pitanje:
Da li je neka rasa iz ST-a isla kad izvan nase galaksije u neku drugu, obzirom da se cijela radnja St-a odvija samo u nasem milki veju?
Osim onih izleta sa "putnikom" u TNG, mislim da ne. Nemoguće je da uopće u širem krugu kruže po našoj galaxiji, a kamoli da zalaze u druge.
Mislim da u filmu The Final Frontier sa Kirkom, prelaze rub galaxije ali se ne sjećam točno detalja.
8472 is offline  
Old 25.12.2003., 13:35   #26
Bilo je jedino putovanja u središte naše galaksije. Uostalom, koja je bit izlaska iz galaksije ak Voyageru treba 70 godina da dođe iz Delta Kvadranta u Alpha Kvadrant?
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Old 25.12.2003., 14:07   #27
Quote:
Nighthawk kaže:
Bilo je jedino putovanja u središte naše galaksije. Uostalom, koja je bit izlaska iz galaksije ak Voyageru treba 70 godina da dođe iz Delta Kvadranta u Alpha Kvadrant?
Da.


Možda u nekom budućem vremenu...
8472 is offline  
Old 26.12.2003., 00:49   #28
Quote:
8472 kaže:
Osim onih izleta sa "putnikom" u TNG, mislim da ne. Nemoguće je da uopće u širem krugu kruže po našoj galaxiji, a kamoli da zalaze u druge.
Mislim da u filmu The Final Frontier sa Kirkom, prelaze rub galaxije ali se ne sjećam točno detalja.

u final frontieru enterprise nije izasao izvan galaksije nego je probio energetsku barijeru na ulasku u srediste galaksije di je bio onaj "bog" kojeg je spock ubio na vrlo facovit nacin sa disruptorskim topovima klingonskog bird of prey-a!
ali kirk je izasao iz nase galaksije u jednoj epizodi original seriesa kad su neke budale koje su bile naprednije od nas otele enterprise i nabrijali ga da ide warpom 14,1. al onda je kirk koliko se sjecam zaprijetio da ce unistit enterprise i onda su ovi likovi odustali :-) ne da mi se trazit link na sadrzaj epizode. umoran sam...
scotty is offline  
Old 26.12.2003., 10:57   #29
Mislio sam da je mozda eventualno Borgu to poslo za rukom, ipak su oni korak i pol ispred ostalih.
Vespazijan is offline  
Old 26.12.2003., 11:56   #30
Mislim da rasa koja je otela Kirku brod su neke HUGE hobotnice sa 100 tinjak krakova koliko se ja sjecam, ali su uzeli oblik ljudova.

A sto se tice proboja warp jezgre, negdje sam citao da bi takva eksplozija teoretski bila veca od super nove (umiranje sunca)

Mjesanjem materije i anti materije oni se ponistavaju i oslobadaju veliku energiju.
Zmaj is offline  
Old 26.12.2003., 18:36   #31
Quote:
Mislim da rasa koja je otela Kirku brod su neke HUGE hobotnice sa 100 tinjak krakova koliko se ja sjecam, ali su uzeli oblik ljudova.
da da! tako nesto!
scotty is offline  
Old 12.01.2004., 22:20   #32
Question jedno pitanje

u čemu oni čuvaju antimateriju (da ona ne reagira s materijom, pa da nastane explozija)?
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Old 13.01.2004., 00:26   #33
Quote:
u čemu oni čuvaju antimateriju (da ona ne reagira s materijom, pa da nastane explozija)?
Pretpostavljam u nekom polju... hmmm... energetskom, magnetskom ili tak nest...
Posto, jel, to polje nije materija predstavlja zapravo barijeru izmedju materije i antimaterije i nema big banga...
_wes_ is offline  
Old 13.01.2004., 00:56   #34
prilicno tocno wes...

There are two distinct fuel storage systems on board any starship; the matter storage is generally a single large fuel tank holding a large amount of slush Deuterium - in the case of the Galaxy class there is 62,500 m3 of actual Deuterium within 63,200 m3 of tankage space - the rest being accounted for by internal compartmentalisation of the fuel tank. The ship thus carries 12,500 metric tons of fuel, sufficient for a mission period of three years assuming normal use of warp and impulse drive, orbiting of planets, etc.

The antimatter is contained within much smaller pods; the standard starship antimatter pod is capable of holding 100 m3 of fuel for a total of 3,000 m3 in a Galaxy class Starship. Starfleet is somewhat reticent about revealing exactly how much antimatter is kept on board its starships, as this would allow threat forces to make detailed estimates of the total output of a ships power systems. It is known that the antimatter used in the Galaxy class is antihydrogen, and that it is kept stored within magnetic fields. In the event of a systems failure which threatens antimatter containment, the pods can be thrown clear of the ship by emergency systems of considerable reliability.
__________________
No, I haven't lost my mind. I'm sure It's backed up somewhere on my hard drive.
ShapeShifter is offline  
Old 13.01.2004., 01:05   #35
aha. hvala
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Old 12.01.2012., 23:47   #36
Quote:
BillGatesMustDie kaže: Pogledaj post
Evo ti pa računaj.


Summary warp speed chart for Starship Enterprise, NCC-1701D

where c = 1078 million km/h

Speed Description

Standard orbit 9600 km/h (SUBLIGHT)
Full impulse 0.25c (SUBLIGHT)
Warp factor 1 1c
Warp factor 2 10c
Warp factor 3 39c
Warp factor 4 102c
Warp factor 5 214c
Warp factor 6 392c
Warp factor 7 656c
Warp factor 8 1024c
Warp factor 9 1516c
Warp factor 9.2 1649c
Warp factor 9.6 1909c
Warp factor 9.9 3053c
Warp factor 9.99 7912c
Warp factor 9.9999 199516c
Warp factor 10 infinite
Warp factor 14.1 improbable

This speed is meaningless - since a starship at Warp 10 would occupy all points in the universe simultaneously.

sad jedno pitanjce,jel nije warp 10 transwarp,sta borg koristi?
ludi.dejo is offline  
Old 13.01.2012., 09:39   #37
Ne, warp 10 jedino je ostvaren u VOY: Threshold, dok Borg koristi standardni transwarp (a kao što znamo, transwarp totalno uranja u protprostor, za raliku od klasičnog warpa, koji to radi tek djelomično), koji se nalazi negdje u raponima blizu warp 10 (znači oko brzina warp 9,9999.... )
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Old 16.01.2012., 09:41   #38
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Ne, warp 10 jedino je ostvaren u VOY: Threshold, dok Borg koristi standardni transwarp (a kao što znamo, transwarp totalno uranja u protprostor, za raliku od klasičnog warpa, koji to radi tek djelomično), koji se nalazi negdje u raponima blizu warp 10 (znači oko brzina warp 9,9999.... )
E vidiš ovu razliku između warpa i transwarpa nisam ni sam znao.
Odakle ti taj podatak?
Ja sam cijelo vrijeme mislio da transwarp pogon stvara ulaz u potpuno novi prostor a ne potprostor kojeg koriste brodovi s običnim warp pogonom.
Fitcher is offline  
Old 18.01.2012., 13:08   #39
Taj podatak ti se spominje čak i u serijama, a možeš ga naći i na nizu siteova, poput DITL-a, Memory Alphe i sl.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Old 18.01.2012., 16:16   #40
ideja warpa mi nije nešto zanimljiva
ali sjajno za čitati koga zanima
Zeljko81 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.