Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2008., 12:17   #101
Da, postoje dvije kategorije b.netovih korisinika:

1) oni koji su bili na DCM-u i primali analogni signal koji je zapravo digitalno (niskim bitrateom) doveden do čvora i distribuiran dalje analogno po zgradama - rezultat: kockanje i drugi digitalni artefakti, kao MaxTV...

2) oni koji su bili na Atlantic Kabelu i primali čisti analogni signal, dakle distribucija od izvora do korisnika je bila čisto analogna preko RF distribucije - dobra slika, bez digitalnih artefakata ali sa šumom, duhovima i analognim smetnjama tu i tamo i na određenim programima...

Oni koji su prešli kao bivši DCM korisnici na b.net digital sigurno imaju bolju sliku...oni koji su bili na Atlanticu - ako su imali šuma u slici, b.net digital je to sigurno popravio ali vjerojatno će imati tu i tamo problema s kompresijskim artefaktima (manjima nego štoje to bilo na DCM-u)...
MytByte is offline  
Old 30.10.2008., 13:21   #102
Ne privlači me pomisao na još jednu kutiju i još jedan, vjerojatno ružan socijalni daljinski upravljač, ali ako je to stvarno toliko bolje i nudi toliko dodatnih mogućnosti, možda im i dopustim da me naguze Što kažete??[/QUOTE]

Slika je bitno bolja nego u analognom sustavu. Nepotrebno je uspoređivati te dve vrste signala. Za sada ne nude dodatne mogućnosti što meni ne smeta, dapače. Draža mi je opcija kvaliteta slike, nego polovična rješenja kao kod Max-tv-a. Za snimanje na DVB-T snimač sam ostavio antenu koju sam prije i imao samo za prijem DVB-T signala. To mi nije nedostatak.
Kutija tj. receiver nije velik, nije nešto posebno lijep ali ni ružan. Daljinski isto tako.
Ono što je najbitnije je to da je prijem stabilan, slika kvalitetna. Da li to vrijedi dodatnih 30 kuna za prelazak na standardni paket moraš sam procjeniti. Ali ako ti se ne žuri s DVB-C signalom, onda pričekaj jer će u dogledno vrijeme i korisnicima osnovnog paketa dijeliti DVB-C receivere.
Ono što nije dobro je to što ću sada za svaki dodatni tv uređaj morati platiti 30 kuna za najam još jednog receivera. Mišljenja sam da je to previše, ali.. kome to šta znači...
ivica 8 is offline  
Old 30.10.2008., 13:54   #103
Mislim da ce vas svakako zanimati jedan clanak koji izlazi uskoro. Pogledajte naslovnicu na stranici
http://sat-multimedia.hr/novi/index....057&Itemid=326
__________________
www.sat-multimedia.hr
Imate problema - slobodno pitajte ;-)
Andrija_zg is offline  
Old 30.10.2008., 14:42   #104
Quote:
Ballota kaže: Pogledaj post
P.S. Gledam ove opcije. Među njima i podešenja same dekoder kartice. Piše da je aktivirana 29.10.2008. (danas), a da ističe 29.11.2008.
Koja je to sad fora? Oće se to samo obnovit il treba nešto plaćat? Nije mi jasno baš...

P.P.S. Među kanalima su mi i HBO, HBO Comedy i TV Pink. Korisnik sam Proširenog, a ne Premium paketa. Jel to neka privremena šema il će ostat za stalno?
Dakle?
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Old 31.10.2008., 01:10   #105
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
aha kao: da, u pravu si ili aha: samo ti trkeljaj...
haha , dobar si, znao sam da buš kaj takvog..-ma ne, naravno da se i meni čini da bi to tak trebalo
jebga, treba probat..

al ta svinjarija da daju dvb-c recove samo ekipi sa standardnim i/ili premium paketom, a ne i onima sa samo osnovnim .. e pa to je stvarno nisko ! ak je privremeno ok, al...--..,ovo je balkan, a svi dobro znamo kaj bi to moglo značiti i onda još nemogućnost normalnog snimanja ko dosad pa još i ovih 30 dlakavaca za svaki dodatni telkač tj. tuner-stvarno sramota. simbolika bi bila 10 kn. al poanta je da uopće ne bi trebalo bit simbolike. očito isto sranje ko i s bonovima za dvb-t, dobiš za jedan tv (i još ti ni niti dost), a za ostale-plaćaj brajko prelaz s A na D, pa neće valda država sve podguzivat narodu. pusti ih sve u k.
DeeJay Dee is offline  
Old 02.11.2008., 10:26   #106
dali je netko sa digitalnog prijemnika spojio digital audio in na kučno kino?
jel to u praksi radi?
joleo is offline  
Old 02.11.2008., 17:05   #107
Spojia ja činčem na zvučnike. I ne mogu stišavat i pojačavat.
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Old 02.11.2008., 22:34   #108
kako ne možeš?
MytByte is offline  
Old 04.11.2008., 16:27   #109
da nitko sa foruma nije pokuša spojit digitalni prijemnik na kučno kino
joleo is offline  
Old 04.11.2008., 20:53   #110
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
kako ne možeš?
Fino. Zvičnici činčem spojeni na reciver. Zvuk je ok...al glasnoća se ne mjenja pomoću daljinskog. Crtica klizi, al promjene nema. Mjenja se samo glasnoća na TV-u.
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Old 04.11.2008., 22:56   #111
pa da kad si spojio cinchem preko line out vjerojatno (iskreno ne znam kako ti je to uspjelo)...moraš pojačavat na zvučnicima...mislim, nisi mi jasan, daj podrobnije podatke: što si na što spojio, što ti piše na ulazima/izlazima i koji model zvučnik/kućnog kina ili što već je...
MytByte is offline  
Old 06.11.2008., 21:51   #112
Grrr. Ok..dakle...
Analogna antena ide u VCR (radi snimanja). Iz njega u reciver. Iz recivera nastavlja dalje u TV.
SCART-om je reciver spojen na VCR i na TV. Dakle, signal sa videa ide preko recivera na TV.
No to nije ni bitno za ovu priču..al s obzirom da pitaš šta je sve spojeno, eto.

Dalje, imam obične 2.1 zvučnike. Nemam mista za 5.1 kućno kino, pa koristim njih, radi bassa. Spojeni su duplim činč audio kabelom. Jedna strana u reciver, druga u zvučnike. Dakle, onaj crveno-crno đir. Šta san drugo i moga?
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Old 09.11.2008., 19:23   #113
Pozdrav,
evo danas sam dobil receiver i sve je bilo super dok nisam prčkal po izborniku.
Naime kaj, otišel sam na izbornik-postavke-video postavke i tu promjenil "format izlaza za TV" i slika je nestala a tona imam.Zval sam szk i veli ženska da probam receiver ištekat iz struje na par minuta, probal i to i opet nema slike.E sad, ak bi neko bil tak dobar da ode na izbornik pa da me navodi do ove opcije koju sam zeznul ili bar do vraćanja na tvorničke postavke, jer u korisničkom priručniku piše do čega se kak dolazi al to meni niš ne znači kad nemam sliku.
Hvala unaprijed dobroj duši
pomahnitali_nosorog is offline  
Old 09.11.2008., 19:25   #114
Da li imaš drugi SCARt ulaz na TV-u? Probaj tamo utaknuti...očito si promijenio izlaz iz kompozit u RGB ili nešto sl.
MytByte is offline  
Old 09.11.2008., 20:16   #115
To je to!
Promjenil sam scart na tv-u i došla slika, ušel opet na video postavke, vratil na rgb i vratil natrag na onaj prvi scart i šljaka ko vurica.
Još prije sat vremena mi je ženska na szk rekla da ak ne upali ono paljenje i gašenje da bum moral na servis, a ti si se javil u roku 2 minute i rješil stvar.
Svaka čast majstore i puno hvala

p.s.

p.p.s.

p.p.p.s.
pomahnitali_nosorog is offline  
Old 09.11.2008., 21:28   #116
Blagodarim!
MytByte is offline  
Old 14.11.2008., 13:37   #117
-spojio digitalni prijemnik i kučno kino optičkim kabelom(audio)
-zvuk na svim zvučnicima radi
-kako da razlikujem pravi 5.1 zvuk od običnog stereo kojeg kučno kino pretvara u 5.1???
joleo is offline  
Old 14.11.2008., 13:46   #118
Ne možeš od govna pitu napravit! ali možeš uključit Dolby "ProLogic procesing" na kućnom kinu, onda ćeš dobit surround ali sigurno ne u 5.1 kvaliteti!

EDIT: ok nisam skužio, al neka ostane moj odgovor za druge! Razlikovat ćeš po tome što će ti na kućnom kinu pisati (valjda) Dolby Digital ili DTS za pravi 5.1 tj. Dolby Prologic ili sl. za dvokanalni surround...u pravilu sve strane/američke serije/filmovi su ProLogic...koliko ja znam, nitko osim MaxTV-a (HD videoteka) u HR ne emitira Dolby Digital 5.1...
MytByte is offline  
Old 14.11.2008., 13:48   #119
Quote:
joleo kaže: Pogledaj post
-spojio digitalni prijemnik i kučno kino optičkim kabelom(audio)
-zvuk na svim zvučnicima radi
-kako da razlikujem pravi 5.1 zvuk od običnog stereo kojeg kučno kino pretvara u 5.1???
Na kućnom kinu ugasi opciju koja stereo zvuk pretvara u "5.1" zvuk. U uputama za korištenje imaš opisan način kako to radiš.
ivica 8 is offline  
Old 14.11.2008., 13:51   #120
ja sam shvatio da on želi dvokanalni surround samo pita kako da ga razlikuje od pravog 5.1...
MytByte is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.