Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2003., 12:16   #1
Malo je agresivan

Prekjučer neposredno nakon zvona za kraj malog odmora jedan učenik došao je do mog sina i upitao ga želi li se igrati lovice. On mu je odgovorio da ne želi jer je počeo sat. Dječak ga je gurnuo a sin mi je nezgodno pao na rub školske klupe i rasjekao kapak iznad lijevog oka. Učiteljica je vidjela sve što se događalo, brzo smo ga odvezli kod liječnika da mu pogleda ozljedu. Na sreću rana je samo površinska i nije ništa "strašno". Ispričala mi je sve što se dogodilo i rekla da moj sin nije učinio ništa, da je taj dječak "malo agresivan" i da je "poludio" jer se moj sin nije htio s njim igrati lovice, i da to nije prvi put da se tako nešto dogodilo. Prije nekoliko dana udario je djevojčicu iz svog razreda i izbio joj jedan zub. Nekoliko dana prije polugodišta udario je s vratima još jednog dječaka i razbio mu nos (pukla je hrskavica, i dječak je završio na operaciji) o bacanju i trganju školskih torbi, olovaka, teka i knjiga neću vam ni govoriti također dječak se koristi izrazito vulgarnim rječnikom i prema djeci i prema učiteljici. Učiteljica je nazvala majku dječaka i zamolila je da dođe na razgovor kod pedagoga škole. Mama tog dječaka (inače socijalna radnica) nije htjela doći na razgovor kod pedagoga uz obrazloženje; i tata je vulgaran pa može biti i dijete, moje dijete se sasvim normalno ponaša - je malo agresivniji, ali Bože moj, on je fizički malo razvijeniji od ostale djece i nije svjestan kako jako može nekoga udariti. Zamolila sam učiteljicu da mi da broj telefona od mame. Nazvala sam je, ispričala se na smetnji i ljubazno je zamolila da pokuša porazgovarti sa svojim sinom jer te ozljede mogu ponekad biti i opasne a to su ipak sve djeca iz prvog razreda.
Odgovor mame bio je isti; uopće ne vidim razloga zašto mi sve to govorite, moje dijete je "malo agresivno", pa ništa strašno se nije dogodilo - sin vam nije teško ozlijeđen.
Pa da vam budem iskrena tu mi je puknuo film.... pa kaj ja moram čekati da moje ili bilo koje drugo dijete bude teško ozlijeđeno u školi, i da završi na operaciji ili da ima posljedice za cijeli život..
mimoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 12:23   #2
Ja bih recimo, odmah nakon incidenta otišla do gospe, pukla njezinom glavom u štok i rekla 'oprostite malo sam agresivna, nije mi za zamjeriti jer se nisam shevila tri dana, razumijete zar ne?'

Već sutradan, to ne bih napravila, ali bi otišla do nje, nikako preko telefona pa bi štajaznam
Na koncu bi socijalne radnike zamolila da odu do nje, ali ni to ne bi pomoglo jer je sve trulo u lijepoj našoj.

Drž se ti svog diteta i uči ga da su kreteni postojali, postoje i uvijek će ih biti! Life sucks, šta ćeš!
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 12:23   #3
Re: "Malo je agresivan"

Imate li kakav dobar prijedlog.... o svemu ili slična iskustva...?
mimoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 12:32   #4
Sa mojom malom ide u vrtic decko koji ih sve doslovno maltretira.
Tuce ih kockicama, saplice im noge... I jednog lijepog dana jedna ga je curica ugrizla za obraz na sto su njegovi roditelji kao furije doletili u vrtic ( do tada ih nije bilo briga sto su tete govorile) i onda su se izderavali na svih. Ponovno im je objasnjeno da je mala izazvana ( nije da je opravdavam ali ne moze ni dijete trpjeti ma koliko god bilo " lijepo" odgojeno).
Uglavnom, Lindi se primirio Vidio je valjda da se i njemu moze slicno dogoditi.
Ne znam da li da ti savjetujem da ti sin vrati istom mjerom ili ne.
Razum mi govori da ne ali iskustvo vristi da.
Ja sam svoju isto odgajala da uvijek mora dati svoje igracke, da bude pristojna, da se ne tuce, da se ne dere... Polako mislim da joj radim medvjedju uslugu
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 12:34   #5
Quote:
Tija kaže:
Ja bih recimo, odmah nakon incidenta otišla do gospe, pukla njezinom glavom u štok i rekla 'oprostite malo sam agresivna, nije mi za zamjeriti jer se nisam shevila tri dana, razumijete zar ne?'

Već sutradan, to ne bih napravila, ali bi otišla do nje, nikako preko telefona pa bi štajaznam
Na koncu bi socijalne radnike zamolila da odu do nje, ali ni to ne bi pomoglo jer je sve trulo u lijepoj našoj.

Drž se ti svog diteta i uči ga da su kreteni postojali, postoje i uvijek će ih biti! Life sucks, šta ćeš!
Tija, nemrem doći kod mame ko divljak i tresnuti ju za uho...mislim mogu, ali s tim niš ne rješavam... i onda na kraju izgleda da sam ista ili čak gora od nje....
Držim se ja svog djeteta, pokušavam ga naučiti nešto o životu (koliko se to može objasniti djetetu od 7 godina), zamolila sam ga da se makne od takve djece ali to nije rješenje... ne može uvijek stajati po strani i uzmicati.... malo me "boli" kad se netko iživljava na njemu, pa makar to bio i njegov vršnjak.
mimoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 12:40   #6
Quote:
mimoza kaže:
.... malo me "boli" kad se netko iživljava na njemu, pa makar to bio i njegov vršnjak.
Da te ne boli ne bi bila normalna.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 12:44   #7
Do sada u osnovnoj školi:
- starija kći šest šavova na glavi (ispod kose pa nam nije potreban plastićar)
- mlađa natučena trtica zbog izvlačenja stolca - tjedan dana ležanja
- mlađa napucana tenis lopticom u oko (namjerno) - tjedan dana povezano oko

Kod nas takve probleme rješava tata, koji može biti hladnokrvno agresivan. Ja bi isto takve problma rješavala tak da mameka ili tateka šunem u štok.
Dakle tatek nazove rasku i kaže "molim Vas sutra u 12.00 organizirajte sastanak sa vama, ravnateljem, pedagogom i roditeljima malog xy". Na izmotavanja stila "joj pa baš nemamo vremena", "pa nije se niš strašno desilo", "pa tjedan dana bu brzlo prošlo, bum ja pomogla djetetu da ne zaostane u gradivu. Odgovara "dobro, onda ću ja organizirati sastanak s policijom" Odmah se može, i to je termin koji baš svima paše.
Na sastanku ih sve hladnokrvno opere. Starcima kaže da se posvete odgoju i ako slučajno malog klipana izmlate zbog toga da će im organizirati susret sa socijalnom službom.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 13:12   #8
Baš mi se sviđa ovaj Pollyin muž , moj tip čovjeka.

Nego sjetila sam se nečega....na kavu mi je došla frendica sa sinom od 6 godina i malo pomalo on klepne mog koji ima tri i pol. Nije mi bilo svejedno naravno ali ništa ne govorim. Nakon par minuta je ovaj moj bogami digao ruku i klepnuo ovog starijeg. E to mi je već bilo draže, ne zato što ga je udario nego zato što nije počeo plakati i jaukati nego mu je junački uzvratio. Slijedeća dva sata su bili mirni ko bubice.

Moraju se djeca ponekad i potući, sve je to dio odrastanja.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 13:21   #9
Isti sam sluchaj imala u vrticu. Moga je Juniora maltretirao jedan djechak, koji je maltretirao i cijelu grupu...

Razgovarala sam s tetama - malo je agresivan, shto cete...

Razgovarala s direktoricom - joj, nemojte...tako su "teshki"

Mama...nije htjela samnom ni razgovarati

Kad je to dijete prasnulo moga malog nekim robotom po glavi pa je Junior doshao kuci s rasjekotinom na chelu, otishla sam u vrtic, izvukla onog malog iz grupe i pred tetama rekla nek poruchi mami da cu joj pichku rasparat ako se josh kojem djetetu neshto dogodi

Ne znam tko je kome shto poruchio...nikad vishe to dijete nije nikoga taklo...a moga se klonio zauvijek

Nisu djeca kriva...roditelji su krivi...pa onda - slazhem se s tijom - poruku uputite roditeljima.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 13:23   #10
Quote:
magic kaže:
...nek poruchi mami da cu joj pichku rasparat ....
Lolčina! Nisi valjda?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 13:24   #11
Osim toga, nije dobro djecu bash potpuno uchiti miroljubivoj koegzistenciji - ja sam moga uvijek uchila - NIKAD PRVI! Ali uvijek vrati, istom mjerom!

I nisam pogrijeshila.

Kad su me u par navrata pozvali u shkolu samo sam pitala tko je prvi zapocheo. Ako to nije bio moj sin - a nije nikad, rekla sam - razgovarajte s njegovim roditeljima, ja tu nemam shto trazhiti. Moje se dijete - branilo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 13:47   #12
Quote:
magic kaže:
Osim toga, nije dobro djecu bash potpuno uchiti miroljubivoj koegzistenciji - ja sam moga uvijek uchila - NIKAD PRVI! Ali uvijek vrati, istom mjerom!


Vrijeme je da provedem neke promjene u odgoju, skola se blizi
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 14:03   #13
Quote:
magic kaže:
Osim toga, nije dobro djecu bash potpuno uchiti miroljubivoj koegzistenciji - ja sam moga uvijek uchila - NIKAD PRVI! Ali uvijek vrati, istom mjerom!

I nisam pogrijeshila.

Kad su me u par navrata pozvali u shkolu samo sam pitala tko je prvi zapocheo. Ako to nije bio moj sin - a nije nikad, rekla sam - razgovarajte s njegovim roditeljima, ja tu nemam shto trazhiti. Moje se dijete - branilo.
slažem se s tobom, bila sam krenula od pretpostavke - ja ne volim kad moje djete netko udari, ni drugi roditelj ne voli da njegovo dijete netko udari....
Je on "vražičak" koji put.... operete di se najmanje nadaš, ali jednostavno ne mlati nikoga.....
mimoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 14:08   #14
Takav je bio i moj - ma prava dushica...pa se vracao slomljenih ili otetih igrachaka iz parka, plachuci zbog dobivenog vritnjaka, rugali su mu se shto nosi naochale, pa shto koristi pumpice...

Mome sinu e, nece nitko

Pa sam izvrshila maaale korekcije u odgoju
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 14:26   #15
Quote:
magic kaže:
Takav je bio i moj - ma prava dushica...pa se vracao slomljenih ili otetih igrachaka iz parka, plachuci zbog dobivenog vritnjaka, rugali su mu se shto nosi naochale, pa shto koristi pumpice...

Mome sinu e, nece nitko

Pa sam izvrshila maaale korekcije u odgoju
izgleda da bum i ja morala izvršiti korekcije u tom smislu...
nikak da se odlučim na taj korak.... ustvari bojim se da on udari drugo dijete, a bojim se da netko njega ne udari.... s 13 mjeseci je pao svekrvi sa stolca za hranjenje na glavu. dg: fraktura lubanje, okcipitalne kosti - iza desnog uha.. zbog toga valjda i taj luđački strah da ga netko ne udari po glavi
mimoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 14:57   #16
Da, da, tako su i mene odgajali, pa tako odgajam i malenu: nikad prvi/prva, ali ako te netko takne brani se svim raspoloživim sredstvima.
Mislim da je to vrlo ispravno, jer zašto bih je učila da podnosi npr. batine i ne smije vratiti? Udari, ženo!
Sistem koristim i dan-danas, iako me nitko neće udariti, ali me ponekad znaju ružno verbalno "očešati". Tada se pretvorim u furiju, eto što je kućni odgoj.
miaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 15:01   #17
Suprotna strana iste priče: nekidan je u igraonici iz čista mira ugrizla klinca svojih godina, na što ju je ovaj dobrano zveknuo. Nisam prstom mrdnula.
Zaslužila je i to joj je objašnjeno.
Najmrzim roditelje koji se smješkaju dok njihov klinac cipelari druge i dođu se svađati kad deran dobije po glavi. Fuj!
miaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 17:16   #18
ja sam bio jedno takvo dijete
razmazeni jedinac , a klinci su naravno skuzili da me je lako raspaliti i rasplakati
)
nije bilo druge nego se nauciti braniti i vratiti istom mjerom ili jos i vise , tako da se napadacu uopce ne isplati zapoceti
usput sam i naucio da ne mogu bas na svaku rijec reagirati

ali poanta je da nije bilo pomoci ni od ucitelja ni od roditelja

dok se mi zaklanjamo iza naseg poimanja civiliziranog ponasanja , malci imaju svoje male ratove kao i svi ostali mladunci u zivotinja koje zive u coporima
uce , rastu i zauzimaju svoje mjesto u svijetu
)
iako nepopularan , ali moj savjet je da klincima objasnite da nije u redu napasti ali je itekako u redu uzvratitii napad i ne trpiti nepravdu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 19:24   #19
Dosla sam na RiD da se maknem sa onih ratnih polja i evo na sto naidjem...


Quote:
magic kaže:
Isti sam sluchaj imala u vrticu. Moga je Juniora maltretirao jedan djechak, koji je maltretirao i cijelu grupu...

Razgovarala sam s tetama - malo je agresivan, shto cete...

Razgovarala s direktoricom - joj, nemojte...tako su "teshki"

Mama...nije htjela samnom ni razgovarati

Kad je to dijete prasnulo moga malog nekim robotom po glavi pa je Junior doshao kuci s rasjekotinom na chelu, otishla sam u vrtic, izvukla onog malog iz grupe i pred tetama rekla nek poruchi mami da cu joj pichku rasparat ako se josh kojem djetetu neshto dogodi

Ne znam tko je kome shto poruchio...nikad vishe to dijete nije nikoga taklo...a moga se klonio zauvijek

Nisu djeca kriva...roditelji su krivi...pa onda - slazhem se s tijom - poruku uputite roditeljima.
Kako sad ovaj post ide ruku pod ruku s onim gore, znas magic na kojeg mislim...

Kakva je razlika kad je dijete moje, a kad je dijete tudje?


Bas sam umorna od ovog foruma...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 19:27   #20
Quote:
Shtefitza kaže:

Kakva je razlika kad je dijete moje, a kad je dijete tudje?


Bas sam umorna od ovog foruma...
Nije bitno da li je moje ili tudje dijete...bitno je da li napada ili se brani...

A i ja sam umorna...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.