Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2011., 17:23   #61
Quote:
Nanuša kaže: Pogledaj post
Imala sam jedne prelijepe xnation, bile su mi toliko široke da sam ih u hodu pridržavala grčeći stopalo, i to je boljelo puno više nego da su mi uske ili male.

Stavit ću slike, samo čekam dežurnog fotografa da se vrati iz domaje
ja to radim sa svim balerinkama zna se desit i da ispadnu negdje po cesti pa se malo vraćam po njih


ma uslikaj sama, ča će ti fotograf
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 11:58   #62
Pa evo da se i ja malo priključim, naime već sam neko vrijeme sva neraspoložena jer mi se dogodila ista stvar - potpuno sam izgubila svoj stil. Nekad sam bila stalno slickana, uvijek u štiklama, make up i frizura na mjestu..i mada je to bil pretjerano, osjećala sam se dobro u svojoj koži i ljudi su znali da sam ja takva i da takav izgled od mene mogu očekivati. Onda sam počela raditi, i to stalno, što mi je postao izgovor da mi treba biti udobno. I to bi bilo ok, da nisam otišla u drugu krajnost. Postala sam ono što nikad nisam htjela - obična. Uniformirana, kao 90% cura po gradu. Ne oblačim se ja ni neukusno ni izvan nekih modnih okvira, ali sam tako, tako dosadna..vestice, traperice, uggsice.. ne znam. Nemam novaca (uopće) da bih obnavljala garderobu, ali vjerujem da imam "materijala" u ormaru s kojim bi se svašta dalo iskombinirati. Stvar je u tome da se ja i sredim ako nekamo idem (problem je što najčešće nikamo ne idem), ali u zadnje vrijeme sam se totalno zapustila, idem s frendicom na kavu i obučem traperice, vestu, ugg, kosa na vrh glave, MOŽDA rumenilo..sve bi to bilo ok da se ja u tome dobro osjećam. Ali to nije slučaj. Samo mi je..udobno. Nemam pojma. Kako da se opet natjeram na to da se počnem mlo više brinuti za izgled? Da pobacam sva sranja iz ormara? Kojih to par stvari bih mogla kupiti (a da su jaaaako jeftine) da se malo "osvježim"? Modno osviještene forumašice..pomagajte!
__________________
“Your heart just breaks, that's all. But you can't judge, or point fingers. You just have to be lucky enough to find someone who appreciates you.”
His Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 14:48   #63
mali doprinos

eto ja mozda nisam najadekvatnija sto se tice modne osvjestenosti jer ne volim bas slijediti trendove, vec furam svoj stil koji svake godine osvjezim s 1, 2, 3 moderna komada odjece/obuce, medjutim razumijem vas cure koje zapnete u comfort zoni/kolotecini/prelaznom razdoblju isl...uglavnom, kada mi se dogodi da stojim pred krcatim ormarom i osjecam se totalno ocajno jer mi se nista ne cini dovoljno dobrim/zabavnim/stilski definiranim za odjenuti napravim slijedece:

izbacim svu robu iz ormara i krenem selektirati: ovo cu odjenuti, ovo necu, ovo je staro i ofucano, ovo nemam na sta kombinirati i polako slazem kombinacije - tako proberem odjecu i obucu par puta i zapisem sto bi trebalo kupiti za nadopunjenje stajlinga i slijedeci put kad idem shopping centrom ne gledam svakojake krpice vec trazim stvari sa te liste...ono sto je ostalo viska iz ormara ili podijelim, ili prodam ili jednostavno dam na karitas i amen! mozda se cini komplicirano, ali poslije cete se sigurno bolje osjecati
__________________
°(ñ‗ñ)° to the corrre.... ASOS odjeća
DBys is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 14:54   #64
Quote:
His Girl kaže: Pogledaj post
Pa evo da se i ja malo priključim, naime već sam neko vrijeme sva neraspoložena jer mi se dogodila ista stvar - potpuno sam izgubila svoj stil. Nekad sam bila stalno slickana, uvijek u štiklama, make up i frizura na mjestu..i mada je to bil pretjerano, osjećala sam se dobro u svojoj koži i ljudi su znali da sam ja takva i da takav izgled od mene mogu očekivati. Onda sam počela raditi, i to stalno, što mi je postao izgovor da mi treba biti udobno. I to bi bilo ok, da nisam otišla u drugu krajnost. Postala sam ono što nikad nisam htjela - obična. Uniformirana, kao 90% cura po gradu. Ne oblačim se ja ni neukusno ni izvan nekih modnih okvira, ali sam tako, tako dosadna..vestice, traperice, uggsice.. ne znam. Nemam novaca (uopće) da bih obnavljala garderobu, ali vjerujem da imam "materijala" u ormaru s kojim bi se svašta dalo iskombinirati. Stvar je u tome da se ja i sredim ako nekamo idem (problem je što najčešće nikamo ne idem), ali u zadnje vrijeme sam se totalno zapustila, idem s frendicom na kavu i obučem traperice, vestu, ugg, kosa na vrh glave, MOŽDA rumenilo..sve bi to bilo ok da se ja u tome dobro osjećam. Ali to nije slučaj. Samo mi je..udobno. Nemam pojma. Kako da se opet natjeram na to da se počnem mlo više brinuti za izgled? Da pobacam sva sranja iz ormara? Kojih to par stvari bih mogla kupiti (a da su jaaaako jeftine) da se malo "osvježim"? Modno osviještene forumašice..pomagajte!
Prvo što trebaš učiniti je da počneš više izlaziti i onda će ti odjednom postati normalno da se ponovo sređuješ. Teško je sebe natjerati da se svaki dan uređuješ ukoliko ti je radna okolina nestimulirajuća a po cijele dane radiš.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 16:52   #65
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Prvo što trebaš učiniti je da počneš više izlaziti i onda će ti odjednom postati normalno da se ponovo sređuješ. Teško je sebe natjerati da se svaki dan uređuješ ukoliko ti je radna okolina nestimulirajuća a po cijele dane radiš.
ovo je istina
ako na poslu nemas dress code koji zahtijeva "ljepsu" odjecu, a niti ne izlazis puno, onda je normalno da ti se niti ne da truditi oko toga...

DBys je dala dobar savjet...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:03   #66
DBys, stvarno dobra metoda, nije mi to nikad palo na pamet, u pravu si. Ja najčešće baš znam što mi treba da malo podignem sve te veste i gluposti, pa odem u kupovinu jednom u sto godina i pogodi što kupim.. vesticu. A treba mi, naprimjer, šal ili slično. Sve razmišljam kao -šal uvijek stignem..blabla, a na kraju se vratim doma sa istom stvari koju već imam-samo druge boje. Ne znam mogu li ovdje postati slike ili je to na nekoj drugoj temi, nova sam, pa me uputite? Stavila bih koju slikicu da vidite s "čim" imate posla. Puuuno posla.
__________________
“Your heart just breaks, that's all. But you can't judge, or point fingers. You just have to be lucky enough to find someone who appreciates you.”
His Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 12:35   #67
Naravno da možeš stavit
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:40   #68
Meni je isto problem što mnogo razmišljam tokom kupovanja
Znam da se mnoge žale da kupuju bez razmišljanja ali ja odem, recimo u New Yorker i probam 5 stvari i z svaku kalkulišem, kako bih je kombinovala, šta ću s njom, hoću li je obući ikad...bla bla. Na kraju ne kupim ništa. (šta da vam kažem, povodljiva Riba znak a podznak Vaga )
I poprilično sam škrta na sebi. Nije mi problem mamu i seku odvesti u shopping i na njih potrošiti "brdo love" a s druge strane uvijek kažem, "lako ću za sebe, uvijek stignem nešto kupiti".
Šta bi po vama bili neki essentials, must-have odjevni predmeti ovog proljeća?
__________________
When faced with two choices, simply toss a coin. It works not because it settles the question for you, but because, in that brief moment when the coin is in the air, you suddenly know what you are hoping for.
Biberlee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 21:43   #69
Moj najveći problem je šta ja uopće nemam stil. Jednostavno, jedan dan se odjenem "rockerski", jedan dan "šminkerski", nekad "sportski".
Koliko puta vidim da se neka cura dobro odjenula, i onda je onako zadivljeno gledam i ima taj neki stil, ali mi se čini da meni ne bi stajalo da odjenem sve šta ona ima.
Ipak, naginjem nekako rocku i super mi je taj rock stil, ali se uvijek nekako pitam šta s onom robom u ormaru koja mi se sviđa, a koja se ne uklapa u taj rock štih. Imate li kakav savjet kako kombinirati npr. sivu vestu s nekim drugim odjevnim predmetom, a da izgleda onako dobro, rockerski?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 23:38   #70
Hummm, karirana košulja ispod, donji dio također proviruje ispod veste plus neka kožna narukvica...(dotle ide moje poimanje rockerskog)
__________________
When faced with two choices, simply toss a coin. It works not because it settles the question for you, but because, in that brief moment when the coin is in the air, you suddenly know what you are hoping for.
Biberlee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 08:30   #71
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Moj najveći problem je šta ja uopće nemam stil. Jednostavno, jedan dan se odjenem "rockerski", jedan dan "šminkerski", nekad "sportski".
Koliko puta vidim da se neka cura dobro odjenula, i onda je onako zadivljeno gledam i ima taj neki stil, ali mi se čini da meni ne bi stajalo da odjenem sve šta ona ima.
Ipak, naginjem nekako rocku i super mi je taj rock stil, ali se uvijek nekako pitam šta s onom robom u ormaru koja mi se sviđa, a koja se ne uklapa u taj rock štih. Imate li kakav savjet kako kombinirati npr. sivu vestu s nekim drugim odjevnim predmetom, a da izgleda onako dobro, rockerski?
Ko da sebe čitam....To što imaš odjeću svih stilova, uopće ne mora značiti da nemaš svoj stil. Imati stil ne znači pridržavati se samo jednog 'đira'. Zašto se nekad ne bi obukla totalno šminkerski, a nekad totalno rockerski?!
A mogu se ta dva stila i pomiješati ponekad.

Imam i ja sivu vestu (među ostalima) i kad želim rockerskiji izgled, raskopčam je, ispod obučem neku bijelu majicu s rockerskim printom (ne mora biti band u pitanju), traperice, starke, stavim kožne narukvice ili neku prigodnu ogrlicu, kožnu torbicu s lancem i sličan asesoar koji da toj vesti rockerskiji štih.
Detalji čuda čine .
makyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 09:39   #72
Quote:
makyca kaže: Pogledaj post
Detalji čuda čine .
potpisujem
__________________
°(ñ‗ñ)° to the corrre.... ASOS odjeća
DBys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 09:40   #73
Jako dobra tema, i jako dobar savjet za vadenje sve robe iz ormara i pregledavanje iste. Po meni nije bas nuzno da se ide vanka vanka da bi se netko sredio. Vjerujem da i neko lezerno druzenje s ekipom moze uciniti pravu stvar. Forumasica koja je zapela u udobnoj odjeci je i navela da ide na kave, pa i na njih obuce uggsice, pa da bude sto udobnije. Ako stalno nosi hlace, mozda da za promjenu obuce suknju ili haljinu, da razbije monotoniju. Da se provedu statisticka istrazivanja, mislim da bi se sokirale mi cure koliko smo zapele u tim dosadnim trapericama i stalno ih iznova i iznova oblacimo. Mislim da su se nase mame u nasim godinama puno zenstvenije oblacile, a zenstveni stil je poprilicno nestao. Evo i ja sada na poslu u trapericama.

Ugl, moj savjet je povesti nekoga s nama u shopping za koga mislimo da se malcice zanimljivije oblaci od nas, tj. ima bolje oko. Moja sestra meni uvijek uvali neki komad robe da probam koji ja nikad ne bi primijetila. I stvarno zna bolje od mene sto mi dobro stoji. Obicno kupim ono sto mi ona uvali i uvijek poberem komplimente bas za taj komad odjece.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 13:03   #74
kako vidim mnoge cure zele konkretne primjere odjece/obuce pa sam ja malo probrowsala po netu i nasla slijedece:

= polyvore je odlican izvor inspiracije i bilo bi dobro da ga malo proucite, nisam bila puno na tom site-u, ali za vas sam nasla slijedece:
na ovo linku imate bezbroj baznih varijacija - http://www.polyvore.com/cgi/search.s...le+wardrobe%22

evo kako je cura odabrala neke osnovne komade odjece -
http://www.polyvore.com/essentials_no.1/set?id=27726326 , http://www.polyvore.com/essentials_no/set?id=27860722

i kako ih je iskombinirala -
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=27873204 , http://www.polyvore.com/cgi/set?id=27871736

= ovo su, po meni, najosnovniji osnovni dijelovi koji bi trebali biti u svakom zenskom ormaru
http://www.polyvore.com/bare_essentials/set?id=21922235

naravno, uzmite u obzir kod gornjih linkova, a narocito kod zadnjeg, da to ne trebaju biti te boje, niti ti krojevi vec ih svatko prilagodjava svojim afinitetima


= the chic fashionista takodjer nudi mnostvo savjeta u vezi izbora odjevnih predmeta - sve cete naci u tabu na lijevoj strani sajta:
na ovom linku imate osnovne komade po grupama odjevnih predmeta, sa slikama i savjetima - http://www.thechicfashionista.com/wa...entials-2.html

ovdje se nalaze savjeti vezani za odredjene modne stilove, koje su karakteristike, kako ih nositi, boje, krojevi (samo kliknite na odredjenu slikicu/ikonu) - http://www.thechicfashionista.com/fa...spiration.html

vjerojatno postoje i drugi sajtovi na netu, ali vjerujem da ce vam, za pocetak, gornji sigurno pomoci zato i uzivajte
__________________
°(ñ‗ñ)° to the corrre.... ASOS odjeća
DBys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 13:10   #75
Quote:
Biberka kaže: Pogledaj post
Meni je isto problem što mnogo razmišljam tokom kupovanja
Znam da se mnoge žale da kupuju bez razmišljanja ali ja odem, recimo u New Yorker i probam 5 stvari i z svaku kalkulišem, kako bih je kombinovala, šta ću s njom, hoću li je obući ikad...bla bla.
i ja ovo radim jednostavno previse razmisljam kod kupovine ali ja mislim da je to tako kad si ogranicen novcanim sredstvima, ja prvenstveno zbog toga moram dobro razmisliti da li mi se nesto isplati kupiti, jer si ne mogu trenutno dozvoliti da to nesto kupim i onda ne nosim...

Quote:
Biberka kaže: Pogledaj post
Hummm, karirana košulja ispod, donji dio također proviruje ispod veste plus neka kožna narukvica...(dotle ide moje poimanje rockerskog)
ovo mi skroz dobro zvuci jos bi dodala koznu jaknu, koja podigne zbilja svaku kombinaciju i eventualno neki sal, maramu...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 11:17   #76
Kako je Pepeljuga postala malo modernija Pepeljuga

Pozdrav. Samo bih htjela podijeliti s vama da sam se malo trgnula i već tri dana uzastopce dobivam komplimente na račun odijevanja - a zapravo sam samo potrošila 5 min više pa umjesto traperica obukla - haljinicu. Pa neki šal ili ogrlicu, pa lagani make up...i opet sam ona stara ja! Kao da je ovo proljeće izvuklo sav jal i monotoniju iz mene. Vedrija sam, automatski, osjećam se dobro u svojoj koži. Prvi dan nakon što ste mi dali savjete sam se kao "isplanirala" lijepo obući..pa sam prespavala alarm, pa blabla..sve u svemu naašla sam ispriku i bila opet, pogađate, u trapericama i vestici. Ne zaboravimo, dakako, uggsice. I onda mi je puknuo film pa sam dodala naušnice. Pa drugi dan ogrlicu. Pa šal. (...) I eto! Ovaj post je, zapravo, zahvala svima vama koje ste se potrudile dati mi neki savjet, sugerirati mi na moguće greške. Nije ni bila stvar u odjeći. Bila sam ista iznutra kao i izvana. Dosadna i umorna. Pa eto, cure, dame, žene..hvala vam.
__________________
“Your heart just breaks, that's all. But you can't judge, or point fingers. You just have to be lucky enough to find someone who appreciates you.”
His Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 12:11   #77
Quote:
His Girl kaže: Pogledaj post
DBys, stvarno dobra metoda, nije mi to nikad palo na pamet, u pravu si. Ja najčešće baš znam što mi treba da malo podignem sve te veste i gluposti, pa odem u kupovinu jednom u sto godina i pogodi što kupim.. vesticu. A treba mi, naprimjer, šal ili slično. Sve razmišljam kao -šal uvijek stignem..blabla, a na kraju se vratim doma sa istom stvari koju već imam-samo druge boje. Ne znam mogu li ovdje postati slike ili je to na nekoj drugoj temi, nova sam, pa me uputite? Stavila bih koju slikicu da vidite s "čim" imate posla. Puuuno posla.
Jesam li ja ovo pisala?

Znam dobro kako ti je.... imam veste svih boja, odem u šoping i sjetim se da nemam crvenu.. i naravno, kupim je pored tih svih lijepih stvari, haljina, suknji, sexy majci... ja se uvalim u veste a 20 godina mi je tek
Imam totalno isti problem kao His Girl, više mi se neda sređivati, na faks odem u trapericama, tenisicama, vesti, svežem rep i stavim malo pudera....
žao mi je što se tako "zapuštam" al nikako da se natjeram da se malo sredim... obučem nešto sexy i sl.
Odem 2-3 na godinu na sezonska sniženja u Austriju gdje se po smiješnim cijenama mogu kupiti divne stvari...... ALI nejdem doma bez barem 3 veste
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 13:58   #78
ja svoj stil stalno gubim i ponovno nalazim. zbilja.

ali mislim da nije pravo mjesto za traženje SVOG stila doći na forum i pitati druge što bi trebao nositi.
ali ako tebi/vama paše...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 14:24   #79
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
ja svoj stil stalno gubim i ponovno nalazim. zbilja.

ali mislim da nije pravo mjesto za traženje SVOG stila doći na forum i pitati druge što bi trebao nositi.
ali ako tebi/vama paše...
Pa ne slazem se bas, vidis da je His Girl dobila hrpu savjeta, i od vise njih odabrala neki koji njoj konkretno odgovara, i dobila sto je trazila. Ako pomognemo iti jednoj osobi oko bilo cega, isplati se tipkati.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 14:37   #80
ne znam.
savjeti su OK.
naravno, ako imaš nešto i trebaš spariti s nečim drugim, a ne znaš s čime, super je imati druge da pomognu
ali...
definirati svoj stil je više od kombinirati konkretnu majicu na konkretne hlače. to je odabrati kako želiš izgledati. barem meni. i to nije nešto što mi drugi mogu 'savjetovati' kao koncept

ali možda sam ja samo to sa 'stilom' shvatila malo preozbiljno, istina...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.