Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2011., 15:24   #81
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
ne znam.
savjeti su OK.
naravno, ako imaš nešto i trebaš spariti s nečim drugim, a ne znaš s čime, super je imati druge da pomognu
ali...
definirati svoj stil je više od kombinirati konkretnu majicu na konkretne hlače. to je odabrati kako želiš izgledati. barem meni. i to nije nešto što mi drugi mogu 'savjetovati' kao koncept

ali možda sam ja samo to sa 'stilom' shvatila malo preozbiljno, istina...
Mozda . Nitko ne ocekuje da ce netko od nosenja uggsica i traperica, postati stilski strogo definiran, kao npr HBC. Mislim da ovakvi savjeti pruzaju veliku mogucnost prolagodbe svome videnju lijepog, a i to je sasvim dovoljno po meni.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 11:22   #82
Mislim da smo prije svega došli po inspiraciju. Svako na forumu može meni recimo napisati "obuci to i to, i stavi ovakvu ogrlicu, i ove sandale" ako se to meni ne sviđa, neću sigurno obući. Ali ja otkako posjećujem forum (duže nego što pišem na njemu ) usudila sam se kupiti stvari koje nisam prije ni gledala, počela sam nositi ogrlice koje prije uopće nisam furala a kad sam vidjela slike i prijedloge, svidjelo mi se, pokušala sam i pali
Evo ovdje je desetak cura dobilo iste savjete a opet kad ih staviš skupa, nijedna neće izgledati isto. Polyvore kombinacije koje je stavila DBys su mi super (hvala!) - pogotovo jer ja mnogo kalkulišem pri kupovini i ovako vidim šta bih od ovih stvari ja nosila a šta ne bih (ove recimo trapez hlače ne volim, niti bih nosila hlače camel boje). Meni lično nije bitno biti upadljiva sa svojim stilom, ali ima ljudi koji se super osjećaju u takvoj poziciji. Slažem se da je prvo bitno odrediti kojim putem želiš ići. Kad to odlučiš, onda je lakše. Ja još uvijek ne mogu definisati svoj stil, ali uvijek želim i pokušavam na sebi imati neki detalj koji kaže "Nikad neću odrasti"
__________________
When faced with two choices, simply toss a coin. It works not because it settles the question for you, but because, in that brief moment when the coin is in the air, you suddenly know what you are hoping for.
Biberlee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 15:55   #83
Pozdrav! Evo da se i ja javim tu

Moje oblačenje je postalo skroz bezlično i dosadno rekla bih :/ Pratim modne blogove i sve to ali uvijek na kraju obučem traperice i običnu majicu bez ikakvih detalja i slično... Čak moram priznati da sam se skorz izgubila i da ne mogu točno odrediti što je zapravo moj stil jer mi se sviđaju dva različita stila,šminkerski i alternativni :S Kad sam išla u srednju furala sam crninu i neki metal stil a sad mi se sve više i više sviđa skroz šminka i roze girly stvari... Što je najgore opet s druge strane kad vidim neke kožnjake,lance,zakovice ne mogu protiv sebe
Tako da ono više ne znam tko sam ja zapravo..
Večinom kad vidim tako razne blogerice i svidi mi se nešto nekako se ne usudim pola toga obuči jer mislim da će sve to na meni smiješno izgledati. Npr zelene hlače su mi super na drugima a ja nema šanse da to obučem.. Kako da se ''pronađem'' i definiram svoj osobni stil?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 14:34   #84
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Evo da se i ja javim tu

Moje oblačenje je postalo skroz bezlično i dosadno rekla bih :/ Pratim modne blogove i sve to ali uvijek na kraju obučem traperice i običnu majicu bez ikakvih detalja i slično... Čak moram priznati da sam se skorz izgubila i da ne mogu točno odrediti što je zapravo moj stil jer mi se sviđaju dva različita stila,šminkerski i alternativni :S Kad sam išla u srednju furala sam crninu i neki metal stil a sad mi se sve više i više sviđa skroz šminka i roze girly stvari... Što je najgore opet s druge strane kad vidim neke kožnjake,lance,zakovice ne mogu protiv sebe
Tako da ono više ne znam tko sam ja zapravo..
Večinom kad vidim tako razne blogerice i svidi mi se nešto nekako se ne usudim pola toga obuči jer mislim da će sve to na meni smiješno izgledati. Npr zelene hlače su mi super na drugima a ja nema šanse da to obučem.. Kako da se ''pronađem'' i definiram svoj osobni stil?
a da ukomponiraš to sve u jedan stil?

ja sam recimo jedan tipičan miks stileva: miksam sve od retro ,boho, pa do ovih trendy stvarčica, al uvijek imam neku svoju notu npr. pretežito nosim jednobojne majice ili one na prugice i začinim ih nekom ogrlicom ili šalom/ maramom ( imam ih hrpu )
ne znam čemu se ograničavati nužno oko jednog stila, kombinirajte sve i svašta i iz toga napravite jedan svoj stil i oblačite se u skladu sa raspoloženjem i prilikom dakako
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 19:35   #85
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
a da ukomponiraš to sve u jedan stil?

ja sam recimo jedan tipičan miks stileva: miksam sve od retro ,boho, pa do ovih trendy stvarčica, al uvijek imam neku svoju notu npr. pretežito nosim jednobojne majice ili one na prugice i začinim ih nekom ogrlicom ili šalom/ maramom ( imam ih hrpu )
ne znam čemu se ograničavati nužno oko jednog stila, kombinirajte sve i svašta i iz toga napravite jedan svoj stil i oblačite se u skladu sa raspoloženjem i prilikom dakako


Sad kako je ljeto, počela sam malo više nosti boje I baš sam bila i razmišljala o tome da se uopče ne bih trebala opterečivati nego kupiti sve ono što mi se sviđa. Sad jedino trebam izaći iz tenisica u neke girly cipele Ima li tko kakav prijedlog za neke cipele koje bi mogle ići na doslovno sve i da su ravne?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 00:07   #86
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Sad kako je ljeto, počela sam malo više nosti boje I baš sam bila i razmišljala o tome da se uopče ne bih trebala opterečivati nego kupiti sve ono što mi se sviđa. Sad jedino trebam izaći iz tenisica u neke girly cipele Ima li tko kakav prijedlog za neke cipele koje bi mogle ići na doslovno sve i da su ravne?
Meni balerinke idu na sve:
http://www.zara.com/hr/en/sale/woman...s-c434555.html
http://www.zara.com/hr/en/sale/trf/s...3p1694362.html
http://www.zara.com/hr/en/sale/trf/s...3p1694362.html
http://www.zara.com/hr/en/sale/trf/s...5p1694278.html
http://www.zara.com/hr/en/sale/trf/s...5p1694179.html

a ne moraju čak biti ni girly cipele - ja na primjer volim upariti ženstvene haljine sa starkama i startasicama
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 01:12   #87
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Sad kako je ljeto, počela sam malo više nosti boje I baš sam bila i razmišljala o tome da se uopče ne bih trebala opterečivati nego kupiti sve ono što mi se sviđa. Sad jedino trebam izaći iz tenisica u neke girly cipele Ima li tko kakav prijedlog za neke cipele koje bi mogle ići na doslovno sve i da su ravne?
e pa baš to
nosi ono u čem se najugodnije osjećaš i čem ti sebi izgledaš lijepo, ja recimo često naumim obut štikle i onda ih obujem i odustanem, tj. odaberem nešto ravno jer sam u tome više svoja ajmo tak rećkolko god da su štikle seksi, itd.

ja ti preporučujem balerinke također u crnoj ili bež boji, a sad po ljeti ti preporučujem ravne sandale, stvarno ih ima svakakvih: za svečanije varijante crne sa metaliziranim detaljem ili štrasaste, a za dnevni look smeđe, u nekoj živoj boji ili pak miks boja u etno- looku
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 13:49   #88
Sandale i otvorenu obuću ne volim nositi baš. Balerinke imam doma i nosila sam ih možda tri puta,no sad ću se natjerati da ih još više nosim
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 23:59   #89
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Sandale i otvorenu obuću ne volim nositi baš. Balerinke imam doma i nosila sam ih možda tri puta,no sad ću se natjerati da ih još više nosim

Šteta jer su sandale i japanke puno udobnije od balerinki za ljeto, a i ljepše noga, tj. stopalo izgleda u njima. Meni je drago da su balerinke ušle u modu na velika vrata i zadržale se, te pružile priliku mnogim ženama da na posao hodaju u nečem udobnijem, no zapravo ih baš i ne volim. Imam 2-3 para kojih se nikako ne bih odrekla (jedne od njih super udobne iz Deichmana, prava koža i ful mekana, a samo 150kn ), no meni stopala uglavnom izgledaju baš ružno u balerinkama. Većina ih je preduboko izrezana, kako na prstima (grozim se nožnog dekoltea zato nikad ne bi kupila Loboutinke npr.) tako i na ristu pa stopalo izgleda široko. Ne znam zašto to tako rade Druga mana je tanak potplat što je za hodanje gradom ubitačno, kao da bosa hodam po asfaltu, nakon nekog vremena me bole i noge i leđa.
A za stil te potpuno razumijem, no nemam nekog pametnog savjeta. Sviđa mi se kad ljudi imaju neki svoj pročišćeni stil i znaju što vole i što im dobro stoji (čak i kad mi sam stil nije po ukusu), no sama sam više kao pattie-boyd, mišung svega što volim i što mi se sviđa. I ne znam kako bi to uopće prekinula jer sam oduvijek (čitaj od srednje škole, ono prije baš i ne brojim, ipak sam odrasla u 80ima ) kao neka podvojena ličnost, volim da mi je udobno, volim svoj hip-hop stil (sad malo odrasliji bez baggy pants kao prije 15g ) i skejterske tenisice, al sam se uvijek volila i upicanit i bit pravo žensko, nosim minice, haljine i visoke pete bez beda tak da kod mene stil za konkretni dan najviše određuje raspoloženje. I zbilja ne znam dal će se to ikada promijenit jer mi se ne da ful dotjerivati svaki dan, tim više što mi posao nije donio nikakav obrat jer nemamo dress code. Osim toga, meni 'šminkerice' iliti žene koje su uvijek dotjerane teško ostave vau dojam čak i kad srede za posebne prilike baš zbog toga što su uvijek dotjerane, no kad je netko obično u trapericama vau efekt se postigne i oblačenjem neke ženstvenije kombinacije za potpuno običan dan. Zato će svi u uredu primijetit ako ja dođem na posao u visokim petama jer mi se taj dan prohtjelo, al nitko neće primijetit da je kolegica šminkerica danas još pažljivije dotjerana nego jučer.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 00:57   #90
Pozdrav
Evo naletila sam na temu i pronašla sam se u njoj, autorica i ja dijelimo problem
I ja sam zapela u srednjoj školi, imam već neko vrijeme namjeru promijeniti to, ali ne znam odakle da krenem.
Što preporučate za jesen/zimu?
Lijeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 14:59   #91
Kakav stil imaš inače?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 22:27   #92
Jeans, starke, a gore svašta, osim tunika (nisu mi drage)
Napravila sam pomak na proljeće sa balerinkama i par haljinica, ali i dalje ne znam kako da se maknem s mrtve točke
Lijeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 23:09   #93
Ti si onda slična meni

Ja obožavam modu,a s druge strane ne znam je primjenit i onda završim u dosadnim komadima odjeće,poput traperica i obične majice.
http://www.styleandblog.com/ Nedavno sam našla ovaj blog i svidjelo mi se kako se mogu kombinirati starke a da to izgleda otmjeno
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 01:17   #94
Pogledat ću

Meni je puno toga lijepo i svidi mi se, a onda si mislim kako je to super za druge ali ne i za mene xD
Lijeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 00:20   #95
dok čitam vaše postove,kao da vidim svoju sestru. ima 31 godinu i točno tako se oblači..tajice,starke,majice na printeve i slično ja dobijem slom živaca...
pa joj guram svoju odjeću i nakit sa uputama

evo,ja sam isto bila takva,al u doba kad sam i trebala..znači srednja škola,čak me je malo sram sad kako sam se oblačila...
uglavnom,ono što vam ja savjetujem je da si napravite jedan folder na kompjuteru i nazovete ga inspiracija. zatim,registrirajte se na pinterest ili na google slikama tražite streetstyle fotke..sve šta vam se svidi spremajte u taj jedan folder,čačkajte po online shopovima (čak i ako ne mislite naručiti,samo pronađite ono što vam se sviđa) . nekako u glavi probajte smisliti kako vi želite da izgledate..važna stvar je riješiti se svih starih stvari koje imate a koje se ne daju iskombinirati na način na koji vi želite izgledati..ja sam se npr rješila svih traperica...ne morate baciti,ali spremite negdi dalje od očiju da ne dođete svako jutro u napast obući se isto kao i inače..kasnije sam kupila neke nove ali to je sad sasvim drukčije kombiniranje..
obavite shopping basic stvari i asesoara..
sad da ne skrolam ne znam ko je tu alternativa/girly a ko samo nema ideje,uglavnom alternativa se jako lijepo može nositi na "šminkerski" način..
majice na print nekog benda,skater suknje visokog struka,marama oko glave,kožnjak i startasice
ljubičasta midi suknja (nešto ovako link)
bend majica (link) i dole espadrile ili neke crne platforme sa debelom petom i puno narukvica,ruksak na rame i eto ga

za cipele ne preporučam balerinke,bar ne dok ste na tom prijelazu jer one vraćaju korak unazad ako nemate definiran neki stil drukčiji,svoj..ako ste i dalje na tom srednjoškolskom oblačenju,jer će to onda biti traperice majica i balerinke umjesto starki...
preporučam recimo boromine,startasice,espadrile,platforme sa debelim petama,JC lita i slične...

svakako svemu dodajte neki asesoar koji vam se sviđa,marame oko glave,velike šešire ili neke lude naočale ili bilo šta šta ste negdi vidili i sviđa vam se a imali ste osjećaj da to nije za vas...
premda većina kaže drukčije,u modi ne postoje greške..naravno postoje modni zločini ali bit je samo u isprobavanju..sigurna sam da se više od pola ormara svake od vas može iskoristiti za neki potpuno drukčiji stil samo vam trebaju neki novi komadi koji će te stare kombinacije isprofilirati u jedan sasvim drukčiji stil..
i jeans košulja je isto super,to morate imati..bez obzira nosili je u suknju,ili raskopčanu..to je dobro za početak
LilieMarlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 11:33   #96
slažem se s Lilie za folder, samo bih još dodala:
(možda zvuči malo blesavo, ali stvarno virujem da pomaže )

nakon određenog vremena kad ga napunite, u istom tom folderu napravite čistku, jer se zna nać svega
dakle, kopirajte još jednom taj folder (da vam ne bude ža brisanja ) i ovisno o broju slika napravite prvu čistku (npr ako je tu 200 slika, ostavite ih 50, ili ako je tu veći broj slika, radite to u navratima - bitna je koncentracija i usredotočenost)
bit je u ostavljanju samo onih koje vas na 'magičan' način privlače, onih čiji tip odjeće je zamisliv na vama samima, onih koje nakon uspješne samovizualizacije dakle ipak na neki način progovaraju o vašoj osobnosti.

nakon prve čistke, slijedi još jedna, zadnja, di od tih 50 slika ostavljate samo 10. te slike bi u potpunosti trebale bit 'to je to'. na taj način olakšavate uočavanje elemenata koji vam se zapravo sviđaju, ali i olakšavate građenje poveznica.
nakon ponovnog detaljnijeg pregleda tih 10 slika, zapišite na papir (VAŠE!) asocijacije na svaku sliku i detalj koji vas oduševljava

na kraju bi to moglo izgledat npr. ovako: nježno, romantično, dramatično, lepršavo, umirujuće.../asimetrična tunika, til, tamni ruž... bla bla
obratite pozornost i na boje

zadnji korak je razmatranje vlastite osobnosti i dovođenje u vezu s napisanim
može se desit da napisano zvuči vrlo kontradiktorno, ali bit je samo u dešifriranju napisanog jer - budući da ste pisale 'iz duše' - ne može bit pogrešno!
može bit da volite blago kombiniranje stilova, romantiku činit opakijom, doline njudastog popaprit dramatikom, hladni minimalizam utoplit tradicijskim nakitom...

bit ovakvog načina je da se ne gubite u šumi, da slušate jedino i isključivo sebe, da napravite vlastite temelje.
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 11:40   #97
Quote:
LilieMarlen kaže: Pogledaj post
dok čitam vaše postove,kao da vidim svoju sestru. ima 31 godinu i točno tako se oblači..tajice,starke,majice na printeve i slično ja dobijem slom živaca...
pa joj guram svoju odjeću i nakit sa uputama
A što fali tome kako se tvoja sestra oblači? Osim, naravno, ako njoj to samoj smeta, ali to je onda drugi par rukava.

Sviđa mi se ideja za folder, to i sama radim i tako pokušavam složiti svoj ormar po novome. Nije lak posao.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 12:10   #98
Quote:
LilieMarlen kaže: Pogledaj post
za cipele ne preporučam balerinke,bar ne dok ste na tom prijelazu jer one vraćaju korak unazad ako nemate definiran neki stil drukčiji,svoj..ako ste i dalje na tom srednjoškolskom oblačenju,jer će to onda biti traperice majica i balerinke umjesto starki...
Quote:
LilieMarlen kaže: Pogledaj post
svakako svemu dodajte neki asesoar...
Quote:
LilieMarlen kaže: Pogledaj post
i jeans košulja je isto super,to morate imati..
Quote:
LilieMarlen kaže: Pogledaj post
premda većina kaže drukčije,u modi ne postoje greške..naravno postoje modni zločini ali bit je samo u isprobavanju..
OK je davati savjete, ali mene ovakve stvari uvijek ubodu u oko: nema ničega što bi svatko trebao imati ili nositi. ni nakit ('asesoar') ni traper ni balerinke ni JC lite. takvim se savjetima ne pomaže graditi vlastiti stil, nego nametati svoj nekome drugome.
također, ova kontradiktornost između 'nepostojanja pogrešaka' i 'modnih zločina' je stvarno šaka u oko.

lilie, znam da je namjera dobra, ali meni se čini da fali iskrenosti: ovako to ja, nekome drugome možda bi pasalo sasvim nešto drugo, i to je OK. i da, sve te priče o 'drugačijem, svom' stilu su precjenjene - nitko nije otok, a vlastiti stil može doći samo iz vlastitih preferencija, ne iz nečeg drugog; a ako se za njega inspiriramo drugima (a to svi radimo, slikama iz foldera ili nečim trećim), onda taj govor o 'drugačijem' odmah malo pada u vodu. i to je isto ok - 'drugačije' nije nužno vrijednost samo po sebi.

odijevanje nije pressing, ili barem ne bi trebalo biti. ja osobno ne volim tunike i tajice, ali i to može biti nečiji stil - i to je ok, gdje bi došao svijet da se odijeva samo u ono što ja volim
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 13:26   #99
Quote:
LilieMarlen kaže: Pogledaj post
dok čitam vaše postove,kao da vidim svoju sestru. ima 31 godinu i točno tako se oblači..tajice,starke,majice na printeve i slično ja dobijem slom živaca...
pa joj guram svoju odjeću i nakit sa uputama

evo,ja sam isto bila takva,al u doba kad sam i trebala..znači srednja škola,čak me je malo sram sad kako sam se oblačila...
uglavnom,ono što vam ja savjetujem je da si napravite jedan folder na kompjuteru i nazovete ga inspiracija. zatim,registrirajte se na pinterest ili na google slikama tražite streetstyle fotke..sve šta vam se svidi spremajte u taj jedan folder,čačkajte po online shopovima (čak i ako ne mislite naručiti,samo pronađite ono što vam se sviđa) . nekako u glavi probajte smisliti kako vi želite da izgledate..važna stvar je riješiti se svih starih stvari koje imate a koje se ne daju iskombinirati na način na koji vi želite izgledati..ja sam se npr rješila svih traperica...ne morate baciti,ali spremite negdi dalje od očiju da ne dođete svako jutro u napast obući se isto kao i inače..kasnije sam kupila neke nove ali to je sad sasvim drukčije kombiniranje..
obavite shopping basic stvari i asesoara..
sad da ne skrolam ne znam ko je tu alternativa/girly a ko samo nema ideje,uglavnom alternativa se jako lijepo može nositi na "šminkerski" način..
majice na print nekog benda,skater suknje visokog struka,marama oko glave,kožnjak i startasice
ljubičasta midi suknja (nešto ovako link)
bend majica (link) i dole espadrile ili neke crne platforme sa debelom petom i puno narukvica,ruksak na rame i eto ga

za cipele ne preporučam balerinke,bar ne dok ste na tom prijelazu jer one vraćaju korak unazad ako nemate definiran neki stil drukčiji,svoj..ako ste i dalje na tom srednjoškolskom oblačenju,jer će to onda biti traperice majica i balerinke umjesto starki...
preporučam recimo boromine,startasice,espadrile,platforme sa debelim petama,JC lita i slične...

svakako svemu dodajte neki asesoar koji vam se sviđa,marame oko glave,velike šešire ili neke lude naočale ili bilo šta šta ste negdi vidili i sviđa vam se a imali ste osjećaj da to nije za vas...
premda većina kaže drukčije,u modi ne postoje greške..naravno postoje modni zločini ali bit je samo u isprobavanju..sigurna sam da se više od pola ormara svake od vas može iskoristiti za neki potpuno drukčiji stil samo vam trebaju neki novi komadi koji će te stare kombinacije isprofilirati u jedan sasvim drukčiji stil..
i jeans košulja je isto super,to morate imati..bez obzira nosili je u suknju,ili raskopčanu..to je dobro za početak
hmm hmm..?
A nije ti palo na pamet da ona možda ne želi nositi što i ti,možda nije u redu da joj išta guraš? Mislim ako je njoj tako ok..
gilmoreica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 13:52   #100
Ja se recimo nebih mogla riješiti traperica. One su mi nekako najudobnije za ići negdje u njima preko dana na neku kavu i slično. Isto tako nebi mogla baš hodati u petama tokom dana Starke ili neka ravna obuća su mi uvijek opcija. Znam da se opet vraćam na staro sa ovim i da na kraju nebi ništa konkretno napravila po pitanju promjene stila. Plus trebalo bi mi čak i podosta novaca za promijenu svog ormara skroz.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.