Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Star Trek Fan Club

Star Trek Fan Club Resistance is futile.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2012., 01:51   #21
Mislim da je kraj sasvim dobar. Nema potrebe za snimanjem nekih ceremonija i glupossti kako ljudi dr
e govore o njihovo junaštvo. Jednostavno rješenje je uvijek najbolje.
lemonzoo is offline  
Old 31.10.2012., 10:52   #22
Quote:
Kasandrica kaže: Pogledaj post
Meni je Voyager uvjerljivo najbolji ST serijal. Najzanimljiviji su likovi i zapleti, a i tehnički mi je sve to najuvjerljivije kod njih djelovalo.

Baš sam nedavno na satelitskoj naletila na epizodu s Enterpriseom kad sretnu Borg. I taj borg je prejadno napravljen u odnosu na to kako izgledaju u Voyageru. I još je puno takvih primjera...

A što se tiče završetka, meni je ok to da se dolazak do Zemlje vidio tek na samom kraju, al mi je malo glupo što su porazili Borg. To mi je malo pretjerano.
ok, TNG je sniman puno ranije nego voyager i logicno je da su im efekti losi. i meni je to djelovalo tako, al ne mozes to uzet kao zamjerku,...
__________________
"If you love someone, you have to let them go. If they come back, they’re yours. If they don’t, then you stalk them."
kleica_ri is offline  
Old 31.10.2012., 13:25   #23
Talking

evo prije 3 minute sam zavrsio sa voyagerom,u zadnjih god dana sam pogledao sve serijale,osim TOS,njega mi je bilo malo teze nac za skinut u komadu,nije ni bitno..moj je dojam da se voyager mogao rastegnut na barem jos jedno 3-4 sezone,ali seven i kapetanica nisu htjele vise snimat,sto im moze bit zao,jer seven je glumila u boston legeal ak se ne varam poslje ovog,a za janeway nemam pojma,ali u umovima trekija ce ostat zauvijek,a za ove druge serije procijenite sami koji glumci vam ostanu..

sto se samih serijala tice,po meni najkompletniji serijal je TNG,ima svega,i picard je jednostavno kao stvoren za tu ulogu,sto se tice akcije DS9,ali kasnije sezone kad pocne rat,ono je predobro,savez i sa romulancima,puno akcije,enterprise ima najbolje zenke po meni tpol,ali kao vulkanka,fali mi rijeci kak je dobra,jolene blalock nije tolko,ali kao vulkanka..a i hosi je dobra ali i voyager ima svoju car,kao i svaki ST malo ga pretjeraju u djelovima,ali sve u svemu,isplatilo se vremena

p.s. oprostite na trovanju,jos sam pod dojmom
ludi.dejo is offline  
Old 31.01.2013., 00:44   #24
Meni je Voyager bila najbolja serija, a kraj je stvarno mogao/trebao biti BOLJI.

Najgore je što danas, nakon toliko vremena se nije snimila nova ST serija, a većina ''raje'' voli turske serije, a ovo kvalitetno ne Isto je i u Americi, a ovi to znaju pa ne snimaju. Ako ikad budem multimilijunaš, financirat ću snimanje nove ST serije! (i filma).
__________________
Tesla je umro, Einstein isto, a i meni nešto nije dobro :-)
Remixer is offline  
Old 07.02.2013., 21:29   #25
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
gledao sve epizode imam ih sve na disku kupio terabajt samo za star trek sve sto online ima u maksimalnoj rezoluciji je na tom disku , uredno slozeno sa omotima i prevodima čak i TAS crtani je tu ...TNG, voyager gledao 2-3 puta DS9 cu sad cijeli po drugi put TOS gledao jednom ...Enterprise 2 puta i mogu za voyager reći točno što i autor topica, alooooo 40 sekundi nako 7 sezona ...ejjjj pa daj da vidimo šta je bilo sa posadom kako je reagirala rodbina itd....daj 4-5 epizoda kad si mogao snimit hrpu bezveznih nepotrebih epizoda u voyageru ih ima hrpa a za kraj ništaaaaa
wow dude, koji je to serijal izašao na full HDu 1920x1080 pixela sa DTS zvukom????
ex conn is offline  
Old 11.02.2013., 23:29   #26
??? Pa, Star Trek: The Original Series - 3 Seasons Blu-ray, pa Star Trek: The Next Generation, Season 2 Blu-ray, pa Star Trek: Enterprise - Season One Blu-ray...
Ord Mantel is online now  
Old 24.03.2013., 15:27   #27
Quote:
Najgore je što danas, nakon toliko vremena se nije snimila nova ST serija, a većina ''raje'' voli turske serije, a ovo kvalitetno ne Isto je i u Americi, a ovi to znaju pa ne snimaju. Ako ikad budem multimilijunaš, financirat ću snimanje nove ST serije! (i filma).
E,to je i meni najgore.
Kraj Voyagera je dobar za one koji vole da im na kraju ostane nesto nedoreceno, da mogu sami smislit sta je bilo. Ja vise volim da mi lipo ispricaju pricu do kraja, po mogucnosti "happy end".
SFcura is offline  
Old 24.03.2013., 20:05   #28
Strašno je kak su zbrzali kraj. Mjesto da vidimo Parisa starijeg kako se ponosi sinom . . . Gospodina Janewaya kako se ljubi sa ženom . . .

Bezveze!
fijesta is offline  
Old 24.03.2013., 22:04   #29
Asti.
Nimoy is offline  
Old 30.03.2013., 21:56   #30
završetak jest jadan,a što li je onda prva epizoda? još GORE. Tamo neke glupe Okampe spase, krše 1.zapovijed, a to što će se 189 g. vraćat kući,ma to je u drugom planu! Mogli su jednostavno napravit da su slučajno ostali u Delti, i tako je skrbnik bio jako moćan,mogli su nešto iskombinirati da ne bude onako glupo. Inače meni drag serijal, puno bolji od bezličnog ENT
garakelim is offline  
Old 06.04.2013., 05:56   #31
Nisu prekršili prvu zapovijed jer ih je skrbnik umješao bez njihovog pristanka. Nakon toga po njihovim vlastitim pravilima mogli su ga izbrisati sa lica svemira bez da prekrše prvu zapovijed. To što su ostali u delti na račun vlastite sudbine, nije nešto neuvjerljivo za ST svemir, ali način na koji se to odvilo malo jeste. Nema dileme da su mogli to malo bolje izvesti, ali kako bi onda dobili Voyager

Inače definitvno najbolji serijal. Likovi su daleko najuvjerljviiji za današnje pojmove, najzabavniji, najseksi posada (čak je i kapetanica milf sa linijom kad joj par hitaca razmrse onu uštogljenu frizuru) najbolji zapleti i još intelignentniji raspleti, najmanje grešaka i ponašanja kao da su na brodu iz 17. stoljeća. Prvi ST koji se nije doimao kao kazališna predstava (što ne zamjeram predhodnima, ali budimo realni ). Evo čak i danas kad upališ seriju, teško je reći za koje vrijeme je snimljena jer su likovi baš kakvi trebaju biti - svevremenski.

Ja isto zamjeram malo kraju jer malo krši ona neka temporalna pravila koja su sami postavili u seriji ali je ok, ništa spektakularno. A sami doček voyager jeste isto malo razočaravajući, ali kad bolje razmislite - je li to uopće bilo potrebno? Već na početku predzadnje epizode vidimo cijeli njihov život kad su došli na regularan način, a i sami doček s vatrometom.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Old 19.05.2013., 09:16   #32
Quote:
Kasandrica kaže: Pogledaj post
Meni je Voyager uvjerljivo najbolji ST serijal. Najzanimljiviji su likovi i zapleti, a i tehnički mi je sve to najuvjerljivije kod njih djelovalo.

Baš sam nedavno na satelitskoj naletila na epizodu s Enterpriseom kad sretnu Borg. I taj borg je prejadno napravljen u odnosu na to kako izgledaju u Voyageru. I još je puno takvih primjera...

A što se tiče završetka, meni je ok to da se dolazak do Zemlje vidio tek na samom kraju, al mi je malo glupo što su porazili Borg. To mi je malo pretjerano.
Naprotiv, po mom mišljenju ST The Next Generation je imao najbolju priču i zaplete, ali ipak mi je draži ST Voyager jer je imao ono nešto što NG nije imao, ne znam, možda što su glumci i mlađi bili pa su prijemčiviji onako za mlađu publiku koja tek počinje gledati ST.
Marian Oden is offline  
Old 21.05.2013., 19:30   #33
Quote:
kleica_ri kaže: Pogledaj post
ok, TNG je sniman puno ranije nego voyager i logicno je da su im efekti losi. i meni je to djelovalo tako, al ne mozes to uzet kao zamjerku,...
Pa pusti dizajn Borga u TNG-u. Tu je svima jasno da s obzirom kad je sniman TNG da jednostavno tehnologija nije dopuštala bolji izgled Borga tako da se tu nema šta za zamjerit. Ali ono čemu se itekako može zamjerit je opis Borga, psihologija, njegova jačina, i u TNG-u je Borg prikazan stvarno previše dvodimenzionalan ultimativni protivnik Federacije. Tako da je u Voyageru Borg dobio "dubinu", osobnost a da ne kažem da je ispravljena besmislica iz TNG-a gdje jedna Borg kocka praktički može pokorit cijelu Federaciju.
Fitcher is offline  
Old 21.05.2013., 23:09   #34
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Pa pusti dizajn Borga u TNG-u. Tu je svima jasno da s obzirom kad je sniman TNG da jednostavno tehnologija nije dopuštala bolji izgled Borga tako da se tu nema šta za zamjerit. Ali ono čemu se itekako može zamjerit je opis Borga, psihologija, njegova jačina, i u TNG-u je Borg prikazan stvarno previše dvodimenzionalan ultimativni protivnik Federacije. Tako da je u Voyageru Borg dobio "dubinu", osobnost a da ne kažem da je ispravljena besmislica iz TNG-a gdje jedna Borg kocka praktički može pokorit cijelu Federaciju.
Meni nikad nije bio jasan jedan idiotizam iz TNG-a i First Contacta. Iz Voyagera je vidljivo da je Borg tehnološki superiorna rasa koja raspolaže tisućama Borgovih kocaka, sa 6 velikih transwarp čvorišta i taj i takav Borg nije u stanju poslat više od jedne kocke da sjebe federaciju?
Najjače mi je kad u jednoj epizodi, borg queen pita sedmu od devet kakva je priroda ljudskog otpora kad ih borg nije uspio asimilirat . Koja priroda otpora? Pa Borg je sa jednom kockom uspio razjebat pola federacijske flote i prijeć federaciju uzduž i poprijeko prije nego bi ih uspjeli uništit zahvaljujući nekom priglupom triku (ala Data ih je stavio na spavanje) ili je Picard znao za neko osjetljivo čvorište u zadnji tren . Ja da sam bio na seveninom mjestu, prvo bi joj zalipio bečaru po glavi i rekao "ćerce, otvaraj transwarp i šalji 5-10 kocki".
DoggTagg is offline  
Old 22.05.2013., 01:36   #35
Quote:
DoggTagg kaže: Pogledaj post
Meni nikad nije bio jasan jedan idiotizam iz TNG-a i First Contacta. Iz Voyagera je vidljivo da je Borg tehnološki superiorna rasa koja raspolaže tisućama Borgovih kocaka, sa 6 velikih transwarp čvorišta i taj i takav Borg nije u stanju poslat više od jedne kocke da sjebe federaciju?
Najjače mi je kad u jednoj epizodi, borg queen pita sedmu od devet kakva je priroda ljudskog otpora kad ih borg nije uspio asimilirat . Koja priroda otpora? Pa Borg je sa jednom kockom uspio razjebat pola federacijske flote i prijeć federaciju uzduž i poprijeko prije nego bi ih uspjeli uništit zahvaljujući nekom priglupom triku (ala Data ih je stavio na spavanje) ili je Picard znao za neko osjetljivo čvorište u zadnji tren . Ja da sam bio na seveninom mjestu, prvo bi joj zalipio bečaru po glavi i rekao "ćerce, otvaraj transwarp i šalji 5-10 kocki".
Hahahaha, da drito to.
Vidiš na civilizacije u Delta kvadrantu Borg šalje cijelu armadu kako bi asimilirao rasu, dok po pitanju ljudi uvijek samo jedna kocka... i onda se čude kao pura dreku što ne mogu asimilirat čovječanstvo.
I to je više nego očit dokaz da je Borg u TNG-u i First Contactu bio previše overpowered. I onda naravno da su scenaristi morali izmislit nekakvu takvu deus ex machinu poput spavanja ili "slijepog crijeva" Borg kocke kako bi Federacija ipak imala happy ending. I upravo je takav Borg kako sam u prošlom postu napisao bio plitak i ne zanimljiv, izmišljen samo s jednom namjerom, da bude ultimativni neprijatelj Federacije, uopće ga ne pokušavajući prikazati kao stvarnu inteligentnu civilizaciju. Prvo su neslavno pokušali Ferengije uvest kao ultimativne neprijatelje, pa kad su vidjeli da im je taj potez bio žešća glupost na kraju su prešli na Borga kojeg vidimo kako su ga prikazali. Iako ima jedna zanimljivost u vezi Borga koju pretpostavljam da znaš, a ta je da je originalno Borg trebala biti rasa insekata/kukaca koji su isto tako spojeni kolektivnom svješću, ali su se zbog prevelikih troškova koji bi bili u ono vrijeme ipak odlučili za ovakvog kakvog znamo.
Fitcher is offline  
Old 22.05.2013., 09:48   #36
Pa mogli su smisliti neki drugačiji kraj ali pošto sve te serije imaju neki veliki vrhunac u zadnjoj epizodi da su zadnje epizode prikazivale susrete s rodbinom, ceremonije bile bi dosadne za ushićujući kraj kojeg Amerikanci vole. Sama serija po meni je vrhunska i bolja od ovih današnjih. Bolje od ENT-a.
Momak 90 is offline  
Old 22.05.2013., 13:24   #37
Quote:
DoggTagg kaže: Pogledaj post
Meni nikad nije bio jasan jedan idiotizam iz TNG-a i First Contacta. Iz Voyagera je vidljivo da je Borg tehnološki superiorna rasa koja raspolaže tisućama Borgovih kocaka, sa 6 velikih transwarp čvorišta i taj i takav Borg nije u stanju poslat više od jedne kocke da sjebe federaciju?
6 čvorišta * jedno čuva 50 Kocaka = 300 Kocaka
A Sfere idu po kanalima!
pa ostale vrste koje treba napadati u Delti!

pa vrsta 8472... nema se bas kocaka za razbacivat!
fijesta is offline  
Old 22.05.2013., 14:13   #38
Quote:
fijesta kaže: Pogledaj post
6 čvorišta * jedno čuva 50 Kocaka = 300 Kocaka
A Sfere idu po kanalima!
pa ostale vrste koje treba napadati u Delti!

pa vrsta 8472... nema se bas kocaka za razbacivat!
Sve bi to bilo tako da Borg nema najmanje tisuće (možda prije desetine tisuća) brodova. Rat sa vrstom 8472 je počeo godinu dana nakon First Contacta, dakle nije objašnjen idiotizam ponovnog slanja u napad jednog broda i to preko Typhoon sektora koji je nekoliko dana, možda i tjedana najvećim warpom od Zemlje, umjesto da se preko transwarp čvorišta pošalje 5-10 brodova koji će rastragat Zemlju i flotu ko beba zvečku poslije doručka. A vidjeli smo da je Borg sposoban sa druge strane galaksije poslat bilo što na svjetlosnu godinu od Zemlje, možda i bliže.
DoggTagg is offline  
Old 22.05.2013., 17:45   #39
Slazem se da je kraj Voyagera odradjen u neku ruku amaterski, sto me cudi s obzirom na sam tok serije. Nisu cak ni morali prikazivati ni ceremonije ni susrete s rodbinom, ali nismo mogli vidjeti ni reakcije jebene posade koja luta bespucima svemira, ratuje, trazi put kuci, a na kraju nemamo priliku vidjeti ni njihov izraz lica a tek da netko kaze nesto nakon citave ove odiseje. Unbelievable.
dzoni dzins is offline  
Old 30.05.2013., 10:06   #40
ajme ja se tog kraja uopće ne sjećam. možda i bolje da je tako kratak nego da se patim s krajem bez kraja i konca. voyeger je inače zadnji star trek koji sam gledala, one serije nakon toga ništa nisam pratila.
lika daroš is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.