Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 13:13   #1721
Quote:
deni-15 kaže: Pogledaj post
uvijek me zanimalo zašto se Bjelovar u nekim filmovima/serijama spominje u nekako podrugljivom kontekstu, koji je razlog tome?
Vjerojatno jer je totalno bezlican. Ne u negativnom smislu nego po tome da se bas ničim ne ističe. Nema katedrale, nema nikakvih landmarkova, nema brda, nama bas ni nešto poznatih stanovnika, nema na čemu industriju.
Onako, pomalo je egzotičan.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:01   #1722
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Vjerojatno jer je totalno bezlican. Ne u negativnom smislu nego po tome da se bas ničim ne ističe. Nema katedrale
Bjelovar ima katedralu
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 23:41   #1723
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Vjerojatno jer je totalno bezlican. Ne u negativnom smislu nego po tome da se bas ničim ne ističe. Nema katedrale, nema nikakvih landmarkova, nema brda, nama bas ni nešto poznatih stanovnika, nema na čemu industriju.
Onako, pomalo je egzotičan.

Veću glupost u životu nisam pročitao od ove.
Creep2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 00:01   #1724
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Vjerojatno jer je totalno bezlican. Ne u negativnom smislu nego po tome da se bas ničim ne ističe. Nema katedrale, nema nikakvih landmarkova, nema brda, nama bas ni nešto poznatih stanovnika, nema na čemu industriju.
Onako, pomalo je egzotičan.


Bjelovar ima katedralu. Landmark je središnji park s paviljonom od bijelog bračkog mramora od kojeg je građena i Bijela kuća u Washingtonu. Grad se ističe po siru (Sirela), rukometu (prvak Europe) te Bjelovarskom sajmu.

Poznati stanovnici: Petar Preradović, Ivo Robić, Edo Murtić, Mato Lovrak, Ivan Trnski, Nasta Rojc, Ivan Gubijan, Zdravko Mamić, Zoran Mamić, Goran Navojec, Bojan Navojec, Đurđa Adlešić, Gordan Jandroković, Damir Bajs, Davorin Mlakar, Đuro Popijač, Anka Mrak Taritaš, Boris Buzančić, Bogdan Diklić, Momčilo Bajagić Bajaga, Đuro Sudeta, Tošo Dabac, Vojin Bakić, Hrvoje Horvat, Mirko Bašić, Ognjen Vukojević, Boško Petrović, Željko Sabol, Goran Tribuson, Snježana Tribuson, Alan Katić, Rada Šešić, Nataša Vezmar, Mirjana Hrga, Zdravko Pevec, Mario Petreković, Saša Tkalčević, Mario Mlinarić, Bruno Šimleša, Sonja Kovač, Rudolf Bićanić, Dario Hrebak, Erna Rudnički.....

Industrija: Sirela, Koestlin, Pevec, Prima namještaj, Hittner traktori, Troha dil, Iverica, Metalind, Bjelin (Česma), Ljevaonica, Elektrometal, Stimo, Vidik.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:37   #1725
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Poznati stanovnici: Petar Preradović, Ivo Robić, Edo Murtić, Mato Lovrak, Ivan Trnski, Nasta Rojc, Ivan Gubijan, Zdravko Mamić, Zoran Mamić, Goran Navojec, Bojan Navojec, Đurđa Adlešić, Gordan Jandroković, Damir Bajs, Davorin Mlakar, Đuro Popijač, Anka Mrak Taritaš, Boris Buzančić, Bogdan Diklić, Momčilo Bajagić Bajaga, Đuro Sudeta, Tošo Dabac, Vojin Bakić, Hrvoje Horvat, Mirko Bašić, Ognjen Vukojević, Boško Petrović, Željko Sabol, Goran Tribuson, Snježana Tribuson, Alan Katić, Rada Šešić, Nataša Vezmar, Mirjana Hrga, Zdravko Pevec, Mario Petreković, Saša Tkalčević, Mario Mlinarić, Bruno Šimleša, Sonja Kovač, Rudolf Bićanić, Dario Hrebak, Erna Rudnički.....
Uh, al smo prisvojili i neke ljude iz okolice.
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:46   #1726
Quote:
MadLukeM kaže: Pogledaj post
Uh, al smo prisvojili i neke ljude iz okolice.
Svi su oni vezani za Bjelovar, rođeni u njemu ili išli u školu. To je uglavnom okolica u krugu 20-30 km.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:48   #1727
Evo jedne obavijesti za Bjelovarčane da ne prođu kao ja i još neke druge mušterije.
Stolar Puzak iz Prespe je najgori živući stolar koji postoji.
Loše radi svoj posao, neprecizan je, šlampav, pometao je krive pantove na stolariju, dimenzije štoka je fulao. Lažljiv je i ne dolazi na dogovore. Bolje spaliti novac nego njega zvati.
The_Man1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 21:35   #1728
happening, kliknuti na sliku za vise informacija, ulaz je besplatan (sudjelovane u redovitim transmisijskimmedtiacijama se tkaodjer nikad ne naplaćujju)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 16:40   #1729
U Bjelovar sam došao po prvi put prošle godine kad mi je otac onemoćao i morao sam mu naći smještaj u domu za starije. I našao sam možda i najbolji dom u HR. Ne samo po izgledu, već i prema ponašanju osoblja. Onda sam morao za oca obavljati neke stvari po gradu... A ne znaš kud, kako, izgubiš se pa pitaš... Oduševila me je pristojnost i srdačnost ljudi, u ovoj zemlji gdje su svi nadrkani i nesretni. Ne samo da ti ljubazno odgovore nego bi te i za ručicu primili i odveli tamo gdje trebaš. U kafiću ili trgovini svi pristojni i uljudni, itd. Prekrasan grad, predivni ljudi, jednostavno sam oduševljen. Dragi Bjelovarci, svaka vam čast. Bravo! Mislim da ću čak i kad mi stari otac ode u taj grad navraćati samo da osjetim te pozitivne vibracije.
__________________
Or else I shall rend thee in the gobberwarts with my blurglecruncheon. See if I don't.
prostetnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2020., 23:22   #1730
Bok ljudi, namjeravam upisati faks u Bjelovaru. Vidim da ce mi problem biti naci stan/sobu. Moze li mi netko preporuciti stan/sobu, a da cijena nije previsoka. Hvala. Iz Splita dolazim.
Gothorita21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2020., 10:33   #1731
Quote:
Luna.Lovegood kaže: Pogledaj post
Treba ovu temu vratiti iz mrtvih!

Kao Zagrepčanki, ovaj grad mi djeluje totalno stress-free, kao neka relax zona. Posjećujem ga već godinama, koliko stignem, otkad hodam sa zgodnim Bjelovarčaninom. Ili Bjelovarcem.
Naglasak vam je totalno mmm. Otprilike kako Ameri vide, tj.čuju Engleze, I guess. Onako čist, pravilan.
Iako me dragi razuvjerava, dečki u Bjelovaru mi se čine jako pristojni i kulturni. Barem pristojniji od tipičnog Purgera, zasigurno. Kod vas se ljudi zaista pozdravljaju na cesti i kažu "hvala" i "oprosti" pri mimoilaženju. Ostala na mindblown kad mi je prvi put jedan dečko tamo rekao "hvala" kad sam se pomaknula da lakše prođe biciklom.
Jesam li u pravu ili vas gledam kroz ružičaste naočale?

Sad kad imate kino, totalno se mogu zamisliti da živim tamo. Barem kroz neko vrijeme. Dućana ima dovoljno da utaži moju glad za shoppingom (velike shopping centre ionako ne volim), DM i BIPA su više nego dovoljni. Bazen- super, iako na gradskom još nisam bila. Evo, jedina stvar da budem baš 101% zadovoljna bi bila da se otvori McDonald's.
Teško ti je Bjelovarčane dobiti da čuju pohvalu za svoj grad. Ovo što govoriš ima itekako utemeljenja. Ja sam Bjelovarčanin koji se je preselio u Zagreb prije 20 godina, tada mi je Zagreb odgovarao zbog svoje veličine i mogućnosti koje pruža, danas kada se približavam srednjim godinama počinjem lagano razmišljati o povratku u rodni grad u kojemu sam odrastao. Kada sam ja napustio Bjelovar, bio je to još dosta uspavani i sivi grad koji nije baš odavao perspektivu da će oživjeti, no danas je za mene ugodno iznenađenje svaki put kada dođem tamo, grad se uređuje, razvije svake godine sve više i više, ali i dalje zadržava energiju mirnog mjesta za život, jer užurbanost velegrada je često precijenjena. Bjelovarčani koji cijeli život žive tamo na žalost ne vide te stvari, pa se opterećuju s problemima koji u pravilu nisu toliko veliki i nerješivi kako ih prezentiraju, zapravo tek kada odeš iz Bjelovara, s odmakom vremena shvatiš koliko je Bjelovar predivno mjesto za život. Bjelovar se dobro drži s obzirom na ostatak kontinentalne Hrvatske i jako privlači, pogotovo u ovo doba kada se vremena drastično mijenjaju.
__________________
PSI LAJU, KARAVANE PROLAZE....
Hakal10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2020., 03:40   #1732
Ima li Bjelovar ikakvu aktualnu, modernu glazbenu scenu??
Heidmeanach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2021., 12:50   #1733
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post


Bjelovar ima katedralu. Landmark je središnji park s paviljonom od bijelog bračkog mramora od kojeg je građena i Bijela kuća u Washingtonu. Grad se ističe po siru (Sirela), rukometu (prvak Europe) te Bjelovarskom sajmu.

Poznati stanovnici: Petar Preradović, Ivo Robić, Edo Murtić, Mato Lovrak, Ivan Trnski, Nasta Rojc, Ivan Gubijan, Zdravko Mamić, Zoran Mamić, Goran Navojec, Bojan Navojec, Đurđa Adlešić, Gordan Jandroković, Damir Bajs, Davorin Mlakar, Đuro Popijač, Anka Mrak Taritaš, Boris Buzančić, Bogdan Diklić, Momčilo Bajagić Bajaga, Đuro Sudeta, Tošo Dabac, Vojin Bakić, Hrvoje Horvat, Mirko Bašić, Ognjen Vukojević, Boško Petrović, Željko Sabol, Goran Tribuson, Snježana Tribuson, Alan Katić, Rada Šešić, Nataša Vezmar, Mirjana Hrga, Zdravko Pevec, Mario Petreković, Saša Tkalčević, Mario Mlinarić, Bruno Šimleša, Sonja Kovač, Rudolf Bićanić, Dario Hrebak, Erna Rudnički.....

Industrija: Sirela, Koestlin, Pevec, Prima namještaj, Hittner traktori, Troha dil, Iverica, Metalind, Bjelin (Česma), Ljevaonica, Elektrometal, Stimo, Vidik.
Zaboravio si Ratka Vojteka.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2022., 22:28   #1734
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Zaboravio si Ratka Vojteka.
U pravu si, on mi je čak daljnji rođak.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 19:33   #1735
Nedavno sam pročitao nešto o poučnoj šetnici kroz Lug? Potražio sam lokaciju i vidim da smo nekada to nazivali Šešićevom šumom. Bila i vodenica, nizvodno se na nekoliko mjesta moglo kupati, to je za nas bila plaža. A onda su to 50-tih bageri "uredili". Prije desetak godina sa mosta vidim da je Bjelovacka postala običan kanal. Šteta.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2023., 10:58   #1736
Ta poucna sentica je super, napravili su cak i nadstresnicu sa stolom i klupama pa moze posluziti i za kakav piknik i slicno.

Ima i sadrzaja za djecu, tipa igraliste i ucionica na otvorenom. Zatim par drvenih skulptura zivotinja, nekoliko tabli sa florom i faunom i jedan mostic.

Jedina steta je sto je dugacka nekih 200 metara, ne znam koliko se to bas moze kvalificirati pod setnicu
daidza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.