Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2011., 11:22   #61
pokušavam stavit fotografiju al mi nešto neide

http://imageshack.us/photo/my-images/404/otrov.jpg/
Ares32b is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 11:24   #62
Quote:
Ares32b kaže: Pogledaj post
pokušavam stavit fotografiju al mi nešto neide

http://imageshack.us/photo/my-images/404/otrov.jpg/
Što želiš reći?
Fotografija sam za sebe, bez teksta, nije doprinos raspravi.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:18   #63
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Što želiš reći?
Fotografija sam za sebe, bez teksta, nije doprinos raspravi.
mislim da na fotografiji (liječničkom nalazu) dosta toga piše. u svezi
okolnosti samog događaja, 1993. u sunji , zovu dečki sa linije u bazu
(nakon žestokog topničkog napada) da imaju problema sa disanjem
te da se vjerovatno radi o bojnim otrovima i da im donesemo plinske
maske. sama informacija je zvučala dosta šokantno, te moram priznati
da se nisu baš svi polomili da im dostave maske . odlazimo nas 3-4 na
lokaciju, u zraku je sve puno nekakvog dima, teško se diše, osjećam
peckanje u grlu i suzenje očiju. ostajemo s njima 30-ak minuta dok
se dim nije razišao, nakon toga nas zamijenjuju na liniji , te po
zapovjedi iz saniteta svi odlazimo na pregled u bolnicu sisak. tamo su
nas pregledali , napisali to što su napisali i poslali kući uz
napomenu - ako vam što bude javite se u bolnicu jedan dečko
koji je imao najjače simptome ostao je nekoliko dana u bolnici, ali
koliko se sjećam nije imao (tada) ozbiljnijih posljedica .
e sad o čemu se radilo
Ares32b is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:29   #64
Quote:
Aurgelmir kaže: Pogledaj post
Što se osiromašenog urana tiče, on je toliko slabo radioaktivan da ga doslovce možeš držati u ruci bez opasnosti.
Ali bi ti svejedno ruka izgorila kada bi komad čistog osiromašenog urana primio u ruku. DU gori u kontaktu sa zrakom
Quote:
Ares32b kaže: Pogledaj post
e sad o čemu se radilo
Čim nitko nije na mjestu umro ili oslijepio, vjerojatno se radilo o nekoj vrsti suzavca.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 21:03   #65
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Ali bi ti svejedno ruka izgorila kada bi komad čistog osiromašenog urana primio u ruku. DU gori u kontaktu sa zrakom

Čim nitko nije na mjestu umro ili oslijepio, vjerojatno se radilo o nekoj vrsti suzavca.
DU gori...ako ga zapališ (ili od trenja u kontaktu s oklopom)

Nije piroforan sam po sebi kao laki metali tipa natrij kojima su se punile zapaljive bombe
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 21:09   #66
Quote:
Ares32b kaže: Pogledaj post
mislim da na fotografiji (liječničkom nalazu) dosta toga piše. u svezi
okolnosti samog događaja, 1993. u sunji , zovu dečki sa linije u bazu
(nakon žestokog topničkog napada) da imaju problema sa disanjem
te da se vjerovatno radi o bojnim otrovima i da im donesemo plinske
maske. sama informacija je zvučala dosta šokantno, te moram priznati
da se nisu baš svi polomili da im dostave maske . odlazimo nas 3-4 na
lokaciju, u zraku je sve puno nekakvog dima, teško se diše, osjećam
peckanje u grlu i suzenje očiju. ostajemo s njima 30-ak minuta dok
se dim nije razišao, nakon toga nas zamijenjuju na liniji , te po
zapovjedi iz saniteta svi odlazimo na pregled u bolnicu sisak. tamo su
nas pregledali , napisali to što su napisali i poslali kući uz
napomenu - ako vam što bude javite se u bolnicu jedan dečko
koji je imao najjače simptome ostao je nekoliko dana u bolnici, ali
koliko se sjećam nije imao (tada) ozbiljnijih posljedica .
e sad o čemu se radilo
Uporaba CS-a, eto što ti je to bilo. Meni je bizarno što su suzavcem punili topničke granate i rakete za VBR. To se ne radi jer uporaba suzavca na velikoj udaljenosti nema opravdana vojna smisla.


No CS za ručnu granatu, tromblon ili tako nešto, dakle za borbu na malim udaljenostima je prilično učinkovit (iako je JNA i tu imala nevjerojatno debilna rješenja, tipa kanistera-raspršivača kojima djelovanje ovisi o smjeru vjetra). Negdje krajem rata, neki naši zajebanti u Ivanovcu kod Osijeka su aktivirali ručnu granatu s CS-om koju je neki genije posjedovao, pa je bacili na ulicu, navodno je bilo zabavno

Znao sam čovjeka koji je baš tada prolazio biciklom, bilo mu je veselo
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 09:52   #67
Mi smo u JNA imali dvije vrste granata punjenih CS-om. Neke gumene (da, da, okrugle, a tijelo obloženo gumom) i druge, duguljaste, nešto slično USA modelima.
dennis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 12:01   #68
Neka netko ovo demantira!

...akcija "CRNI LUG" je odrađena ali se otišlo koi kilometar više nego što je bilo
planirano,jer je sa desne strane ostao još neoslobođeno brdo ŠATOR.....
Zaustavljena je akcija i odrađena..(vidim da do sada u svim temama nitko nije spomenuo uništeni tenk koi je bio sa opekama i gumama zaštićen,a na cijevi mu je pisalo na ćirilici "ANĐELI PAKLA"pa evo malo da vam i teme proširim)....a ovu temu pišem upravo kako opravdao naslov.....nakon ukopavanja i samog zadržavanj linije ...bili smo spremni na odgovor četnika... ispred nas su pale dvi do tri minobačačke granate udaljene pedesetak metara sa žuto -zelenom gustom maglom-dimom....pošto tenkovi imaju za takve stvari opremu i filtere odmah smo sve aktivirali ,ali poslužiocu ipak je pozlilo i poslje je imao opasne posljedice.....i da odmah napomenem vidim da nitko ne spominje granate koje potiskuju kisik par metara iznad površine nekoliko minuta......dragi moji evo vam tema za dopisivanje...unaprijed hvala!
gak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 12:58   #69
Granate koje potiskuju kisik par metara iznad površine nekoliko minuta?????? Nikad čuo...
dennis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 14:09   #70
Quote:
Ares32b kaže: Pogledaj post
....u zraku je sve puno nekakvog dima, teško se diše, osjećam
peckanje u grlu i suzenje očiju. ....
e sad o čemu se radilo
Nadražljivci. Suzavac ili kihavac... ne ostavljaju posljedice, ali imaju neugodno djelovanje.
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 14:46   #71
Quote:
dennis kaže: Pogledaj post
Granate koje potiskuju kisik par metara iznad površine nekoliko minuta?????? Nikad čuo...
Vjerovatno se misli na Aerosolne bombe. Jna avijacija je imala takve bombe, koliko su korištene nije mi poznato.
Topničke (aerosolne) granate neznam dali postoje...
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 18:06   #72
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Vjerovatno se misli na Aerosolne bombe. Jna avijacija je imala takve bombe, koliko su korištene nije mi poznato.
Topničke (aerosolne) granate neznam dali postoje...
JNA skoro uopće nije imala FAE oružja u arsenalu. Možda su nešto dobili od Sovjeta koji su s njima eksperimentirali u Afganistanu.

Inače, priče o FAE oružju su precjenjene ("isisavanje zraka").
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 23:59   #73
Quote:
OPET LILLY kaže: Pogledaj post
ERDUT 1999,NATO raketira željeznički most.Svi znamo da je nato službeno priznao povezanost ondašnjih napada sa oboljenjima svojih pripadnika(rak ,leukemija).Inače je općina Erdut specifična po podzemnim vodama i ima svoje vodocrpilište koje se nalazi u najnižoj točki same općine.To je vidljivo ako se gleda sa Dalj-planine prema Vukovaru.Osobno sam vidjela raketiranje jer živim na tom podrućju.
OSIJEK,bilo je famozne paučine,te zagađenja kada je danima gorio u ININom postrojenju tank pun goriva.Također bila u velikoj blizini ,živjela sam 500 metara dalje.
U BOSANSKOJ POSAVINI je bilo nekakovih napada ali ne mogu tvrditi dali im je bila svrha demoraliziranje ili su bili otrovi,vidjela sam nešto poput bijelog dima.
Osobno imam već 5 godina teških problema sa probavnim traktom.
Prošle godine su mi radili biopsiju i pretrage na RAK CRIJEVA.Sreća nemam ga.
Tvrdim da rat je uzrok silnih oboljenja,
Prošli tjedan je bilo i u VETERANIMA MIRA,15stručnjaka radi na istraživanju i sakupljanju dokaza te povezivanju ratnih djelovanja sa rakom ,leukemijom,povišenim šećerom itd.


Ipak su upravu milioni ljudi koji prate chemitrailse po cijelom svijetu . Ta "famozna" paučina , nije niti malo famozna , već postojana desetlječima u svrhe ...

Neka nektko kaže da je to dobro , da se ispušta iz tajnih , zamaskiranih aviona koji izgledaju poput putničkih .

Otrove i supstance teških metala koje ispuštaju , ispuštaju zašto ?

Godinama to rade i iznad Hrvatske , tko ubire pare i šuti o tome ?!? A naši radaristi uredno bilježe sve prelete i dolete prema HR . Tko je dopustio trovanje ? ZNA SE . http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...9ZUVQQ&cad=rja

Kažem pod "famozna" , jer su nas još 1991 čede iz MIG-ova zasipavale tim ili sličnim otrovima , samo što je to bilo najvjerojatnije iz ruske high-tech kuhinje .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.11.2011., 01:22   #74
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Bojni otrovi i nepoznate supstance su korištene itekako u agresiji Srbije i pobunjenih Srba na Hrvatsku i Hrvate .

Danas umirovljeni bojnik 4 .gardijske brigade - nositelj najvećeg odlikovanja koje Hrvatski vojnik može dobiti - Junak Domovinskog obrambenog rata - Davor Jović !

Naime , njemu i njegovim suborcima od bojnih otrova oštećena je jetra .

Poznati su i pokušaji arkanovaca , koji su bojne otrove dobili od tzv. jna da u Vukovarskom području djeluju sa bojnim otrovima .

U Erdutu i ostalim mjestima i selima istoćne Slavonije koja su jako pogođena djelovanju srpskog agresora , učestala je abnormalno visoka stopa oboljenja od najbizarnijim malignih bolesti i djeca se rađaju sa velikim brojem fizičkih oštećenja , te mentalnim i zdravstvenim problemima .

O tome je prošle godine prikazan i dokumentarac na HRT -u .

Korišteno je ne dopušteno streljivo , a tko zna šta su pod okupacijom dovlačili na polja i rupe te zatrpavali Hadžićevi krvnici i ratni profiteri .

Sjetit će te se da su avioni zločinaćke tzv . jna izbacivali na neokupirani dio Hrvatske razne nepoznate neeksplozivne predmete , te nešto slično paukovim mrežama .

Vrsta trovanja i djelovanja protiv Hrvatske i njezinih građana definitivno je u pitanju . Ostaje pitanje šta je to što su oni izbacivali a proizašlo je iz mračnih ruskih i jugo bojnih kuhinja i laboratorija .

Spominjalo se da izbacuju neke spore , sigurno ništa dobrog nije , velik porast oboljelih od najneotkrivenijih bolesti i oštečenja , prisutno je kroz sve ove godine .

Sličnu politiku provodili su i na Albansko stanovništvo na Kosovu , a ameri navodno dodatno "začinili" zabranjenim streljivom po Srbima 1999 g .
sto se tice davora i suboraca to je bilo na malom batu i lijevo na cuki od bata,
nekakav naranđasti dim se samo dignuo, srecom vjetar je to sranje brzo rasprsio
antun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 06:58   #75
Quote:
antun kaže: Pogledaj post
sto se tice davora i suboraca to je bilo na malom batu i lijevo na cuki od bata,
nekakav naranđasti dim se samo dignuo, srecom vjetar je to sranje brzo rasprsio
Taj narančasti dim je neka dimna zavjesa (moguće da se radi o onoj koja štiti i od IC kamera). JNA je imala takvo što. Inače, dim od mnogih tipova dimnih zavjesa i je sam po sebi neugoda za udisanje, tj. nije daleko od suzavca po djelovanju.

Skoro svi bojni otrovi su bezbojni, za narančasti još nisam čuo...
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 08:24   #76
Quote:
Aurgelmir kaže: Pogledaj post
Taj narančasti dim je neka dimna zavjesa (moguće da se radi o onoj koja štiti i od IC kamera). JNA je imala takvo što. Inače, dim od mnogih tipova dimnih zavjesa i je sam po sebi neugoda za udisanje, tj. nije daleko od suzavca po djelovanju.

Skoro svi bojni otrovi su bezbojni, za narančasti još nisam čuo...

Narandžasti agent! Doduše to je izvorno bio herbicid i ameri su ga koristili za uništavanje prašume u vijetnamu ali je bio i jako toksičan za ljude pa se donekle može svrstati i u bojne otrove, ne trenutno smrtonosne ali se veliki broj i američkih vojnika naknadno razbolija i umra upravo zbog izloženosti gore spomenutom NA a u Vijetnamu da ne govorimo..

Što se tiče slučajeva na ovim našim prostorima, gotovo sigurno se radi o dimnoj zavjesi..
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 10:25   #77
Aerosolne bombe da, za granate moram priznati da nisam čuo. A da je JNA to imala u svom repertoaru - teško mi je vjerovati. Ali poanta tih bombi i nije da samo isišu zrak, već ono što se poslije dogodi...Ali to ionako nije tema
dennis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 01:21   #78
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Narandžasti agent! Doduše to je izvorno bio herbicid i ameri su ga koristili za uništavanje prašume u vijetnamu ali je bio i jako toksičan za ljude pa se donekle može svrstati i u bojne otrove, ne trenutno smrtonosne ali se veliki broj i američkih vojnika naknadno razbolija i umra upravo zbog izloženosti gore spomenutom NA a u Vijetnamu da ne govorimo..

Što se tiče slučajeva na ovim našim prostorima, gotovo sigurno se radi o dimnoj zavjesi..
Agent Orange uopće nije narančaste boje, to mu je samo kodno ime. Defolijanti (sredstva za uništenje biljnog pokrova) su imala kodna imena po bojama...
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 03:34   #79
Quote:
Aurgelmir kaže: Pogledaj post
Agent Orange uopće nije narančaste boje, to mu je samo kodno ime. Defolijanti (sredstva za uništenje biljnog pokrova) su imala kodna imena po bojama...
Agent Orange je ime dobio zbog toga što su bačve u kojima se skladištio, radi identifikacije bile narančaste...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2018., 13:14   #80
Pozdravljam ekipu!!
da puno ne duljim radi se u svezi famozne "paučine" koja je bila iznad Slavonije i Baranje da li je to bio neki otrov ili ne, ne znam.
istiniti dogadjaj kojem sam bio nazočan i u direktnom kontaktu.
događaj se zbio 91 pri oslobađaju jedne od vojarni/kasarani.Poslije oslobođenja vojarne nas nekoliko čudom se čudilo odakle neke crvnekasto-narađaste niti po zemlji bilo je toga poprilično( iako sam pronasao podatak da je ta tzv.paučina sivo-bijele boje, NE, ovo je bilo srvenaksto-naranđaste boje), ne nismo znali o čemu je "riječ",imao sam u rukama,nema nikave težine,mirisa,na dodir se ne osijeti u rukama, da nije drugačije boje od terena na kojem smo tada bili ne bi se uopće obraćala paznja na tu tzv.paučinu.
Kasnije dosta godina poslije recimo tek negdije 2005 ( recimo) nailazim na poneku vijest o tzv. paučini, ma ne obraćam paznju nečije fantazije su u pitanju tako mislim.
E sad,ima tu puno podudarnosti koje se slažu 100% koje sam slučajno pročtiao( i dao si malo zanimanja oko toga) a i živi sam svijedok tih događaja.
1) tih dana tj.u tom vremenu istina i činjenica je ( jer sam živi svijedok tih dana i događaja) da su od strane tzv.JNA granatirani kompletni gradovi( i grad iz kojeg je moja malenkost) ne birajući vrijeme ( znak opće opasnosti je bio na snazi gotovo stalno) granate su padale u većem broju u vrijeme kad su ljudi odlazili ili dolazili s posla (06h 14h ili 22h)
Ne znam da li je uzrok tzv.paučine dijelovanje neprijatljeskog topništva/artiljerije bačana iz aviona ili ne.
2) dana kad sam drzao tzv.paučinu u rukama neprijateljski avioni tzv.JNA su borbeno dijelovali po gradu unistili su u gusto naseljenom području grada-stan i ( 2 ljudi je poginulo u ovo nisam siguran ali sam vidio iz daljine pogođen stan na 8 katu psovali smo im mayku i sve čega smo se mogli dosjetiti).
3)da li se poklapa granatiranje s avionima tj iz čega je izašla/bačena tzv.paučina ne znam, ali da je te paučine bilo-bilo je poprilično.
malo sam prolistao temu članica foruma LILI ako mozes javi mi se na p.p. ima tu puno podudarnosti koje si navela a koje sam doživio i prezivo.
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.