Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2008., 11:05   #81
Quote:
Ivana_86 kaže: Pogledaj post
na teret ministarstva možeš upisati dva fakulteta, ali ne paralelno. znači npr. prošle godine si upisao faks na teret ministarstva nije ti bilo ok i ispisao si se
pa ćeš ove godine upisati neki drugi faks isto na teret ministarstva, no u slučaju da ti se ni taj faks ne svidi (ne želiš to studirati i sl.) na treći faks se možeš upisati samo za osobne potrebe tj. uz plaćanje.

Što se tiče studentskih prava ona ti prema zakonu o sveučilištima traju duplo duže od trajanja faksa. npr. faks ti traje tri godine, dakle prava možeš imati maksimalno šest godina
Za trajanje stud. prava znam, ali nisam znao ovo za plaćanje. Mislio sam da je plaćanje obavezno već kod drugog upisa a ne trećeg. Jel to provjerena informacija?
__________________
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
(")n(") your signature to help him gain world domination.
Jacques Cousteau is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 12:47   #82
Možeš upisati 2 faksa na teret ministarstva, a treći i svaki slijedeći samo uz plaćanje.

A što se tiče produženja studentskih prava, možeš napisati zamolbu prodekanu za nastavu i onda se s njim dogovoriti koliko bi to produženje trajalo (manje od god. dana je uobičajeno barem koliko sam čula od onih koji su to radili), ali plaćaš cjelokupnu školarinu za tu godinu (opet kažem ono što su meni rekli oni koji su to radili).
anarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 15:36   #83
Quote:
anarita kaže: Pogledaj post
Možeš upisati 2 faksa na teret ministarstva, a treći i svaki slijedeći samo uz plaćanje.

A što se tiče produženja studentskih prava, možeš napisati zamolbu prodekanu za nastavu i onda se s njim dogovoriti koliko bi to produženje trajalo (manje od god. dana je uobičajeno barem koliko sam čula od onih koji su to radili), ali plaćaš cjelokupnu školarinu za tu godinu (opet kažem ono što su meni rekli oni koji su to radili).
Ok,super. Tnx

Za ovo drugo ću se raspitati. Pa javim..
__________________
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
(")n(") your signature to help him gain world domination.
Jacques Cousteau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 09:54   #84
Wink

Quote:
anarita kaže: Pogledaj post
Možeš upisati 2 faksa na teret ministarstva, a treći i svaki slijedeći samo uz plaćanje.

A što se tiče produženja studentskih prava, možeš napisati zamolbu prodekanu za nastavu i onda se s njim dogovoriti koliko bi to produženje trajalo (manje od god. dana je uobičajeno barem koliko sam čula od onih koji su to radili), ali plaćaš cjelokupnu školarinu za tu godinu (opet kažem ono što su meni rekli oni koji su to radili).
Mislim da ti prodekan za nastavu ne može produžiti studentska prava, koliko znam možeš pisati molbu za pravo polaganja ispita bez studentskih prava
__________________
Tko nešto želi traži način, tko ne želi traži izgovor!!
Ivana_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 21:17   #85
Quote:
Ivana_86 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti prodekan za nastavu ne može produžiti studentska prava, koliko znam možeš pisati molbu za pravo polaganja ispita bez studentskih prava
Znam za slučaj osobe kojoj su u ožujku o.g. produžena studentska prava (naravno, uz plaćanje cjelokupne školarine) do kraja 10.mjeseca o.g.

Sad da li je to praksa ili ne ne znam, ali je u ovom konkretnom slučaju bilo tako.
anarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 10:13   #86
Quote:
Ivana_86 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti prodekan za nastavu ne može produžiti studentska prava, koliko znam možeš pisati molbu za pravo polaganja ispita bez studentskih prava
Nisam nikad čuo za ovako nešto. Možeš malo pojasnit o čemu je točno riječ, molim te?

Btw, nikako da stignem do faxa. Javim čim nešto saznam.
__________________
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
(")n(") your signature to help him gain world domination.
Jacques Cousteau is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 15:00   #87
Zanima me ima li netko od Vas iskustva s produljivanjem statusa studenta na ekonomskom fakultetu u Puli?
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 13:56   #88
ljudi pomagajte!!
živo me zanima da li se onih 35 ECTS-a u 2 uzastopne ak. godine gleda prosto samo 2 godine bez obzira o kojim fakultetima se radi ili ako se ispišem sa jednog pa druge godine upišem drugi fakultet više ne gledaju ECTS-i sa ovog prvog faksa nego samo dvije uzastopne na tom novoupisanom kad već prođu???

anyone
daleth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 18:33   #89
Imam jedno pitanje, malo je glupo ali sto ces....sto sve spada u studentska prava...malo detaljnije nesto, osim x ice i rada preko servisa...

zahvaljujem
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 20:28   #90
Quote:
niki1984 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, malo je glupo ali sto ces....sto sve spada u studentska prava...malo detaljnije nesto, osim x ice i rada preko servisa...

zahvaljujem
Zdrastveno osiguranje, jeftiniji mjesečni pokaz za javni gradski prijevoz,...pizdarije tipa jeftinija karta za HŽ, za neke međugradske buseve i sl. stvari
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 15:15   #91
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Zdrastveno osiguranje, jeftiniji mjesečni pokaz za javni gradski prijevoz,...pizdarije tipa jeftinija karta za HŽ, za neke međugradske buseve i sl. stvari
Dok sam studirao, svi pricali o studenstskim pravima, na usi mi je to izlazilo....i samo zbog toga su se borili....??? Brojni su cak namjerno produzavali vijek studiranja, ne bi li imali jos stud. prava....a ja fino 5 godina, i gotov studij....kako se o tome pricalo, ja sam mislio da se radi o rudniku zlata u Juznoj Africi....zivio pokaz....i salmonela u menzi.....
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 17:36   #92
da ponovim, sva prava:
xca (ili posuđuj od nekog), dom (važno! - ili kupi, što je jako jako teško naći), zetov pokaz (ili se švercaj, pa pošalji sms kad vidiš kontrolu), isic, stud.popusti u dućanima, kinima i sl. (ima ovdje negdje novija tema, sa svim popisom), nsb (sada mogu i vanredni posudbu), jeftiniji hž,
zdravstveno na istu kategoriju, student servis (ili nađi nekog frenda pa preko njegovog)...
ustvari ima podosta, ako ti je važno. ako nije, neće ni biti. he he
ludi šafran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:53   #93
Kak stoje stvari sa ovim novim plaćanjima u zdravstvu?Jel studenti ne trebaju plaćat ono kaj ide pod dodatno zdravstveno osiguranje?
supermirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:40   #94
Exclamation zdravstvena reforma

sa stranica HZZO-a (sukladno novom Zakonu o obveznom zdravstvenom osiguranju koji je stupio na snagu 1.1.2008. NN 150/2008)

odnosi se na redovne studente

Quote:
Osigurane osobe HZZO-a, koje posjeduju važeću potvrdu o oslobađanju od plaćanja doplate ostvarene prema propisima koji su na snazi do zaključno 31. prosinca 2008. godine ostvarit će zdravstvenu zaštitu u cijelosti na teret sredstava obveznog zdravstvenog osiguranja kako u mjesecu siječnju tako i za vrijeme važenja te potvrde, ali najdulje do 30. lipnja 2009. godine s time da od 1. travnja 2009. godine navedene osigurane osobe mogu ostvariti pravo na dopunsko zdravstveno osiguranje na teret sredstava državnog proračuna pod istim uvjetima, kako je to bilo utvrđeno za oslobađanje od plaćanja doplate.

dakle, kartica za oslobođenje od participacije vrijedi do 30.6.2009. iako je prije vrijedila (po starom zakonu) do kraja ak.god. tj. do 30.9.....međutim, možete već od 1.4.2009. u HZZO-u napraviti na temelju te kartice dopunsko zdravstveno osiguranje prema kojem ste oslobođeni bilo kakvog plaćanja u zdravstvu...time se zamjenjuje ta kartica....za redovne studente je to besplatno tj. dopunsko ne plaćamo mi, već država....sve dok ne napravimo dopunsko, potvrda (kartica) za oslobođenje od participacije normalno vrijedi, što znači da i dalje ne plaćamo ništa kad idemo kod dr, ginekologa, zubara i sl...kasnije dopunsko zamjenjuje tu karticu....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 18:42   #95
a izvanredni studenti, tj.nezaposleni????
ludi šafran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:03   #96
vjerojatno kako ste i dosada to rješavali - preko zavoda...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:07   #97
ma da

viš viš, nisam znala
hvala na informaciji
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 16:09   #98
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
sa stranica HZZO-a (sukladno novom Zakonu o obveznom zdravstvenom osiguranju koji je stupio na snagu 1.1.2008. NN 150/2008)

odnosi se na redovne studente




dakle, kartica za oslobođenje od participacije vrijedi do 30.6.2009. iako je prije vrijedila (po starom zakonu) do kraja ak.god. tj. do 30.9.....međutim, možete već od 1.4.2009. u HZZO-u napraviti na temelju te kartice dopunsko zdravstveno osiguranje prema kojem ste oslobođeni bilo kakvog plaćanja u zdravstvu...time se zamjenjuje ta kartica....za redovne studente je to besplatno tj. dopunsko ne plaćamo mi, već država....sve dok ne napravimo dopunsko, potvrda (kartica) za oslobođenje od participacije normalno vrijedi, što znači da i dalje ne plaćamo ništa kad idemo kod dr, ginekologa, zubara i sl...kasnije dopunsko zamjenjuje tu karticu....
Znači mi moramo napravit posebnu zdravstvenu(pa imamo dvije?) ili nas ova naša obična sama po sebi oslobađa plaćanja?
supermirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 18:03   #99
sada zdravstvo funkcionira na principu da imaš obvezno zdravstveno i oni koji to žele (tj.odluče se na mjesečno plaćanje) imaju i dopunsko....dopunsko pokriva sve, što znači da se nijedna usluga ne plaća...

mi studenti smo dosada imali obvezno zdravstveno i karticu za oslobođenje od participacije...na osnovu toga što smo oslobođeni plaćanja participacije kao redovni studenti, sada će nam država plaćati dopunsko zdravstveno sve dok imamo taj status...to će zamijeniti onu karticu za oslobođenje od participacije...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2009., 11:34   #100
dižem temu

stigla čestita od hzzo-a da kartica za oslobođenje od participacije ističe krajem ovog mjeseca, a ne krajem akademske godine kak na njoj i piše :P

i, kaj sad?
podići potvrdu o statusu redovnog studenta i poslati hzzo-u s papirima?
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.