Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2012., 17:19   #61
Cijena izrade fotografije 13x18: 4,00 kn. Ako je puno, izrada 10x15 je 2,50 kn. Mislim da ima i jeftinije.

Ako siromašnom djetetu baš nitko neće posuditi mobitel, digitalac ili nešto za jednu jedinu freakin' sliku, onda siromašno dijete ima problema koji nemaju veze sa siromaštvom.

To isto siromašno dijete će doslovno svakodnevno u školi imati puno "snažnije" situacije u kojima će spoznavati vlastito siromaštvo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 17:28   #62
Imam problem,ne znam ima li posebna tema o tome pa ako ima,molim vas pokazite mi gdje je.
Imam kcer osmasicu,solidan vrlo dobar ucenik,dosad sto se tice vladanja razrednik bi me upozori da voli pricati i puno se smije,nikad nigdje zapisana.prije 15 dana njih 14 djevojcica je glupo odlucilo biti frajerice i obruzale su sat koji je drzala knjiznicarka,totalno glup postupak ali prvi kiks u 8 godina,digla se cijela skola,iz anredni roditeljski i razrednik priopcava da ce sve dobiti ukor.mislila sam da je to prijetnja,mozda opomena,ali evo danas je sluzbeno stigao ukor.
Jeste li imali slicno iskustvo?savjet-sto dalje?koliko ce to utjecatina upis?
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 17:32   #63
Quote:
mlada38 kaže: Pogledaj post
i obruzale su sat koji je drzala knjiznicarka
Sto to znaci?
Kakav to sat drzi knjiznicarka?
Pretpostavljam da bi ukor mogao znaciti gubitak jendog boda koji se dobiva za primjereno vladanje.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 18:32   #64
Da, ali koliko ja znam, kazne moraju biti stupnjevane, odnosno ne može se odmah dobiti ukor, već opomena pa ukor?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 18:39   #65
Obruzale znaci picale,posle ca sa sata,knjiznicarka je mijenjala sat i ja isto mislim da mora biti neko stupnjevanje,ne odmah ukor,zato trazim vase misljenje i pomoc
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 18:48   #66
Stupnjevanje je opomena, ukor, ukor pred isključenje, isključenje
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 19:47   #67
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Što se zbilo kad netko nije donio fotku? ...
Ma gle, prvo što ja nemam nikakve namjere dramiti po školi, pozivati učiteljicu na odgovornost, učiti je njen posao i sl. OK, frustrirana sam zbog nečega. Nazovem nekoga, dođem na forum, ispucam se i to je otprilike to. Ne uzimam tvrdnje mog derišta kao pravu i jedinu istinu, kao što ne mislim ni da su prosvjetari uvijek u pravu. Istina je ionako najčešće negdje u sredini, od slučaja do slučaja. Ne očekujem da će uvijek sve biti super pravedno, ne mislim da moje dijete neće povremeno malo "preraditi" situaciju sebi u korist...

Ono što me raspižđuje do ludila je što naša učiteljica nije u stanju nikada nešto naručiti koji dan ranije, nego svaki dan ono što treba za sutra. I tako ja skoro svaki-svaki drugi dan zbog neke sitnarije jurcam po dućanima. A živim u vukojebini od gradića u kojoj se baš i nađe uvijek sve, pa čak ni ono najbanalnije.

Quote:
Što se tiče testova, morali bi biti ispravljeni točno i svima jednako. U tome imaš potpuno pravo. Ne kažem da je tvoje dijete pogrešno prenijelo informaciju, no događa se da dijete smatra da je zadatak riješilo jednako kao netko drugi, no ipak postoji razlika.
Uh, nisu oni tako daleko stigli... Što se konkretno te priče tiče, stvarno smo svi mi roditelji imali priliku vidjeti neke posebne tretmane prema tom klincu i njegovim roditeljima. I to je već dovelo do nekih drugih malo prenapuhanih situacija u kojima je klinac ispao gotovo pravi drumski razbojnik (a zapravo je samo jedno neprilagođeno dijete koje je napravilo glupost, ali ne iz zloće, nego samo zato što se ne snalazi). Lako je moguće da su drugi klinci isto tako primijetili da ima drugačiji tretman i da su i oni počeli od muhe raditi slona. I fakat mi nije palo na pamet reagirati u školi za tako mutnu situaciju, samo sam htjela savjet kako maloj općenito objasniti da se nepravde događaju, da se nekad tu ne može baš ništa, a da joj to zbog njene pravdaške naravi ne ubije volju za školu koju btw obožava. (A ja sam vrlo sretna zbog toga.)

Quote:
Profa iz engleskoga ne pušta na WC. Loše.
Teacherica je mlada. Možda se ne snalazi, možda je prenadobudna, možda je u šumi... Ali nije u redu. Nije u redu dovesti dijete u situaciju da se možda upiški pod satom i postane predmet izrugivanja.

Quote:
Gdje trebaš reagiraj, idi u školu, traži najbolje za svoje dijete. Bez straha se zauzmi za dijete. Što može biti? No ne skači na svaku glupost jer ćeš tada izgubiti svaki kredibilitet. Ako nekomu baš nitko nije dobar, tada se postavlja pitanje je li problem u svim učiteljima ili u njemu.
Na ovo je odgovor gore. Čuj, naravno da me nekad frustrira što je učiteljica komotna i ponaša se kao da su svi roditelji na izvolte. Ja nekad dođem s posla tek predvečer. Nekad dođem normalno, ali moram kasnije nazad do firme. Nekad cijelo poslijepodne ili vikend kod kuće sjedim za laptopom i radim. Dragi ima tako sjebano radno vrijeme da na njega uopće ne računam. Za baku sam presretna što samo drži malu kod sebe dok ja ne dođem kući. Jebaji ga, i mi bi jako voljeli da imamo više slobodnog vremena, ali trenutačno smo sretni što imamo posao. A vjerujem da nismo jedini takvi. Ne bi prosvjetare ubilo malo više razumijevanja za one koji rade drugačijim tempom. I ne, nije mi svatko loš. Još iz moje škole se sjećam nekih zaista prekrasnih prosvjetara i krasnih ljudi. (Klinka mi je još friška u školi - jedino njenu učiteljicu i znam od svih njih.) Zato uvijek i naglašavam da je prosvjeta ista kao i sve druge struke - ima svačega.

Ali fotkanje stvarno ne podnosim. Mrzim ga. Bolesna sam tjedan dana kad se moram uslikati za dokumente. Dobijem grčeve u želucu kad na kojekakovim feštama netko počne škljocati mobitelom, gurati mi kameru u njušku i sl. Netko nešto ne voli, ja stvarno, ali stvarnostvarno mrzim to prokleto fotkanje. Pa gđe me baš s tim nađe, majku mu...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 19:59   #68
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Nisu to njene fiks ideje, nego onog tko slaže plan i program.
To rade sad i kod mene u školi.
Glupo je, ne bih baš nosila slike iz svoje kolekcije u školu zato što ih ne dam i moje su, ali u tvom slučaju umjesto drame i frustracija ti je lakše prebacit neku fotku s kompa na usb i odnijet razvit najbližem foto studiju. Njihova obitelj će stajati na panou tjedan, dva i ajbok.
Stoji. Da nije bilo od danas (oko 16-17, kad ja dođem s posla) na sutra. A mi takvu fotku za javnost jednostavno nemamo. Sve su onako - ne za pokazivanje. Kao npr. ja na podu poslije slijetanja sa stolice. Ili dragi sa perikom za Noć vještica. E jebi ga, to baš ne dam... A dragi još radi drugu, nemam kad da nas obiteljski posložim, poslikam, odnesem izraditi ili printnem u firmi.

Lako je "improvizirati" kad imaš vremena za to. Al' da je rekla bar dva dana ranije, majku mu...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 20:17   #69
Uslikajte se sad
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 14:42   #70
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ma gle, prvo što ja nemam nikakve namjere dramiti po školi, pozivati učiteljicu na odgovornost, učiti je njen posao i sl. OK, frustrirana sam zbog nečega. Nazovem nekoga, dođem na forum, ispucam se i to je otprilike to.

Ono što me raspižđuje do ludila je što naša učiteljica nije u stanju nikada nešto naručiti koji dan ranije, nego svaki dan ono što treba za sutra. I tako ja skoro svaki-svaki drugi dan zbog neke sitnarije jurcam po dućanima. A živim u vukojebini od gradića u kojoj se baš i nađe uvijek sve, pa čak ni ono najbanalnije.

Ali fotkanje stvarno ne podnosim. Mrzim ga. Bolesna sam tjedan dana kad se moram uslikati za dokumente. Dobijem grčeve u želucu kad na kojekakovim feštama netko počne škljocati mobitelom, gurati mi kameru u njušku i sl. Netko nešto ne voli, ja stvarno, ali stvarnostvarno mrzim to prokleto fotkanje. Pa gđe me baš s tim nađe, majku mu...
Ma razumijem ja to s fotkanjem. I ja se mrzim fotkati, no to je moj problem, a ne uičiteljličin... Možda se tvoje dijete voli fotkati ili barem imati koju fotku s obitelji... a sigurno je da će žaliti ako nema baš nijednu fotku u majčinu zagrljaju kad jednom tebe ne bude...

Učiteljica bi trebala ranije reći što traži i ne bi trebala tražiti kupovanje materijala (barem ne često). Kad odeš na individualne razgovore, objasni joj da ti je teško tako često ići u potragu za stvarima koje naručuje, izvadi papir i olovku i reci da ćeš zapisati što treba za sljedećih mjesec dana, jer to naravno zna prema mjesečnom izvedbenom planu rada (koji je obavezna napisati svaki mjesec).

I u vezi s ostalim te razumijem. Ja nisam samo učiteljica hrvatskoga, nego i majka dvoje djece. I jako sam osjetljiva na svoju djecu. Ali iskustvo me naučilo da su sretnije osobe koje malo manje ozbiljno shvaćaju sve dnevne događaje. Ni za djecu nije dobro ako je roditelj pun ogorčenja i jada. I dijete će lakše prebroditi poteškoće pa i nepravde ako koji put na manje važne događaje odmahneš rukom i kažeš: "Događa se. Hajdemo raditi nešto zabavno."

Ali kad je stvarno u pitanju nešto ozbiljnije (kao što je, po mojem mišljenju, nepuštanje djeteta na WC, ismijavanje, iznošenje neistina koje su u suprotnosti s moralnim načelima i dr.), tada sam uvijek za odlazak u školu i raščišćavanje situacije.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 15:09   #71
Quote:
mlada38 kaže: Pogledaj post
Imam problem,ne znam ima li posebna tema o tome pa ako ima,molim vas pokazite mi gdje je.
Imam kcer osmasicu,solidan vrlo dobar ucenik,dosad sto se tice vladanja razrednik bi me upozori da voli pricati i puno se smije,nikad nigdje zapisana.prije 15 dana njih 14 djevojcica je glupo odlucilo biti frajerice i obruzale su sat koji je drzala knjiznicarka,totalno glup postupak ali prvi kiks u 8 godina,digla se cijela skola,iz anredni roditeljski i razrednik priopcava da ce sve dobiti ukor.mislila sam da je to prijetnja,mozda opomena,ali evo danas je sluzbeno stigao ukor.
Jeste li imali slicno iskustvo?savjet-sto dalje?koliko ce to utjecatina upis?
Ne mogu dobiti ukor bez prethodne pedagoške mjere pisane opomene ako se radi o lakšem kršenju Kućnoga reda. Ako dijete,primjerice, namjerno porazbija prozore u školi, može dobiti ukor i bez prethodne mjere.
Ako je to o čemu pišeš (brbljanje, neopravdano napuštanje sata) bilo prvi put, ne može dobiti ukor, nego opomenu.
Žali se. Prvo otiđi ravnatelju, a ako to ne pomogne da se mjera povuče, napiši žalbu Učiteljskom vijeću. Napiši da je to djetetu prvi takav prekršaj i da smatraš da je prestrogo kažnjena te da smatraš da je primjerena bila usmena opomena razrednika. Svakako izrazi žaljenje što je to učinila te svoje neodobravanje njezina postupka, ali i to da si iznenađena neprimjerenom kaznom, tim više što dosad nisi imala primjedaba na njezino ponašanje, mada si se redovito informirala o njezinom odgojno-obrazovnom napretku (ako jesi). Ne bi loše bilo da i dijete napiše nekoliko redaka o tome da žali zbog svoga postupka.
Naglasi da znaš da ta pedagoška mjera može imati dalekosežne posljedice jer snižena ocjena iz vladanja, koje će biti posljedica te mjere, može utjecati na njezin upis u SŠ.
Usmeno daj do znanja ravnatelju da znaš da je izricanje pedagoške mjere upravni postupak te da znaš da imaš pravo žalbe i na višim instacama, no daj također (velikodušno) do znanja da to nećeš učiniti jer si sigurna da će preoštra kazna biti zamijenjena blažom - usmenom opomenom razrednika.
Prije svega prouči školski Pravilnik o pedagoškim mjerama. (Trebao bi biti na web stranici škole.), a s djetetom prouči i Kućni red ili Pravilnik o kućnom redu.






Pedagoške su mjere sada upravni postupak, prema tome možeš se žaliti i višim instancama izvan škole.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 15:18   #72
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da se moze ista uciniti po pitanju tog neplaniranja. Zenska ima 15-ak godina staza, starog psa je tesko nauciti novim trikovima.

Nisam ja nikakva ogorcena nadzak baba , mozda tako djelujem zato sto sam prilicno temperamentna i lajava. Zapravo sam vise tip koji od svega (ok, ne bas svega ) napravi zajebanciju. Ali ja imam ozbiljno dijete (ne znam kako, ali genetika je ocito zajebana stvar) koje na moja glupiranja sve cesce reagira kolutanjem ocima i nadurenim: No, mama!

Naravno, to ne znaci da banaliziram njene "probleme" i da ne razgovaramo i ozbiljno.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 15:53   #73
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da se moze ista uciniti po pitanju tog neplaniranja. Zenska ima 15-ak godina staza, starog psa je tesko nauciti novim trikovima.
Pa šta je 15 godina staža?! To meni ne bi bio razlog da ne odem lijepo s njom razgovarati. Pa i da je 25 god. Ako je nešto važno, razgovarala sam čak i do otprilike sredine 2. razr. srednje škole (kasnije uopće nije bilo potrebe), naravno vrlo diskretno,("Mama, idi na razgovor, ali me nemoj sramotiti!" )
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 16:10   #74
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da se moze ista uciniti po pitanju tog neplaniranja. Zenska ima 15-ak godina staza, starog psa je tesko nauciti novim trikovima.

Nisam ja nikakva ogorcena nadzak baba , mozda tako djelujem zato sto sam prilicno temperamentna i lajava. Zapravo sam vise tip koji od svega (ok, ne bas svega ) napravi zajebanciju. Ali ja imam ozbiljno dijete (ne znam kako, ali genetika je ocito zajebana stvar) koje na moja glupiranja sve cesce reagira kolutanjem ocima i nadurenim: No, mama!

Naravno, to ne znaci da banaliziram njene "probleme" i da ne razgovaramo i ozbiljno.
Ajme meni! Žena ima još 30 godina staža do mirovine!!! SEDAM I POL GENERACIJA, a dosad je odradila TRI I POL. Nije baš početnica, no ni blizu osobe koja se ne bi morala i trebla korigirati, za dobro budućih generacija i za svoje dobro.
Ona do ZADNJE godine rada MORA imati izvedbene planove. Ako to ne radi, u gadnom je prekršaju. Jasno mi je da malo popusti entuzijazam pred mirovinu, no u prvoj trećini staža...

Genetika je zajebana stvar... No i to se u nekom dijelu može korigirati, kažu do 50%.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 12:39   #75
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Ajme meni! Žena ima još 30 godina staža do mirovine!!! SEDAM I POL GENERACIJA, a dosad je odradila TRI I POL. Nije baš početnica, no ni blizu osobe koja se ne bi morala i trebla korigirati, za dobro budućih generacija i za svoje dobro.
Ona do ZADNJE godine rada MORA imati izvedbene planove. Ako to ne radi, u gadnom je prekršaju. Jasno mi je da malo popusti entuzijazam pred mirovinu, no u prvoj trećini staža...


Genetika je zajebana stvar... No i to se u nekom dijelu može korigirati, kažu do 50%.
Čuj, ja radim u osnovnoj školi i u jednoj gimnaziji. Iskreno rečeno, volja za predavanjem ne ovisi o radnom stažu već o ljubavi za tim profesorskim poslom.
Meni ih je već dosta a radim samo tri mjeseca
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:44   #76
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Ne mogu dobiti ukor bez prethodne pedagoške mjere pisane opomene ako se radi o lakšem kršenju Kućnoga reda. Ako dijete,primjerice, namjerno porazbija prozore u školi, može dobiti ukor i bez prethodne mjere.
Ako je to o čemu pišeš (brbljanje, neopravdano napuštanje sata) bilo prvi put, ne može dobiti ukor, nego opomenu.
Žali se. Prvo otiđi ravnatelju, a ako to ne pomogne da se mjera povuče, napiši žalbu Učiteljskom vijeću. Napiši da je to djetetu prvi takav prekršaj i da smatraš da je prestrogo kažnjena te da smatraš da je primjerena bila usmena opomena razrednika. Svakako izrazi žaljenje što je to učinila te svoje neodobravanje njezina postupka, ali i to da si iznenađena neprimjerenom kaznom, tim više što dosad nisi imala primjedaba na njezino ponašanje, mada si se redovito informirala o njezinom odgojno-obrazovnom napretku (ako jesi). Ne bi loše bilo da i dijete napiše nekoliko redaka o tome da žali zbog svoga postupka.
Naglasi da znaš da ta pedagoška mjera može imati dalekosežne posljedice jer snižena ocjena iz vladanja, koje će biti posljedica te mjere, može utjecati na njezin upis u SŠ.
Usmeno daj do znanja ravnatelju da znaš da je izricanje pedagoške mjere upravni postupak te da znaš da imaš pravo žalbe i na višim instacama, no daj također (velikodušno) do znanja da to nećeš učiniti jer si sigurna da će preoštra kazna biti zamijenjena blažom - usmenom opomenom razrednika.
Prije svega prouči školski Pravilnik o pedagoškim mjerama. (Trebao bi biti na web stranici škole.), a s djetetom prouči i Kućni red ili Pravilnik o kućnom redu.






Pedagoške su mjere sada upravni postupak, prema tome možeš se žaliti i višim instancama izvan škole.
Puno hvala na odgovoru,tako sam nesto i predpistavljala i poslusat cu tvoje savjete.jako sam bijesna i ogorcena na skolu i ravnateljicu
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 00:33   #77
shtefy

nisam mama školaraca, imam jasličarca i vrtićarca.
čitala sam ove tvoje probleme sa fotografijom i mislila sam si, pa dobro, nije to valjda baš tako komplicirano, dok se isto nije dogodilo meni
teta je za jasličarca tražila da donesemo zajedničku obiteljsku fotku i jednu s bratom, s tim da nam nije zadala neki vremenski rok.
dakle, naravno da nemamo niti jednu zajedničku obiteljsku fotografiju, na svim fotkama su klinci sami ili skupa ili s drugim članovima obitelji ili eventualno s jednim od nas roditelja.
pa smo čekali prvu posjetu da nas netko može fotkati skupa.
što se tiče fotografije njih dvojice, tu je bilo teško odlučiti se koju.
pa sam išla u fotografsku radnju izraditi fotke i donijela im stick bez fotki
pojma nemam da ih nisam kopirala, a nisam očito, bila sam uvjerena da jesam.
od dana kad nam je teta to dala u zadatak do dana kad smo to zgotovili prošlo je 5 dana
i fotke su još doma zato jer su se djeca razboljela i nismo išli u vrtić danas
uglavnom, potpuno te razumijem.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 01:45   #78
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ovdje nije bilo u pitanju materijalno stanje, niti nas to muci.

To da su prosvjetari uvijek u pravu jer su se obrazovali za to, slobodno okaci.macku o rep. Skolovati se za nesto ne znaci automatski znati to ili dobro to raditi. U bilo kojoj struci.
Gledano sa strane, donijeti takvu traženu fotografiju ne izgleda kao neki veliki problem. No, takva buha zna se izroditi u slona. Roditelj(i) trebaju u danu i tjednu pregrmjeti sve svoje planirane i neplanirane obveze. Tu se, naravno, ubraja i dijete za koje ćemo svi mi uraditi sve ili skoro sve što možemo.

Uključujući i pomoć u školskim obvezama (ne umjesto, nego za dijete). Uključujući i sudjelovanje u obradi cjeline obitelj - za to se traži slikica.

E sad ide ovaj drugi kvotani odlomak: pametna/praktična, iskusna, organizirana učiteljica izvest će to tako da roditelj ne osjeti taj zadatak kao maltene neizvediv. Takva učiteljica će reći da djeca koja nemaju fotografiju, mogu donijeti crtež. Njene upute bit će jasne i precizne, napisane. Ona će to izvesti tako da se niti dijete koje ne donese traženo, ne osjeti izdvojeno (a to je klincima bitno). Takva učiteljica zna da ima roditelja koji unutar tjedna x puta mijenjaju smjenu, ne znaju hoće li ostati prekovremeno i hoće li uopće stići fotografirati, printati i sl.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 10:51   #79
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Čuj, ja radim u osnovnoj školi i u jednoj gimnaziji.
Kao skolski psiholog ili? Sto radis s njima?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:37   #80
Tihonsee,

I ja sam za puno toga znala pomisliti da ljudi pretjeruju, kompliciraju itd. A onda i mene stigne takav neki zadatak kao svemirska kazna.

Ali fotke su proslost. Sad trebamo za skolu piliti grane tocno odredjenog promjera i praviti ploskice tocno odredjene debljine. Prvo sam se pocela cerekati ko blesava, a onda sam joj rekla neka se obrati tati, tata je nadlezan za pile.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.