Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Mislim da će vozačku titulu ove godine uzeti:
Hamilton 7 35.00%
Vettel 13 65.00%
Glasovatelji: 20. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2016., 13:55   #1
2017. sezona

Sažetak novih pravila u odnosu na prošlu sezonu:

Prednje krilo: 150mm šire

Stražnje krilo: 200mm šire, 150mm niže

Difuzor: 50mm viši, 50mm širi, 175 mm duži

Širina bolida: povećana za 200mm

Gume
  • prednje šire 60mm, a stražnje 80mm
  • vozači dobivaju dodatni komplet intermedija u slučaju kiše
  • izbor guma je zamrznut prvih 5 utrka, tj. koristi se broj guma određene mješavine koji propiše Pirelli

Težina bolida: povećana za 26kg (bolid sad mora težiti minimalno 728kg)

Gorivo
  • dozvoljeno je koristiti samo 5 različitih formulacija goriva kroz cijelu sezonu, a maksimalno 2 različite po utrci
  • 105kg je gornja granica dozvoljene količine goriva (5kg više nego 2016.)

Pogonska jedinica
  • Sustav tokena je napušten. Broj promjena na PJ-a nije više ograničen
  • postoje ograničenja kod težine, dimenzija te materijala koji se koristi za izradu određenih komponenata
  • dozvoljeno je koristiti 4 različite PJ u cijeloj sezoni. svaka sljedeća PJ nakon tog broja povlači kaznu
  • nije više moguće stvarati zalihe PJ-a na jednoj utrci podvrgavajući se apsurdnim kaznama od zilijun mjesta jer se samo zadnja pogonska jedinica korištena u jednom vikendu može prenijeti na sljedeću utrku

Zadnje uređivanje fortinbras : 15.03.2017. at 18:03.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 20:48   #2
Pocepaće sve redom pa i Red Bull u paramparčad...

RB će sigurno bit dobar, al u ovakvoj PU verziji F1 oni nemaju šanse protiv Mercedesa...
Prije će prvak bit Renault nego RB ili McLaren...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 20:55   #3
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Pocepaće sve redom pa i Red Bull u paramparčad...

RB će sigurno bit dobar, al u ovakvoj PU verziji F1 oni nemaju šanse protiv Mercedesa...
Prije će prvak bit Renault nego RB


Ti si stvarno za oskara.

A nova pravila su i uvedena na inicijativu RB da bi na znacaj dosla i sasija.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:10   #4
Quote:
Hamilton fears 2017 F1 cars won't be more fun to drive

Lewis Hamilton fears that Formula 1's faster cars in 2017 will not bring back the thrills for drivers, as there will still have to be too much tyre and fuel saving.

As Fernando Alonso reiterated ahead of the Belgian Grand Prix that a decision about his future in F1 beyond next year will depend on how much he enjoys the cars, Hamilton expressed reservations that the Spaniard will get what he wants.

“Fernando is one of the best drivers we have here, but has had an incredibly challenging few years with an uncompetitive car - knowing in himself he could be fighting for a championship if he sat alongside me [at Mercedes],” explained Hamilton.

“[As drivers] we slow down as soon as we have done the start. Generally we are not pushing 100 percent like they used to do. It was a more extreme race back in the day - it was a sprint.

“From go-karts, that is what it was from the get go. It was a sprint from the off, F1 is not like that any more. It is about conserving tyres and batteries, and that is not what people want to see.

“Next year the cars will still be very heavy. They will have great grip, and still be faster, but they will have the same characteristics as this year. I think we will still drive the same: save fuel, save tyres, do the same thing."

Alonso 'lucky' to drive in V10 era

Alonso told Motorsport.com earlier this month that a decision about staying in F1 for 2018 would rest wholly on how much he enjoyed driving F1 cars – and he could even retire as champion if he was not having a good time.

Asked again about the topic at Spa, Alonso said: “I think in the last couple of years in the turbo era, the cars are different to drive. I don't say better or worse, [because] everyone can have an opinion.

“But I was lucky to drive the 2004/2005 car, and even in 2009 they were more extreme F1 cars. When I see a GP2 cars three seconds slower than FP1, I feel a bit sad.

“The cars are heavy, [have] no grip, we save fuel, tyres, everything from lap one. So it is against the instinct of drivers.

“Next year is a question mark, and next year if the cars are fun to drive and exciting to drive, I will probably stay longer and drive more years in F1.

“If the cars still give me the feeling of the last few years, I will stop.”
.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:24   #5
Quote:
Baton: Moja budućnost u mojim rukama

Dženson Baton je otkrio da je doneo odluku za sledeću sezonu.

Ali vozač Meklarena i nekadašnji šampion F1 nije hteo da otkrije da li i gde će nastaviti karijeru.

"Doneo sam odluku gde ću biti sledeće godine. Sve je u mojim rukama jer imam dosta ponuda i samo je trebalo da donesem tu odluku i da kažem da ili ne", rekao je Baton.
.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:29   #6
Breaking news

Formulaši znaju guglat, znaju čak i linkove na F1 portale, a neki su čak i čuli za RSS reader...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:43   #7
Sta nije u redu Tibi? Lepo je imati sve vesti koje se ticu 2017 na jednom mestu.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 00:22   #8
Ne seri Dmw , kakva 2017 , boli me k za 2017 dok jos traje 2016, i cemu onaj laprdajuci uvod sa tekstom o Red Bullu i kakti potencijalnu prijetnju.

Red Bull moze zaprijetiti samo putem Maxa koji je vanzemaljac i to je to, boli tvornicke ekipe sa tcornickim motorima kita za Red Bull.

Red Bull je osvajao naslove dok je bio Renaultova tvornicka ekipa, sad kada renault ima svoju ekipu i ako ta ekipa bude imalo konkurentna onda Red Bull moze zaboraviti na naslov , jer koliko im god newey donese toliko im Renault bude uzeo ako bude htio.

Daj nebudi djete i prestani nas trolati sa glupostima, kakav isusov Red Bull.

Postoji velika razlika izmedu Vettelovog Red Bulla i ovoga Red Bulla.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 08:37   #9
Sta ti laprdas. Red Bul nikada nije bio Renaultova tvornicka ekipa. Red Bul je koristio njihove motore kao sto koristi i danas samo sto je onda Renault imao mnogo bolje motore nego danas. Ali popravice se Renault, rezultati su vec vidljivi ove godine, i onda ce RB ponovo pobedjivati i boriti se za titulu. Nema veze sto sada Renault ima svoju vlastitu ekipu ugovorom je zagarantovano da ce RB dobijati istu specifikaciju. Zao mi je ali u Renaultu nisu sise kao u Mercedesu i Ferariju (i Mclarenu) da se boje svoje motore prodati RB.

Quote:
boli tvornicke ekipe sa tcornickim motorima kita za Red Bull.
Pa Ferari, McHondu i Renault vec boli jer se nalaze IZA njih Ostaje jos samo Mercedes najteza prepreka.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 10:24   #10
DMW, da ti kazem nesto, RED BULL JE BIO RENAULTOVA TVORNICKA EKIPA, u vrijeme kada je Vettel osvajao naslove.

JER TI TO RAZMES!!!!!!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 11:34   #11
De mu počupajte one postove, iz vremena dok je drkao na Alosna, kako je McH tvornička momčad.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 11:53   #12
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
De mu počupajte one postove, iz vremena dok je drkao na Alosna, kako je McH tvornička momčad.
To dobra ideja: Dmw kako da je Mclaren-Honda tvornicka momcad a Red Bull sa vrijeme Vettela nije?, ha guzomlatu guzomlatasti!.

Jedva cekam odgovor , pretvorio sam se u veliko klempavo uho
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 14:14   #13
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
DMW, da ti kazem nesto, RED BULL JE BIO RENAULTOVA TVORNICKA EKIPA, u vrijeme kada je Vettel osvajao naslove.

JER TI TO RAZMES!!!!!!
Ma gde je bio. Ovi posle 4 godine napljuvali Renault samo tako. Jel to radi tvornicka momcad?
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 14:17   #14
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
To dobra ideja: Dmw kako da je Mclaren-Honda tvornicka momcad a Red Bull sa vrijeme Vettela nije?, ha guzomlatu guzomlatasti!.

Jedva cekam odgovor , pretvorio sam se u veliko klempavo uho
Ja mislim da nikad nisam rekao da je Mclaren-Honda fabricka ekipa kad su to 2 ekipe u jednoj. Tako da ja mislim da sam rekao da je Mclaren polu-fabricka ekipa.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 22:07   #15
Kako god , nemam snage vise , wtf koji mi je kurac da uopce sa tobom raspravljam, bolje da si ljepo u birtiji narucim kavu, sjednem na stolicu , zapalim cigaru i razgovaram sa obliznjom zgradom i sl.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 22:48   #16


I ja sa tobom koji tvrdis da vozac razvija motor
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 12:55   #17
Quote:
the Sunday Times reports that Button has already been told he is being dropped and that he will not return to Williams - a decision that would seemingly bring a 16-year F1 career to a close.

'It is understood McLaren have told Button of their decision to replace him with Belgian rookie Vandoorne next season and that Button has decided against a return to the Williams team with which he started his career 16 years ago'.
.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 16:53   #18
http://www.motorsport.com/f1/news/an...sting-830289/?

Zanimljivo da iz nekog čudnog razloga McLaren nije uopće na tim testovima, a i da RB-ovi i Mercedesovi vozači do sad nisu našli vremena za iste...
Kvragu pa ak će Pirelli za zbilja gume radit prema tome kaj im vele vozači na testiranjima onda je za očekivat da će iste maksimalno pasat Ferrariu i Vettelu, teško da će baš prije poslušat Pascala ili Buemia nego Vettela i Kimia

Malo me čudi da su si RB i Mercedes dozvolili takav propust, a još i više čudi McLaren kojeg uopće nema...
Mislim kvragu kak uopće i krenut u razvoj bolida za iduću godinu ak nemaš baš nikakave ideje o tome kakve će bit gume osim kaj znaš samu fizičku veličinu, al baš ništ o ponašanju istih na stazi...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 20:42   #19
pa rekli su kako ove ekipe što ne testiraju ni u kom slučaju neće bit oštećene zbog toga, i da će svi dobit detaljne reportove sa testiranja.
nije valjda da sumnjaš u to?
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 23:00   #20
Quote:
zekohonda1 kaže: Pogledaj post
pa rekli su kako ove ekipe što ne testiraju ni u kom slučaju neće bit oštećene zbog toga, i da će svi dobit detaljne reportove sa testiranja.
nije valjda da sumnjaš u to?
Naravno da će dobit detaljne reportove...
al isti doslovce znače drek u odnosu na sitnicu da će one ekipe koje testiraju odredit pravac po pitanju koje i kakve gume su najbolje tj. koje najbolje odgovaraju eto baš njima, a još i vše će taj pravac odredit vozači.

To kaj buju oni dobili detaljni report mi zvuči ko da danas dobiješ report koje dionice si trebal kupit prije godinu dana, sa top secret djelom reporta u kojem piše i koje brojeve Lota si trebal odigrat 01.03.2015
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.