Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2016., 20:28   #1
Neprirodni materijali - prednosti i mane

Kupio sam zimsku kapu.
Materijal je akril.

Nije mi sada jasno, bez obzira što sam to pokušao doznati guglajući, što je to akril i koliko je to umjetno?

Zapravo, koliko to može iritirati kožu, koliko je lošije od prirodnih materijala?
Smend Funda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 20:45   #2
Akril je polimer derivata koji se dobivaju preradom i frakcioniranjem nafte. Nafta je prirodni neobnovljivi resurs. Akrilna vlakna su dizajnirana I proizvedena u industriji (cca 1940s).
Hipoalergena su. Ako su kvalitetno napravljena, ne mucaju se i mekana su I topla. Ako su losije kvalitete onda nisu super ugodna I mucaju se.
Stete okolisu jer se gomilaju u otpadnim vodama.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 20:55   #3
tako je. zapravo ti nijedno vlakno ne moze stetiti, vec kod prirodnih recimo pesticidi i sve cime se biljka spricala da otjeraju bube. i bojila. ona su otrovna kako za nas, tako za okolis, a najvise za ljude i okolinu gdje se proizvodi.



ukoliko te strah reakcija i dugorocne stetnosti, kupuj svjetlije komade, bijelo, izbjegavaj tamnoplavo i crno, pogotovo prirodne materijale.



dlaka se smatra najzdravijim vlaknom.
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 19:34   #4
Ljudi, hvala na odgovoru.
Dakle, Vi se komotno možete složiti da akril nije ništa manje dobar od ostalih neprirodnih materijala..tj.akril je sasvim ok, zar ne?
Smend Funda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 21:24   #5
Ako imas dobar akril koji je mekan, topao, ne muca se I cijenom ti je prihvatljiv, onda uzivaj u kapi. Meni najdrazi oblik akrila je fleece i volim to za podstave npr odjece I opreme za skijanje.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 20:07   #6
Quote:
MermaidMe kaže: Pogledaj post
ukoliko te strah reakcija i dugorocne stetnosti, kupuj svjetlije komade, bijelo, izbjegavaj tamnoplavo i crno, pogotovo prirodne materijale.
Možda glupo pitanje, ali možeš li malo dodatno napisati o ovome? Ja nosim samo crno
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:47   #7
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Možda glupo pitanje, ali možeš li malo dodatno napisati o ovome? Ja nosim samo crno
vjerojatno da pušta boju i da je to onda štetno, meni su noge bile nebrojeno puta obojane od tamnih traperica
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:32   #8
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
vjerojatno da pušta boju i da je to onda štetno, meni su noge bile nebrojeno puta obojane od tamnih traperica
A to mi se dešavalo samo od jeftinjih traperica tako da njih ne kupujem više
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.