Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2006., 00:24   #1
"Tablete za smirenje" - anksiolitici

Htjela bi kupit neke tablete za smirenje jer sam u zadnje vrijeme pod dosta velikim stresom (faks uglavnom ), ali ne želim neke agresivne tablete koje bi me uspavljivale. Ono, htjela bi čisto da me malo smire i podignu koncentraciju za učenje. Čula sam da su persen dobre, ima ko kakvih iskustava s njima? Kolika je cijena?
green_eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 08:54   #2
Quote:
green_eyes kaže:
Htjela bi kupit neke tablete za smirenje jer sam u zadnje vrijeme pod dosta velikim stresom (faks uglavnom ), ali ne želim neke agresivne tablete koje bi me uspavljivale. Ono, htjela bi čisto da me malo smire i podignu koncentraciju za učenje. Čula sam da su persen dobre, ima ko kakvih iskustava s njima? Kolika je cijena?
persen forte je meni odličan, nekakvih 30ak kn. možeš uzeti 3 puta dnevno po 2-3 kapsulice. mene baš fino smire kad sam nervozna, ali me ne uspore, tako da ćeš moći učiti bez problema.
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 16:02   #3
meni persen niš koristi, samo mi se pocne podrigivati
__________________
Whiplash girlchild in the dark
juliette is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 16:37   #4
Quote:
juliette kaže:
meni persen niš koristi, samo mi se pocne podrigivati
Dosta ljudi kaže da na njih persen uopće ne djeluje, a neki kažu da ih skroz umrtvi i da im se od toga spava (ili podriguje )... Meni bi to trebalo za prije ispita, pa ne želim baš zaćorit na ispitu!
Čula sam da neki čaj od valerijane pomaže, jel itko ima iskustva s tim?
green_eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 18:49   #5
Quote:
green_eyes kaže:
Dosta ljudi kaže da na njih persen uopće ne djeluje, a neki kažu da ih skroz umrtvi i da im se od toga spava (ili podriguje )... Meni bi to trebalo za prije ispita, pa ne želim baš zaćorit na ispitu!
Čula sam da neki čaj od valerijane pomaže, jel itko ima iskustva s tim?
tak sam i ja za prije ispita to popila i poludila skoro, jos sam bila zivcanija zbog posljedica persena
melem od lavande (nisam vjerovala da pomaze ali - pomaze!)
__________________
Whiplash girlchild in the dark
juliette is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 21:45   #6
meni je persen dobar, pomogne kad imam frke na poslu. i ne uspava me.

trebalo bi te (bilo koje) tablete isprobati u stresnim, ali ne presudnim situacijama (npr. jedan-dva dana ucenja, ali ne bas pred ispit, i ne na sam dan ispita, tako da moguce reakcije ne ucine preveliku stetu).
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:41   #7
Quote:
green_eyes kaže: Pogledaj post
Dosta ljudi kaže da na njih persen uopće ne djeluje, a neki kažu da ih skroz umrtvi i da im se od toga spava (ili podriguje )... Meni bi to trebalo za prije ispita, pa ne želim baš zaćorit na ispitu!
Čula sam da neki čaj od valerijane pomaže, jel itko ima iskustva s tim?
ja!za valerijanu u knjizi ljekovitog bilja pise da je prirodni apaurin.Probala i blago smiruje,al ja stavila malo vise od jedne cajne zlicice na 2 dcl i caj piti uvijek svjeze pripremljen,uvijek ga imam u kucnoj ljekarni,mada ga vec dugo nisam koristila,al da djeluje,djeluje....
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 03:08   #8
Quote:
tamarina kaže:
persen forte je meni odličan, nekakvih 30ak kn. možeš uzeti 3 puta dnevno po 2-3 kapsulice. mene baš fino smire kad sam nervozna, ali me ne uspore, tako da ćeš moći učiti bez problema.
jebate, ja mislim da bi moral barem 2-3 kutije toga popit da mi nekaj bude

vjerovatno bi mi bilo....zlo
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:41   #9
Quote:
tamarina kaže: Pogledaj post
persen forte je meni odličan, nekakvih 30ak kn. možeš uzeti 3 puta dnevno po 2-3 kapsulice. mene baš fino smire kad sam nervozna, ali me ne uspore, tako da ćeš moći učiti bez problema.
i meni, a još mi je doktorica rekla da je na biljnoj bazi
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 12:29   #10
pojacaj dozu magnezija, kupi sumece u apoteci i svaki dan popij jednu, ovo mozes kombinirat uz persen
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 03:00   #11
Persen je i meni preblag, ako oćeš nešto jače probaj s Normabelom. Čini mi se da idu samo na recept ali imam doma jednu čitavu kutiju koju sam dobio lani za bolove u leđima, trenutno mi ne trebaju i šteta je da propadnu pa ako je neko zainteresiran šaljem ih poštom (naravno, besplatno).
__________________
Podaci poznati redakciji.
employee of the week is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 03:07   #12
Quote:
employee of the week kaže:
Persen je i meni preblag, ako oćeš nešto jače probaj s Normabelom. Čini mi se da idu samo na recept ali imam doma jednu čitavu kutiju koju sam dobio lani za bolove u leđima, trenutno mi ne trebaju i šteta je da propadnu pa ako je neko zainteresiran šaljem ih poštom (naravno, besplatno).
Sam ti to zadrži sebi , nisu bez razloga tablete na recept! Očito to znači da nisu za svakoga da ih sam tak dijele u ljekarni.
Inače, teta u ljekarni mi je dala Valeral, na bazi valerijane. Meni su dobre!
green_eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 00:39   #13
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
pojacaj dozu magnezija, kupi sumece u apoteci i svaki dan popij jednu, ovo mozes kombinirat uz persen
Može li mi ko objasniti utjecaj magnezija?
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:21   #14
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Može li mi ko objasniti utjecaj magnezija?
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 09:20   #15
Quote:
green_eyes kaže:
Htjela bi kupit neke tablete za smirenje jer sam u zadnje vrijeme pod dosta velikim stresom (faks uglavnom ), ali ne želim neke agresivne tablete koje bi me uspavljivale. Ono, htjela bi čisto da me malo smire i podignu koncentraciju za učenje. Čula sam da su persen dobre, ima ko kakvih iskustava s njima? Kolika je cijena?
Persen ništa ne djeluje, neznam kako persen forte. Ako ćeš pit tablete na biljnoj bazi onda radje pokušaj s čajevima, samo što potraje dok dobiješ željeni učinak (tako čula)
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 09:22   #16
cula sam da pomazu tzv. 'tabletice od kurca'
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 10:44   #17
Valerijana, odoljen - ista biljka različiti nazivi, a persen se između ostaloga radi od nje.
http://zdravlje.com/lek/hr/persen.htm
magicbright is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 10:57   #18
hm, a ako mi se od plivadona spava što li će mi biti kad popijem persen?
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:39   #19
e, ova je tema nekak zamrla
jel tablete djeluju ili ne?
il ste u komuni?
šaliiim se...
ma mene i frendicu isto muči nervoza, stres i nus-pojave istih,
pa smo nabasale na ovu temu...

Sretno
__________________
Prijatelj je osoba koja ti priča u srce..
Mash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 17:49   #20
tablete za smirenje ili ??

neznam dali sam pogodila forum, ako nisam onda me uputite .

zanima me dali netko ima iskustva s tabletama za smirenje.....
imam fobiju od avijona.. tj , napadaj panike kad sam u njemu a da ne pričam o cijeloj vožnji koja traje dva sata....noć prije puta i cijeli dan nervoza
jel mi netko ima za preporučiti neke tablete za smirenje .naravno na biljnoj bazi..znam da je to samo kratkoročno riješenje i da moram se riješitit tog straha.
Mnoga putovanja sam zbog toga odgodila a nemogu tako cijeli život .
malaeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.