Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2007., 15:49   #1
Cool Financijska strana trudnoće!

Curke drage,ja i moj dragi uvelike planiramo bebu, pa me čisto informativno interesira koliko je objektivno potrebno imati prihoda mjesečno da bi se isfinancirali svi troškovi u trudnoći i što je najvažnije koliko ima troškova kad beba dođe?
Interesira me sve to jer sam ja studentica,a samo dragi radi, imamo svoj stan,auto,ali pored svih ovih cijena mi se čini da bi trebali imati mjesečno bar 10-ak tis. kn. da bi sve teklo kao podmazano.
Ne bi htjela da nam budući najdraži član oskudjeva u ičemu
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 15:54   #2
...kao i sve u životu,tako je i to svakom na izbor...nitko ti nemože reči granicu...imaš bodija za 10-15 kn, a imaš ih i za 50,60,70....tako je sa svime...na tebi je da biraš i određuješ...ali bebe je zadovoljno sa vašom ljubavlju i toplinom i onim minimalnim u što ćeš ga obući...ono što nemreš izbjeći su pelene,a to ti je cca 200ak kn mjesečno...veliki izdaci počinju kada i dijete postaje veliko...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:26   #3
ma znam ja sve to da cijene variraju, ali se čist pitam koliki je kućni budžet planiran kod vas cura koje ste ili trudne ili planirate trudnoću?
uopće nemam predodžbu o troškovima, a kad beba poraste do tada ću ja diplomirati i nać si posao,no mene brinu izdaci do tog momenta?
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:28   #4
slažem se sa paspom.... o tebi ovisi da li će ti biti važno da ti dijete nosi marke ili ćeš bit sretna sa robicom koju ti netko pokloni ili ako kupiš neku rabljenu robicu a isto se odnosi i na opremu za bebe....bebači ne kuže razliku, bitno im je da su čisti i oni su zadovoljni, dok ima svakakvih staraca....
a tekuće troškove za bebu su bar kod nas;
cca. 100kn tjedno za pelene, oko 400kn mj. nam je umjetna klopica jer mali ne cica, tu su još vlažne maramice koje dosta idu, pa kremica za guzu, šampon i kupka + mlijeko za tijelo (kod kozmetike i maramica mi je bitno da nije neki no name)..... ajde de, cca. 1200kn tekućih troškova mi imamo....

p.s. svu opremu za bebu ( o kojem postoji topic) smo kupovali malo po malo svaki mjesec u trudnoći nešto tak da se to nije ni osjetilo.....
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:33   #5
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
ma znam ja sve to da cijene variraju, ali se čist pitam koliki je kućni budžet planiran kod vas cura koje ste ili trudne ili planirate trudnoću?
uopće nemam predodžbu o troškovima, a kad beba poraste do tada ću ja diplomirati i nać si posao,no mene brinu izdaci do tog momenta?
...pitaš li mene,ja bum rekla ogromnu cifru...ali nisam ti ja mjerilo,jer uz ovo troje,nemrem odrediti točno...a i sad dok sam imala bebu kupovala sam stvari po malo,neosjetno....i eno stoji mi puna kutija novih stvari...a bebe nema...al mm neda da poklonim,veli trebat će nam za 3 mj...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:56   #6
nemoj poklanjat - trebat će tebi!!!
ti si živac kao i ja pa vjerovatno nećeš ni čekati ta 3 mj.,kao što ne čekam ni ja!
mi smo nakon 2 ciklusa krenuli u akciju!
ma što se tiče teme,mene je uvijek i oko svega frka,jer sam ja ziheraš - sve mora biti čisto na papiru, pa tako i ovo!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 17:00   #7
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
nemoj poklanjat - trebat će tebi!!!
ti si živac kao i ja pa vjerovatno nećeš ni čekati ta 3 mj.,kao što ne čekam ni ja!
mi smo nakon 2 ciklusa krenuli u akciju!
ma što se tiče teme,mene je uvijek i oko svega frka,jer sam ja ziheraš - sve mora biti čisto na papiru, pa tako i ovo!
...a da sam ja tako,još bi se valjda premišljala oko prvog...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 17:09   #8
da, ima tu nešto
ništa u životu nije ziher,ali ja sam takva
sad planiramo bebu,pa me i ta tema oko financija interesira ma koliko god bila dosadna
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 17:18   #9
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...pitaš li mene,ja bum rekla ogromnu cifru...ali nisam ti ja mjerilo,jer uz ovo troje,nemrem odrediti točno...a i sad dok sam imala bebu kupovala sam stvari po malo,neosjetno....i eno stoji mi puna kutija novih stvari...a bebe nema...al mm neda da poklonim,veli trebat će nam za 3 mj...
Ovaj komentar nije namjenjen na ovu temu, ali nemogu odolit da paspi napišem par riječi. Suze su mi potekle kad sam pročitala da si izgubila dijete, a taj tvoj optimizam me nadahnjuje, nikad ne odustaješ, uvijek gledaš sve s pozitivne strane, uvijek za svakoga imaš lijepu riječ i riječ utjehe. Čitala sam dosta tvojih postova i mogu ti reći da si stvarno žena kojoj se ljudi mogu diviti. Iskreno ti želim da prebrodiš ovo i uskoro će doći dijete kojega čeka puno ljubavi, nježnosti i puna kutija novih stvari . Za sada ju nekamo spremi, a kada dođe vrijeme za to, i kada ti bebač to preraste e onda imaš dobar razlog da je nekome pokloniš!
PUSA
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 17:27   #10
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Ovaj komentar nije namjenjen na ovu temu, ali nemogu odolit da paspi napišem par riječi. Suze su mi potekle kad sam pročitala da si izgubila dijete, a taj tvoj optimizam me nadahnjuje, nikad ne odustaješ, uvijek gledaš sve s pozitivne strane, uvijek za svakoga imaš lijepu riječ i riječ utjehe. Čitala sam dosta tvojih postova i mogu ti reći da si stvarno žena kojoj se ljudi mogu diviti. Iskreno ti želim da prebrodiš ovo i uskoro će doći dijete kojega čeka puno ljubavi, nježnosti i puna kutija novih stvari . Za sada ju nekamo spremi, a kada dođe vrijeme za to, i kada ti bebač to preraste e onda imaš dobar razlog da je nekome pokloniš!
PUSA
hvala velika...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 17:34   #11
...baš se nešto sjetih...kada sam u srednjoj rodila prvorođenu,NISAM IMALA BAŠ NIŠTA,sve sam okolo skupljala....većina stavri je već prošla 4 generacije...ali je bilo čisto,uredno,oprano,čuvano...i bilo nam je savršeno,najljepše,najbolje...nakon 6 godina došla je srednja...sada se već imalo novaca,pa smo postali mali snobići i kupovali samo potpisano,marke...razlika-apsolutno nikakva...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 10:57   #12
Mislim da si svatko moze priustit sve za dijete jer danas stvarno ima jako povoljnih stvari, a maloj bebi i ne treba puno robice tj. bar prvih mjesec dana ne treba.. najteze je u samom startu jer trebaju i kolica i kimbac ( recimo komoda da djecje stvari nije neophodna) ali tu znaju uskocit o starci i rodjaci ....... kod kupnje se takodjer bitno raspitat o cijenama jer su cijene za pojedine iste artikle uzasno razlicite u pojedinim ducanima..... a najbolje je kupovat po malo
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 07:10   #13
mislim da su još najmanji troškovi za dijete kad su bebe, poslje je već drugačije
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 16:08   #14
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
ma znam ja sve to da cijene variraju, ali se čist pitam koliki je kućni budžet planiran kod vas cura koje ste ili trudne ili planirate trudnoću?
uopće nemam predodžbu o troškovima, a kad beba poraste do tada ću ja diplomirati i nać si posao,no mene brinu izdaci do tog momenta?
To sve stoji... ali evo baš je sinoć bilo na RTL-u emisija o porodnim naknadama (dobro su oprali državu ) pa moraš računati i na to da kad rodiš da ne možeš računati na svoju punu plaću...
Sad se počelo pričati nešto o tome da će te naknade porasti, ali bili živi pa vidjeli - naime, slijede izbori
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:53   #15
studentica je, tako da ce jos i s financijske strane profitirat
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 14:09   #16
E bas si o tome nakako i ja ovih dana razmisljma. Dragi bi bebu sto prije, a ja u jednom trenutku bi u drugom opet ne bi. Ima tu i malo sebicnih razloga s moje strane (cist nam je lijepo ovako, nista nam ne fali), a opet kad citam vas ovdje, nema ljepseg nego imat dijete.

Uglavnom pocinjemo na bebici radit ovaj mjesec pa kako bude. Bas sam sva uzbudena, sretna, a i uplasena.

I ja sam isto jos studentica, muz radi i ima solidnu placu. A za kolica, krevetic i te vece stvari vec imamo lovu sa strane. Plus starci i njegovi i moji koji bi sve dali...mislim da ne bi trebalo bit problema!

Eto Pikacu drzim ti fige i nadam se da pisemo uskoro ovdje kao buduce mame (jos uvijek studentice).
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 17:18   #17
Ja sam sponzoruša svog muža ... Još uvijek izvanredno studiram ali evo do sad smo sve sami kupili uglavnom a stvari za bebače danas doista nisu tako jako skupe. Ako jedan preslatki bodi košta koliko i kutija cigareta, to je stvarno ništa. Srećom, mi nemamo kredite nad glavom, imamo i stan, auto, mm ima solidnu plaću u drž. firmi ali se svejedno ponašamo racionalno. Ne pada mi na pamet kupovati npr. bodije od 80-ak kn kad će ga mali prerasti prije nego kažem keks.
Do sad smo kupili stolić za prematanje (cca 1200kn), krevetić+madrac (1200kn), robica (oko 600 kn) a dosta stvari su kupili moji roditelji pošto im dolazi novi unučić nakon skoro 6 god Također, dosta stvari mi je dala i sestra od svog malog, sve je očuvano i slatko. Još nas čekaju kolica i to je to. Dakle, budem li dojila, uglavnom ću trošiti na pelene i kozmetiku prvih par mjeseci .
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 22:24   #18
Ma nisu to neki opaki izdaci - ja dojim, pa trošim praktički samo na pelene. Puno robice sam naslijedila od frendica, dobila nove od rodbine... nisam potrošila više od 200-300 kn na robicu. Jedino je frka za kolica i kinderbet - ali tu cijene variraju, nemaju svi za kolica od 5000 kn, o.k su i ona za 1500...

A u trudnoći sam najviše trošila na hranu, jer sam bila opsjednuta sa zdravom prehranom Odjeću sam kupovala u normalnim buticima, dućani za trudnice su prevara i tam sam kupila samo jedne traperice... Eto to su ti moja iskustva, a nije baš da moram paziti na svaku kunu jer i muž i ja radimo i ne žalimo se na primanja.
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 22:28   #19
Quote:
babe2 kaže: Pogledaj post
...dućani za trudnice su prevara i tam sam kupila samo jedne traperice...
Da, da, teški lopovi su to. Ja sam malo gledala kakve su im cijene i nisam ništa kupila u HR dućanima za trudnice. Nešto sam kupila u H&M, nešto u običnim dućanima (veličina L ) a nešto sam dobila.
Ne dam tim lihvarima ni kune
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 22:46   #20
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Da, da, teški lopovi su to. Ja sam malo gledala kakve su im cijene i nisam ništa kupila u HR dućanima za trudnice. Nešto sam kupila u H&M, nešto u običnim dućanima (veličina L ) a nešto sam dobila.
Ne dam tim lihvarima ni kune
Bila sam neki dan u "mami i bebi" i vidjela prekrasnu suknju bijelu sa zlatno-smeđim izvezenim cvjetićima po rubu i skoro pala na guzu kad sam vidjela da dođu 680kn!!!!
Jedino trudničko što sam kupila su smeđe sportiva hlače koje su na lastiku i daju se namještati po veličini trbuha a moći ću ih i po9slije nositi. Bile su oko 500 kn ali vrijede svake kune. Ovo ostalo sam kupovala u normalnim dućanima, sreća pa je ove sezone trendy široko, tunikice i rezano ispod grudi
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.