Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2015., 23:15   #3921
nisam uzela šampon acidosalus, znam da ga imaju, nisam ga koristila.....pa sve koje interesira, neka pogledaju na stranici marinalab opus, to su naši hrvatski proizvodi i odlični su, na njihovoj stranici piše o svim proizvodima, mislim da su čak i cijene....meni kosa nije opadala, ali se prorijedila, znači nije bila veličina prosječne ceste između kose, nego veličina autoputa, tako bih najbolje objasnila, popila sam znači i 2 bočice običnog cinka solgar, ali taj serum me spasio
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 05:14   #3922
Imam jedno pitanje; nenormalno mi je ispadala kosa i to je pocelo prije dva mjeseca. Prvo mi je bio cilj postici duzinu (duuuugo sam je pustala) i isisavanjem suhih dijelova imati dugu i zdravu kosu. To bi tako i bilo da mi kosa nije krenula opadati. Sada kada je napokon zdrava i sjajna je toliko malo ima da sam tuzna. Rep mi je tanak jako kad svezem kosu, a kad je raspustim vidim isto da je pola nema. Sada mi se opadanje i smanjilo, mislim da je to do jesenskog perioda i nekih promjena ali sto sad... doslovno imam upola manje kose.
Pitanje je, da li sada kada je ispadanje kose lagano stalo nastojim i dalje njegovati kosu i ostaviti je iste duzine (do kopce grudnjaka), ili da se osisam drasticno, npr. na bob? Dvoumim se jer ne znam koliko smisla ima imati duzu kosu koja nije nesto bujna (plus jos tanka dlaka), a opet, ako se osisam, i dalje ce je biti malo, ali ce mozda djelovati bujnije, bar se nadam. Sto biste vi na mojem mjestu, sto mislite o duzoj kosi koja nije gusta, onako je tanka i slabasna? Da li da cekam da se progusti i dotle uzgajam ovu tanasnu "grivu" koliko god mogu ili da idem pod skare?
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 09:19   #3923
Meni je duga, tanka kosa- ruzna.
Moj san je imati duguuuuu, bujnu kosu, to mi je predivno, zenama doslovno daje novu dimenziju, ali izgleda da nista od toga za mene.
Ja sam bila u slicnoj situaciji kao ti, imala sam kosu duzu od kopce grudnjaka, bila sam prezadovoljna s njom. A onda prije 5 mjeseci je pocelo opadanje. Prvo sam mislila sezonsko, ali nikako nije prestajalo. I zbilja vise nisam vidjela smisao pa sam se osisala do brade (teska, teska srca). I danas, koliko god glupo zvucalo ne gledam te slike na kojima sam bila zadovoljna svojom kosom jer mi je tesko.
Ti si sretnica jer je opadanje prestalo. Moje nije.
Ali, da, sisanjem.do brade se postigao privid nekog volumena. Tim vise jer se nisam osisala na ravno, nego onako u raznim duzinama pa slici na nesto.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:44   #3924
meni je od ricinusa kosa počela brže rasti, ali ne i na onom mjestu gdje je opala. zbog čega bi to bilo, ako netko zna?
jer taj ricinus djeluje očito, ali ne i na to gdje je opalo.
sada mi je puno duža, ali gustoća je ista.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 14:57   #3925
Ne kužim, imaš "rupe" gdje ne raste ili?
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 15:27   #3926
Quote:
MKay kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje; nenormalno mi je ispadala kosa i to je pocelo prije dva mjeseca. Prvo mi je bio cilj postici duzinu (duuuugo sam je pustala) i isisavanjem suhih dijelova imati dugu i zdravu kosu. To bi tako i bilo da mi kosa nije krenula opadati. Sada kada je napokon zdrava i sjajna je toliko malo ima da sam tuzna. Rep mi je tanak jako kad svezem kosu, a kad je raspustim vidim isto da je pola nema. Sada mi se opadanje i smanjilo, mislim da je to do jesenskog perioda i nekih promjena ali sto sad... doslovno imam upola manje kose.
Pitanje je, da li sada kada je ispadanje kose lagano stalo nastojim i dalje njegovati kosu i ostaviti je iste duzine (do kopce grudnjaka), ili da se osisam drasticno, npr. na bob? Dvoumim se jer ne znam koliko smisla ima imati duzu kosu koja nije nesto bujna (plus jos tanka dlaka), a opet, ako se osisam, i dalje ce je biti malo, ali ce mozda djelovati bujnije, bar se nadam. Sto biste vi na mojem mjestu, sto mislite o duzoj kosi koja nije gusta, onako je tanka i slabasna? Da li da cekam da se progusti i dotle uzgajam ovu tanasnu "grivu" koliko god mogu ili da idem pod skare?
Također suosjećam jer se ja još odbijam šišati
Ja sam imala skoro do kuka kosu, i onda je prije 15 mjeseci počelo opadanje i i dalje ne prestaje. Srećom, nemam masnu kosu pa mi ima volumena i čak se niti ne primijeti da je ispalo više od pola, tj.drugi ne primijete, ali ja itekako da, jer sam čak i s tom tankom vlasi imala kose za 3 glave, a sad niti trećinu toga. No, ako se tebi baš vidi, možda ju ne bi bilo loše bar malo skratiti. A i ja ću uskoro morati očito, jer ako je više od pola ispalo u godinu dana, strah me iti pomisliti šta će biti za pola godine ako ne prestane...
Jesi ti išta poduzimala u vezi tog opadanja ili je samo od sebe prestalo?

@Ereshkigal: suosjećam s ovim što si napisala da odbijaš gledati stare slike, ista stvar kod mene. Prije sam često nosila frizuru kao ariana grande (ne po njoj haha, davno sam ja to počela jer je trebalo nekako svu tu kosu skloniti s lica), i muka mi je kad vidim koliko je bujan to bio konjski rep, a koliko je svejedno ispod još bilo kose... ah
White Shadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 16:26   #3927
Quote:
White Shadows kaže: Pogledaj post
@Ereshkigal: suosjećam s ovim što si napisala da odbijaš gledati stare slike, ista stvar kod mene. Prije sam često nosila frizuru kao ariana grande (ne po njoj haha, davno sam ja to počela jer je trebalo nekako svu tu kosu skloniti s lica), i muka mi je kad vidim koliko je bujan to bio konjski rep, a koliko je svejedno ispod još bilo kose... ah
Ja također ne mogu gledati svoje stare slike

Moja kosa izgleda bolje sada, nije to ni približno kao što je bila ali bolje nego prošle godine. Mislim da je minoxidil zaustavio ispadanje jer mi sada ispada jako malo, ali i dalje je kosa beživotna i loše izgleda.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 17:20   #3928
Quote:
nana_22 kaže: Pogledaj post
Ja također ne mogu gledati svoje stare slike

Moja kosa izgleda bolje sada, nije to ni približno kao što je bila ali bolje nego prošle godine. Mislim da je minoxidil zaustavio ispadanje jer mi sada ispada jako malo, ali i dalje je kosa beživotna i loše izgleda.
Sjećam se da si prije bila pisala da ti je ispadalo baš strašno puno kose pri pranju, znači to se baš jako puno smanjilo s minoxidilom? Ili i dalje dosta ispada, ali ne TOLIKO puno?
Koliko dugo je prošlo dok nisi primijetila da ti je počelo manje ispadati? I meni je dermatologica to prepisala, ali tek sam počela koristiti. :/
White Shadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 17:35   #3929
Quote:
White Shadows kaže: Pogledaj post
Sjećam se da si prije bila pisala da ti je ispadalo baš strašno puno kose pri pranju, znači to se baš jako puno smanjilo s minoxidilom? Ili i dalje dosta ispada, ali ne TOLIKO puno?
Koliko dugo je prošlo dok nisi primijetila da ti je počelo manje ispadati? I meni je dermatologica to prepisala, ali tek sam počela koristiti. :/
Baš jako puno. Nije da mi više uopće ne ispada kosa, mislim nešto mora ispasti ali stvarno značajno manje. Koristim ga oko 5 mjeseci, u kombinaciji s Belodermom. I terapiju provodm točno kako mi je dermatologica rekla, bez preskakanja i zabušavanja.

Ono što je mene začudilo je da mi je jedna bočica minoxidila trajala skoro 5 mjeseci.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:42   #3930
Ali koja je korist od minodixila kad ce sve otpast kad ga pretanete koristit? Meni je to cak i sama dermatologica rekla. Pali dok ga koristis. Uz to ti on njega mogu pocet rast facijalne dlake.
U privatnom zivotu znam dvije cure, od kojih mi je jedna bliska prijateljica koje su to koristile i obje su jako odlakavile po faci. Jedna ima pravu musku bradu. A i jednoj i drugoj je po prestanku koristenja minodixila otpalo brdo kose.
Meni je to isto dermatologica dala, ali ja se to bojim koristit.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 19:09   #3931
Dermatologica mi je rekla da mi je to dala u svrhu stimuliranja bržeg rasta kose, budući da ja imam jako puno mlade kose, baš svugdje strše, pa kao dok nađemo stvarni uzrok opadanja-ali s obzirom na to koliko dugo moram(o) čekati na termin pretraga, ja stvarno ne znam kad će to biti :/ I dalje ne mogu vjerovati koliko je naše zdravstvo sporo!

Uglavnom, ja sam mislila da se to može dogoditi samo kod onih koji to koriste doslovno u svrhu ''iznicanja'' kose, ili što već :/ To je onda stvarno veliki rizik..
White Shadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 19:19   #3932
Cure, hvala vam puno na brzim odgovorima i suosjecanju. Ma ne znam jel stvarno kosa prestala ispadati, vidim da se smanjilo to, kao da je otpalo sve sto je trebalo. A Prosle godine sam u ovo vrijeme isto imala slican problem, ali u blazem obliku. Isto mi je kosa ispadala, pa sam pocela piti solagar vitamine za kosu. I nakon dva mjeseca, tri mozda sam vidjela da mi je opadanje prestalo. Tada se nisam sisala, ali kako mi je kosa prije toga bila dovoljno gusta i kraca nije se toliko kuzilo pa nisam ni trebala.

Inace se ne farbam, nastojim koristiti sto manje kemije, ne feniram se i ne peglam. Pijem vitamine i dodatke prehrani; E, C, B i Q10, ali kako je opadanje pocelo u vrijeme dok sam pila vitamine, pretpostavljam da nije do nedostatka istih u organizmu. Hormoni stitnjace su mi u redu, ali uskoro cu ici provjeriti razinu drugih hormona koji bi mozda mogli utjecati na ovo sve

Mislim da je najveci razlog preseljenje na drugi kontinent, ovdje je drugacija voda, klima, vlaga u zraku... Mislim da mi se organizam navikava na novo okruzenje.

A sto se tice frizure, kad tek operem kosu ona ne izgleda tako lose jer ju svezem na kratko u pundju pa kad je raspustim lagano je valovita, slojevito sam osisana, i djeluje punije nego sto je (iako se vidi da to nije gusta kosa). Ali vec drugi dan, treci, kosa nije za nosit raspustenu jer se valovi opuste i onda mi stvarno izgleda preslabasno.

Sisanje mi tako tesko pada jer sam se tako dugo trudila pustit ju, nakon godina iste duzine do ramena napokon mi je kosa narasla, imam i boju i frizuru koju sam zeljela (napokon sam nasla i frizuru koju mi je lako odrzavati, bez koristenja ikakve termicke obrade)... Bob mi ne stoji lose, ali duga kosa mi stoji bolje. Takodjer, ako se osisam, morat cu kosu stalno fenirati ili peglati jer mi je kosa frizzy ako ju bar nekako ne oblikujem (sad je lako jer to radim samo pundjom) i drugo, nema vezanja vise, a to mi je tesko zamisliti, volim jako visoki rep, a i morat cu u tom slucaju koscu duplo cesce prati jer cim se zamasti - nema vezanja vec pranje. Ne znam ni sama sto je onda bolje. Probat cu jos mozda mjesec dana ovako, a onda cu vidjeti da li cu se sisati ili ne. A kad jos pomislim na to da bi mi opet trebale godine da mi kosa naraste na ovu duzinu (i inace mi kosa raste jako sporo)...

Tako da i ja vas razumijem u potpunosti, i zao mi je sto sve nemamo gustu grivu. I bas sam sinoc gledala svoje slike, ah... necu ih vise ni gledati (a jos sam se prije nekad i farbala i imala gustu kosu)...

Zadnje uređivanje MKay : 26.09.2015. at 20:00.
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:29   #3933
Upravo bio na ponovnom pregledu vlasista u apoteci kod one iste sto mi je uvalila svoj skupi losion, i sad mi tek kaze da mi je korjen totalno unisten ali da se nista ne brinem nece mi kosa opasti jer sam njoj dosao u ruke, pa je rekla da uzmem novi sampon i neke ampule od iste firme kao i losion, naravno ima ugovor s njima. Ja ovo necu uzimati jer od onog losiona cak mi je i gore stanje i ne vjerujem joj vise, ali joj vjerujem kad kaze da mi je korjen skroz unsiten, pa sta da radim ima li neko savjet? Koje tablete za jacanje korjena kose trebam kupiti, sta uopste raditi?
SkeptikBH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 09:18   #3934
Quote:
SkeptikBH kaže: Pogledaj post
Upravo bio na ponovnom pregledu vlasista u apoteci kod one iste sto mi je uvalila svoj skupi losion, i sad mi tek kaze da mi je korjen totalno unisten ali da se nista ne brinem nece mi kosa opasti jer sam njoj dosao u ruke, pa je rekla da uzmem novi sampon i neke ampule od iste firme kao i losion, naravno ima ugovor s njima. Ja ovo necu uzimati jer od onog losiona cak mi je i gore stanje i ne vjerujem joj vise, ali joj vjerujem kad kaze da mi je korjen skroz unsiten, pa sta da radim ima li neko savjet? Koje tablete za jacanje korjena kose trebam kupiti, sta uopste raditi?
Ja bih na tvom mjestu uzela neki šampon tipa Balea MED ili Balea MED ultra sensitive

http://i61.tinypic.com/34fgtqx.png
http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA500_.jpg

Uzela bih koža-kosa-nokti tablete

http://makeupfandra.blogspot.hr/2014...omplex-sa.html

I napravila mix 1:1 ricinusovog ulja (ljekarna) i suncokretovog ulja (nerafinirano, dm) + mrvicu eteričnog ulja ružmarina cineol za cirkulaciju, staviti na tjeme i držati minimalno dva sata.

http://www.malaodlavande.com/etericn...-ruzmarin.html

I stavila bih ulje u ovakvu bocu (pitaj u ljekarni)

http://www.lagena.hr/slike/Copy%20of%20FRA_6882.JPG

Također baci oko na ove stvari - finasterid, dutasterid, minoxidil (Pilfood ili Pilovit).

Masiraj vlasište i obavezno suši kosu (ne prevrućim zrakom).

Za seboreični dermatitis nađi dobrog dermatologa i traži rješenje dok ga se ne riješiš.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 11:33   #3935
A kaj bi moglo biti uzrok kad ispadanje kose ide skupa sa svrbežom vlasišta?

Ošišala sam se danas na kratko jer mi kosa nenormalno ispada, oprala kosu prije šišanja, oprala i nakon, složila frizuru i vlasište me opet svrbi. Kak se riješiti toga?
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 14:36   #3936
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
A kaj bi moglo biti uzrok kad ispadanje kose ide skupa sa svrbežom vlasišta?

Ošišala sam se danas na kratko jer mi kosa nenormalno ispada, oprala kosu prije šišanja, oprala i nakon, složila frizuru i vlasište me opet svrbi. Kak se riješiti toga?
Meni je super za vlasiste Balea med, za nju sam doznala na forumu. Od nje me skoro ne cesa, isto mi je dobri i Hipp za bebe sampon. Od svih drugih sampona dobijem svrab vlasista. Dobro mi deluje i stavljanje kantarionovog ulja pred pranja kose. A za ispanje nemam nista pametno reci. Ponekad stavljam ricinus, ali dosta retko. Tako da nema nikovog efekta.
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 16:00   #3937
Pročitao sam dobar dio teme Gubitak kose, ali tamo vidim da pišu većinom o presađivanju kose i lijekovima. Zna li možda netko za kakav proizvod na biljnoj bazi da nije invazivan i ne šteti vlasištu?

Znam da pomaže proso, zna li netko imali učinak i na muški tip ćelavosti ili pomaže samo kad opada kosa opčenito?
Brillen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 19:42   #3938
Mene je prošlu godinu izludilo koliko je opadala i isto sam u potrazi za prirodnim preparatom.

Ono što sam počela koristiti je neem prah, koristim ga umjesto suhog šampona. Za sad mi se čini da pali, manje ispada, pa ćemo vidjeti, nastavljam ga koristiti i dalje.
Leuta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 21:38   #3939
Leuta- mozes li malo detaljnije opisati kako kotistis neem? I koliko cesto?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 21:56   #3940
Kosa mi se brzo masti, tako da ga svako drugi dan malo pospem po tjemenu i iščetkam, odličan je kao zamjena za suho pranje!
U svakom slučaju, mislim da je zdravije od svih onih sprejeva.

Ili ga pomiješam sa ricinusovim uljem, i umasiram u tjeme i ostavim preko noći, prije pranja, ne baš svakog, ali morat ću češće malo, jer čini mi se da pomaže.
Leuta- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.