Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2014., 21:09   #3561
Quote:
matben kaže: Pogledaj post
pozdrav,
pregrađujem jednu prostoriju knufom i zapeo sam kod postavljanja vratiju.(obična sobna vrata, ništa teško)
CW su mi debljine 5 cm, i stavljam 2 ploče s svake strane.

-našao sam po netu da stavim štafnu. no njene dimenzije su 7*5cca i normalno ne stane u CW profil.
-ako je prepilim na pola opet mi ostaje debljina od 5 cm što je također predebelo za taj profil od 5 cm vanjskih dimenzija.
-tražio sam kod sebe u 2 trgovine UA profil. to je kao deblji lim i služi upravo za postavljanje nečeg kao što su vrata, ali toga nema za kupit, barem ovdje.
-našao sam i da stavim CW u CW ali ne sjeda to kako spada.
-jedino što mi ide je UW u CW. na taj način ga mogu malo pojačati koliko sam sam uspio skužiti.

ima ko kakav savjet. dal da tražim UA, dal da dam spiliti štafnu na dimenzije 4.5x4.5 da mi stane u CW ili nešto treče??

hvala unaprijed,
lp,
Stavite puno šarafa na CW profile i postavite samo na pur pjenu - budući da je pregrada dupla laga držat će sobna vrata bez problema, ako baš morate šarafiti kupite letvu umjesto štafla.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 21:12   #3562
Quote:
papucica-hr kaže: Pogledaj post
Na koji način "zatvoriti" kutni ormar od kanufa? Planiramo napraviti ovakvo nešto:



Za početak sam mislila, pošto je buđet JAKO ograničen, staviti nekakav zastor. Ovakvo nešto

Imate još kakve ideje? Kako riješiti taj nesretni kut? U sredini je ostavljena i polica koja treba biti otvorena jer tu treba doći TV pa je to malo gnjavaža..

Majstora imam ali ak imate kakve sugestije u vezi projekta samo recite
Kliznim vratima
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 14:58   #3563
Pozdrav, molio bih pomoc iskusnijih za koji savjet

kako zatvorit ovo s rigipsom? jasno mi je da za ovu kosinu idu CD profili koje na zidu drže UD profil i sidreni nosači na gredama
no, kako zatvorit ovaj okomiti dio pokraj vrata...cim ucvrstit tu CD profile?
i kako napravit prijelaz izmedu ove kosine i tog ''kao zida'' pokraj vrata jer ce se sve zatvarat rigipsom?

Hvala

ivan128s is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 15:12   #3564
Quote:
ivan128s kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molio bih pomoc iskusnijih za koji savjet

kako zatvorit ovo s rigipsom? jasno mi je da za ovu kosinu idu CD profili koje na zidu drže UD profil i sidreni nosači na gredama
no, kako zatvorit ovaj okomiti dio pokraj vrata...cim ucvrstit tu CD profile?
i kako napravit prijelaz izmedu ove kosine i tog ''kao zida'' pokraj vrata jer ce se sve zatvarat rigipsom?

Hvala

Izvedete podkonstrukciju kosine i nakon toga uw na gornju kosinu i doljnju, vertikalno cwi i to je to.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 13:11   #3565
Useljavamo u stan u kojem nam se ne sviđa ovaj zid u dnevnom boravku, htjeli bi srušiti ovaj zid označen strelicom (knauf) i nadograditi ravno zid do kraja, tako da zatvorimo taj prolaz desno i dobijemo veći prostor za TV i TV-stalak. Imate li preporuku za nekog dobrog i povoljnog majstora? Hvala !!!!







P.S. stan je u Zagrebu.
sovica05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 13:31   #3566
nadam se da je parket ispod knaufa. i ako je, micanjem tog zida vidjet ce ti se ostecenja na parketu
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 14:44   #3567
Da, vidjela bi se oštećenja, ali zato bismo u tu novu veću ''rupu'' stavili duži TV stalak pa bi tako prikrili oštećenja.
sovica05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 17:37   #3568
Quote:
sovica05 kaže: Pogledaj post
Da, vidjela bi se oštećenja, ali zato bismo u tu novu veću ''rupu'' stavili duži TV stalak pa bi tako prikrili oštećenja.
Demontira se Knauf PZ, obradi se ostecene na stropu,
obradi se kut na zidu,
za pod ima dosta opcija ali malo oonih koje izgledaju lijepo..
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 04:29   #3569
A da srušite ta zid, ali ne skroz do dolje nego ga ostavite metar ili koliko vec treba od poda i iskoristite kao "nogu" stalka za tv? Na to bi se sigurno mogla montirati neka ploha na koju bi se stavio tv. Ne znam kako bi to izgledalo, al ideja je usmjerena tome da ne ostane rupa u podu...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:56   #3570
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
Izvedivo je, i čini se jako zgodno, no moglo bi biti i podosta zahtjevno za nekog ko nije profić u tome. Problem bi se mogao javiti kod ovih donjih niša jer se čine dosta uske - pa je tehnički problem kako zašarafit gips ploče iznutra - uvijek se može staviti prije već na profil pa tiplati sve zajedno - no i to se u ovom slućaju čini dosta zahtjevno - poprilično ćete si olakšati posao ako ove dvije donje niše pretvorite u jednu. Cijena bi Vam mogla biti u rangu ko da radite po mjeri s iveralom a čak vjerojatno i skuplja - barem je moja procjena takva - a i za nekog ko nije vičan ovome poslu preporučam da si izrežete iveral po mjeri, pospajate ga -bit će Vam lakše
Hvala na info, budem se još malo raspitao za razne varijante...
mali1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 16:25   #3571
Quote:
mario_bla kaže: Pogledaj post
A da srušite ta zid, ali ne skroz do dolje nego ga ostavite metar ili koliko vec treba od poda i iskoristite kao "nogu" stalka za tv? Na to bi se sigurno mogla montirati neka ploha na koju bi se stavio tv. Ne znam kako bi to izgledalo, al ideja je usmjerena tome da ne ostane rupa u podu...
Zanimljiva ideja, nije nam to uopće palo na pamet. Hmm...
sovica05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 12:07   #3572
kakvi su knauf zidovi

Da i ja nešto doprinesem na ovu staru temu. Još nisam napravio pregradne zidove, no spremam se. Stučnjaci govore, dosta ti je jednostruki knauf, a opet, mnogi stavljaju dvostruki.

Mene je brinula buka, pa sam se prvo namučio dok sam saznao kakvu akustičku izolaciju uopće ciljati. Kaže Švabo:
http://www.akustikbau.de/informationen/schallschutz/
u stanu normalno 40dB, pojačano 47dB.
Ja ne gradim svaki dan kuću za cijeli život, pa ciljam 47dB.

A kako to postići? Da li s više ploča ili s debljim zidom? Pa zaguglaj, i evo, u knaufovim specifikacijama (tehnički list W11, str. 18) vidi se:

1 ploča, raspor 5cm, s vunom 4cm, 1 ploča (zid debeo 10cm) =39 dB, malo mi je to

Ako udvostručim raspor, tj. raspor 10cm, vuna unutra 8 cm = 43 dB, nešto bolje (4dB bolje), ali zid mi 12,5 cm, a i vuna nešto košta

A ako idem na 2 ploče sa svake strane i ostanem na rasporu od 5 cm s 4 cm vune = 46 dB, e to mi je prihvatljivo.

Meni je ovo s dvije ploče i profilima na 5cm i vunom od 4cm idealno. Zid tanak, a čvrst, i sa super zvučnom izolacijom.

Samo da podsjetim da kanuf ima ecose vunu BEZ FORMALDEHIDA. Dok se drugi proizvođači ne sjete istog, kanuf zaslužuje (a i poslije kao pionir ne trovanja klijenata).
Pitomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 14:21   #3573
Ja sam se preporodio ( sad spavam kako treba) od kad sam u sred kuće napravio spavaču sobu (imam prozor prema ulaznom prostoru sa stepenicama). Do ceste je trpezarija sa odličnom stolarijom.

Pregradni zid je dvostruki, sa po jednom pločom knaufa sa svake strane. Između je 10cm vune. Nosači su odvojeni od zida, poda i plafona sa trakom....Ne čujem ni smečare ujutro a kad sam spavao u sobi do ceste to je bilo buđenje.....a da o susjedima i ne govorim.
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 14:41   #3574
BOB, ne spavaš ti bolje radi toga kaj je manje buke, već zato kaj sve slabije čuješ
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 17:03   #3575
Na koji način se postavlja knauf na geberit montažni element? Tj.na koji način se zatvara?
Da li knauf ploča direktno ide na okvir od elementa ili se pak obavezno koriste ti UA profili na koje ide ploča?
Što se dešava sa sredinom između stupova elementa, to ostaje tako nepovezano ili se pak obavezno zatvara sa nekom željeznom pločom?
Našao sam neke upute od Knaufa na netu ali mi nisu baš jasne.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:36   #3576
najcesce s uw i cw profilima. Ploca mora biti prislonjena na vodokotlic s prednje strane. I koristi obavezno dvije ploce,jednu preko druge
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 19:48   #3577
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Na koji način se postavlja knauf na geberit montažni element? Tj.na koji način se zatvara?
Da li knauf ploča direktno ide na okvir od elementa ili se pak obavezno koriste ti UA profili na koje ide ploča?
Na ugradbeni konzolni Geberitov vodokotlić knauf se stavlja direktno na nosače i to dvije ploče, jedna na drugu.Otvore koji su unutar konzola nije potrebno zatvarati, jer wc školjka se naslanja na dvije metalne konzole koje se nalaze u donjoj zoni. Tu se može , ispod knaufa, ako želiš ugraditi siporeks.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:16   #3578
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Na koji način se postavlja knauf na geberit montažni element? Tj.na koji način se zatvara?
Da li knauf ploča direktno ide na okvir od elementa ili se pak obavezno koriste ti UA profili na koje ide ploča?
Što se dešava sa sredinom između stupova elementa, to ostaje tako nepovezano ili se pak obavezno zatvara sa nekom željeznom pločom?
Našao sam neke upute od Knaufa na netu ali mi nisu baš jasne.
Ploca ide na konstrukciju kotlica a lijevo desno i gore nadovezujete podkostrukciju.
Ukoliko je kotlic u PZ pricvrscuje se na vertikalne UA profile koji idu lijevo i desno.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 02:18   #3579
Hvala na odgovorima, osobno sam mislio da ploče idu direktno na kostrukciju ali izgleda da treba složiti podkostrukciju. Naime mi želimo imati zub od 15cm iznad kotlića, bidea i umivaonika te sada su majstori ostavili te montažne elemente samo 7cm od zida pa mi je to bilo sumnjivo.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 16:25   #3580
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, osobno sam mislio da ploče idu direktno na kostrukciju ali izgleda da treba složiti podkostrukciju. Naime mi želimo imati zub od 15cm iznad kotlića, bidea i umivaonika te sada su majstori ostavili te montažne elemente samo 7cm od zida pa mi je to bilo sumnjivo.
Postavili su blize zidu, najvise sto su mogli, valjda
Predvideno je da se radi zid ispred kotlica, mislim.
Npr. Od Ytonga 75mm, tako da bi bilo prostora za Cw/Uw i ploce.
Treba pogledati u tehnickom listu koliki sloj moze biti ispred kotlica.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.