Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2010., 16:00   #981
[QUOTE=ds1;27318394]Evo jučer stigla i već radi. Prvi dojam, vrhunska makina! Možda nisam navikao da mi perilica ima hrpu elektroničkih komponenti, LCD display, hrpa ledica, veliki precizni gumb programatora, no to me nimalo ne smeta. Netko je spomenuo da je većina perilica napravljena kao u kućnoj radinosti. Ova definitivno nije. Gumba programatora postidjeli bi se i eminentni proizvođači audio tehnike, tipke su idealne veličine i ne klimaju se. Inače cijela mašina djeluje čvrsto i masivno. Na kontrolnoj ploči sve je jednostavno opisano i pregledno. Na centrifugi od 1200 okretaja ni najmanjih vibracija i trešnje. Evo nekih karakteristika: velika vrata, dijamantni 6,2 kg bubanj sa malim rupicama (manje oštećuje robu), centrifuga 1200 o/min, keramički grijači, Ag + Silver wash (antibakterijsko pranje), Fuzzy logic (stroj sam podesi temperaturu, broj ispiranja i centrifugu ovisno o programu pranja), lijepi dizajn. Sve u svemu smatram da je ova perilica "Best buy" kada se mjeri uloženo i dobiveno.

http://www.europatrade.hr/content/hr...product-detail[/QUOT


Kako radi? Danas sam je bas omjerala. Mocno izgleda, ima sve sto treba.........Brine me jedino sto tako savrsena masina ne kosta mnogo I kakve su samsungove perilice
ccecca is offline  
Old 23.06.2010., 16:06   #982
Bok svima!

Pomno sam pročitala zadnjih nekoliko desetaka stranica postova na ovoj temi ;-) i sad imam glupo pitanje.

Imam dilemu:

neki Bosch od 5 kg jer od 7kg, bojim se, ne može proći kroz vrata kupaonice (vrata 60 cm, perilica 59) i od oko tri tisuće kuna jer nemamo love za ecoSilence

ili LG DirectDrive od 7kg (i 55 cm dubine) za približhno istu lovu.

Što vi mislite? Muž je za "Švabo je Švabo", a mene kopka veliki bubanj. Što sad? Veličina nije važna - ili ipak jest?

Hvala na pomoći!
Macapaca is offline  
Old 24.06.2010., 14:01   #983
Samsung perilica

Ma super smo zadovoljni. Čak smo ju uspjeli ugurati kroz vrata od kupaonioce od 59 cm, a ona je duboka (zbog gumba programatora) oko 60cm. Jedino sam morao odšarafiti četiri mala šarafa i skinuti stražnji poklopac koji strši nekih 2 cm. Iskreno puna mi je kapa tih europskih proizvođača. To su sve sami lopovi i varalice. Svi odreda žive na staroj slavi i brandu. Tako je i u ostalim industrijskim granama (audio, video, automobili i dr...), a ne samo sa kućanskim aparatima. Osobno kupio bih Panasonicovu perilicu rublja no gledao sam je u Emezzeti i malo je većih dimenzija i košta oko 5000 kn. LG Direct drive 7kg bila nam je druga opcija no nisam siguran da bi ju uspio provući kroz vrata, a i malo je skuplja. Što se tiče Korejskih proizvoda. mislim da su zbog proboja na tržište, gdje su novi, prisiljeni ići sa boljom kvalitetom i nižim cijenama.
A evo i dokaz o kvaliteti pojedinih proizvođača
http://www.vecernji.hr/zivot/problem...-clanak-158805
ds1 is offline  
Old 25.06.2010., 02:23   #984
Quote:
Macapaca kaže: Pogledaj post
Imam dilemu:

neki Bosch od 5 kg jer od 7kg, bojim se, ne može proći kroz vrata kupaonice (vrata 60 cm, perilica 59) i od oko tri tisuće kuna jer nemamo love za ecoSilence

ili LG DirectDrive od 7kg (i 55 cm dubine) za približhno istu lovu.

Što vi mislite? Muž je za "Švabo je Švabo", a mene kopka veliki bubanj. Što sad? Veličina nije važna - ili ipak jest?
tebe brine da li će perilica širine 59cm proći kroz otvor vrata od 60cm....sorry ali imaš još velikih 1cm lufta...tako da ne vidim gdje je problem
ako vam je potrebna perilica veće zapremine (mislim na 7kg) opet ne vidim gdje je dvojba...

što se buke tiče već sam rekao...jbg. tu bi vam pomglo samo da je čujete kod nekoga ...ovako na slijepo niti ja si nisam mogao dočarata (ista stvar je bila i sa perilicom suđa pa smo uzeli isto tako Bosch-vu sa razinom buke od 46dB tj. dali 300kn više od one koja je imala 48dB ....a još nije u upotrebi ali eto dobili smo savjet od ljudi koju je koriste pa ćemo vidjet)
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Old 25.06.2010., 12:08   #985
Pa rekla sam da je pitanje glupo!
Meni jedan centimetar nije dovoljan da budem mirna - što ako je mašina veća nego što piše? A i vrata se ne otvaraju najbolje, odmah su do zida. Uf, nije mi lako!
Doduše, sad je LG ispao iz igre jer ga nismo vidjeli uživo (a veš se gomila!), a i povećali smo budžet pa sad gledamo dvije bošice iz serije WAE.

Hvala i bok!
Macapaca is offline  
Old 25.06.2010., 13:22   #986
I mi smo se odlucili za nju "Samsungicu" ,pa sta nam Bog da
Samo odoh da provjerim da li cemo morati stokove izvaljivati
ccecca is offline  
Old 25.06.2010., 15:54   #987
Quote:
Macapaca kaže: Pogledaj post
Pa rekla sam da je pitanje glupo!
Meni jedan centimetar nije dovoljan da budem mirna - što ako je mašina veća nego što piše? A i vrata se ne otvaraju najbolje, odmah su do zida. Uf, nije mi lako!
Doduše, sad je LG ispao iz igre jer ga nismo vidjeli uživo (a veš se gomila!), a i povećali smo budžet pa sad gledamo dvije bošice iz serije WAE.

Hvala i bok!
ma sve OK, nema glupih pitanja već samo glupih odgovora....

nema vam druge metar u ruke i u trgovinu na točnu izmjeru svih dimenzijani ako prolazi i stane tamo gdje bi trebala biti to je to....
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Old 26.06.2010., 00:01   #988
širina vrata i mjere perilice

Savjet svima. Ne kupujte perilice, a da niste izmjerili gabarite. One mjere koje se navode po katalozima i u opisu perilica u pravilu nisu najtočnije. Pogotovo što se tiče dubine. Širina i visina su u pravilu točne. Zato metar u ruke i pravac dućan i dobro gledajte sve izbočine sprijeda (gumbi programatora) i odostraga (poklopci, crijeva i sl.).
ds1 is offline  
Old 29.06.2010., 19:40   #989
Quote:
lore kaže: Pogledaj post
mašina izgleda o.k samo me brine to što je buka pranja 68 db,jeli to malo prebučno nemam predstave koliko je to bučno
koliko je to bučno?
lore is offline  
Old 29.06.2010., 23:50   #990
Quote:
lore kaže: Pogledaj post
mašina izgleda o.k samo me brine to što je buka pranja 68 db,jeli to malo prebučno nemam predstave koliko je to bučno
evo malo sam googla pa recimo po ovoj tablici bi odprilike mogla imat feeling

Tablica 1. Približne vrijednosti zvuka u decibelima
IZVOR ZVUKA JAČINA ZVUKA U DECIBELIMA KAKO OSJEĆAMO ZVUK
0dB tišina
list u padu 0-10dB gotovo nečujno
kucanje sata 20 na granici čujnosti
lagana kišica 30 vrlo tiho
šaputanje 40 tiho
normalan razgovor 50 srednje tiho
predavanje 60 razmjerno glasno
gradski promet 70 glasno
glasna glazba 80 vrlo glasno
pneumatski čekić 100 vrlo glasno do neizdrživo glasno

zrakoplov kat. 2 na udaljenosti od 50 metara 120 neizdrživo glasno
zrakoplov kat. 2 u neposrednoj blizini 140 granica bola
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Old 30.06.2010., 00:05   #991
moja beko perilica, dubine 45, radi bez greske evo vec 8. godinu... sad da i krepa, svaka joj cast
papi73 is offline  
Old 01.07.2010., 11:20   #992
samsung wf 8500 nmw

posto se dragi i ja konacno useljavamo u stan potrebna nam je perilica..
trenutno je u metrou na akciji model u naslovu (samsung wf 8500 nmw) pa me zanima ima li tko kakva iskustva.. bila bih vam jako zahvalna..
pozdrav...
__________________
_____Queen of The ChuPrya_____
jana_7 is offline  
Old 02.07.2010., 01:45   #993
kad sam ja birala perilicu i htjela lg ili samsung ili panasonic, rekoše mi da to ne uzimam jer niti jedna od ovih firmi nije do sad radila makinje i da je to samo hrpa kvarljive elektronike...usporedba, kao da sad npr marc ecko satovi izbace perilice.istina ili ne, odgovorili su me pa sam kupila miele.
zviri is offline  
Old 02.07.2010., 11:47   #994
Quote:
zviri kaže: Pogledaj post
kad sam ja birala perilicu i htjela lg ili samsung ili panasonic, rekoše mi da to ne uzimam jer niti jedna od ovih firmi nije do sad radila makinje i da je to samo hrpa kvarljive elektronike...usporedba, kao da sad npr marc ecko satovi izbace perilice.istina ili ne, odgovorili su me pa sam kupila miele.
sve je to lijepo.. ali..nemaju svi novaca za miele...
__________________
_____Queen of The ChuPrya_____
jana_7 is offline  
Old 03.07.2010., 01:27   #995
Ne brini te korejske firme imaju vrhunski razvojni tim... Osim toga Samsung proizvodi i daleko kompliciranije stvari (brodogradnja i sve vezano uz nju) od perilice za rublje...
fandango is offline  
Old 03.07.2010., 08:44   #996
Quote:
fandango kaže: Pogledaj post
Ne brini te korejske firme imaju vrhunski razvojni tim... Osim toga Samsung proizvodi i daleko kompliciranije stvari (brodogradnja i sve vezano uz nju) od perilice za rublje...
to sam si i mislila
danas idem po nju
hvala puno
__________________
_____Queen of The ChuPrya_____
jana_7 is offline  
Old 04.07.2010., 14:39   #997
Evo, na kraju smo još jednom premjerili kupaonicu i kupili perilicu LG F1056LD (dubine 44 cm) i uživam kako je diskretna, zvukom i izgledom (veća bi vjerojatno prošla kroz vrata, ali onda se ona više ne bi mogla otvarati )
Samo mi je žao što ima samo 5 kg, ali veća bi stvarno bila prevelika.
Od srijede radi dva puta na dan (što zbog hrpe koja se nakupila dok smo se premišljali, što zbog ovih tropskih vrućina) i nakon stare candyce s 400 okretaja koja je zadnjih mjeseci bila polupokvarena, ali trpjeli smo je dok definitivno ne krepa - ovo je pravi preporod!
Zasad preporučujem!
Macapaca is offline  
Old 17.07.2010., 00:10   #998
mene zanima ova perilica od Samsunga pa ako je neko ima neka mi napiše komentar na nju...http://www.europatrade.hr/content/hr...product-detail HVALA
marin-12 is offline  
Old 17.07.2010., 16:40   #999
Quote:
marin-12 kaže: Pogledaj post
mene zanima ova perilica od Samsunga pa ako je neko ima neka mi napiše komentar na nju...http://www.europatrade.hr/content/hr...product-detail HVALA
NIKO?ljudi malo mi je hitno, jer traje akcija pa
marin-12 is offline  
Old 18.07.2010., 15:24   #1000
Quote:
marin-12 kaže: Pogledaj post
NIKO?ljudi malo mi je hitno, jer traje akcija pa
a očito je nema nitko... ali ovako malo što sam pogledao po karakterisitikama ne čini se uopće loša stoga ako vam je zapela za oko plus akcija ne razmišlja te puno....
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.